Netscape is inderdaad bloatware, zoals sanderev66 hierboven zegt, maar niet doordat er twee engines inzitten; tenslotte zit de IE-engine sowieso al in Windows ingebakken, dus dat kost geen extra ruimte. Wat wel extra ruimte kost, zijn alle ongewenste extra's die er door Netscape/AOL in worden gepropt omdat ze proberen de browser als uithangbord te gebruiken voor al hun andere activiteiten.
Daarnaast was het niet duidelijk voor welke doelgroep Netscape 8 bedoeld is: geavanceerde gebruikers zullen wellicht blij zijn met alle instellingen die hen geboden worden (daar ontbreekt het in Firefox nog weleens aan en dat is weer een reden voor sommigen om Seamonkey te blijven gebruiken), maar zeker geen genoegen nemen met alle bloat en de verplichte registratievensters waar je na installatie mee geconfronteerd wordt. En eerlijk gezegd denk ik dat dat ook voor alle andere gebruikers geldt, zeker als er zoveel betere alternatieven zijn.
Enige tijd geleden werd
Netscape 9 aangekondigd. Net als Netscape 8 zal het een standalone browser zijn, maar in tegenstelling tot bij Netscape 8 houdt Netscape de ontwikkeling in eigen hand. Netscape 8 werd aan een
Canadees bedrijf uitbesteed, nadat de laatste Mozilla-ontwikkelaars die nog bij Netscape in dienst waren hun ontslag hadden gekregen.
Volgens de aankondiging zal Netscape 9 stevig worden geïntegreerd in de nieuwe diensten van Netscape.com. De
portal van Netscape is inmiddels veranderd in een poging een community à la Digg en andere sites op te starten waarin de inhoud van andere blogs door "anchors" wordt uitgezocht en gebruikers kunnen discussiëren over deze items of kunnen stemmen voor items die hen interesseren.
De merknaam Netscape heeft nog steeds enige waarde, en er is zelfs nog een harde kern aan Netscapegebruikers, die zo verknocht zijn aan de naam dat ze de huidige inferieure producten die onder die naam worden voorgeschoteld blijven gebruiken.