Software-update: SlimServer 6.3.0

Slim Devices heeft onlangs versie 6.3.0 van SlimServer uitgebracht. Dit programma wordt gebruikt om een Squeezebox aan te sturen, een apparaat dat in staat is om draadloos of via ethernet internetradio en muziek in diverse gecomprimeerde en ongecomprimeerde formaten te ontvangen en in analoge of digitale vorm aan een versterker of speakers aan te bieden. Meer informatie over deze bijzonder geinige gadget kan op deze pagina worden gevonden. SlimServer wordt onder opensourcelicentie uitgebracht en is beschikbaar voor Windows, Linux, Mac OS X, Solaris en BSD. Het volledige changelog van deze release kan op deze pagina worden nagelezen, dit zijn de belangrijkste veranderingen:

New SlimServer 6.3 features for your Squeezebox2/3 include:
  • Support for Slim Devices' Always-On Network Service: SqueezeNetwork.
  • Rhapsody Integration
  • Radioio Soundpass Service
  • Increased support for WMA radio stations.
  • Many more improvements and bug fixes.
[break]
Squeezebox screenshot (resized)
Versienummer 6.3.0
Besturingssystemen Windows 2000, Linux, BSD, Windows XP, macOS, Solaris
Website Slim Devices
Download http://www.slimdevices.com/su_downloads.html
Licentietype GPL

Door Bart van Klaveren

Downloads en Best Buy Guide

01-07-2006 • 13:52

3

Bron: Slim Devices

Reacties (3)

3
3
3
2
0
0
Wijzig sortering
Ik ben met je eens, als bezitter van een squeezebox 2, dat het niet byzonder goedkoop is. Het grote voordeel van dit apparaat (in tegenstelling tot velen in dit segment) is dat het om een open source product (de server) gaat. Hierdoor is het mogelijk vrijwel alle, niet DRM, muziek formaten af te spelen.

Daarnaast heeft het product als zeer groot voordeel dat het scherm dat erop zit werkelijk subliem is. Bovendien heb je nooit een TV nodig voor het instellen van het apparaat.

De software is doordacht en goed ontwikkeld. Door de grote open source gemeenschap die erachter zit wordt het product regelmatig bijgewerkt en worden fouten snel opgelost.

Daarnaast is het WEL mogelijk om zonder server gebruikt te maken van het product. Je krijgt bij het apparaat gratis toegang tot het SqueezeNetwork. Hiermee zijn vrijwel alle streams zonder server te gebruiken. Ook kan het apparaat zelfs als wekker dienst doen zonder server.

Kortom: Het is mischien niet goedkoop maar dan heb je ook wat.
Voor mensen die kwaliteit minder belangrijk vinden en het niet erg vinden om bijv. alleen mp3's te kunnen spelen zijn er goedkopere oplossingen uiteraard!
Wat hier niet vermeld is:
Je kunt deze server ook met veel andere mp3 spelers gebruiken. Ik heb geen squeezebok maar ik gebruik de slimserver wel om mp3 te streamen als ik niet thuis ben.
Bor Coördinator Frontpage Admins / FP Powermod 1 juli 2006 14:33
Ik moet zeggen dat ik "Now starting at $249!" voor de hardware wel heel erg duur vind. Pinnacle heeft bv de soundbridge welke niet open source is maar wel een stuk goedkoper. Ook andere leveranciers hebben producten op de markt die goedkoper zijn.

Daarbij vind ik het juist handig wanneer het device compleet onafhankelijk van een server applicatie die op een pc draait kan opereren, ofwel zelf de streams van internet af kan plukken.

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.