Door Wout Funnekotter

Hoofdredacteur

Samsung Gear Fit Preview

Strakke fitnessgadget met groot manco

26-02-2014 • 15:00

127

Multipage-opmaak

Inleiding

Niet alle smartphonefabrikanten hebben het er openlijk over, maar bijna allemaal werken ze in hun r&d-labs aan wearables, de overkoepelende naam voor kleine elektronica die je op je lichaam draagt, zoals Google Glass of een smartwatch.

Fabrikanten hebben verschillende redenen om aan wearables te werken. Ze denken dat dit soort apparaten ons leven makkelijker gaat maken en taken zal uitvoeren die je wellicht niet met een smartphone kunt of wil doen. Daarbij is de markt vrijwel onontgonnen, waardoor bedrijven de kans hebben om een groot marktaandeel te vergaren en veel geld te verdienen.

Wearables die je om je pols draagt, zijn sinds de laatste twee jaar steeds vaker te zien. De Pebble-smartwatch is het succesvolste Kickstarter-project ooit, maar ook bedrijven die zich van oorsprong niet met elektronica bezighouden, zoals Nike, proberen een graantje mee te pikken door fitnesselektronica uit te brengen.

Samsung gaf op telecombeurs Mobile World Congress een duidelijke boodschap af. De Zuid-Koreanen willen een grote speler worden in deze markt en om dat te bereiken kwamen ze met twee nieuwe smartwatches en een fitnessarmband. Wij zetten onze polsen aan het werk en keken wat deze kleine apparaatjes allemaal te bieden hebben.

De Gear Fit

De opvallendste van de nieuwe introducties is de Samsung Gear Fit, een fitnessarmband die is opgebouwd rondom de mooiste technologie die Samsung te bieden heeft. De Fit bestaat uit een langwerpig apparaatje dat in een kunststof polsbandje is ingekapseld, vergelijkbaar met hoe Sony's SmartBand is opgebouwd. Het apparaatje is lichtelijk gekromd en heeft aan de bovenzijde een eveneens gekromd Super Amoled-scherm met een resolutie van 432x128 pixels. In vergelijking met een smartphonescherm is dat natuurlijk heel weinig, maar omdat de Fit slechts een 1,84"-display heeft, ziet alles er redelijk scherp uit.

Samsung wearables

De Fit is bedoeld als accessoire voor tijdens het sporten en kan bijvoorbeeld de afstand van een rondje hardlopen bijhouden en tellen hoeveel stappen je op een dag zet. Dankzij de ingebouwde hartslagmeter kun je tijdens het sporten je hartslag in de gaten houden. Via de S Health-app die je op een gekoppelde smartphone draait, kun je deze gegevens nader analyseren en bijvoorbeeld ook bijhouden hoeveel je eet en hoe vaak je sport.

Samsung wearablesSamsung wearablesSamsung wearablesSamsung wearables

We konden de functionaliteit op de beurs natuurlijk niet testen. Om te beginnen zaten alle Fits vast aan alarmsystemen en daarnaast ziet het er enigszins koddig uit als je door een beurshal heen rent. Wel hebben we kunnen spelen met de interface en die zag er goed uit. Het amoled-scherm biedt mooie, gesatureerde kleuren en diep zwart. Door te vegen en tikken op het touchscreen kun je de verschillende opties bereiken. Bovendien zijn de kijkhoeken bijna 180 graden, terwijl kleuren er onder een hoek niet anders uitzien; een groot pluspunt voor een accessoire dat je vaak schuin zult bekijken.

Niet alle opties hebben betrekking op fitness; de Fit doet ook dienst als een simpele smartwatch. Op het langwerpige scherm wordt namelijk de tijd getoond en daarnaast kun je notificaties vanaf je telefoon naar de Fit laten sturen. Omdat het schermpje nogal klein is, worden notificaties al snel afgekapt en zijn ze niet makkelijk in één oogopslag leesbaar, maar het is een leuke extra feature. In tegenstelling tot de Gear-smartwatches van Samsung biedt de Fit geen mogelijkheid om te bellen of muziek te beluisteren.

Het design van de Fit vinden we geslaagd. Omdat het bandje niet aan de Fit vastzit, kun je kiezen uit verschillende kleuren en dankzij het gekromde amoled-scherm ziet de Fit er modern, misschien zelfs een beetje futuristisch uit. Met 27 gram weegt hij niet veel en het is dan ook geen straf om hem om je pols te hebben.

Samsung wearablesSamsung wearablesSamsung wearables

Zodra je de Fit omdoet, wordt echter meteen een groot minpunt duidelijk; het scherm is moeilijk af te lezen. Dat heeft niks te maken met de beeldkwaliteit, maar met de positie. Het scherm loopt over de breedte van je pols en als je naar de Fit kijkt alsof het een horloge is, dan is hij een kwartslag gedraaid en staat alles op zijn kant. Het is haast niet mogelijk om de Fit recht van voren te bekijken terwijl hij op je pols zit, waardoor je eigenlijk altijd half schuin naar het scherm kijkt, wat verre van ideaal is.

Dit is inherent aan het ontwerp en er valt weinig aan te doen, behalve misschien de Fit aan de binnenkant van je pols dragen. Samsung zal dit zelf opgemerkt hebben, maar vindt het blijkbaar minder storend dan wij. Voor een apparaat van 200 euro waarbij van gebruikers verwacht wordt dat ze regelmatig met het scherm werken, vinden wij het echter enorm onhandig. Je zou de Fit natuurlijk alleen kunnen gebruiken om je work-outs te loggen zonder het scherm veel te raadplegen, maar voor zulke gebruiksscenario's zijn goedkopere producten te krijgen.

De Gear 2 en de Gear 2 Neo

Dat Samsungs Galaxy Gear-smartwatch weinig indruk op ons maakte toen hij een paar maanden geleden uitkwam, is een understatement. Het notificatiesysteem was erg beperkt; WhatsApp-notificaties konden bijvoorbeeld niet op het horloge bekeken worden. Een goed horloge was het ook niet, omdat de tijd niet constant te zien was. Ook was de accuduur van de eerste Gear weinig indrukwekkend; bij intensief gebruik kon je hem in één dag leeg hebben.

Een update heeft al de nodige pijnpunten weggenomen, maar er bleef genoeg ruimte over voor verdere verbetering. De Gear 2 biedt echter niet de verbeteringen die we graag hadden gezien. Er zijn wel wijzigingen, maar niet op vlakken die we hoog op ons prioriteitenlijstje hebben staan.

Samsung wearables

De basis is met een 1,63"-amoled-scherm onveranderd, maar het design is iets aangepast. Er is een homeknop onder het scherm geplaatst en de camera zit nu in de zijkant van het horloge in plaats van in het horlogebandje. Daardoor zijn de bandjes van de Gear 2 verwisselbaar en dat is een verbetering. De hartslagmeter, die ook in de Galaxy S5 en Gear Fit zit, is eveneens present op de Gear 2, zodat een aantal van de fitnessmogelijkheden van de Gear Fit ook op de Gear 2 werkt.

Onder de motorkap heeft Samsung de 800MHz-singlecore-soc vervangen door een dualcore-exemplaar op 1GHz. De reden is onduidelijk; in de praktijk voelt de Gear 2 niet sneller aan dan zijn voorganger en het heeft waarschijnlijk een negatieve impact op de accuduur. Die bedraagt volgens Samsung overigens twee tot drie dagen bij 'typical use', al is het niet duidelijk wat de Zuid-Koreanen daar precies mee bedoelen. Of hij dus echt langer meegaat dan de eerste Gear en hoe groot dat verschil is, weten we nu nog niet.

Samsung wearablesSamsung wearablesSamsung wearablesSamsung wearables

Waar de eerste Gear nog op Android draaide, heeft Samsung voor de Gear 2 Googles besturingssysteem ingeruild voor het in eigen huis ontwikkelde Tizen. Tizen is een op Linux gebaseerd besturingssysteem voor smartphones, tablets en nu dus ook smartwatches. Dat zal op softwareniveau een behoorlijke klus zijn geweest, maar de gebruiker zal er weinig van merken, omdat de interface grotendeels overeenkomt met die van de eerste Gear. Of de overstap betekent dat ontwikkelaars hun apps opnieuw moeten bouwen, kon Samsung niet vertellen. Wel kijkt het bedrijf naar de mogelijkheid om Tizen ook op de eerste Gear te zetten.

De wijzigingen die Samsung heeft doorgevoerd, maken van de Gear 2 een beter product dan de eerste Gear, maar de belangrijkste problemen zijn gebleven. Zo blijven we van mening dat hoewel een smartwatch allemaal extra functionaliteit kan bieden, het in de basis een horloge is. Een horloge hoort constant de tijd weer te geven en dat doen de Gear-smartwatches van Samsung niet; je moet ze aanzetten met een knop of activeren via de bewegingssensor.

Ook de 'typical' accuduur klinkt weinig aantrekkelijk. Een smartwatch als de Pebble heeft een accuduur van ongeveer een week en dat zou eigenlijk de ondergrens moeten zijn voor dit soort apparaten. Mensen moeten al elke nacht een product opladen, hun smartphone, maar voor een smartwatch zou dat niet nodig moeten zijn.

De goedkope optie

Met een adviesprijs van 299 euro is de Gear 2 een behoorlijk dure gadget. Gelukkig heeft Samsung ook een goedkopere versie geïntroduceerd: de Gear 2 Neo. Deze heeft een minder luxe behuizing, gemaakt van kunststof, en moet het zonder camera doen, maar dat zijn kleine offers als je bedenkt dat de prijs 100 euro lager ligt. Hij doet qua uiterlijk maar weinig onder voor de duurdere variant en omdat hij beschikt over hetzelfde 1,63"-amoled-scherm met een resolutie van 320x320 pixels, werkt hij vrijwel hetzelfde als de normale Gear 2.

Samsung wearablesSamsung wearablesSamsung wearablesSamsung wearables

Tot slot

Dat Samsung een serieuze poging doet om een aandeel van de prille markt voor wearables te bemachtigen, is duidelijk. Terwijl andere fabrikanten nog bezig zijn met het testen van prototypen, is de Koreaanse fabrikant alweer aan zijn tweede generatie smartwatches toe.

Wat opvalt aan de producten die Samsung aankondigde, is dat ze alle drie hetzelfde dna hebben. Het zijn computers om je pols die je hartslag kunnen lezen, notificaties kunnen tonen en de meeste mogelijkheden bieden als ze met een telefoon gekoppeld zijn. Bij de Fit heeft het sportgedeelte de overhand, terwijl de Gear 2 zich meer richt op communicatie.

Uiterlijk valt er weinig aan te merken. Samsung weet hoe het mooie, indrukwekkende producten moet maken en zowel de Gear 2 als de Fit ziet er mooi uit en is strak afgewerkt. Vooral het kromme amoled-scherm in de Fit maakt indruk en ziet er futuristisch uit. Dat de polsbandjes voor beide producten verwisselbaar zijn, is een leuke extra.

Toch zijn we niet enthousiast over deze nieuwe 'draagbare' producten van Samsung. Dat komt omdat Samsung zich te veel op randzaken en extra's gericht heeft, terwijl het hoofddoel van de apparaten nog niet goed genoeg uitgewerkt is. De Gear 2 laat niet constant de tijd zien en het mooie scherm in de Fit is niet makkelijk af te lezen. Een mogelijke hinderpaal is ook dat de accessoires alleen werken met enkele tientallen modellen smartphones van Samsung zelf, waardoor de Fit en Gears voor een grote groep gebruikers van bijvoorbeeld Sony's, HTC's of Nexus-toestellen onbruikbaar zijn.

Dat zijn allemaal zaken die je bij goedkope producten makkelijker over het hoofd ziet, maar met prijzen die tussen de 199 en 299 euro liggen, is dat lastiger. Samsung doet duidelijk hard zijn best, maar het is de vraag of het zich bij de ontwikkeling wel op de belangrijkste zaken richt.

Reacties (127)

127
117
71
7
1
20
Wijzig sortering
Interessante producten, Maar zijn zulke "zware" processoren wel nodig voor dit soort apparaten.
Lijkt me niet dat hier echt zeer zware dingen op zal gaan draaien.


De fit is om eerlijk te zijn wel zeer gaaf.

[Reactie gewijzigd door djneo-nl op 23 juli 2024 11:07]

Keuze voor zware processoren hebben meerdere redenen:

- ze kunnen meeliften op de huidige productielijn ipv een voorraad aan te spreken van een oudere productielijn. Waarbij het aanspreken van een voorraad die niet meer wordt aangevuld aanzienlijk duurder is. Ofwel kostenbesparing.

- in ontwikkeling lopen ze niet achter omdat ze de nieuwere architectuur kunnen handhaven
wanneer ze componenten willen toevoegen. Dus besparing op innovatie en kosten.

- Nieuwere processoren kunnen meer instructies verwerken per tijdseenheid en kunnen dus wanneer je dat niet nodig hebt teruggeklokt worden wat stroombesparing kan opleveren.

- Bij het schrijven van de firmware en het maken van software is het fijner om van de laatste stand van hardware uit te gaan.

- Fabrikanten van componenten (sensoren, schermpjes, etc) innoveren (kleiner, beter, sneller, zuiniger) op componenten die nog uit moeten komen, niet die al in produktie zijn. Die zijn gericht op gebruik in de mobiele telefoons, dat is de drijfveer omdat daar het meeste geld in omgezet wordt.

Met de geringe afname voor smartwatches is het dus buigen of breken en kun je geen eigen smartwatch architectuur en platform veroorloven. Wat ook redelijk zinloos is, aangezien ze een belangrijk motief delen met die van de smartphones: compact en zuinig.

m.b.t. die fit: jammer dat het meer een coolness-over-functie show-off richting nike e.d. is dan een serieus zinvol horloge. Want aflezen is echt niet te doen zo. Zullen waarschijnlijk dit via deze manier wat ruimer onder de aandacht willen brengen om dit zelf of met een ander door te ontwikkelen, omdat de markt al een tijd loopt te schreeuwen om een sport smartwatch.

[Reactie gewijzigd door cyble op 23 juli 2024 11:07]

Staat niemand te kijken hoe fundamenteel de plank mis wordt geslagen in de Hands-on bij de fit? Je moet het ding niet dragen als een horloge maar aan de binnenkant van je pols! De hartslag meter doet het niet eens als je hem niet aan de binnenkant van je pols draagt.

Het apparaat is juist de beste van de 3 als het om design gaat.
Hoe kom je erbij dat de hartslagmeter dan niet zou werken? Ik had er geen problemen mee
Mijn fout, dat is dan nieuw voor mij. De dingen die ik heb gebruikt deden het allemaal alleen goed aan de binnenzijde van mijn pols.
Dan is de Led van dat apparaat gewoon niet sterk genoeg. In principe zou je overal kunnen meten op je lichaam waar bloed stroomt.
Veel apparaten werken met een van laser-doppler afgeleide techniek. Ik heb ooit met een professioneel laser-doppler apparaat mogen spelen (periflux, perimed), en wat je doet is het uitzenden van een lichtbundel in je huid. In je huid 'stroomt' bloed (haarvaten, zgn. microcirculatie) en dit gaat pulserend (op je hardfrequentie). Lichtstralen zullen worden teruggekaatst, en dit wordt geregistreerd. Dit kan in principe overal op de huid, maar het is wel raadzaam een 'stabiele' plek te zoeken voor de beste resultaten. Trek je vingers maar eens samen, en kijk wat er met de huid gebeurd. De binnenkant van je pols is inderdaad een betere plek.
Je vergelijkt nu het Nederlandse woord pedofiel met het voorvoegsel pedo-; dat is appels met peren vergelijken. Wij zeggen in Nederland dan wel vaak pedo met de bedoeling om naar een pedofiel te verwijzen, maar eigenlijk klopt dat niet. Pak dan op zijn minst de Engelse wikipedia erbij: http://en.wikipedia.org/wiki/Pedo

Internationaal gezien kan het woord pedo- dus veel betekenen. In dit geval verwijst het dus naar 'relating to foot'. Pedometer is dan ook een heel normaal Engels woord. Zie ook: http://en.wikipedia.org/wiki/Pedometer
Je spreekt het uit als Peh-dometer niet als Pedo-meter... en is zelfs in Nederland een redelijk vaak gebruikt woord, zeker in de sportwereld. Er bestaat internationaal niet eens een andere term voor... ik kan mij dus niet bedenken hoe ze het anders hadden moeten noemen.

@hieronder... ehh nee? Pedometer is gewoon het juiste woord, het is immers een engelstalige interface. We kunnen denk ik moeilijk verwachten van de rest van de wereld dat het 'stappenteller' moet gaan worden omdat we in Nederland aanstoot nemen van een gedeelte van het woord. Als er een Nederlandse interface komt dan kan ik het mij uiteraard wel voorstellen... maar dit gaat over de engelse versie.

[Reactie gewijzigd door MicGlou op 23 juli 2024 11:07]

stappenteller zou kunnen toch?
Zodra ze met een Nederlandse uitvoering komen zal dat ook wel worden aangepast. Ik vond Pedometer ook redelijk eng klinken.
Quote dan het juiste stukje informatie'van t net;

Origin:
1723; < French pédomètre, equivalent to péd- (learned use of Latin ped- foot (stem of pēs ); see pedi-) + -omètre (see -o-, -meter)
Bovendien ook nog eens zeer logisch, gezien je de binnenkant van de pols prima zo voor je kunt houden dat het scherm goed af te lezen is. Bovendien is tijdens het sporten de onderkant van je pols makkelijker te lezen dan de voorkant.

Alleen op de fiets zou ik de meter aan de bovenkant willen hebben. Bij bijna alle andere sporten gaat een horloge aan de bovenkant prijn doen aan de scharnieren van je pols.
Staat niemand te kijken hoe fundamenteel de plank mis wordt geslagen in de Hands-on bij de fit? Je moet het ding niet dragen als een horloge maar aan de binnenkant van je pols!
Ik ben eens even wat op google images gaan zoeken. En ik zie werkelijk NIEMAND die dat ding aan de binnenkant van z'n pols draagt. Dus zo logisch is dat blijkbaar toch niet hoor. Het lijkt me trouwens ook niet de manier om je scherm een beetje krasvrij te houden.
Op alle productfoto's (van o.a. Samsung zelf) wordt de Fit gedragen als een horloge, dus bovenop de pols en niet aan de binnenkant.
Alleen erg zonde van dat scherm, hopelijk komt er in de firmware nog een update dat je het scherm kan draaien.
Dat moeten ze zeker doen, en anders moet je het scherm aan de onderkant van je pols doen, dan is de draai veel makkelijker en is hij vrij eenvoudig te lezen.

Doet me aan vroeger denken toen er ook mensen waren die hun horloge zo droegen ;)
Het is geen horloge maar een sport band. Hij is juist voor aan de binnenkant van je pols
Zoals Wout hieronder zei, de Fit is niet nkel voor het sporten bedoeld maar ook om voor de rest van de dag te dragen en dan schraaf je de Gear de hele tijd tegen bijvoorbeeld een tafel.
Over smaak valt misschien niet te twisten maar uh
Uiterlijk valt er weinig aan te merken. Samsung weet hoe het mooie, indrukwekkende producten moet maken en zowel de Gear 2 als de Fit ziet er mooi uit en is strak afgewerkt.
nu ga je me een brug te ver. dat ziet er toch niet uit man.

Smartwatch, smartbracelet whatever die zooi zal echt een nichemarkt worden of snel van het toneel verdwijnen als ze niet met features komen die onmisbaar worden geacht.
Smaak is echt persoonlijk. Ikzelf vind de producten ook strak en mooi, maar niet stijlvol/klasse uitstralen en zal er dan ook geen van aanschaffen. Hang echt sterk van je persoonlijkheid, verwachtingen, smaak etc af
Dat vind ik zo mooi aan de Pebble. Door de rekenkracht van je telefoon te gebruiken (en het scherm) is het batterijverbruik een stuk lager.
Even een opmerking over de conceptuele fout van de gear fit, zoals in het filmpje besproken was.

Draag hem met het scherm naar de onderkant van je pols. Dan kan je het scherm perfect zien volgens mij.
AuteurWoutF Hoofdredacteur @witte198526 februari 2014 15:40
Alhoewel dat niet zo is zoals Samsung het bedoeld heeft, kan je het scherm op die manier inderdaad makkelijker aflezen. Toch zou zou ik hem niet zo dragen omdat je veel meer kans hebt om hem te beschadigen. Samsung positioneert de Fit niet als een apparaat dat je enkel draagt tijdens het sporten, maar dat de gehele dag om je pols zit. Met het scherm aan de binnenkant zal hij dus geregeld over tafels schrapen en in de houding waarin ik nu achter mijn laptop zit zou het scherm constant tegen de behuizing tikken.
Alhoewel dat niet zo is zoals Samsung het bedoeld heeft,
Bron? Dat die kerel van Samsung hem aan de bovenkant had kan ook komen omdat hij dat toevallig ook dacht. Vaak weten de hoge piefen niet eens echt hoe iets volledig is bedoeld.
Verder zie ik geen foto's van Samsung zelf waar mensen het ding om hebben. Ik kan me verder voorstellen dat er uiteindelijk voor 'normaal' gebruik een analoge klok beschikbaar komt die 'op' de pols wel goed te lezen is.

Verder zal bij magere mensen de hartslagmeting aan de bovenkant niet goed gaan werken als ze dunne polsen hebben met wat uitstekend bot, aan de binnenkant werkt het altijd.
Met het scherm aan de binnenkant zal hij dus geregeld over tafels schrapen en in de houding waarin ik nu achter mijn laptop zit zou het scherm constant tegen de behuizing tikken.
Want mensen doen geen mouwen over een horloge heen? Of ik mijn (normale) horloge nu aan de binnenkant of buitenkant draag, hij zal niet over de tafel heenschuiven. Wellicht type ik apart, maar mijn polsen raken sowieso de tafel niet.

[Reactie gewijzigd door GAIAjohan op 23 juli 2024 11:07]

Anoniem: 189749 @WoutF27 februari 2014 12:34
Hoe bedoelt Samsung het dan volgens jou? Het is toch meer voor notificaties? Je krijgt een notificatie, pakt je tel en leest je e-mail op je tel.
Goed opgemerkt, misschien is dat wel de bedoeling.
Dan hadden ze hem in de promotiefilmpjes en aankondiging wel zo gedragen denk ik? Neemt niet weg dat mij dat ook fijner lijkt hoor!
Nadeel is alleen als je hem aan de onderkant doet dat hij veel sneller zal beschadigen. Gezien het niet alleen als doel heeft om tijdens je fitness te gebruiken zal je hem dus ook achter je bureau dragen. Dat ding de hele tijd op de tafel zal hem snel doen beschadigen met krassen.
Maar dat is primair wel het doel. Het primaire doel van een telefoon is bellen en kijk waar we nu zijn.
Je smartphone heeft als primaire doel bellen, maar toch gebruik ik hem voor 98% van de tijd voor alles behalve bellen. Je koopt niet zo'n apparaat om het 3 uurtjes in de week te gebruiken.
Ja, maar deze armband is primair voor fitness doeleinden en niet om op tafel te liggen.
Precies. Ik wilde net hierover een opmerking maken.

Eigenlijk zoals hoe Razer Nabu het ook heeft. Alleen hebben zij nog een extra mini schermpje aan de andere kant gezet, zodat je aan de buitenkant van je pols alsnog een melding kunt herkennen en de binnenkant van je pols (grotere scherm) voor meer informatie. :)

[Reactie gewijzigd door eXaLy op 23 juli 2024 11:07]

You're holding it wrong :P

Ik vind het eerlijk gezegd erg kort door de bocht om h'm na 15 minuten om te hebben al te concluderen dat dat ding fundamentally flawed is. Heb zelf de Nike Fuelband al 1.5 jaar en heb een horloge-modus nooit gemist of nodig gehad eigenlijk. Kan aan mij liggen, maar om nou te zeggen dat je je arm in rare houding moet wringen om dat ding af te lezen, daar snap ik echt niks van. Sinds wanneer is iets onder een hoek van letterlijk enkele graden aflezen een probleem? Bij mij niet in ieder geval.

De Fit is qua schermoppervlak iets groter dan de FB dus dat werkt eigenlijk in het voordeel van de Fit omdat je h'm dan makkelijker kan aflezen, lijkt me. Enfin, het is misschien geen horloge, maar over het scherm aflezen maak ik mij nog de minste zorgen over. Waar ik mij wel zorgen over maak is de software (het is niet des Samsungs om dit in 1 keer nagenoeg perfect te doen zoals bij Apple) en hoe seamless deze synchroniseert met de apps, hoe consistent de metingen zijn etc.
Dat dacht ik nou ook precies!
Lijkt mij niet eens heel verkeerd werken, en zorgt er meteen voor dat je de notificaties ontvangt op een 'intiemere' (meer privacy) manier..
Ik kan het filmpje momenteel niet bekijken maar, is het niet conceptueel fout dit apparaat met een klassiek horloge te verwarren? Gewoon de pols naar voren steken en dichter bij de ogen brengen en alles is leesbaar toch?
probeer het eens uit voor een week :) als jij geen ontwrichtingen krijgt weet ik het ook niet meer 8)7
Producten als deze zal ik niet snel aanschaffen. Hoewel ik vrij snel bereid ben om met nieuwe dingen aan het werk te gaan heb ik als grootste eis bij een horloge dat de accu het simpelweg weken achter elkaar uithoudt, en dat zie ik zo snel nog niet gebeuren. Wel leuk om te zien dat Samsung snel ontwikkelingen doorbrengt. Zo zal deze ontwikkeling zeker snel gaan.Ben erg benieuwd voor de toekomst van deze speeltjes. :)
Waarom doen ze niet een stukje solar panel erin, zoals mijn pro-trek casio, niks batterijen verwisselen of opladen
Anoniem: 449164 @Lagune26 februari 2014 15:53
Maar waar stop je die dan? En dit ding verbruikt ook meer energie dan een Casio dus ik denk niet dat het een echte toevoeging zou zijn.
Levert bij lange na niet genoeg energie om een smartwatch (alleen al dat scherm...) continu draaiende te houden.
klopt, maar het zou wel bijdragen aan hoelang het kan draaien, op een dag misschien een uur, dit is misschien het uur dat je anders hem had moeten opladen,

ook vind ik de smartwatches een goede ontwikkeling, al is het nog aan de prijzige kant
(dit vanwege R&D kosten) zodra die kosten eruit zijn en de smartwatch markt een beetje competetief word verwacht ik een pricedrop,
Met smartwatches zal hetzelfde gebeuren als bij de smartphone.. Batterijduur zal gewoon niet veel uitmaken. Vroeger kon een mobiel ook makkelijk een week mee zonder op te laden, nu is er geen 1 smartphone die dat kan. Maar het is wel duidelijk dat dat het succes van de smartphone niet heeft kunnen stoppen.

Ditzelfde zal ook gebeuren met de smartwatch. Net zoals je een smartphone niet kan vergelijken met een Nokia 3310, kan je een smartwatch ook niet vergelijken met een gewone Seiko of Omega. Ik verwacht dan ook niet dat een slechte batterijduur het succes van de smartwatch tegen gaat houden. (Er zijn vele andere factoren die veel belangrijker zijn voor het succes, maar dat is een hele andere discussie).
Anoniem: 449164 @Eswip26 februari 2014 15:54
Als zo'n ding het 3 dagen volhoudt vind ik dat al meer dan genoeg want binnen 3 dagen kan,je zo'n ding echt makkelijk opladen.
Anoniem: 454358 @Eswip26 februari 2014 16:56
De duur zal denk ik ook niet uitmaken als er superapps zijn die iedereen wil gebruiken. Dan maakt het de gebruikers waarschijnlijk niet uit of hij elke dag aan de lader moet.
Maar echte super apps heb ik nog niet gezien.
Dat ben ik helemaal met je eens. Er zijn wel wat interessante toepassingen, maar een echte "killer-feature" ontbreekt nog. Maar dat is een hele andere discussie ;)
Wacht maar tot Apple met hun iWatch op de markt komt! 400 euro zal niets zijn :)

Serieuser: Ik heb de indruk dat het bandje om de Galaxy Fit makkelijk los kan komen waardoor je de horloge kan verliezen. Klopt dit ook? Zou jammer zijn om hem te verliezen tijdens het sporten, daarbij maak je veelal toch ruwere bewegingen dan op kantoor.
Nou ik vind dat eigenlijk best serieus. Ik denk dat Apple en Samsung zich moeten realiseren dat een smartwatch een accessoire is en niet een apparaat opzich. Samsung kan érg veel met de smartwatch, zelfs foto's maken, maar in de basis vraag ik me af hoeveel mensen echt bereid zijn hier 300 Euro voor te betalen. Een telefoon is vaak "gratis" of met heel veel korting bij een abonnement (de #1 reden dat high end smartphones zoveel worden verkocht). Een smartwatch moet je kopen... Direct betalen... De markt hiervoor lijkt mij behoorlijk klein.
Aan de andere kant, er zijn ook mensen die 8000 euro aan een horloge uitgeven die alleen de tijd weergeeft.
Die mensen kopen dat horloge dan ook voor de gelimiteerde productie,uitstraling, stijl, uniekheid,... die gaan heus geen massaal geproduceerd plastieken smarthwatch kopen :)
Anoniem: 449164 @ksborg26 februari 2014 15:52
Ik denk dat zodra de markt wat volwassener wordt er serieuzere concurrentie voor de Pebble gaat komen. De Pebble is op dit moment wel de beste smartwatch op de markt.
Hij gaat er aan de onderkant uit dus als je dat ding strak genoeg om hebt (normaal dus) dan zou die er onmogelijk uit kunnen vallen, draag je hem heel los zal die kans groter zijn, maar dan nog zie ik dat er nog best een beetje druk nodig om hem uit het bandje te drukken...
voor hardlopen heeft Apple al heel lang iets
https://www.apple.com/nl/ipod/nike/

Laat ze van smartwatch maar wat origineels maken ipv die cliche design wat op een traditionele stopwatch lijkt .... mag ook wel eens wat verfrissender zijn.
Als je naar de geschiedenis kijkt was het juist Apple die met prijzen kwam waar op dat moment niemand aan kon tippen. Dat was met de eerste iPhone en ook de iPad.
Als Apple met een wearable komt (Als!) dan zal dat niet in de vorm van de proefbalonnetjes zijn waar Samsung nu mee komt. Zo werkt het bij Apple niet (enkele mislukkingen daargelaten).

Nog steeds zie ik geen massamarkt voor deze smartwatches. Leuk voor een bepaalde groep fitnessfreaks of gadgetfreaks, maar vooralsnog geen massaproduct. Wat mis ik eraan als ik zo'n ding niet heb? Mijn smartphone en tablet wil ik absoluut niet meer missen, maar een smartwatch is met deze functies voor mij volkomen nutteloos.
Zijn die smartwatches en fitbit banden al in het wild aangetroffen? En dan bedoel ik: "Ik zie dagelijks VERSCHILLENDE mensen met zo'n ding lopen".

Het is nog steeds een niche markt, waar mensen niet voor in de rij staan. Duidelijk een markt die óf totaal niet volwassen is, óf er is helemaal geen behoefte aan.
Behoefte kan men creëeren, zie tablet markt.
Er is zeker wel een markt voor, de vraag is hoe dat product er uit gaat zien.
De tablet markt explodeerde vrijwel direct met de iPad. Smartwatches zijn er nu al een tijdje en ik zie nog weinig beweging. Ken ook helemaal niemand die het erover heeft.
Omdat nog niemand de juiste toepassing heeft. Tablets waren ook niet nieuw tot iemand het plots bruikbaar maakte. Smartwatch markt is zoeken, je ziet Samsung spelen en nog niet een duidelijk doel voor ogen hebben. Tot iemand komt die werkelijk er de juiste toepassing aan kan geven.
Hardware op de markt brengen is 1 maar vervolgens komt de uitvoering en mensen overtuigen dat ze het nodig hebben.
Zelfde als met auto's voor je ze in het straatbeeld in nederland zie moeten er ongeveer 1000 verkocht zijn
Ik vind het maar bespottelijk dat ze zo snel een nieuwe versie uitbrengen.
Zal je je toch goed genaaid voelen als je een Gear 1 hebt gekocht?

Bovendien hadden ze de layout van die Fit wel een kwartslag mogen draaien. nu zit je of met je vuist van je af, of naar je toe om er recht op te kijken?
Behalve het design is er geen reden om voor deze telefoon te gaan dus al je de Gear hebt gekocht is dat ook met het design dat je mooi vindt. Daarbij hebben de meeste mensen een Gear omdat deze bij een Note 3 werd verkocht.
Precies wat ik dacht. De meeste mensen die ik ken hebben helemaal geen behoefte aan een smartwacht. Tenminste niet zoals Samsung hem nu heeft gemaakt. Buiten de hartslag meter is er zo goed als geen toegevoegde waarde.

Iedereen die ik ken met een Gear heeft deze ook gewoon gekregen bij de Note, en vele doen de Gear niet eens om.

Er moet dus echt wat veranderd worden voordat dit product echt "booming" wordt, zoals in de preview wordt gezegd. Misschien dat Apple de markt op de kop kan brengen zoals ze met smartphones hebben gedaan. Maar dat blijft voorlopig gissen.
Ik denk dat pas de tweede iWatch of de derde variant smartwatch van Sony/Samsung echt veel verandering gaat brengen, nu zijn de prijzen nog te hoog.
Ik heb zelf een Sony Smartwatch 1.
Het is een leuke gadget, ik draag hem niet dagelijks..
Maar het is wel prettig om snel een whatsapp/binnenkomend telefoontje/smsje te lezen zonder de telefoon uit je broekzak te moeten halen.

Ik beken wel dat ik niet naar het weer ga zitten kijken op mijn horloge of wat dan ook.
Maar het gemak van de telefoon niet hoeven aan te raken en toch weten wat er aan de hand is, vind ik zeer prettig.
jammer dat ze op de fit niet de iconen een aantal graden draaien of een kwart slag draaien zodat je niet zon vreemde hoek met je hoofd moet maken..

Verder ben ik erg benieuwd naar de accu duur van de fit.
Misschien dat dat met een update nog gefixed wordt? Ik was eerlijk gezegd in de veronderstelling dat dat wel kon, maar helaas :S
Ik vind de Fit er errug strak uitzien, well done Samsung! Een Gear fit zonder alle fitnessfunctionaliteiten, dus alleen als horloge + doorgeefluik voor notificaties en een prijs van maximaal €120 zou voor mij een winnaar zijn :D
(En natuurlijk de mogelijkheid hem te gebruiken zonder Galaxy-telefoon, wmb met WP8, dat ik nu gebruik, al moet daar wel eerst een notificatiesysteem voor komen dat hiermee samen kan werken ;))
Of je smartwatch als notificatie Centre, ik wil al heel lang een smartwatch (de Pebble ) maar dat gaat nog niet door het ontbreken van een notificatie Centre.
Fit ziet er erg leuk, ik neem aan dat je daar ook je muziek op je telefoon wel mee kan bedienen (ook leuk voor thuis, telefoon in het dok en van afstand met de Fit hem bedienen). Ik neem aan dat er ook verschillende soorten banden komen, aangezien het apparaatje los zat in deze. Dan zou je hem dus op andere manieren en plekken kunnen bevestigen.

200e is alleen te veel van het goede imo, 100e is veel interessanter.

[Reactie gewijzigd door Cogency op 23 juli 2024 11:07]

Anoniem: 449164 @Cogency26 februari 2014 15:56
Tweedehands wordt het dus een prachtig apparaat!
Ik snap nog steeds niet de toegevoegde waarde van die camera. Het lijkt mij enorm lastig en onpraktisch foto's maken, en zeker omdat je ook je telefoon bij je hebt waarin een al stukken betere camera verwerkt zit.

Een design vooruitgang is dit wel op zijn voorganger omdat het niet zo enorm lomp meer uit ziet nu de camera in de kast zit.

Een Pebble Steel is het nog niet. Ook al is die wat minder in de fancy specs department, hij ziet er nog steeds het meest gelikt en onopvallend uit.
Anoniem: 449164 @LOTG26 februari 2014 15:59
Erg handig als je je leraar wilt filmen of een foto wilt maken van dat enen meisje tegenover je.

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.