De prestatiewinst van de Ivy Bridge-cpu's is niet zo spectaculair als vorig jaar, toen de Sandy Bridge-chips werden geïntroduceerd. Dat was gezien de vrijwel ongewijzigde architectuur ook niet te verwachten. Bij onze praktijktests zien we echter wel dat de Core i7-3610QM, de goedkoopste nieuwe quadcore die we in veel game- en multimedianotebooks gaan terugzien, moeiteloos kan meekomen met de snelste mobiele Sandy Bridge-quadcores.
De prestatieverbeteringen van de ingebouwde gpu zijn aanzienlijk, maar die prestatiewinst wordt waarschijnlijk pas echt van belang als de dualcores op de markt komen. Quadcores worden immers vaak met een dedicated gpu gecombineerd.
De warmteontwikkeling van het nieuwe platform valt ons tegen: we hadden gehoopt dat de Ivy Bridge-quadcores hun werk koeler zouden doen maar ze werden ongeveer even warm als hun voorgangers, ook al zou de schaalverkleining juist een lager energieverbruik tot gevolg moeten hebben. Bij sterk op de cpu leunende toepassingen lijkt de accuduur wel weer wat beter te zijn, maar alleen de Core i7-3720QM wist in vergelijking met de 2670QM echt te overtuigen. Alles in aanmerking genomen kunnen we echter niet anders dan concluderen dat Intel met het Ivy Bridge-platform weer een duidelijke stap voorwaarts heeft gemaakt, en in de komende tijd zullen de chips dan ook in talloze laptops opduiken.

[Reactie gewijzigd door zonoskar op woensdag 2 mei 2012 08:49]
[Reactie gewijzigd door sewer op woensdag 2 mei 2012 08:33]
[Reactie gewijzigd door haarbal op woensdag 2 mei 2012 17:00]
Ik denk dat het eeuwig duurt. Mobiele devices worden steeds krachtiger, maar de applicaties worden ook steeds zwaarder. Zeker bij games, waar elkaar aftroeven met de mooiste en meeste effecten heel normaal is. Daarnaast heeft een desktop de mogelijkheid om honderden Watts te verbruiken en af te voeren. Een paar honderd Watt in een laptop zie ik niet zitten...Ik denk dat het nog wel even duurt voor gamelaptops echt de prestaties van een desktop kunnen evenaren.
[Reactie gewijzigd door sdk1985 op donderdag 3 mei 2012 16:28]
[Reactie gewijzigd door sdk1985 op vrijdag 4 mei 2012 02:47]
[Reactie gewijzigd door Double-X-L op woensdag 2 mei 2012 10:51]
Dat effect is er altijd als een kleiner process wordt gebruikt, maar is tot dusver niet een groot probleem geweest. Dankzij het kleiner process neemt de cpu ook minder vermogen op en produceert minder warmte.Mijn verwachting is dat dit te maken heeft met het verkleinde koeloppervlak.
Minder oppervlak is minder warmte transport ....
[Reactie gewijzigd door BadRespawn op woensdag 2 mei 2012 19:22]
[Reactie gewijzigd door CLB op woensdag 2 mei 2012 10:36]
Op dit item kan niet meer gereageerd worden.
Populair: Tablets Samsung Websites en communities Mobiele telefoons Google Microsoft Sony Games Politiek en recht Galaxy S
© 1998 - 2013 Tweakers.net B.V. Contact Over Tweakers Jouw privacy Algemene voorwaarden Cookies
Tweakers wordt uitgegeven door De Persgroep en wordt gehost door True