De Galaxy S II is een van de grootste toestelreleases van 2011. Samsung heeft er een ongeëvenaard marketingbudget voor gereserveerd en na de succesvolle Galaxy S-lijn van vorig jaar zijn de verwachtingen hooggespannen.
Die verwachtingen worden wat ons betreft waargemaakt. De Galaxy S II is op bijna alle fronten een verbetering ten opzichte van zijn voorganger, en afgezien van de LG Optimus Speed 2X kunnen de huidige topmodellen van de concurrentie eigenlijk geen vuist maken tegen Samsungs nieuwste high-end smartphone.
Vooral de snelheid heeft ons erg verrast. Niet eerder zagen we een Android-telefoon waarvan de interface zo vloeiend te bedienen was, en ook uit de benchmarks wordt duidelijk dat de Exynos-soc van Samsung een krachtig beestje is.
Helemaal perfect is de Galaxy S II niet. Samsung wilde graag zeggen dat het de dunste smartphone ter wereld heeft, maar volgens ons heeft het ontwerp daar wel wat onder moeten lijden. Hoewel de telefoon ondanks zijn afmetingen goed in de - niet al te kleine - hand ligt, lijkt het klepje aan de achterzijde breekbaar en over de positie van de speaker zijn we ook niet te spreken.
Toch zijn die punten niet belangrijk genoeg om ons oordeel over het geheel bij te stellen. Hoewel de Galaxy S II deze zomer concurrentie van de HTC Sensation kan verwachten, is het voorlopig de beste Android-smartphone die je kan kopen.
Pluspunten
+ Erg snel
+ Mooi scherm
+ Dun en licht
Minpunten
- 1080p video-opname nauwelijks bruikbaar
- Positie van de speaker
- Micro-sd-slot achter accu ontoegankelijk

| Gebruiksgemak | Score: 5 |
| Design | Score: 4 |
| Bouwkwaliteit | Score: 3 |
| Betrouwbaarheid | Score: 4 |
| Prijs | Score: 4 |
| Featureset | Score: 4 |
| Bereik | Score: 4 |
| Accuduur | Score: 4 |
Dan moet je ff wat duidelijker zijn. Dit geeft namelijk wel de indruk dat je dit gelezen hebt in de reviewmaar inderdaad wel een beetje jammer van de bouwkwaliteit
Gevoel en praktijk lijken hier niet persee tot dezelfde conclusie te leiden...
[Reactie gewijzigd door j0bro op zaterdag 21 mei 2011 21:28]
[Reactie gewijzigd door Thundy op vrijdag 20 mei 2011 13:05]
[Reactie gewijzigd door Darkstriker op zondag 22 mei 2011 18:24]
[Reactie gewijzigd door piratepraat op zaterdag 21 mei 2011 20:36]
IMO een vreemde gedachte die leeft, die eigenlijk nergens op gebaseerd is c.q. in deze tijd niet meer valide is.alleen ik persoonlijk had het gevoel dat de SGS1 gewoon niet zo heel robuust was, daar speelt natuurlijk ook mee dat hij erg licht is.
[Reactie gewijzigd door worldcitizen op vrijdag 20 mei 2011 10:10]
Ik moet nog zien dat kevlar voor behuizingen voor GSM's wordt gebruikt. Het is veel duurder dan ABS, en toch ook iets anders. Het is gemaakt van vezels. ABS niet.
Vandaar dat die wagens ook zo duur zijn.Daarbij zie ik geen race wagens van ABS;)Het is niet voor niets dat in de racerij Kevlar gebruikt wordt, licht en sterk. En ABS voor duurzame producten zoals Lego.
[Reactie gewijzigd door Dutchphoto op vrijdag 20 mei 2011 10:44]
[Reactie gewijzigd door vinnixx op vrijdag 20 mei 2011 15:54]
enmaakt het nog geen feit natuurlijk, is enkel mijn ervaring
enin de hoop een apple-flamewar te beginnen? erg veel ander nut heeft zo'n opmerking niet
Probeer je nou serieus gewoon een flamewar te beginnen? Ik heb het nergens mijn precious iphone genoemd, en ook nergens ontken ik dat er iets beters dan de iphone is. Dat verzin je er zelf gewoon bij.Of voel je je aangevallen dat er iets beters is dan jou precious iphone?
ook gewoon niet-onderbouwde flame is, en dus nergens op slaat.Na een paar keer op de grond doet hij het wel. Moet je niet proberen met een iPhone.
[Reactie gewijzigd door Nollekeuh op vrijdag 20 mei 2011 09:36]
[Reactie gewijzigd door Mellow Jack op vrijdag 20 mei 2011 12:10]
Daar heb je gelijk in. Blijkbaar heeft Samsung voor plastic gekozen om dit toestel zo dun mogelijk te krijgen. Dan heb ik liever een metalen toestel wat iets dikker en solider is (net als bijvoorbeeld de HTC Desire S).inderdaad wel een beetje jammer van de bouwkwaliteit, bij de SGS1 had ik ook het gevoel dat hij niet uitermate stevig aanvoelde, maar ja das persoonlijk
[Reactie gewijzigd door cerielverschoor op vrijdag 20 mei 2011 09:31]
[Reactie gewijzigd door watercoolertje op vrijdag 20 mei 2011 10:14]
Frappant dat zodra een iDevice een dergelijk (klein) voordeel heeft ten opzichte van een concurrerend toestel in een bepaalde review, dit verschil door veel mensen met hand en tand wordt verdedigd. Zodra het echter in het nadeel is van een iDevice, is het plotsklaps een miniem verschil en onbelangrijk.0,9 seconde verschil bij het laden van de frontpage. Whoah revolutie!
[Reactie gewijzigd door aicaramba op vrijdag 20 mei 2011 20:57]
[Reactie gewijzigd door watercoolertje op vrijdag 20 mei 2011 15:31]
[Reactie gewijzigd door Relief2009 op vrijdag 20 mei 2011 09:38]
Een non argumentDaar heb ik geen flauw benul van wat er nu allemaal open staat en hoe ik daar weer terug kom.
Eeuh, nee, eigenlijk is deze juist lekker consistent, een van de redenen waarom het zo populair is imhoDe UI van Android is dan ook deels inconsistent wat natuurlijk ook niet helpt.
[Reactie gewijzigd door blouweKip op vrijdag 20 mei 2011 13:47]
Even lezen, wat er geschreven staat.Het is toch wel frappant dat pas met een dual core android vloeiend loopt
iOS en WP7 lopen met minder processor kracht al heel soepel.
Ik heb begrepen dat dat verklaard wordt omdat android minder gebruik maakt van de gpu.
Er staat niet in dat andere Android versies niet vloeiend lopen, deze loopt alleen het vloeiendst.Vooral de snelheid heeft ons erg verrast. Niet eerder zagen we een Android-telefoon waarvan de interface zo vloeiend te bedienen was, en ook uit de benchmarks wordt duidelijk dat de Exynos-soc van Samsung een krachtig beestje is.
Ik heb vorige week even gespeeld en meegekeken naar de SGS2 van een collega van me, en zelfs op de SGS2 loopt het af en toe nog altijd niet vloeiend. En dat is gewoon heel erg zonde van een toestel dat op zich veel kracht heeft, en anderzijds heel mooi is.Het is toch wel frappant dat pas met een dual core android vloeiend loopt
[Reactie gewijzigd door GZFan op vrijdag 20 mei 2011 12:04]
[Reactie gewijzigd door watercoolertje op vrijdag 20 mei 2011 12:12]
[Reactie gewijzigd door LxxFxx op vrijdag 20 mei 2011 11:49]
[Reactie gewijzigd door vinnixx op vrijdag 20 mei 2011 14:47]
Ja het zal allemaal best wel kunnen in theorie, maar ik sluit me bij Species5618 aan, de enige nuttige conclusie voor de consument is toch echt of hij in de praktijk korter dan, gelijk aan, of langer dan een dag mee gaat voor dat hij weer aan de lader moet.@ Species5618
Maar dat is nou juist het punt dat MichaelB74 wilde betwisten. Juist met een set van praktijktesten onder gecontroleerde en reproduceerbare omstandigheden kan men de gebruiksduur van een telefoon ten opzichte van de andere objectief meten weten en dan pas een eerlijke uitspraak over doen.
(...)
Ik ben er van overtuigd dat een dergelijke benchmark goed te ontwerpen is.
Precies, en daarnaast wat eerder ook al werd genoemd, en wat boksbeugel dus voor het gemak weer negeert, is dat er ook in die test oncontroleerbare factoren zullen zijn! Bijv. een slechte 3G verbinding. Die is dan weliswaar voor beide toestellen hetzelfde, er van uitgaande dat ze op de zelfde plek getest worden en dus evenveel ontvangst hebben, maar dat kan bij het daadwerkelijke gebruik in de praktijk weer heel anders zijn als de ontvangst even anders is. En bij een ander gebruikspatroon kunnen de verhoudingen tussen verschillende moddelen ook weer heel anders zijn. Dus ja, zoals Species5618 hierboven al zei, er zijn in de praktijk zo'n grote onzekerheidsmarges van 10-tallen procenten, hoeveel werkelijkheidswaarde en dus NUT heeft zo'n test dan nog uberhaupt?Enig idee wat de kosten zijn van het opzetten van zo'n test? Dit is het soort tests dat ik bij een duurbetaald C'T magazine verwacht, niet van een gratis website.
[Reactie gewijzigd door Smen op vrijdag 20 mei 2011 09:24]
[Reactie gewijzigd door luappul op vrijdag 20 mei 2011 09:56]
Om hier wat dieper op in te gaan:Hierdoor ga ik me afvragen of T.net een toestel mag reviewen onder voorwaarde dat het een mooie uitgebreide review schrijft én "Zeer Goede" beoordeling? Of berust dit gewoon op een typefout?
[Reactie gewijzigd door Relief2009 op vrijdag 20 mei 2011 09:28]
Bij deze telefoon kun je het opslag geheugen tenminste vergroten. Dat gaat bij het concurrerende product van Apple niet eens.Het is natuurlijk al idioot dat je telkens de achterkant van je telefoon moet verwijderen om bij het SD-kaartje te kunnen komen; het ding heeft standaard nml. niet voldoende opslagcapaciteit. Binnen 2 jaar rammelt het natuurlijk aan alle kanten en is je telefoon niks meer waard.
[Reactie gewijzigd door worldcitizen op vrijdag 20 mei 2011 10:33]
[Reactie gewijzigd door watercoolertje op vrijdag 20 mei 2011 10:40]
Moet die keuze natuurlijk wel tegen een normale prijs op de markt aanwezig zijnHet is imo beter om een telefoon te kopen waar direct voldoende geheugen inzit. Komt de formfactor ook nog eens ten goede.
[Reactie gewijzigd door watercoolertje op vrijdag 20 mei 2011 17:28]
Op dit item kan niet meer gereageerd worden.
Populair: Android Tablets Samsung Websites en communities Mobiele telefoons Google Microsoft Sony Games Politiek en recht
© 1998 - 2013 Tweakers.net B.V. Contact Over Tweakers Jouw privacy Algemene voorwaarden Cookies
Tweakers wordt uitgegeven door De Persgroep en wordt gehost door True