Hoofdcategorieën
Device Settings

CES: Samsung C9000 led-tv, kijken met de remote

Door Dimitri Reijerman, maandag 11 januari 2010 11:40, views: 109.363

De wifi-afstandsbediening

Naast een slanker-dan-Kate-Moss-ontwerp heeft de C9000 led-tv nog een kenmerkende feature: de op een iPhone gelijkende afstandsbediening, die via 802.11n wifi met het toestel communiceert. De meest interessante mogelijkheid van de remote is om via het touchscreen - dat vermoedelijk van het resistieve type is - een ander programma te bekijken dan het programma dat op dat moment op het scherm is te zien. Hierdoor kan bijvoorbeeld moederlief naar de dagelijkse soap kijken, terwijl vader op de remote op enige afstand zijn favoriete nieuwsprogramma absorbeert.

Volgens Samsung is het ook mogelijk een blu-ray op afstand te bekijken en is het toestel in staat om via het dlna-protocol videocontent van andere bronnen te openen terwijl de televisie op de gekozen zender blijft staan. Verder is content die op de pc staat opgeslagen via de remote makkelijk op het tv-scherm te tonen. Samsung wil niet kwijt welk compressieformaat wordt gebruikt. Het bereik van de afstandsbediening zou ongeveer 10 meter zijn.

Samsung C9000 op CES

De remote werd op de CES door Samsung behandeld als een bedrijfsgeheim: behalve de Samsung-medewerker van dienst mocht vrijwel niemand de afstandsbediening in de hand houden en alleen persvertegenwoordigers mochten foto's nemen. Opvallend was verder dat de remote constant aan een kabeltje hing, vermoedelijk; was dat een voedingskabel.

Wifi-remote van Samsung C9000

Tijdens een demonstratie verliep het zappen en schakelen tussen verschillende videobronnen via de remote vrij soepel. Ook heeft het zapkastje, waarvan er op de CES alleen nog een preproductie-model was, losse toetsen voor basisfuncties als het wijzigen van het volume en het switchen van kanalen, terwijl ook een home-button aanwezig is. De remote zal later dit jaar bij alle C9000-modellen worden meegeleverd en zou optioneel ook voor de nieuwe modellen uit de C8000- en C7000-series verkrijgbaar zijn. Laatstgenoemde twee series beschikken echter niet over een dubbele tuner, waardoor op de remote waarschijnlijk alleen hetzelfde kanaal kan worden bekeken dat op de tv gekozen is.

T'rug naar huus


Inhoudsopgave

  1. Inleiding
  2. Het toestel
  1. De wifi-afstandsbediening
  2. Reacties (90)
Advertentie

Reacties

«  1  2  3  4  »

Zeer handige feature. Alleen kan je dan straks misschien wel niet zappen omdat de batterijen leeg zijn :P. Moet dan wel een sterke accu worden, anders is het effect van afstandsbediening een beetje weg.

zappen kost weinig stroom. Op twee aaa batterij'en kan ik eeuwig door zappen. Eens in het jaar moet er nieuwe batterijen in

Vergeet niet dat er nu een touchscreen in zit en een zwaarde processor om de besturingen etc aan te kunnen.

een zwaardere processor zal ook wel meevallen,
Het videobeeld word verstuurd naar je Afstandsbediening, dus beeldverwerking zal verder ook niet binnenin je afstandsbediening worden gedaan.

ook de wifi zender ontvanger slurpt stroom..... zet hem op je telefoon maar aan dan is je telefoon ook binnen een dag leeg (misschien 2)

maar zoals hier onder ergens wordt geopperd een cradle zal wel meegeleverd worden :D

[Reactie gewijzigd door WeeDzi op maandag 11 januari 2010 14:14]


Ik gok op een laadstation waar je je remote gewoon in kan zetten.. zoiets als je bij elektrische tandenborstels ook ziet :Y)

In het artikel word ook vermeld dat aan de afstandsbediening constant een draad zat verbonden, dus dat verklaart al een hoop. De draad is overigens ook zichtbaar in de video.

Ik geloof overigens niet dat de beeldverwerking op de tv gebeurd, maar dat zou het wel ideaal maken. Dan hoef je enkel de firmware van de TV te updaten om nieuwe functies op je afstandsbediening te krijgen :)

Ik vind het een onzinnige opmerking, omdat de afstandbediening continu de hele dag geshowed wordt en dan is een kabeltje niet erg anders valt er niks te demonstreren.

Het is maar een idee, maar het eerste vernieuwende idee waar ik op kom is wireless charging, of inductive charging, wat je wil. En dan als mooiste zou het zijn als dan het basisstation om hem dus op te laden de voet van de tv is.

De tv kan blijkbaar immers toch alleen op voet neergezet worden, en veel mensen leggen hun afstandsbediening na gebruik toch al op de voet. Via deze manier laadt hij dan direct ook nog eens op, zonder dat je hem ergens in een laadstation moet steken.

Dat zou wel geniaal zijn als ie dat zou hebben :D

Inderdaad. Wifi, het beeldschermpje de tuners die erin zitten. Het zal allemaal wel het nodige aan stroom kosten. Daarom mag ik hopen dat de afstandsbediening dan gewoon op te laden en dat hij minimaal een maand mee kan. Waarom zou ik anders een afstandbediening willen. Leuk dat hij een touch screen heeft, maar nu mis ik het ook niet. Leuke feature zou je zeggen, zolang het goed werkt.

Verder gaaf dat 3d toch echt een beetje zen doorgang aan het maken is. Wie weet kunnen we over een x aantal jaar wel echt gamen in 3d. Lijkt me erg gaaf.

Opzich, hij is redelijk dik (vergelijk het maar is met een ipod touch bijv), er zal wel een batterij in zitten over ongeveer de hele lengte. Bovendien worden de wifi beelden denk ik direct in de tv verwerkt / downsized zodat de remote eigenlijk alleen maar hoeft te ontvangen en te zenden maar bijna niks hoeft te verwerken.

Ohja, 3d tv is leuk, maar die shutter techniek zie ik echt nog niet zo positief in. Beeld wordt donkerder, ik neem aan ook wel een nadelig effect op beweging, immers de helft van de tijd zit het beeld op 1 oog dicht.

En als meest importante, iedereen moet met een bril met stroomvoorziening op zijn snuit zitten. Ik zie echt niet mijn famillie een bril op doen zodra de film begint, helemaal niet met stroom erbij.

3D is leuk, maar ik denk dat het pas echt interresant wordt voor de meeste mensen thuis als ze de techniek zonder bril toepassen. Voor gamen (wat ook telkens meer op de tv gebeurt) is 3d ook echt een enorm gave toepassing. :)

Accu wordt wel een probleem denk ik: touchscreen, wifi-verbinding...

Vraag me af waarom Samsung dit niet meteen met zijn telefoon-lijn geintegreerd heeft; een smartphone moet toch ook een afstandbediening kunnen zijn? Waarom helemaal een speciaal apparaat daarvoor?

Trouwens, dit zal dan de eerste TV zijn* die NIET met een Logitech Harmony te besturen is :P (want tja, die heeft geen Wifi).

* voor de grappemakers: ja ja, alle TV's die nog geen afstandbediening kenden -een jaar of 30 geleden dus- natuurlijk ook niet.

* voor de grappemakers: ja ja, alle TV's die nog geen afstandbediening kenden -een jaar of 30 geleden dus- natuurlijk ook niet.[/sub]
En dan vergeet je nog TV's waarvan de AB met geluid werkte.

Hoeveel eeuwen oud ben je nu dan?

Nu zit er wel een touchscreen op en een processor in. Dit slurpt natuurlijk een stuk meer stroom. Maar als ze hier gewoon een goede accu in doen en eventueel een lader dan is dat ook opgelost.

Verder erg leuke feature, ff snel previeuw kijken voordat je iets op de tv gaat kijken :P

In de video lijkt het alsof de TV het beeld veel sneller laat zien dan de remote, dus hoe handig dat "ff snel preview kijken" nu echt is, zal nog moeten blijken. Wat ik me wel kan voorstellen is het laten doorspelen van een zender die je zat te kijken op de AB, om zo bij te houden of de reclame al afgelopen is o.i.d.

Daar hebben ze toch PiP (Picture in Picture) voor uit gevonden?
Anders mis je het alsnog omdat je naar de TV zit te kijken en dus niet zo snel ziet wat er op de AB gebeurd.

Zeer handige feature.
Heb zelf een Harmonie One welke ook een touchscreen heeft, en is bijna de perfecte AB, maar ik zou er niet aan moeten denken om een AB te hebben met alleen een touchscreen, ontwerp over gebruiks gemak ik moet er niet aan denken, was ook puur de reden waarom ik mijn Harmonie 885 weg had gedaan.
Er gaat gewoon niks boven goede en duidelijke knoppen waar je lekker op kan drukken.

Zeker met zo iets al een AB, die moet je gewoon blind kunnen gebruiken, en de touchscreen zo als die op de One is zeker nuttig aanvulling maar kan je de knoppen daar gewoon niet blind te gebruiken.
(maar is ook niet echt nodig voor de functies die je er mee selecteerde)

[Reactie gewijzigd door player-x op dinsdag 12 januari 2010 18:57]


Het lijkt me niet echt handig om een volledig programma te gaan bekijken op de afstandsbediening. Het lijkt me echter wel handig om in de gaten te houden of de reclame al afgelopen is ofzo.

Mooi hoor die moderne afstandbedieningen, maar bij mij thuis, met o.a. een kind in de buurt, valt een afstandbediening gemiddeld wel 1 keer per dag op de grond.

Hoe zou zo'n technisch hoogstandje dat volhouden?

Daar wordt vast wel weer op ingesprongen door de producenten. Dan krijg je siliconen hoesjes bijgeleverd, of in de losse verkoop, die ook te verkrijgen zijn voor bijvoorbeeld de iPod of Wiimote.

Hoe zou zo'n technisch hoogstandje dat volhouden?
Niet. Of je moet hem buiten het bereik houden, aan de wand bevestigen, of strikt verbieden dat de kinder eraan komen (op straffe van zware lijfstraffen), en dat ze zelf met een universele AB kunnen zappen.

Maar zelfs dan - hoe stevig is een blad van 7 mm, en kan die een ongelukkig gegooid stuk speelgoed weerstaan?

Ja, zware lijfstraffen, 20 zweepslagen en 10 klappen in hun gezicht. NOT.

Ik denk niet dat deze tv gepositioneerd is voor jan jansen met de kinderen. Dit is meer een tv voor in een wat meer futoristische thuisomgeving, het prijskaartje wat hier aan gaat zitten zal ongetwijfeld ook niet fatsoenlijk betaalbaar zijn voor de meeste gezinnetjes. ;)

Bij mij thuis (zonder kinderen) valt de AB ook wel minsten 1x per dag haha

Ok probeer niet de handige jongen uit te hangen maar een beetje je kinderen opvoeden, dan weten ze dat ze met bepaalde dingen in huis niet moten spelen.

Heb dat probleem nooit gehad met mijn kids, toen ze klein waren wisten ze dat ze met hun tengels van de AB af moesten blijven, en later toen ze de AB mochten gebruiken deden ze dat gewoon netjes.

Valt bij bij in de categorie goed op voeden, en leren respect hebben voor eigen en andermans spullen.

handig voor als je even naar de wc of keuken moet.

Dan druk ik liever even op de Pauze toets...

Mits die binnen 10 meter van de TV staat, mits de AB ook door muren werkt, mits mits mits zal wel niet mogelijk zijn.

als het via wifi werkt, zou het door muren heen moeten werken.
probleem is wel dat vrijwel zeker de video op de afstandbediening wordt gestreamd vanaf tv toestel omdat daar de 2 tuners in zitten, en bij verminderd bereik, het zappen vast nog wel zal lukken, maar streamen naar de afstandsbediening zal vast kuren vertonen.

de op een iPhone gelijkende afstandsbediening
Waarom wordt alles met een touchscreen tegenwoordig vergeleken met een iPhone?

Uhmz...ik denk niet om de touchscreen dat die opmerking gemaakt is.
Het design is zo goed als identiek.

ummm de aan de hand van het filmpje en afbeelding hebben ze iig niet veel afgeweken van indeling. Vormgeving zowel het fysieke object (zelfs de zilvere rand) als de vormgeving grafisch toetsen / indeling...

En waarom kan je andersom niet gewoon je iPhone (of iPod, of Adroid phone, of WM phone, of... <insert your wifi-enabled device here>) gebruiken als remote met behulp van een applicatie?

Kwa looks heb je hier toch bijna een iphone/ipod vast. Weinig creativiteit in die remote...

als het via wifi werkt, zou je toch een iphone app moeten kunnen maken met zelfde functionaliteit, inclusief het tonen van videostream, mits samsung zijn compressie formaat voor streaming vrijgeeft, en daar zit 'm vast het enige struikelblok.

Laat die videostream maar zitten. Dat is een leuke gimmick, en vast soms ook wel handig, maar ik kan betere dingen verzinnen om op de AB te tonen. Een EPG bijvoorbeeld. Als de rest van het protocol maar open is.

EPG is wel handig. Kun je met die dubbele tuner en een NAS ook programma's opnemen. TV zit al in het netwerk, dus veel voorzieningen zijn er niet voor nodig. :)

Een fiets gaat ook over de weg, net als een auto, waarom is er dan geen fiets die net zo hard kan als een auto?

Puur omdat het gebruik maakt van een wifi verbinding wil het nog niet betekenen dat je daarom maar elk ander apparaat op wifi ervoor kunt gebruiken om hem te besturen. Ik denk dat het probleem vooral ligt in de low level communicatie tussen de tv en de remote.

Bij de iphone heb je nog een aantal lagen waar de wifi data doorheen gaat voordat het bij het programma aankomt,en terugweg idem dito.
Zo gaat de communicatie wat minder soepel, en zo zijn er vast nog wel meer redenen te verzinnen. Maarja, je kunt als tv fabrikant er niet vanuitgaan dat iedereen in je doelgroep toevallig een iphone of ipod oid heeft. Dus zul je toch altijd die remote mee moete leveren.

dit lijkt mij ook een goed idee.... je wilt natuurlijk niet dat je vergist en je samsung remote meeneemt als je naar werk gaat in de plaats van je iphone :P

Omdat Samsung dan voor elk OS een applicatie moet gaan schrijven. Nu hebben ze 1 apparaat dat onder hun eige controle blijft. Makkelijker, en kost minder geld.

Maar niemand houdt je tegen zelf iets te schrijven ;)

[Reactie gewijzigd door Big Womly op woensdag 13 januari 2010 09:24]


ik zeg het niet vaak, maar dit ding lijkt ook echt enorm veel op een uitgerekte iPhone.

"Waarom wordt alles met een touchscreen tegenwoordig vergeleken met een iPhone?"

Omdat een hand-held touchscreen apparaat al snel klein, langwerpig, rechthoekig en plat is, en verder zeer weinig knoppen heeft.
Dan blijft er qua vormgeving erg weinig ruimte over.

Sowieso die ronde vormen met de zilveren rand, maar ook de kleurenkeus van de GUI is wel erg iPhone-ish.

In dit geval geef ik ze best gelijk. Het virtuele toetsenbord is niet toevallig heel gelijkend. Ook de batterij-indicatie is gelijk.

[Reactie gewijzigd door MsG op maandag 11 januari 2010 19:26]


de batterij indicatie en de kleuren zien er hetzelfde uit als in het menu van mijn Samsung YH70 uit het begin van deze eeuw!

Dat wou ik net zeggen. Een afstandbediening valt toch geregeld. En denk dat je dan duur uit gaat zijn om een nieuwe afstandbediening te moeten aanschaffen als deze kapot gaat.

Ik had een one-for-all ding en dat ding ging elke maand leeg :) De gemiddelde smartphone houdt het een dag vol, dus hoe zit het met deze afstandsbediening?

* zal wel een dockje gemaakt zijn bij de tv *

ja of zo'n "draadloze oplader" die met inductie werkt in de voet zetten :P

verder is het een erg mooie afstandsbediening, maar tv kijken op je afstandsbediening is imo een nogal waardeloze feature, zelfs om reclame in de gaten te houden... zet dan liever een hokje in de hoek van het tv scherm met de andere zender ofzo.

verder zou het nog mooier zijn als deze afstandsbediening ook universeel is :P of in ieder geval voor alle samsung apparatuur werkt (daar kun je ook je hele kamer mee vullen)

Ohja, de man mag zijn favoriete programma op een afstandsbediening bekijken, erg sneu. Naast het overbodige, is het jammer dat het weer op een iphone moet lijken.

Want de Iphone is heel lelijk?

nee de iphone is afgezaagd en saai ;)

De moderne man, ouderwetse mannen zeggen nog 'Ga de keuken in, vrouw' en gaan zelf het nieuws kijken.

Heeft iemand een prijsindicatie van dit ding? Zal wel niet mals zijn, :/. Die AB alleen al kan zo 400 - 600 euro kosten, lijkt me.

En ook, 7 millimeter... daar zit toch weinig tot geen stevigheid in? Oké, een TV zoals deze zul je wel veilig in een hoek neerzetten, maar hoe snel gaat 'ie stuk als er toch iets mee gebeurt?

En belangrijker nog: Wat gebeurt er al je er tegenaan blaast? :+

Hij staat nog niet in de prijslijst 8-)

Lijkt me dat er gewoon 'n VESA aansluting opzit dus ophangen is 't veiligst !!

denk niet dat je deze kunt ophangen omdat er geen ophangpunten achter scherm zit, las ik, en ik zie dat alle aansluitingen in het voetstuk zit.. de tuner zelf waarschijnlijk ook, dussss.. niet de bedoeling dat je deze gaat ophangen lijkt me.

overigens gaat mijn voorkeur ook uit naar zo'n model waarbij alles in het voetstuk zit (meer uit het zicht dan dat er kabels van achter het scherm naar beneden lopen). Bij ophangen van je scherm kun je niet je scherm even een stukje draaien in een hoek zodat je lekker ergens kunt zitten en toch recht tegen scherm aankijken, zonder dat je zo'n lompe beweegbare muurbeugel gebruikt die 20x dikker is dan het scherm zelf.

Het is wel de bedoeling al had je goed gelezen had je de conclusie getrokken dat dit er nog niet in zit omdat dit een prototype is :P

Staat er niet echt logisch maar ik vermoed dat dit het is want je gaat de gebruiker toch laten kiezen hoe je hem neerzet of ophangt!

[Reactie gewijzigd door Mellow Jack op maandag 11 januari 2010 15:59]


Slank en strak, prima, maar één van de issues waar iedereen last van heeft is dat zo'n ding valt en dat er dan iets kapot is; blij een ontwerp als dit lijkt dat me ook zeker aan de orde.

En om zoiets dan in een beschermhoed te schuiven, dat doet het hele ontwerp weer zowat teniet.

Ziet er wel goed uit. Zit er ook een remote-oplaadstation aan de TV? Wifi vreet je accu's anders vast erg snel leeg?

[Reactie gewijzigd door Ramzzz op maandag 11 januari 2010 14:28]

«  1  2  3  4  »

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.

VNU Media logo Hosted by True

© 1998 - 2012 Tweakers.net B.V. - Alle rechten voorbehouden - Contact - Jouw privacy - Algemene Voorwaarden

Uitgever van:

Website van het jaar 2011