Hoofdcategorieën
Device Settings

De Tekken-serie

Door Sven Schaap, zaterdag 7 november 2009 09:00, views: 29.999

Terug van weggeweest

Tekken art*Tikkertje in de ring

Na Tekken 3 volgde, nu voor de PlayStation 2, de game Tekken Tag Tournament. Deze game kan gezien worden als een op zichzelf staande upgrade van de derde game met een hele berg leuke extra’s, waaronder het geestige Tekken Bowl, een minigame waarin de speler met zijn favoriete vechter kon gaan bowlen. De titel Tag Tournament sloeg overigens op de mogelijkheid om gevechten met twee vechters aan te gaan, waarbij vechters tijdens het knokken konden rouleren door elkaar aan te tikken. Dit bracht indrukwekkende 1-2 combomogelijkheden met zich mee, die de game uiteraard een nieuwe dimensie in tactische gevechten opleverde. Al met al was Tag Tournament een bijzonder verfrissende break tussen deel 3 en 4, die wat betreft het verhaal verder niet al te veel toevoegt.

Tekken 4 bood wat dat laatste betreft het tegenovergestelde. Kazuya keert sterker dan ooit terug en gaat wederom de strijd aan met zijn vader, waarbij de mysterieuze G-Corporation en Mishima Zaibatsu lijrecht tegenover elkaar komen te staan, met als inzet het bezit van en de controle over het duivelse gen dat Kazuya in staat stelt zich in een duivel te transformeren. Tekken 4 wordt door velen gezien als een vreemde eend in de bijt, want deel 4 deed veel dingen in de inmiddels zeven jaar oude serie net even anders, en niet iedereen was daar even blij mee.

*Beter goed gejat

Zo zijn de tot dan toe grenzeloos grote gevechtszones waarin zonder limiet rond kon worden gewandeld, ingeruild voor gesloten arena’s om gevechten intenser te maken. Deze arena’s bevatten allerlei obstakels of ingebouwde mogelijkheden om hoger of lager gelegen delen te bereiken. De makers hadden duidelijk het nodige ‘geleend’ uit games als Dead or Alive, maar dat konden de fans niet erg waarderen. Ook het feit dat de Tag-mogelijkheden waar men na Tag Tournament warm voor was gaan lopen, niet aanwezig waren, leverde de game nogal wat kritiek op. De spin-off game Death by Degrees, oftewel de ode aan Nina Williams, kon ook niet echt op veel enthousiasme onder de fans rekenen. Hoewel het spel nog best vermakelijk bleek, was de link naar de Tekken games te zwak en stierf de game een stille dood. Arme Nina. Maar niet getreurd: met de komst van Tekken 5 kreeg het publiek wél wat men ervan hoopte en werd een nieuwe doorstart gemaakt.

Tekken 6

*Van grote hoogte

Terug van weggeweest waren de grenzeloze arena’s, de game introduceerde de zogenaamde ‘Crushmode’ en gamers konden hun favoriete vechter naar eigen smaak customizen. Ook Tekken Force keerde terug onder de naam ‘The Devil Within’, waarin de avonturen van Jin Kazama centraal stonden. Tekken 5 had iets weg van een jubileumeditie, wat vooral bleek uit de ingebouwde Museum mode, waarin spelers de eerste drie Tekken-games konden spelen, en uit de manier waarop men op tal van fronten terug leek te willen keren naar de eerdere games. Na de vijfde game volgde een waanzinnig sterke port van de game genaamd Dark Resurrection voor de PSP handheld, en nu staan we aan de vooravond van de release van het spectaculaire nieuwe hoofdstuk in de reeks. De game zal ongetwijfeld bol staan van flamboyante nieuwe personages, verrassende plotwendingen en tal van innovaties binnen de explosieve gevechten. Waar het verhaal ons dit keer heen zal leiden valt te bezien, maar één ding is zeker: erg binnenkort zal er weer een lid van de Mishima-clan ergens van grote hoogte naar beneden worden gesmeten. Ach, in dat geval weten we in elk geval zeker dat er ooit een Tekken 7 zal komen.

Benieuwd wat Tekken 6 brengt? Lees onze review van de nieuwe Tekken-loot.

T'rug naar huus


Inhoudsopgave

Advertentie

Reacties

«  1  2  »

mooie samenvatting
hij ligt hier al in de winkel, ga hem vandaag nog halen

Ik heb de handen nu even vol aan de nieuwe Ratchet, maar ga deze zeker nog scoren!

Tekken 3 is naar mijn mening nog steeds de king wat betreft gameplay. Wat blijven die 'combos' heerlijk.

ik weet dat ik van tekken 1 en 2 bijna alle relevante combo's kende, man wat ik dat kapot gespeeld :P
Tekken 3 heb ik nauwelijks gespeeld tekken tag dan weer wel en tekken 4 zo af en toe bij een vriend tijdens het voordrinken bij het uitgaan :P erg goede combinatie bier + keihard raggen op de ps2. :Y)
Heb helaas geen ps3 voor tekken 6 maar ziet er wel leuk uit weer.
@ Jism: eensch :)

Oeh nu ik even terugdenk moet ik ook weer met weemoed denken aan de Mortal kombat serie van vroegah! geniaal blijf het met jonny cage de ballbreaker uit te voeren, of het befaamde "come over here!" Vergeet dan natuurlijk ook niet de brutality, fatality, animality, babality en friendship :P

[Reactie gewijzigd door SouLLeSSportal op zaterdag 7 november 2009 21:08]


Dat was fijn leesvoer!

Ik vond juist Tekken 1 van de betere exclusive games voor de PS1/PS2. Vooral Tag tournament, die eerder de Engine van Tekken 3 draagde, een heerlijk spel. In feite kon je je 2 beste characters combineren als 1 vechtgeheel, en dat was elke avond smullen.

Ik vind het alleen jammer om te lezen dat Tekken niet langer Playstation2/3 only meer is. Dat was de reden waarom ik eigenlijk altijd bij de Playstation 2 enz gebleven was.

Ik ben benieuwd naar de review zondag.

draagde=droeg ;)

Maar je hebt gelijk... doe dan PC er ook bij, SF4 is ook briljant

wat maakt het nou uit, laat lekker iedereen van deze game genieten...

zolang het maar niet zo slecht geport wordt als GTA4 & Ultimate Sith Edition

Leuk dat je alle xbox bezitters toewenst dat ze tekken niet kunnen spelen :S.

Ik ben van een ps2 naar de xbox 360 gegaan en ooh wat is tekken smullen op de xbox :). op de ps2 was tekken tag echt mijn favo game :). oohja en ik ben echt super blij dat tekken niet meer ps only is :D.

Je zegt eerst dat je altijd bij de playstation 2/3 gebleven bent om de reden dat tekken playstation exclusive was en je anders geen tekken kon spelen.

En dan zeg je dat je het jammer vind dat het niet langer exclusive is? Is dat in jouw geval dan niet een positief iets, aangezien je niet meer gebonden bent aan de playstation die je alleen om die reden in bezit had?

Deel 3 en 4 waren de beste delen vind ik. Ik heb vorig week tekken 6 gehaald en na twee dagen weer doorverkocht. Er zit totaal een vernieuwing in, het voelt te houterig aan. Ik vond het zeer teleurstellend, heb er jaren op gewacht en dit was gewoon een koude doouche. Enige vechtgame nu die goed is, is Street Fighter 4!

BTW de PSP versie van Tekken is ook heerlijk, mochten er luitjes bij wezen die denken (bah) graphics ofzo... dan hebben die t mis, want Tekken PSP is het mooiste volgens mij wat ik ooit heb gezien op een portable... zoiezo mooier dan Deel 1t/m3

idd. 2 jaar lang uitgekeken en gewacht op deel 6. Grootste teleurstelling op de PS3 tot nu toe samen met MGS en GT. En ja, ik ben echt een Tekken fan, maar SF is inderdaad de enige die trouw is gebleven aan de gameplay en kwaliteit.

Tekken 3 was een van de games die mij tot de aanschaf van mijn eerste console bracht, samen met Gran Turismo. Ik moet wel zeggen dat de NTSC versie van Tekken 3 een klasse beter was dan de veel later uitgekomen PAL versie (zoals dat voor veel games op de PSX gold). De framerate daarin lag fors lager waardoor mijn aangeleerde timings zo de prullenbak in konden.

Ik vond de game erg tegenvallen ik had er zulke hoge verwachtingen van. Eindelijk kwam de Tekken series naar de 360 en wat blijkt het is echt niet mijn game. Gameplay vond ik niet vloeiend uh houterig zelfs!. Gare specialeffects, statische lelijke achtergronden. Graphics in het algemeen zijn zeker niet next-gen hooguit een 6- waard. Story mode is een aanfluiting. Mijn Madcatz SF IV arcadestick wordt niet eens fatsoenlijk gedectecteerd. Ik wacht wel op Super Street Fighter IV & DOA 5

[Reactie gewijzigd door et36s op zaterdag 7 november 2009 12:12]


Dan weet ik niet wat jij met je Madcatz SF4 stick uitvreet..
De mijne wordt rustig ondersteund..

Het enige wat mij echt erg tegen viel zijn de graphics, die zijn gewoon een jaar oud zo ziet het er min of meer uit, tevens is het wat statisch en houterig kwa bewegingen van de fighters maar dat is nooit anders geweest in deze serie, en mensen die vaker tekken games hebben gespeeld weten dat ook dus dat neem ik voor lief.
Het is eigenlijk geen nieuw spel, men gaat op dezelfde voet verder en dat kan goed uit pakken of slechter omdat we tegenwoordig verwachten dat een game vernieuwend is en het liefste willen we dat elk deel dat is.

Zelf tja ik heb er niet veel moeite mee dat men niet veel vernieuwends heeft gedaan
Het doet niets af aan de totaal ervaring die het spel geeft als je met je vrienden speelt in mijn geval dan.
Ik vermaak me kostelijk met de beste fighter op de ps3 want dat blijft het voor mij zeker te weten ondanks streetfighter 4, dat is gewoon niet mijn game terwijl het als ik de critici moet geloven een top game is

Maar ik kijk hoe dan ook uit naar de review hoor, maar wat de conclusie/cijfer ook zal zijn als je zelf een game goed vind doet het punt er niet toe

[Reactie gewijzigd door pino85 op zaterdag 7 november 2009 12:26]


Ik was nooit zo van de Tekken, maar goed, had zelf een Dreamcast met Soul Calibur (ook Namco), en daarmee voelde Tekken gewoon 2d aan. Zeg nou zelf, het is een pure 2d fighter met sidestep, in een 3d jas. Soul Calibur is wat dat betreft het net wat innovatievere neefje. Desondanks veel plezier gehad aan Tekken 3. Mag hopen dat een van deze delen naar de PC zal komen, maar gezien het geen Capcom game is zal dat wel niet gebeuren.

Mooi geschreven artikel, leuk om over het verhaal te lezen.

Naja nooit gebeuren... zijn toch aardig wat mooie caocom titles op de PC..

Helaas nog lang niet genoeg :(

Ik heb Tekken 6 nu op mn XBOX 360, en moet zeggen dat het een leuke game is. Maar vergeleken met SC4, SF4 en SSBB (Wii) kan je toch zien dat de game wat in het verleden is blijven hangen.

SC is op dit moment ook DE 3d game te gebeat moet worden.
Tekken is oud qua graphics en speelbaarheid..
al iets van 2 jaar...waar SC naturlijk pas een jaartje op de markt is..
«  1  2  »

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.

VNU Media logo Hosted by True

© 1998 - 2012 Tweakers.net B.V. - Alle rechten voorbehouden - Contact - Jouw privacy - Algemene Voorwaarden

Uitgever van:

Website van het jaar 2011