Nader bekeken en installatie
De Popcorn Hour A-110 is op enkele punten verbeterd ten opzichte van zijn voorganger, de A-100. Zo is een van de usb-aansluitingen naar de achterkant verhuisd en is het voortaan ook mogelijk de optioneel aanwezige interne harde schijf via de nieuwe usb-slave-functionaliteit te benaderen. Zowel 2,5"- als 3,5"-schijven worden ondersteund en de interface is met zijn sata-poort meer bij de tijd dat die van de A-100, die nog over een pata-aansluiting beschikte. Ook wat betreft de poorten is de A-110 aangepast: het apparaat beschikt naast een hdmi 1.3a-poort nu ook over optische in plaats van coaxiale digitale audio-output. Prettig is dat de A-110 een licentie voor het afspelen van dts-geluid heeft gekregen, zodat een aparte dts-versterker niet langer noodzakelijk is. Verder heeft Popcorn Hour enkele cosmetische wijzigingen aangebracht; zo is de zichtbaarheid van de status-leds verbeterd en is aan de achterzijde een aan/uit-schakelaar toegevoegd.
Een koude start met een verse installatie vergt iets meer dan één minuut. Daar hoeft de gebruiker echter niet vaak op te wachten, want een druk op de powerknop die op de afstandsbediening zit, brengt het systeem in de standby-modus; het kost het apparaat luttele seconden om vanuit die toestand weer tot leven te komen.
De video-instellingen kunnen handmatig worden ingesteld, waarbij voor de hdmi-uitgang gekozen kan worden met welke resoluties en framerates, inclusief 'film'-frames als 23,97p en 24p, video geserveerd dient te worden. Ook van de component-uitgang kan de resolutie en de framerate worden ingesteld, maar de framerate-keuze is dan beperkt tot 50Hz of 60Hz.
Met een setup-wizard kunnen enkele NMT-functionaliteiten worden geïnstalleerd, waaronder een samba-server, een torrent-server en een media-server. De wizard formatteert ook de eventueel geplaatste harde schijf waarop deze server-applicaties worden geïnstalleerd. Het bestandssysteem van de harde schijf is ext3, indachtig de Linux-versie die de A-110 aanstuurt. NMT-applicaties kunnen online worden opgehaald, maar het is ook mogelijk deze via een usb-drive te installeren. De setup, inclusief het formatteren van een harde schijf van 500GB, duurde bijna een half uur.
Volgende pagina (Gebruik en verbruik - 4/7)
