Hoofdcategorieën
Device Settings

HTC Touch Pro2: überphone met obesitas

Door Arnoud Wokke, woensdag 17 juni 2009 11:28, views: 239.981

Gallery

HTC Touch Pro2 HTC Touch Pro2 HTC Touch Pro2 HTC Touch Pro2 HTC Touch Pro2 HTC Touch Pro2 toetsenbord HTC Touch Pro2 HTC Touch Pro2 HTC Touch Pro2 UK Zwart HTC Touch Pro2 HTC Touch Pro2 HTC Touch Pro2 HTC Touch Pro2 HTC Touch Pro2 HTC Touch Pro2 HTC Touch Pro2 HTC Touch Pro2 HTC Touch Pro2 HTC Touch Pro2 HTC Touch Pro2 HTC Touch Pro2 HTC Touch Pro2 HTC Touch Pro2 HTC Touch Pro2 HTC Touch Pro2 HTC Touch Pro2 HTC Touch Pro2 HTC Touch Pro2 HTC Touch Pro2 HTC Touch Pro2 HTC Touch Pro2 HTC Touch Pro2 HTC Touch Pro2 Pro2 Pro2

T'rug naar huus


Inhoudsopgave

Advertentie

Reacties

«  1  2  3  4  5  »

errm die plaatjes kloppen niet wat betreft het uitschuifbare toetsenbord.
ook ik heb een HTC touch pro (generatie 1?) en daarvan is de indeling toch echt zo als op deze link :

http://becextech.com.au/c...s/HTC/htc-touch-pro-3.jpg

EDIT: hoezo wordt ik nou weggemod? ik geef gewoon reactie op dat de review niet helemaal klopt. 8)7

[Reactie gewijzigd door Franzke op woensdag 17 juni 2009 11:44]


Het punt wat bedoeld wordt in deze review is dat de toetsen tegen elkaar aan liggen. Los van de indeling is dat precies hetzelfde.

nee want er staat ook het volgende :

"Ook het uitschuifbare qwerty-toetsenbord heeft een make-over gekregen. De verschillen met het toetsenbord van de voorganger zijn groot: zo is de bovenste rij, die bij de Touch Pro voor symbolen was ingeruimd, nu toegewezen aan cijfers. De toetsen op de onderste rij, waar achter de toetsen diverse functies verstopt zaten, fungeren nu als 'normale' functietoetsen, zoals Shift en Fn."

en dat klopt dus niet meer :Y)

Je hebt gelijk Franzke; het plaatje stond aangegeven als Touch Pro in onze plaatjesdatabase, maar het klopt niet. Heb het plaatje snel gewijzigd :) Het punt blijft inderdaad wel staan, de layout van de toetsen is anders.

@skaars: thx voor de tip. Heb de bewuste telefoon hier ter redactie nog niet horen rinkelen, maar voor de zekerheid toch maar weggeblurd ;).

Ziet eruit als een goede opvolger, jammer dat ik nog een jaar moet wachten om een nieuw abbo af te sluiten.

Vooral het toetsenbord met scheidingruimte maakt het aanzienlijk makkelijker te bedienen, minder vaak dat je meerdere toetsen indrukt als je vingers ook maar een beetje dik zijn.

Vind hem ook heel erg strak uitzien. Alleen jammer dat er weer duidelijk weinig tot geen aandacht is besteed aan de camera (3,2Megapixel) mijn HTC TyTN 2 heeft een 3,0 megapixel maar de foto's zijn gewoon schandalig slecht als je ze op de PC bekijkt.

Vind het wel een redelijke review. _/-\o_

allereerst een 5* review!
Verder mis ik onder software het voor mij belangrijkste argument om een windows mobile device aan te schaffen: Het uitkomen, en zelf kunnen ontwikkelen, van software voor de telefoon vind ik veel belangrijker dan een aandelen applicatie die er standaard op zit.
Dit zal mijn telefoon niet worden, want het kantelbare scherm vind ik echt een misstap. Ik ken het verhaal van de Tytn ii, die was ook niet echt degelijk gebouwd.
Verder vind ik het wel weer goed dat het toetsenbord uit losse toetsen is opgebouwd i.p.v. aanelkaar geschakelde toetsen. Zo kun je veel makkelijker blind typen.
Over het kliksysteem van de stylus ben ik ook weer wat minder enthousiast. Het magnetische systeem vond ik wel goed werken, ik had dan ook geen last van pasjes die onbruikbaar werden. Hopelijk is het wel beter dan het systeem van de eerste htc met toetsenbord.
Kortom, ik blijf nog een generatie bij de touch pro :)

Welk verhaal van de TyTN 2? Ik heb er een en het kantel systeem werkt prima (niet meer te zeggen van het toetsenbord). Ook staan er in het topic op GoT volgens mij geen klachten over het kantelsysteem.

Het kantelmechanisme van de TyTN II is niet echt slecht, maar de degelijkheid laat bij mijn telefoon te wensen over. Ik heb zelf een TyTN II en gebruik hem regelmatig maar niet echt intensief. Ik schuif hem ongeveer 3 a 4 keer per dag open. Na een half jaartje begon het schuifmechanisme een beetje aan te lopen en er ontstond wat speling tussen de 'body' en het scherm bij ingeschoven toestand. Na een jaartje heeft de kabel tussen de twee delen het begeven, wat eerst resulteerde in niet herkende geheugenkaart en later problemen met de SIM kaart.

De service van HTC is wel uitstekend. Door drukte heb ik de telefoon pas na een paar maanden opgestuurd, hij was toen bijna anderhalf jaar oud. De telefoon werd gratis door een koerier opgehaald en een week later werd hij gerepareerd afgeleverd. De kabel en het scharnier is vervangen, waardoor de telefoon weer goed naar behoren werkt.

tot de over 10 maanden, als hij de kabel weer kapot is en het buiten garantie valt.
Dan zit je mooi met een +1 en +2 informatief, maar ook met een kapotte tytn2 :D

Och, het kantelmechanisme van mijn TyTN II (eigenlijk: MDA Vario 3) werkt na ruim anderhalf jaar nog prima, en dan heb ik de telefoon doorgaans los in m'n broekzak zitten ipv [een/het meegeleverde] hoesje te gebruiken. Als het mechanisme van de Pro 2 even degelijk is als dat van de TyTN II komt dat dus wel goed, althans bij mij gebruikspatroon.

Ik heb nog een ander T-mobile abonnement waarvan de looptijd allang is verstreken (en nu dus steeds stilzwijgend wordt verlengd), misschien dat ik die maar eens ga bijtekenen dan voor een MDA Vario V ( = t-mobile branded uitvoering van deze Touch Pro 2) als opvolger voor de Vario 3. 525 euro voor de unbranded versie vind ik namelijk toch wat teveel van het goede :P (en abonnementskosten worden (deels) vergoed door de werkgever ;))

[Reactie gewijzigd door johnwoo op woensdag 17 juni 2009 13:07]


Alleen zo jammer dat de branded versies van toestellen vaak zo lelijk zijn. Zeker T-Mobile, met dat foeilelijke roze.

De hardware branding valt reuze mee, de logootjes zijn grijs ipv roze: http://www.allaboutphones...1/TMobile-MDA-Vario-V.jpg
Ik wacht nog wel eerst even wat reviews over de T-mobile ROM af. Die heeft bv geen Live messenger (hebben de Vario's nooit gehad). Op mijn Vario3 was het zo los te installeren, maar het blijft even afwachten of er niet meer van dit soort "snags" in de branded ROM zitten die misschien niet zo simpel op te lossen zijn als het simpelweg installeren van een programma. Met name of/hoe ze de Touchflo hebben aangepast is een punt van aandacht (in de Vario3 zat standaard ook een T-mobile theme met veel roze en grijs, maar het standaard HTC theme was ook aanwezig en losse themes konden ook toegevoegd worden; ik weet niet of Touchflo ook zo makkelijk zelf te configureren is).

[Reactie gewijzigd door johnwoo op woensdag 17 juni 2009 15:38]


Maar het gaat hier om de PRO 2 ..?

Mooi trouwens dat deze het beeldscherm wel kan opklappen.
Kan met Pro 1 niet.

[Reactie gewijzigd door MrCuddles op woensdag 17 juni 2009 11:42]


Ik snap het voordeel van het opklappen van het beeldscherm niet helemaal. Als ik met een Touch Pro, of experia aan het typen ben, dan kijk ik echt recht naar het scherm. Als je het scherm dan naar je toe kantelt kijk je er schuin op, en dat is zeker in de zon lastig.

Het zou dan alleen voor het neerleggen van het toestel moeten zijn, maar imo zijn de toetsen daar te klein voor om dan nog normaal te typen.

Het is niet extreem hard nodig geef ik je gelijk in maar het is wel handig hoor!
Ik weet niet of je ooit een toestel hebt mogen gebruiken waarbij het schermpje opklapte, maar dat geeft toch een prettigere houding in je handen..

Als je het eenmaal hebt gehad mis je het best wel. Ik had een TyTN II voor ik naar de Touch Pro ging en het is heel handig als je hem bijv even rechtop wil zetten. Stel je eet een broodje en ondertussen wil je even NOS journaal kijken, dan kan je hem of recht onder je kijken waardoor je de hele tijd naar onderen moet kijken, maar met de TyTN II en de Touch Pro 2 kan je hem ook plat op tafel leggen met het scherm gekanteld. Zelfde voor chatten e.d.

In het hoofdstuk "zakelijke functies" onder de alinea "Touch flow" staat een foto met een 06-nummer. Heb het niet gebeld, weet ook niet of het echt is, misschien vergeten weg te blurren?

Verder mooie en informatieve review.

[Reactie gewijzigd door skaars op woensdag 17 juni 2009 11:42]


Ach... groot en zwaar, het hangt er maar net vanaf waarmee je hem vergelijkt :)

Ik vind hem maar klein :)

Goede review verder.

Inderdaad... Ik werk al 4 jaar met m'n MDA Vario (oftewel HTC of Qtek 9100). In vergelijking hiermee is de Pro 2 zo licht als een veertje...

Hier zat ik echt op te wachten... :P

Errm, nou weet ik niet wat jij met jouw 9100 hebt gedaan, maar de mijne weegt zo'n 160 gram... :/

Link naar het HTC Touch Pro levertijden topig op GoT: Link

Link naar het HTC Touch Pro algemene topic: Link

Link naar de pricewatch: Link

Mooie review verder!

[Reactie gewijzigd door evleerdam op woensdag 17 juni 2009 11:46]


Wat een evolutie, iedereen is zo gefixeerd op het alles kunnen en meer en meer specs dat ze hetgeen vergeten wat het meest belangrijk is: BELLEN.

Ik zou nooit genoegen nemen met een matige belkwaliteit, en spijtig genoeg hebben meer HTC's hier last van. Misschien hierdoor dat de matige belkwaliteit me niet zo opgevallen is bij een van de samples van de HTC Touch PRO 2, ik ben het al van ze gewoon.

Dat ben ik helaas wel met je eens. De technieken voor hoge belkwaliteit moet inmiddels wel aardig door ontwikkeld en goed betaalbaar zijn. Waarom is het bij een toestel van 500 euro dan zo slecht.

Meestal is dit softwarematig bij HTC en met een andere radio soms wel op te lossen.

Jammer dat er niks gezegd wordt over de performance en responsiveness.

Maakt dat de Pro2 een slechte smartphone? Integendeel: het grote scherm is mooi, de software loopt vloeiend en de Pro2 heeft leuke extraatjes aan boord.

Het enige wat hier onder performance of responsiveness valt is 'de software loopt vloeiend'.
Ok het is net iets meer dan niks, maar ik ben het met Bosmonster eens dat dit nogal mager is.
Zeker als je bedenkt dat de eerste HTC Diamond irritant on-responsive was.

Bij de specificaties staat dat de resolutie 852x480 is. Dit moet zijn 800x480. Dit is tevens de maximale resolutie die WIndows Mobile aankan.

Mooie telefoon wel, maar ik had liever een wat kleiner scherm (met dezelfde resolutie) en dat ie dan wat kleiner was. Vind 'm echt te groot zo.

Dit is tevens de maximale resolutie die WIndows Mobile aankan.
Niet toch? :{ want hoe zit dat dan bij de Touch HD?

Zelfde resolutie als de pro2, enkel een groter scherm (3.8"?)

Inderdaad mijn telefoon (touch HD) heeft ook 800x480.

Jammer dat deze telefoon niet echt met de Touch HD is vergeleken maar met de oude Touch Pro. Het is natuurlijk wel de Pro2 maar ik vind deze telefoon meer overeen hebben met de Touch HD van de met oude Touch Pro.

Zat er heel misschien aan te denken om mijn Touch HD te vervangen met de Pro2 maar het is voor mijn gevoel (op toetsenbord na dan) toch wel een achteruitgang.

De meeste mensen die interesse zouden hebben in de Pro2 komen van al een keyboard model af. Soort van apart volk zegmaar :P

Om nog iets verder te gaan in de Pro 1 vs 2 had ik graag nog een foto van die 2 naast elkaar gezien. Foto's zeggen meer dan woorden :P

Je hebt bij HTC bijna altijd al een reeks gehad zonder toetsenborden en een reeks met dezelfde telefoontjes (in grote lijnen) mét toetsenbord. Vaak gaat men upgraden naar een nieuwere versie met toetsenbord als men die al had, of zonder als men die nog niet heeft. Het is dan ook niet de opvolger van de Touch HD maar de opvolger van de Touch Pro.

Als Touch Pro gebruiker zie ik niet echt megaveel vernieuwingen. Enkel de resolutie eigenlijk. Immers de software is door de custom roms niet echt meer een punt om over te stappen.
«  1  2  3  4  5  »

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.

VNU Media logo Hosted by True

© 1998 - 2012 Tweakers.net B.V. - Alle rechten voorbehouden - Contact - Jouw privacy - Algemene Voorwaarden

Uitgever van:

Website van het jaar 2011