Hoofdcategorieën
Device Settings

Review WD TV

Door Dimitri Reijerman, woensdag 24 december 2008 11:01, views: 252.740

De WD TV in actie

Wanneer we de WD TV testen met een boeketje verschillende videoformaten, blijkt dat het kastje probleemloos vrijwel alle bestanden in de hd-resoluties 720p en 1080p af kan spelen. De beeldkwaliteit is zeer acceptabel, al lijkt de kleurweergave soms wat beperkt. De framerates zijn ook constant te noemen, zowel bij het uitlezen van videobestanden via een usb-harddisk als een flashdrive. Ook de onmisbare 'resume'-functie is aanwezig, terwijl in vier verschillende snelheden door een film kan worden 'gespoeld'.

Toch bijt de WD TV zijn tanden stuk op wmv-videobestanden die gecodeerd zijn met de vc1-codec. De ondersteuning voor dvd-images in iso-formaat is ook beperkt: menu's worden niet getoond en de speler begint direct aan de hoofdfilm, terwijl ook ondertitelingssporen niet zijn te activeren. Bestanden die niet willen afspelen, kunnen in veel gevallen omgezet worden met de meegeleverde Media Convertor-software, maar dit is veelal een tijdrovende bezigheid.

WD TV - interface WD TV - interface WD TV - interface

Er zijn meer kleine probleempjes met het afspelen van video: de WD TV kan dts-geluidssporen uitsluitend in pass-through-modus verwerken, waardoor een versterker met dts-ondersteuning noodzakelijk is. Ook ondersteunt de mediaspeler uitsluitend het srt-formaat voor ondertiteling, terwijl de meeste apparaten van de concurrentie aanzienlijk meer formaten kunnen tonen. Of bovengenoemde problemen verholpen kunnen worden met een firmware-update, valt nog te bezien. Tot nu toe geeft WD op dit gebied niet thuis.

De modus om foto's te bekijken werkt naar behoren. De WD TV kan naar keus thumbnails of een bestandenlijst tonen, terwijl basisfuncties als roteren en zoomen aanwezig zijn. Ook kan een eenvoudige diashow worden vertoond, al dan niet met muziek op de achtergrond. De muziekmodus doet ook wat hij moet doen: probleemloos lossy- en lossless-audiobestanden afspelen. Eventueel aanwezige albumart wordt netjes getoond.

Een zoekfunctie met onscreen-toetsenbord is aanwezig zodat mediabestanden op sleutelwoord doorzocht kunnen worden, maar het invoeren van tekst is met de afstandsbediening allesbehalve een pretje. Toch voldoet de meegeleverde remote: de layout van de toetsen is logisch en de reactietijd is prima. De media library-modus - die uitschakelbaar is - kan de bestanden van twee usb-drives combineren en deze met behulp van de meta-informatie toegankelijk maken op basis van mediatype. Vervolgens is de bibliotheek te doorzoeken op basis van categorieën als artiest, datum, album of genre.

Volgende pagina (Conclusie - 5/5)


Inhoudsopgave

VNU Media logo Hosted by True

© 1998 - 2012 Tweakers.net B.V. - Alle rechten voorbehouden - Contact - Jouw privacy - Algemene Voorwaarden

Uitgever van:

Website van het jaar 2011