Hoofdcategorieën
Device Settings

Intel praat met tv-fabrikanten over integratie Wireless Display

Door Wilbert de Vries, vrijdag 25 maart 2011 11:38, views: 10.469

Intel heeft hoge verwachtingen van zijn tweede generatie Wireless Display-technologie. WiDi 2.0 ondersteunt al 1080p-content en zal 'op korte termijn' ook overweg kunnen met hdcp. Ook wordt er met televisiefabrikanten gepraat.

"We hebben hoge verwachtingen van Wireless Display 2.0", aldus Patrick Bliemer, directeur van Intel Noord-Europa, donderdag tijdens een bijeenkomst. "Er was, zeker in Europa, weinig animo voor de eerste generatie WiDi, omdat er dingen ontbraken. Die zaken zijn nu verbeterd."

Hoewel WiDi al een tijdje bestaat, is het buiten de VS nooit echt van de grond gekomen. Dit komt voornamelijk doordat de eerste generatie van deze technologie maximaal 720p ondersteunt en niet overweg kan met hdcp. Ook was er maar één fabrikant die de benodigde adapter leverde.

Wireless Display is een door Intel ontwikkelde technologie om een televisie of monitor draadloos te kunnen gebruiken als tweede display. Hiertoe moet er aan de televisie een adapter worden aangesloten die het WiDi-signaal ontvangt. De WiDi-technologie werkt alleen op systemen die zijn voorzien van de nieuwe generatie Core-processors en een Centrino-wifi-chip.

WiDi 2.0, dat begin dit jaar op de CES werd aangekondigd, kan volgens Intel voor een doorbraak zorgen. Deze versie kan kan namelijk wel met 1080p-content overweg. Bovendien wordt via een update ook ondersteuning voor hdcp-content toegevoegd. Deze update, versie 2.1, verschijnt in het tweede kwartaal.

De software-update valt waarschijnlijk samen met de verwachte introductie van de benodigde adapters. In ieder geval Netgear, Belkin en D-Link werken momenteel aan een eigen WiDi-adapter. Deze komen naar verwachting in mei op de markt.

Volgens Bliemer is Intel momenteel ook in gesprek met tv-fabrikanten over de integratie van WiDi 2.0. Intel wil geen namen noemen, maar Bliemer bevestigde wel dat het om een Zuid-Koreaanse fabrikant gaat: Samsung of LG dus. Het is aannemelijk dat het hier om Samsung gaat. Deze fabrikant kan de WiDi-technologie ook in zijn laptops verwerken.

Volgende 11:57 Eerste testresultaten van Intels nieuwe 320-ssd verschijnen
Vorige 11:25 Nintendo legt 3DS in Nederlandse schappen
Advertentie

Reacties

«  1  2  »

Lijkt me gaaf, en een goede ontwikkeling. Eerder deze week ook al iets gelezen over een draadloze lader voor een telefoon... Als dat zo door gaat staat straks je TV of je monitor zonder kabels en kun je hem dus ongestoord verplaatsen. :D

ik hoop wel dat dit groot word in europa enzo :p zou wel handig zijn want dan hoef je bijv niet steeds de hdmi kabel te pakken (en door de kamer leggen, waar mensen over kunne struikelen) hoop dat we snel meer horen over dit :)

Toch lijkt het me handiger als je gewoon kunt streamen via WiFi. Volgens mij zijn er al tv's die dat kunnen.

Toch denk dat altijd een HDMI kabel een veel stabielere verbinding zal blijven hebben en draadloos nooit de mainstream kan worden.

Sorry, maar nooit is wel behoorlijk pessimistisch, ik durf bijna met zekerheid te zeggen dat we naar een volledig draadloze huiskamer toegaan, waar iemand alleen nog maar zijn mobiele apparaat ergens neer hoeft te leggen en op 'Play on TV' hoeft te selecteren, en alles wordt draadloos geregeld, terwijl het apparaat ook nog eens draadloos opgeladen wordt.

Op dít moment ben ik het misschien met je eens, maar als alles over een jaar of 5 overal geïntegreerd is, dan hoef je echt geen HDMI kabel meer te pakken :D

Over het algemeen merk ik wel vaker dat (nieuwe) technieken hier op Tweakers afgekraakt worden vanwege een persoonlijke, negatieve ervaring (met een soortgelijke techniek). Het feit is gewoon dat niemand dit nog geprobeerd heeft, en we zullen toch echt op hands-on ervaringen moeten wachten voordat we dit met z'n allen kunnen afschieten

Sorry met nooit bedoel ik met dit systeem dat met behulp van Wifi dit voor elkaar krijgt.

Mischien over 5 of 10 jaar maar dan zullen we niet met dit systeem in onze handen staan maar veel beter uiteindelijk.

maar je moet toegeven ook al kunnen over 5 jaar draadloos wat we nu met draad kunnen, kunnen over 5 jaar met draad weer meer.

Snap je ongeveer wat ik bedoel?

[Reactie gewijzigd door Seyed op vrijdag 25 maart 2011 12:05]


Klopt, de beeldkwaliteit is minder en er kan alleen 5.1 audio worden verstuurd, dus geen 7.1 en geen 3d.

een ander fors nadeel is dat het niet werkt als je een andere videokaart in je laptop hebt zitten dan de nieuwe intel videokaarten die op de sandybridge processoren zitten (de sandy bridge videochip moet dus de enige in de computer zijn.

Voor de consument kan draadloos natuurlijk wel, maar hoe je het ook went of keert, als je continuiteit en garanties wilt heb je kabels nodig. Er is geen bankserver in de wereld via Wifi aangesloten. Wel hun terminals, daar dat af en toe niet anders kan.
Dus wil je stabiel -> kabel
Wil je mobiel -> wireless

En toch heeft Seyed een punt. Ik heb nu af en toe al last van de ~4 á 5 accesspoints in de buurt die storen met mijn accesspoint. Hoe meer draadloos er wordt, des te meer accesspoints er komen, des te meer storing er onderling kan optreden...

Samsung tv/telefoon combo kan het al (incl pauzeren enzo) natuurlijk haalt deze geen 1080p maar het kan!

Wordt natuurlijk pas echt interessant als TV-fabrikanten dat standaard in hun TV's gaan inbouwen en de techniek in een standaard wordt gegoten zodat het voor iedereen te implementeren is.

Dit vind ik een mooie vooruitgang. Het zal nog wel even duren voordat het is ingeburgerd, maar ik zie nu al een hoop voordelen. Denk aan het eindeloos geklooi met vga kabels/beamers/presentaties enz...

Hopen dat dit straks ook op videokaarten van de andere fabrikanten verschijnt, zoals Nvidia en ATi... anders ben je verplicht een low-end IGP van Intel te gebruiken. zeker nadelig als je in 1080P op high wil gamen op je draadloze tv...

Dat is toch niet logisch dit is een techniek van intel dus hoe kan nvidia en Ati hiervan gaan gebruik maken. En dit heeft niet eens met de grafishe kaart te maken maar met WIFI chip van de notebook.

Centrino-wifi-chip

Ow op die fiets. Maar dan moet het toch nog compatible worden met andere merken kaarten , anders heb je er nog niks aan als gamer zijnde lijkt mij... Je kunt dan wel een wifi chip hebben die compatible is, maar dan heb je de videokaart nog niet. Wat ik dus eigenlijk wil weten is of dat als je een ander merk videokaart in je laptop hebt zitten, je de widi verbinding voor de tv ook kunt gebruiken? (wanneer je dus geen IGP van intel gebruikt)

[Reactie gewijzigd door _-SaVaGe-_ op vrijdag 25 maart 2011 11:56]


Ik denk dat systeem niet gaat bestaan om 150 fps door kunnen sturen op 1080p Tv scherm. maar dat je DVD/youtube/bluray op het scherm kan gooien met een muis click inplaats moeilijk te doen met kabel die net kort is.

Maar voor stand alone HTPC die 24/7 aan het doorsturen is verwacht ik niet dat het meer dan een week gaan volhouden.

Ik denk als ik elke mainstream N router 10 clients erop zou zetten met WIFI en die continu met gegevens zou pompen dat router zou dood zijn na een week.

Ten eerste:
Deze technologie zit in de processor van Intel (in de video staat: requires a laptop with Intel WiDi POWERED BY select 2010 Intel Processors!).

Ten tweede:
Nvidia is van Intel dus dan zou die techniek sowieso ondersteund worden in de Nvidia kaarten.

Nvidia is een standalone bedrijf ja ;).

Dus maar dit zou wel goed werken als TV-fabrikanten erop inspringen ja, want ik zie het niet echt zitten om nou weer een systeem bij mijn huidige apparatuur te zetten :).

[Reactie gewijzigd door Timons106 op vrijdag 25 maart 2011 13:10]


Euh nee, Nvidia is niet van intel.. nvidia is gewoon een standalone bedrijf


Op de Hanze hebben ze deze draadloze projectors wel gebruikt, althans ze werden aangestuurd door Wifi. Lag was er zeker aanwezig, maar het was veel handiger in gebruik dan kabels te trekken.

Tot zover ik weet zijn nVidia en Intel vooralsnog aparte bedrijven en is Intel niet de eigenaar van nVidia.

Ik vermoed dat je hdcp bedoeld in plaats van dhcp?

Dat denk ik ook!! Typo?

Dat dacht ik gisteren nou ook toe ik rtlgemist aan het kijken was en op moest staan om mijn hdmi kabel aan te sluiten. Dat moet makkelijker kunnen. Goeie ontwikkelingen!

Allemaal leuk deze draadloze technologie, maar zolang we al deze signalen over dezelfde frequentiebanden gaan zenden als WiFi, etc. dan zullen deze banden nog voller raken met deze signalen en zullen we daar weer problemen mee krijgen. Een ander punt waarover ik mij afvraag is hoe het zit met de versleuteling van de signalen. Je wilt immers niet zomaar dat iemand anders kan meekijken met wat jij op het scherm ziet.

idd
Op de vraag "ever wanted to see what's on your laptop, on a bigger screen?" zeg ik meteen: Ja, dan pak ik hdmi.
Sowieso, het meeste wat ze nu laten zien wat mogelijk is, is ook ontzettend makkelijk met UPnP en DLNA: gewoon content door duwen naar je media speler.

Draadloos is leuk maar heeft limitaties dus is het niet de bedoeling dat we al onze beeldschermen moeten aansturen met iets draadloos :+

Moet DHCP in het artikel niet HDCP zijn?
«  1  2  »

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.

Volgende 11:57 Eerste testresultaten van Intels nieuwe 320-ssd verschijnen
Vorige 11:25 Nintendo legt 3DS in Nederlandse schappen
VNU Media logo Hosted by True

© 1998 - 2012 Tweakers.net B.V. - Alle rechten voorbehouden - Contact - Jouw privacy - Algemene Voorwaarden

Uitgever van:

Website van het jaar 2011