Damn, dit zocht ik nou is voor thuis. Had hier nog nooit van gehoord maar dit is dus de ideale uitkomt voor mijn thuis servertje. Functies van S2008 met de schill van Windows 7.
Ga hem gelijk downloaden =). Minimum eisen zijn vrijwel hetzelfde als S2008. Op de het RAM na dan. Dat is wel weer aan de hoge kant, minimaal 2GB
Je kant trouwens op de site een mooie kant en klare DVD iso downloaden. Is maar 840,3MB Link naar het dvdtje :
http://www.microsoft.com/...f6-4267-b881-55ce0648c784
Vind wel vreemd dat de minimum specs op de windows site anders zijn namelijk:
•Computer with 1 GHz Pentium III (or equivalent) or faster processor
•512 MB RAM or more
•70 GB or larger ATA, SATA, or SCSI hard drive as the primary hard drive
•100 Mbps or faster Ethernet network interface card and wired network connection
•Internal or external DVD drive (the home server must be capable of booting from this drive)
•A router/firewall device with DHCP enabled
•VGA or higher-resolution monitor (needed only during initial home server installation)
•Keyboard and mouse (needed only during initial home server installation)
[Reactie gewijzigd door Jeffrey0416 op vrijdag 4 februari 2011 15:37]
Waarom geen Linux server? Een echte server distro heeft bijna geen RAM nodig en behalve dat je geen ASP.net en MSSQL kan gebruiken zitten er weinig nadelen aan.
Omdat Windows Home Server een prima product is, dat zeer makkelijk te configureren is en draait op Windows 2003?
Zucht. Geef een willekeurige voorbijganger een CD van Ubuntu Server 10.10. Geef een andere een CD van Windows Home Server en laat ze allebei een homeserver inrichten met netwerk shares, media server, bittorent downloader en een website met foto's.
"He, het scherm is zwart, mijn muis doet niets en wat nu?" versus "He, een wizard die mij vraagt wat ik wil doen. En he, IE is ook beschikbaar. Ziet er net uit als op mijn eigen PC"
LOL. Een CD met Windows. Dat lukt je niet, voor MS Windows heb je toch echt wel een DVD nodig, en een idioot zwaar systeem. Ubuntu server, ja dat is niet gebruiksvriendelijker voor die idioot op de straat hoek. Pak dan Ubuntu desktop, dat lijkt wat meer op Windows Server. Ik betwijfel ten zeerste dat die idioot van de straat hoek het lastiger vindt dan een Windows Server ding.
De vraag was "waarom geen Linux server" Niet waarom geen linux desktop
Maar hoewel Ubuntu een prima desktop is, is het geen server. De willekeurige voorbijganger op straat zal daar meer mee kunnen dan met een Linux server distributie, maar even apache installeren, een media server opzetten, shares regelen enz enz. is ook op een Linux desktop systeem niet zo simpel als op een windows home server (of een standaard nas). Let op: Windows Home Server is geen standaard Windows 2008R2 waar je redelijk verstand van zaken moet hebben. Nog meer dan de Small Business versie is Home Server een platform wat je bij het handje neemt.
Omdat Microsoft als bouwer van een wijdverspreid server os zich niet gaat bezig houden met de distributie van het os van de concurrentie?
Dat linux dit allemaal kan zal best waar zijn, dat het goedkoper is, kan wellicht ook waar zijn, maar de mensen die een linux systeem thuis willen draaien, hebben keus genoeg

Voor de mensen die een Windows home server willen is er dus nu een nieuwe versie van dat product, en daar gaat het artikel dan ook over.
* Yalopa vind het interessant. Aangezien ik dagelijks bezig ben met windows servers is dit voor mij een leuke mogelijkheid om op betaalbare wijze een thuis server te hebben, die ik eenvoudig kan beheren.