Eerste beelden van Windows Live Messenger voor iPhone verschenen

Er zijn screenshots verschenen van wat Microsofts Live Messenger-applicatie voor de iPhone moet worden. Vermoedelijk kondigt Microsoft donderdag een nieuwe versie van zijn chatprogramma aan, maar de release volgt pas in de zomer.

De screenshots tonen dat Windows Live Messenger voor de iPhone momenteel in een bèta-stadium verkeert. Tevens is op de afbeeldingen te zien hoe het chatten met de Messenger-applicatie in zijn werk gaat. Er zijn tabs om te navigeren tussen de vriendenlijst, openstaande chats en afbeeldingen die contactpersonen online hebben gezet. Op het tabje social is te zien dat een koppeling met Facebook mogelijk is. Ook is het mogelijk om via de chat-app onderling foto's te delen.

Volgens nieuwssite Neowin, die de screenshots in handen kreeg, begint in juni een publieke bèta-release. In mei wordt er nog een niet-publieke bèta-test georganiseerd, die vermoedelijk voor ontwikkelaars is bedoeld. Microsoft zou Windows Live Messenger voor de iPhone donderdag officieel introduceren.

Windows Live Messenger iPhone Windows Live Messenger iPhone Windows Live Messenger iPhone Windows Live Messenger iPhone Windows Live Messenger iPhone Windows Live Messenger iPhone Windows Live Messenger iPhone Windows Live Messenger iPhone

Door RoD

Forum Admin Mobile & FP PowerMod

28-04-2010 • 14:43

114

Submitter: EDIT

Reacties (114)

114
109
55
1
0
0
Wijzig sortering
Hmm..als ze nu gelijk een Android versie ontwikkelen :+ aangezien het aantal Android toestellen sneller groeit dan het aantan iPhone toestellen...

Overigens een goeie ontwikkeling dat Messenger ook voor iPhone (en laten we hopen ook voor Android) ontwikkeld gaat worden,

[Reactie gewijzigd door TheVMaster op 23 juli 2024 06:39]

MS zal sneller een iPhone App ontwikkelen, omdat juist het iPhone OS geen 'concurrerend OS' is voor Windows Phone, in de zin dat bv andere fanbrikanten/samenstellers/providers nooit een 'keuze' maken tussen Windows Phone op een telefoon te installeren of iPhone OS.


Android is wel een direkte en serieuze concurrent op dat gebied en darom zal MS veel minder graag ook al hun Live-diensten die waarschijnlijk in Windows Phone zeer sterk aanwezig zijn tevens 'gelijkwaardig' aanbieden als android-app, in de hooop dat dat juist een meerwaarde voor winodws Phone-toestellen zou zijn.

Toch zal het wel interssant blijven om iig een zeer brede gebruikersgroep te krijgen en ook te voorkomen dat juist hybride chatdiensten of sociale networkingdiensten hen daar klanten kunnen 'afsnoepen' ..
zijn bepaalde diensten groot genoeg (zoals bv Facebook) is ook MS wel gedwongen ook daarvoor support in te bouwen, anders lopen klanten weg of gebruiken sneller alternatieve applicaties.

Ik denk echter wel dat mocht MS ooit een MSN messenger App voor android uitbengen die waarschijnlijk nooit gelijkwaardig zal zijn aan de integratie van Live in Windows Phone...
Apple darantegen is voor MS de 'droom-concurrent' juist omdat die zijn systemen enkel beperkt tot 'eigen hardware' en geen zaken doet met OEMs
Niet echt per se nodig naar mijn mening, er zijn al genoeg goede IM applicaties voor de Android, zoals Nimbuzz en Fring.
En MsnDroid. Maar ik moet zeggen dat de screenshots van Live Messenger er wel beter uitzien dan wat er tot nu toe beschikbaar is voor Android. Ik denk wel dat MS zijn programmatuur uitbrengt op Android, anders verliezen ze te veel marktaandeel aan andere IM diensten.
Volgens Rubin is het tevens een kwestie van tijd voordat het aantal verkochte Android-telefoons boven dat van de iPhone en BlackBerrys uitstijgt.
Momenteel groeit de iPhone dus nog harder, bron, andere nieuwsbericht van vandaag: nieuws: 'Android 2.2 krijgt Flash 10.1 ingebakken'
Het enige wat deze man nu beweert is dat het marktaandeel van Android binnenkort groter is dan die van iPhone of BlackBerry. Hieruit zou je eerder moeten afleiden dat ze nu meer verkopen dan de iPhone en de BlackBerry. (of dat waar is, dat is een andere zaak, maar je bron is waardeloos).

Edit: uit deze bron kan je afleiden dat het marktaandeel van de iPhone relatief stabiel blijft op 25% en dat de verkoop van Android op 4 maand tijd met 5% is gestegen, doch nog goed achterop zit (9%). http://www.dailytech.com/...ig+Gains/article18061.htm

[Reactie gewijzigd door IStealYourGun op 23 juli 2024 06:39]

Volgens een onderzoek van Gartner is Android groter dan Apple in 2012: http://www.computerworld....spot_by_2012_says_Gartner
Onderzoek is van vorig jaar, wellicht dat wanneer de huidige cijfers worden meegenomen de uitkomst anders zal zijn.
wel even een mierenneuk-correctie: Android groter dan Apple op gebied van OS voor mobile phones.

Hoewel de Iphone heel belangrijk is voor Apple bestaat het bedrijf nog steeds wel uit meer onderdelen....
Volgens mijn onderzoek heeft de iPhone in 2020 een marktaandeel van 75%....

Op dit moment heeft iPhone een (veel) groter markt aandeel en is de iPhone dus veel interessanter voor MS. Wat Android in 2012 gaat doen is voor latere zorg en een Android applicatie zal er wellicht nog wel komen.

Goede zaak dat ze Windows Live Messenger naar de iPhone halen, nu hopen dat het niet te veel gaat kosten want dan haak ik af.
nu hopen dat het niet te veel gaat kosten want dan haak ik af.
Ik verwacht toch dat deze versie minstens 2x zo veel gaat kosten als de versie voor Windows en OSX ;)
Waarschijnlijk is dat dan een aardig waardeloos onderzoek, ik hoop dat je dat zelf ook inziet. Een marktaandeel van 75% doet bij jou geen belletje rinkelen? Dat is natuurlijk een volstrekt onrealistisch getal.

Verder is WLM altijd al gratis geweest en zal dat ook zo blijven. (daarom al die leuke reclame)
Joh, hij zat maar te schertsen... 8)7
Anoniem: 151407 @codex28 april 2010 16:56
en in 2012 vergaat de wereld dus dan staat de baksteen tablet weer aan top :O
allemaal gespeculeer om cijfers.
Eh Msn Droid Anyone? Werkt prima, jammer alleen dat ik MSN al een tijd geleden heb afgezworen sinds het Live Messenger is, de UI verkloot is en je geanimeerde varkens door het beeld kon laten springen.
Er zijn momenteel al genoeg alternatieven,

Mijn favoriete Android applicatie voor WindowsLiveMessenger is toch echt Meebo, tevent multi-protocol client.
En met OS 4.0 kan het ook op de achtergrond draaien. Met of zonder Apple ertussen. Iig niet via een all-in-one messaging app met een server die ik niet vertrouw. Ik heb voor m'n banksaldo op te halen alvast een extra Live account gemaakt.
Als ze slim zijn (in mijn ogen) doen ze dat ook.
Bron? heb je zeker niet, dacht ik al te kunnen afleiden van je apple logo als avatar.

Ontopic:Mooi stukje software hoop dat er ook videochat is zit(zal wel niet mogen van Apple) moet hem Donderdag maar is op mijn Iphone proberen.
http://www.iphoneclub.nl/...elft-van-smartphonemarkt/

Leef jezelf uit zou ik zeggen :)

HTC heeft net aan 4% van de markt in handen, en zelfs daarvan zijn nog niet eens alle toestellen met Android. om maar niet over samsungs en andere andriod toestellen te praten .. ;)

[Reactie gewijzigd door Bloemstukje op 23 juli 2024 06:39]

Het ging over groei niet over het aandeel van iphone, en los daarvan zou ik dit onderzoek met een heel groot korreltje zout nemen van het bedrijf admob.....
Zucht, lekker objectief. Ten eerste is degene die het onderzoek uitvoerd admob, een bedrijf dat voornamelijk zijn informatie haalt uit apparaten op een iphone O/S. Ik vraag me dus de relevantie van de bron af. Daarnaast word er gezegt dat er een snellere groei is, in tegenstelling tot het percentage dat een O/S in handen heeft op een gegeven moment. Als we nu kijken naar de data van comScore, dan zien we dat android sneller groeit dan apple. Dit wil niet zeggen dat apple een kleiner aandeel heeft, in tegendeel. Iphone o/s is nog steeds één van de grootsten in de US.

In de VS is ten opzichte van november 2009 apple zelfs gedaald met 0.1%. Terwijl android van 4% naar 9% is gegroeid. Android is nog nog niet de grootste, maar zeker een O/S dat sterk in opkomst is en waar rekening mee mag worden gehouden.

http://www.mobileburn.com/news.jsp?Id=9184
http://techcrunch.com/201...es-to-gain-on-the-iphone/

"It’s important to note that while Android is clearly growing quickly, it still has a long ways to go to match Apple’s mobile user base."

[Reactie gewijzigd door MaartenM op 23 juli 2024 06:39]

Tja, maar Admob is in 2009 al opgekocht door Google (dus objectief?)
Zo kun je alle onderzoeken wel onderuit halen..
zit ook een ipod in. Sinds wanneer is dat een foon dan?
Dat apple dit toe gaat staan... Er zijn al genoeg MSN apps voor iPhone OS... om MS zelf er ook nog 1 op de markt te laten brengen (MS kennende nog voor geld ook) is een beetje de concurrentie helpen
Natuurlijk staat Apple dit toe. Dit is waar ze de App Store voor gemaakt hebben: zodat als Microsoft een applicatie aanbiedt op een platform van Apple, ze zelf 30% van de inkomsten in hun zak kunnen steken.
Met het verschil dat microsoft geen geld zal vragen.
Anoniem: 147126 @Gropah28 april 2010 15:03
Waarom zou MS geen applicatie voor hun eigen IM netwerk mogen uitbrengen? Waarom zou Apple andere aanbieders van MSN applicaties wel toelaten, maar Microsoft niet? Wat maakt Microsoft dan anders dan die andere aanbieders?
MS kennende nog voor geld ook
Noem eens 1 voorbeeld waar Microsoft ooit geld voor MSN messenger heeft gevraagd...
Noem eens 1 voorbeeld waar Microsoft ooit geld voor MSN messenger heeft gevraagd...
Ok, de Symbian versie van MSN
When the trial expires the cost to users of Messenger for S60 is £1.50/$2.94 for 30 calendar days of use.
@hieronder: hij vroeg toch ook om een voorbeeld waarbij er ooit geld voor is gevraagd?

Verder frappant dat mijn post als offtopic/irrelevant wordt bestempeld terwijl de twee heren om me heen wel gewoon een +1 krijgen, maar soit ;)

[Reactie gewijzigd door .oisyn op 23 juli 2024 06:39]

Volgens mij is MSN voor S60v5 gewoon 0.0 $. Staat in de Nokia appstore als gratis.

Vraag is alleen of je het wilt gebruiken. Er zijn zat alternatieven als Fringe en Nimbuz.
Waarom zou dit niet toegestaan mogen worden? Er zijn al meerdere clients, waarom zou die van Microsof zelf dan geweigerd moeten worden?
de officieele MSN client op de Mac kost ook geen cent, net zo min als RDP. Dus ik zie niet in waarom deze dan wel geld zou kosten.

MS weet ook wel dat er goeie gratis MSN clients zijn, en hun betaalde MSN app (per maand!!) op de S60 heeft volgens mij ook meer gekost dan ie opleverde.
Waarom zou Apple dit niet toestaan? Microsoft kennende denk ik juist dat ze hier geen geld voor gaan vragen. Andere software van Microsoft voor de iPhone is namelijk ook gratis.
MS kennende nog voor geld ook
typische klacht om een flame uit te lokken.

Waarom zouden anderen wel apps voor msn mogen maken, en de eigenaar ervan niet?

En wie zegt dat MS er geld voor vraagt?
Als of het bedrijf achter het platform waarvoor deze versie wordt ontwikkelt nergens geld voor vraagt?

Volgens mij zijn het geen sociale instellingen zonder winst oogmerk, maar bedrijven die alleen kunnen functioneren als ze geld verdienen.

Verder zijn alle tot nu toe uitgekomen versies van Messenger gratis geweest.
Het is wel interessant om te zien wat Apple hiermee gaat doen. Ze hebben wel eens applicaties verwijderd omdat er Android in de beschrijving staat, wat gaan ze dan doen met een App die "Windows" als directe referentie naar het Microsoft-besturingssysteem heeft?

Overigens welhaast Noord-Koreaanse censuur dat ze dit zouden doen, maar ik denk dat Apple wel geleerd heeft.
Windows Live is de naam van hun chat dienst, dus ik denk niet dat Apple ze daarom gaat weigeren. :)

D'r staan overigens genoeg 'microsoft windows ...' dingen in de App store, als ik eens snel op 'windows' zoek.
Anoniem: 248079 @arjankoole28 april 2010 15:30
Je kan maar moeilijk 90% van de computer-markt negeren.
Zo moeilijk is dat helemaal niet. Wat het resultaat is maakt niet uit als je het gewoon wil.
Vergeet niet dat er in de code MS Office verwijzingen staan naar windows.

Er zijn apps die MS Office bestanden kunnen lezen op de iphone.

Moet dat zo maar niet kunnen dan?
Wat een bizarre wereld is het toch. Geen iChat op de iPhone, maar straks wel een completere Windows Messenger dan op Windows Mobile beschikbaar is 8)7
om nog maar niet te spreken over een degelijke Microsoft messenger voor MacOSX (de huidige versie is 8 jaar oud)
Er is een nieuwere beschikbaar. "Beta" weliswaar, maar alles werkt prima :)
Ik weet niet wat jij onder "prima" verstaat, maar er zitten bugs in die het nog steeds geen volwaardige client maken. Ja, daarom is het een beta, maar ik geef het persoonlijk niet de stempel "prima" :)...

Known Issues in Messenger for Mac 8 Beta
  • Display pictures do not display in the conversation window
  • You cannot send files to your contacts
  • You cannot make Audio/Video calls on some network configurations
  • Some custom emoticons do not display
Aangezien de meeste mensen in mijn lijstje nog steeds met Windows werken is de werkelijke ervaring ver te zoeken :')
Anoniem: 156868 @Jermaine28 april 2010 18:58
Klopt aardig.
MSN op mac is gestript zodat de windows versie altijd 'beter' is als op de OSX. Bestanden verzenden is baanbrekend traag bijvoorbeeld…

Echter is de mac versie compleet reclamevrij, geen msn vandaag, geen tabs etc. etc.
Lekker een clean version waarmee je met je contacten kunt chatten. Beter toch?
Ja daarom is het een beta en dan is zeiken over een beta nogal debiel ja :)
Adium doet het anders prima ;)
Die gebruik ik ook, maar in het kader van dit nieuwsartikel zei ik dus ook duidelijk 'Microsoft Messenger'
pidgin?? is geen microsoft maar werkt als een tiet

[Reactie gewijzigd door kaaas op 23 juli 2024 06:39]

Anoniem: 343818 28 april 2010 14:47
:+ Ironisch eigenlijk.. Afijn, zie de toegevoegde waarde er niet van. Doordat ze het protocol open hebben gesteld, werken de andere gratis App's ook erg goed. Ben benieuwd overigens of ze er geld voor zullen vragen...
Lijkt me niet dat deze app geld gaat kosten:

a) Messenger voor Mac, Windows etc zijn ook gewoon gratis te downloaden
b) Er zijn al tal van gratis messenger-apps voor de iPhone, er is niet 'bijzonders' aan deze app dat een prijs rechtvaardigd.
Opmerkelijk te zien dat de iPhone versie er zoveel beter uit ziet en meer functies bevat, dan de Windows Mobile variant.

Disclaimer: Ik heb al 3/4 jaar geen WinMob meer dus weer niet hoe het nu zit.
An sich is het grafisch wat leuker, maar mij interesseert enkel functionaliteit, die is voor WM de afgelopen jaren een bijzonder stuk beter geworden (gesprekken staan nu als 'tabbladen' op het scherm, vroeger was dit gewoon gokken).

Schermafbeeldingen, ondertitels, status, weergave, het zit er allemaal in.

Enige wat er niet in zit is 'live today' of hoe dat scherm heet, maar die ben ik liever kwijt dan rijk.

Enige grote verschil is de 4 knoppen onderaan, maar dit kan mogelijk een 'idee' zijn die voor WP7 zal worden gebruikt. Zal waarschijnlijk ook meteen de reden zijn dat WM wat achterloopt op de iphone versie, ze willen natuurlijk WP7 eerst pushen en dan eens kijken of er nog wat te doen is voor WM6.5

[Reactie gewijzigd door SinergyX op 23 juli 2024 06:39]

Zolang je met deze app kunt multiloggen dan is het zeker het wachten waard :D
Ben benieuwd aan de screenshots te zien word hij erg mooi en goed te beheren aldus je invites, fotos en mail :>
weinig mensen die multiloggen nodig hebben.
Je kan accounts koppelen als je dat wilt.

<< wanner is iets eigenlijk nodig?... >>

[Reactie gewijzigd door g4wx3 op 23 juli 2024 06:39]

Ik gebruik momenteel eBuddy Pro voor de iPhone, en dat zijn alle clients in-een, met push-support, dus ik zal niet zomaar overstappen op MSN. Alle toeters en bellen zoals photo-sharing trekken mij niet direct over de streep.
Ik vind het erg noemenswaardig dat ze gewoon de standaardelementen van de iPhone UI gebruiken, daar er genoeg apps zijn die deze (in mijn ogen goed werkende) basisblokken overboord gooien.

Ziet er goed uit naar mijn idee, goede kans dat ik 'm wel wil gebruiken (mede aangezien ik toch alleen maar een MSN-account heb).
Het msn protocol dat ze hebben gereleased is toch heel erg verouderd? :o
Was nog met msn 6.0 ofzo, of heb ik iets gemist?

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.