Joop van den Ende en Hubert Deitmers hebben via hun investeringsbedrijf Van den Ende & Deitmers een substantieel minderheidsbelang genomen in de socialenetwerksite Hyves.
Van den Ende & Deitmers betaalt de deelneming in Hyves uit zijn crossmedia fund. Met dit fonds, met een omvang van ongeveer 100 miljoen euro, wordt in de sectoren telecom, televisie, media, entertainment, gaming en internet geïnvesteerd. Daarbij zijn onder andere groeipotentie en een bestaand klantenbestand belangrijke criteria. De Van den Ende & Deitmers-woordvoerder heeft het over een 'sterk' belang, wat volgens de schaal van Mock een aandeel van tussen de twintig en dertig procent zou inhouden. De investeringsmaatschappij nam eerder al een belang in multimediasite Bright.
Volgens de Financiële Telegraaf gaat Hyves de opbrengst van de deelneming gebruiken voor de ontwikkeling van nieuwe toepassingen voor de site. Zo heeft Hyves onlangs met KPN een nieuwe dienst ontwikkeld waarmee KPN-, Hi- en Telfort-klanten sms'jes kunnen sturen aan Hyves-vrienden en, handig voor het uitgaansleven, de locatie van een sms'er kunnen bepalen. Ook heeft de site eind februari een api uitgebracht waarmee externe ontwikkelaars toepasingen voor de socialenetwerksite kunnen bouwen. Met het geld kan Hyves bovendien aan buitenlandse uitbreiding werken. Het is niet bekend hoeveel Van den Ende & Deitmers voor hun aandeel in Hyves betaald hebben.
Hyves heeft naar eigen zeggen meer dan zes miljoen leden, terwijl er elke maand een kleine 300.000 bij komen. Het is met 150 miljoen pageviews per dag de drukst bezochte site van Nederland.
[Reactie gewijzigd door YaPP op vrijdag 4 april 2008 13:58]
[Reactie gewijzigd door ReneDx op vrijdag 4 april 2008 15:43]
[Reactie gewijzigd door JanvD op vrijdag 4 april 2008 14:35]
[Reactie gewijzigd door Ins0mniA op vrijdag 4 april 2008 13:17]
[Reactie gewijzigd door CasaMan op zaterdag 5 april 2008 00:57]
ik vind het wel prettig als sites gewoon eerlijk zeggen wat er aan de hand is als het niet goed werkt. Dan kun je daar in ieder geval rekening mee houden. Daarnaast (maak ik op uit de reacties hier) hadden ze bij de start nog helemaal niet zo veel know-how van alles wat er bij kwam kijken. Als jij dan netjes aangeeft wat er aan de hand is, dan zijn er vast wel mensen die reageren met een oplossing.Hyves heeft altijd flink naar buiten gebracht waar problemen door kwamen, of ze hier enig begrip voor lange tijd mee probeerde te creëren weet ik niet, het lijkt er wel op.
Ik bedoel maar, ze vragen gewoon om hulp. Het lijkt mij dat ze een beetje begonnen zijn als hobby-ist, maar door het succes overdondert zijn. Geef ze groot gelijk dat ze aangeven wat er niet helemaal goed gaat.Dus, mocht je geniale ideeen hebben om zo'n database te schalen; please, enlighten us and come help us!
[Reactie gewijzigd door DeTeraarist op vrijdag 4 april 2008 18:06]
Op dit item kan niet meer gereageerd worden.
Populair: Tablets Samsung Websites en communities Mobiele telefoons Google Microsoft Sony Games Politiek en recht Galaxy S
© 1998 - 2013 Tweakers.net B.V. Contact Over Tweakers Jouw privacy Algemene voorwaarden Cookies
Tweakers wordt uitgegeven door De Persgroep en wordt gehost door True