Hoofdcategorieën

Japanners op jacht naar e-paper

Door Caroline Schröder, donderdag 28 juli 2005 23:28
Bron: DigiTimes, views: 16.663

Buigbaar als papier, nauwelijks energie verbruikend en bovendien voorzien van geheugen, zo zou e-paper het best omschreven kunnen worden. Het elektronisch papier is een hot item. Japanse beeldschermfabrikanten zijn in een heftige concurrentiestrijd verwikkeld om e-paper. De een na de ander presenteert een prototype. Deze week was het de beurt aan Hitachi dat op het International Forum in Tokyo een 13,1 inch monochroom e-paper introduceerde dat WLAN ondersteunt en voorzien is van een tweede accu. Hitachi wil zijn product in april 2006 op de markt brengen. Het richt zich daarbij op wandpanelen aan openbare gebouwen.

e-paper horloge (klein) Ook Fujitsu stelde zijn e-paper voor en claimde dat zijn elektronisch papier maar een honderste tot een duizendste van de energie verbruikt van conventionele beeldschermtechnologieën. Het e-paper dat bovendien in kleur is, zou niets in kwaliteit inboeten als het gevouwen wordt of als er met de vingers op gedrukt wordt. Fujitsu verwacht zijn product in het eerste kwartaal van 2007 op de markt te brengen. Ook Sony en Seiko Epson laten zich niet onbetuigd. Eerder meldde Sony al dat het als eerste e-paper voor de consument ontwikkeld had, toegepast in zijn e-bookreader Librié. Seiko Epson verwerkte afgelopen voorjaar al elektronisch papier in een horloge.

Volgende 23:43
Vorige 22:16

Reacties

«  1  2  »

"Het richt zich daarbij op wandpanelen aan openbare gebouwen. "

En wie gaat dat financieren :?
Ik neem aan dat de mensen die wat willen laten zien (promoten e.d) niet zoveel geld hier aan willen uitgeven terwijl een groot doek stukken goedkoper zou kunnen wezen.

Ik denk dat dit grapje daar nog te duur voor is.
Verder vind ik dit best een mooi technische ontwikkeling. Over 10 jaar een monitor zo dun als papier :9

Ja, maar denk eens aan de mogelijkheden. Stel dat een papieren advertentie van een week 100 euro kost, en dat dezelfde advertentie vervangen voor epaper 10000 euro kost. Als je dan 2 jaar lang een adverteerder weet te vinden, ben je uit de kosten. Er hoeft geen mannetje wekelijks naartoe om nieuwe advertenties op te hangen, dat gebeurt via een netwerk.

En niet alleen dat... Ge-animeerd... Dat maakt het al hele stukken interresanter en vooral daar waar het opgericht is zal, in het begin, er flink op letten: "heejwasda?"

En niet alleen dat... Ge-animeerd...

Ik moet ineens aan Harry Potter denken... :D

Tot op een gegeven moment iedereen het doet, en je zo overdonderd wordt met bewegende beelden dat je het niet meer opvalt.

In Spanje is reclame langs de kant van de weg om die reden verboden. Je moet geen reclame kijken, je moet op de weg letten.

Of wat dacht je van zo'n leuk boekje uit Myst.

Denk eens aan het feit dat e-paper (momenteel) monochroom is. Ik weet niet of er grijswaarden gebruikt kunnen worden, maar iedereen wil ads toch in kleur.

Bovendien moet je denk ik meer denken aan dingen als informatiezuilen, reizigersinformatie, dat soort.

[quote]Het e-paper dat bovendien in kleur is, zou niets in kwaliteit inboeten als het gevouwen wordt of als er met de vingers op gedrukt wordt. [/qoute]

dus ads in kleur zouden zeker mogelijk zijn.

over 5 jaar in de winkel:

E-wcpapier met bewegende kansloze tekeningetjes...

/off-topic
Mag er dan sponsbob op?

Eindelijk je kont afvegen met de eerste kleur die in je opkomt :P

of met een foto van je ex :P

Wordt dit echt het einde van het papier? :P Een echt hard-copy van bepaalde (belangrijke) zaken op papier is natuurlijk altijd handig. Maar hoeveel keer gebeurt het niet dat we nodeloos iets afdrukken? Nu kunnen we het gewoon "afdrukken" op ons e-papier via WLAN. Hebben we het niet meer nodig, dan kan het eenvoudig weer gewist worden. E-books zullen dan ook wel aan populariteit winnen. Nu nog een soort van pen om te kunnen tekenen en schrijven op dit papier (en een goede prijs natuurlijk ;)) en we hebben een hit! Die fabrikanten zijn echt niet dom :)

Is alleen jammer dat je bij papier zeker weet dat het "blijft". Daarom is het soms nuttig van belangrijke documenten een hardcopy te hebben. Als bewijsmateriaal bijvoorbeeld. Met e-paper wordt dat lastig. Het einde van het gewone papier? Denk het (nog) niet...

@Buurmeisje

Laagvliegerke zegt toch ook:
Een echt hard-copy van bepaalde (belangrijke) zaken op papier is natuurlijk altijd handig.

Dure werkstukjes om in te leveren ;-)

zijn er ook weer hackers die de reclame zo uit dat epaper slopen met een wlan-ftpservertje.

Dan wil ik E-Paper behang aan mijn muur :*)

>zie Total Recall en nog een paar SF films ;)

Dan LCD verf misschien handiger.

Iemand al enig idee wat de prijsklasse voor zo'n A4tje E-Paper zal zijn??

Kleuren E-Paper zou wel heel gaaf zijn! Als ik dat voor een redelijke prijs zou kunnen aanschaffen :) Maar ik denk dat ik er nog maar ff goed over moet dromen, ik zal er niet wakker van liggen. Tis wel een hele mooie ontwikkeling!

Wat ik me afvraag... als je een leeg boek van epaper hebt, wat ga je dan doen als het ebook dat je erin wilt laden dikker is dan het aantal blaadjes dat je hebt :? ?

Voordat je 'scrollen' zegt: bladeren is wel verdomd handig aan papier ;) .

Wat me wel een goede toepassing lijkt zijn bijvoorbeeld tentamens. Dat zijn dingen die weinig pagina's beslaan en als je de tentamens ook op epaper maakt heb je ook gelijk een kopie enzo... hoewel frauderen wel erg makkelijk wordt :/ .

Waarom zou een ebook alle pagina's bevatten die je nodig hebt?

Je krijgt gewoon een boek met twee knopjes: vorige pagina en volgende pagina. Voor de rest leest 't precies zoals een conventioneel boek.

krijg je in je boek gewoon extra geheugen, heb je bijv 30 pagina's e-paper en zodra je die uit hebt laad hij de nieuwe 30 pagina's in, net zolang tot dat jij het boek uit heb (bij een boek van 180 pagina's begin je dus 6 keer opnieuw) (je kan het ook wel op 1 pagina zetten, maar dan moet ik je gelijk geven, het bladeren is gewoon makkelijker/fijner)

Lijkt mij vrij simpel niet? Als je op een hd waar nog 10GB space is een aantal films wilt overzetten die gezamelijk een ruimte van 12GB innemen, eens de space vol zit is het gedaan met overzetten, lijkt mij vrij logisch, niet?

jij hebt zeker nooit van het begrip streamen gehoord??? als e een fil zou willen bekijken op epaper dan zal deze gestreamd moeten worden!!!

maar dat zie ik niet snel gebeuren.. tenzij je een foto lijsje wilt hebben dat films stremat :+

Postervernieuwing :) elke dag een nieuwe poster! erg lauw!

Het mooiste zou natuurlijk zijn als je een dubbelzijdig e-papiertje (vervelend woordt trouwens, dat e ervoor...) hebt met bewegingssensor, je slaat het om, en daar komt de blaczijde, nog een keer omslaan, en de volgende. (dat wordt alleen lastig met allerlei bed-lees-posities.. en waar laat je de dikkere elektronica)

Eigenlijk geloof ik niet meer dat e-paper nog echt op de markt gaat komen. Ik wacht er al zo ontzettend lang op. In 1999 zou het zeker weten rond 2001 komen, in 2001 zou 2003 de datum zijn, en zeer recent wisten alle berichten te melden dat Philips zeker in het najaar van 2004 er mee zou komen.

En wat lees ik hier, zoveelste kwartaal 2006 en 2007.

Het is net als met HDTV in 1990. Ziet er mooi uit en is hartsikke gaaf, maar echt hier komen zal het toch wel nooit.

(overigens is voor mij -het- voordeel van e-paper dat je buiten in de zon electronische documenten kunt lezen met een scherpte en contrast net zoals echt papier. Het als gewoon beeldscherm kunnen gebruiken staat daar wat mij betreft voorlopig los van)

Het is net als met HDTV
Toch komt (kwam) HDTV uiteindelijk ook, dus we kunnen ons allemaal nog verder verlekkeren bij (het idee van) e-paper

Dan heeft Philips zich weer lekker verkocht... |:(

http://www.tweakers.net/nieuws/37325/?highlight=philips

Philips is hier inderdaad eerder mee bezig geweest. Een jaar of twee geleden nog met dit bedrijf, e-ink. Toen was er al een soort portable e-book beschikbaar met de basis voor deze techniek. Helaas nooit doorgebroken.

Helaas nooit doorgebroken.
Hoe kan iets nou doorbreken als het niet eens te koop is?

Mijn super-henk-console is beter dan de xbox en ps2 bij elkaar. Helaas is het ding nooit doorgebroken. Oh wacht... ik heb hem nooit op de markt gezet. Zou dat mischien de oorzaak zijn? |:(

Zou teveel research kosten om een product op leveren. Met meerdere bedrijven in de ontwikkelingsfase kunnen technieken sneller ontwikkeld en overgenomen worden.

En de laatste tijd is Philips niet meer zo'n research bedrijf (helaas)

De Librié van Sony ís een E-Ink/Philips display.

http://www.japan-direct.com/cartitem.asp?prodid=552

En de bedoeling van e-paper is niet eens zozeer dat het bijna geen stroom verbruikt of net zo buigzaam is als papier, maar dat het echt leest als papier.

Ik heb dat E-Ink spul op de CeBit 2k3 aan de gang gezien bij Philips, en het enige woord wat je er voor kan vinden is Indrukwekkend. Eerst denk je nog dat er een sticker op het display geplakt zit, totdat het opeens veranderd :o

Ik weet niet of het dit keer ook zo is maar meestal sleept philips gewoon het patent binnen en gaat lekker zitten kijken hoe anderen geld voor ze verdienen. Het zal je verbazen voor hoeveel technologiën philips geld krijgt. Sterker nog, philips haalt meer inkomsten uit patenten dan elk ander bedrijf ter wereld. IBM staat op de tweede plaats.

maar wat dacht je van het laatst geintroduceerde OLED toetsen bord

het kan zo vaak in gedrukt worden.. aldust de post

dus geen last van dode pixels of ander ongenoegen.. dit zou erg handig zijn als je er een glazen plaatje overheen zou leggen
«  1  2  »

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.

Volgende 23:43
Vorige 22:16
VNU Media logo Powered by True

© 1998 - 2008 Tweakers.net - Alle rechten voorbehouden

Uitgever van: