Hoofdcategorieën
Device Settings

Nieuwssites en webshops meest bezocht in werktijd

Door Matthijs Hakfoort, maandag 23 september 2002 15:43
Bron: Automatiseringsgids, submitter: Femme, views: 1.028

Uit een onderzoek van het Amerikaanse bedrijf Websense is gebleken dat nieuwssites zoals ons aller tweakers.net het meest bezocht worden in werktijd. Op een tweede plaats staan webshops en pas op een derde plaats vinden we pornosites. Dit is een grote verandering ten opzichte van een aantal jaar geleden, toen pornosites nog het grootste gedeelte uitmaakten van de bezochte sites in werktijd. Nieuwssites worden, zo blijkt verder, ook als het meest verslavend gezien door werknemers.

Werkgevers onderschatten het bezoek van nieuwssites schromelijk. Slechts 30% van de werknemers kan door maatregelen van het bedrijf niet op nieuwssites komen, tegen 98% die niet op pornosites kan komen. Amerikaanse werknemers besteden gemiddeld 20% van hun werktijd aan het bekijken van websites die niets met het werk te maken hebben:

Internet algemeen Pornografie komt in het onderzoek op de derde plaats van favoriete websites, gevolgd door online gokken (8 procent) en webveilingen (6 procent). Volgens Websense maakten werknemers vroeger vooral 'misbruik' van de tijd van de baas door porno- en goksites te bezoeken, maar hebben nieuws en winkelen nu de overhand gekregen. Werkgevers zouden de tijdsbesteding aan dergelijke sites door hun personeel structureel onderschatten. Uit het rapport van Websense blijkt verder dat Amerikaanse werknemers wel 20 procent van hun tijd besteden aan het bekijken van websites die geen verband houden met hun werk. Gemiddeld gaat het om 8,3 arbeidsuur per week. Het merendeel van de ondervraagden zei nog liever koffie te willen opgeven dan internetten tijdens het werk.
Volgende 16:04 Brein gaat de 'grote jongens' aanpakken
Vorige 14:38 Tiscali sluit sponsordeal met Kazaa in versie 2.0
Advertentie

Reacties

«  1  2  »

en dat klopt ook,
je gaat toch niet werken voor je geld,
je gaat gewoon niks doen en krijg dan een aanwezigheids premie toch?

Of zie ik dat verkeerd? :D

Gemiddeld gaat het om 8,3 arbeidsuur per week.
---> Reken dat eens uit over de gehele ameikaanse werknemers... dat kost niet zo'n klein beetje zeg :eek:

Verder is het weer zo'n onderzoekje, maar wel grappig

maerikaanse bedrijf
Amerikaanse bedrijf neem ik aan ? :)

nou zeg dat zal toch wel meeval.....


ho shit mijn baas komt eraan :P

Wat ik dus niet snap is dat mensen zich nooit zorgen maken dat het feit dat ze pornosites bekijken in de log files komen te staan ... schamen ze zich daar niet voor ? zijn ze niet bang dat ze buiten gezet worden ?

Als niet vantevoren een duidelijk beleid is gesteld van wat wel en van wat niet mag, kun je in eerste instantie alleen maar waarschuwen en daarna pas erbuiten gooien en dan moet je het nog heel bont gemaakt hebben (tenminste in NL).

Trouwens de meeste zijn zo onwetend dat ze niet weten wat er allemaal bijgehouden wordt :)

Die mensen zijn daar niet zo bang voor , omdat de systeembeheerders die daar op moeten letten , zelf het allerergste zijn. Ik denk dat het daar op 30 % zit.

die log-files worden niet of nauwelijks gecontroleerd. Ik ben zelf systeembeheerder bij een bedrijf waar maar een beperkt aantal mensen internet hebben, maar ik ga echt niet als een politieagent iedereen in de gaten houden. Die log-files worden alleen bekeken als daar reden toe is ((te)veel data-verkeer, virussen en andere sjit) bovendien is het beleid bij veel bedrijven toch zo dat je bij misbruik eerst een waarschuwing krijgt en pas bij de 2e keer eruit gegooit wordt.

[reactie op boomsjakie]
Een systeembeheerder is echt niet zo stom om naar porno oid te gaan zitten kijken op z'n werk (zeker als ie thuis een dikke ADSL verbinding heeft) dan d'r bij ook die systeembeheerder is z'n baan kwijt als bijv. z'n afdelingshoofd erachter komt. Dan is het nog eens zo dat systeembeheerders vaak druk zijn met andere dingen die wel met hun werk te maken hebben.
[/reactie op boomsjakie]
edit:
Ik zou ook wel eens willen weten welk type nieuwssite er nou 't meest bezocht wordt

Ik denk gewoon dat mensen inmiddels al uitgekeken zijn op porno. Vroeger kon je nog iets gratis bekijken, waar je nu overal voor moet dokken. Dat vind moeders de vrouw niet leuk al er rare dingen op de afrekening van VISA binnekomen.

Nieuws en Webshops begrijp ik wel want dat wordt tegenwoordig zo snel bijgewerkt dat je overal het laatste nieuwe kan lezen en als je iets wil kopen dan wil niemand te veel betalen.

Conclusie is volgens mij logisch. Als ik naar mezelf kijk klpot het voor mij ook wel.

werkzaamheden vandaag...

tweakers.net nieuws... 2 uur
- koffiepause -
tweakers.net forum... 2 uur
- lunchpause -
ach laten we eens gaan vergaderen... 2 uur
- koffiepause -
tweakers.net nieuws en links hierin... 2 uur

toch weer een productieve dag... al zeg ik het zelf...
:Y)

behoorlijk zielig als je bij een baas werkt
moet je werken geen koffie drinken en T.neten

Daarbij is het ook nog een zo, dat wanneer je tijdens werktijd naar sites als tweakers.net aan het kijken bent en je werkt in de IT, je dan toch nog enigzins met je werk bezig bent ;)

* 786562 momania

Typo

Uit een onderzoek van het maerikaanse bedrijf Websense is

Zal wel amerikaanse zijn?

Ik weet anders ook niet of mijn baas het zo leuk zou vinden als ik dan maar routertjes en switches onderuit ga gooien, zodat ik wat te doen heb.

Oftewel, ik lees wel nieuwssites, maar alleen als ik toch niks te doen heb, niet als er werk moet gebeuren.

* 786562 zion

Das misschien wel meteen een leuke poll, hoeveel mensen die op tweakers komen doen dat tijdens hun werktijd.

Ik denk trouwens dat het een beetje een verschuiving is, ipv 15 min naar buiten staren om ff te relaxen, ga je 15 minuten tweakers.net nieuws lezen. En in mijn geval is het idd. ook een beetje bij blijven. :)

Ja inderdaad, ik denk dat je gelijk hebt. In plaat van naar buiten kijken, indien mogelijk, lekker even een pagina lezen waar je zin in hebt en die niks met het werk te maken heeft.

"Vroeger", toen er nog geen inet was, althans niet op grote schaal uitgebreid ging ook iedereen als ze even geen zin hadden naar buiten kijken, maar meer nog naar het koffiehok lopen voor een bakkie.

Nu blijft dan de vraag staan of het percentage "versplide" tijd omhoog is gegaan als het het vergelijkt tussen het aloude bakkie halen en een webpaginaatje lezen. Ik denk persoonlijk dat het wel meevalt. Als je koffie haalt ben je namelijk helemaal van je werkplekje af. Nu niet. :)
«  1  2  »

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.

Volgende 16:04 Brein gaat de 'grote jongens' aanpakken
Vorige 14:38 Tiscali sluit sponsordeal met Kazaa in versie 2.0
VNU Media logo Hosted by True

© 1998 - 2012 Tweakers.net B.V. - Alle rechten voorbehouden - Contact - Jouw privacy - Algemene Voorwaarden

Uitgever van:

Website van het jaar 2011