Hoofdcategorieën
Device Settings

Informaticapionier Kristen Nygaard overleden

Door Bram Kouwenberg, dinsdag 13 augustus 2002 02:44
Bron: CNN, views: 625

CNN komt met het trieste bericht dat afgelopen zaterdag in Oslo informaticapionier Kristen Nygaard is overleden. Nygaard, die professor was aan de universiteit van de Noorse hoofstad, legde met zijn vroegere werk de basis voor onder andere het huidige internet. Samen met zijn eveneens onlangs overleden collega Ole-Johan Dahl stond hij in de jaren zestig aan het begin van de ontwikkeling van het object-georiënteerd programmeren. Hieruit kwamen zeer populaire talen voort als C++ en Java. Voor dit werk ontving het duo in 2001 de A.M. Turing Award, zeg maar de Oscar van de informaticawereld:

Kristen Nygaard (klein) The Association for Computing Machinery, which awarded the prize, said the work paved the way for the widely used programming languages Java, C++ and others used in personal computers and home entertainment devices.

"Their work has led to a fundamental change in how software systems are designed and programmed, resulting in reusable, reliable, scalable applications," according to the citation.

The first models of Simula -- an abbreviation for simulation language -- were for calculators but later editions became the basis for icon-based programming language on which the Internet and MS-DOS are built.

StefMerks wees ons op dit bericht.

Volgende 03:59 Specificaties Newisys dual AMD Opteron server
Vorige 02:09 Archos Jukebox Multimedia review @ Tom's Hardware
Advertentie

Reacties

«  1  2  3  »

Zo te horen is de beste man vooral bekend geworden door zijn vooruitstrevende ideeen qua object georienteerd programmeren en het gebruiken van bibliotheken.. Ik zou eerder zeggen dat ie aan de wieg van de moderne GUI based Operating systems heeft gestaan dan aan internet....

Precies. Het Internet is psvr uitgevonden door Al Gore :+

Off-topic, maar ik zag dit al een paar keer voorbijkomen, vandaar ....

Wat jij zegt heeft Gore nooit in die bewoordingen gezegd. Dit wel:
"During my service in the United States Congress, I took the initiative in creating the Internet."

Klinkt nog steeds pretentieus, maar goed, campagne, US en zo...
Iig lijkt Gore meer te maken gehad met de opbouw van Inet (wat onderschreven wordt door meerdere, toch niet de minste, IT-mensen), terwijl Bush de geschiedenis lijkt te gaan schijven door het concept Internet af te kappen.
Hier ff een quote van Joseph E. Traub, een professor in computerwetenschap(uit die column): " Gore was perhaps the first political leader to grasp the importance of networking the country. Could we perhaps see an end to cheap shots from politicians and pundits about inventing the Internet?"

Die spreuk die jij citeerd is door Bush en co de wereld in geholpen tijdens de campagne strijd, om Gore nog meer als een leugenaar af te schilderen.
Hier staat wel een geinige column daarover.


[/major off-topic en misschien toch maar iets minder 'The lone gunmen' kijken :Y) ]

Toch vind ik het vreemd dat iemand die zo veel heeft betekend zo weinig credits heeft gekregen. Ook niet in de "leerboeken" .
Daarbij vind ik de overhandiging van de A.M. Turing Award veel te laat en er hadden vele andere dingen moeten worden gegeven aan deze beide pioniers..

juist ja... dat kan je wel stellen zijn meer de bedrijven die bekend worden door ontwikkelingen.

bijv weetje wie de muis en de virtual desktops (zoals windows en macos) heeft ontwikkeld?

hint: het was zeker niet apple. zoals meeste denken.

Tsk, eitje. Xerox, Palo Alto.

Treurig dat deze man is overleden, maar zoals Vinnie net zei: 'De man heeft niet echt veel credits gekregen'
Ik ben hem inderdaad nog nooit tegengekomen in de informatica boeken.

Tja het komt nu steeds vaker voor dat informatici overlijden. Het begon allemaal in de jaren 50 en die mensen die er toen aan werkten zijn nu allemaal ondertussen bejaard en leggen een voor een het loodje :'(

Het begon in de jaren 40 om de Enigma code te kraken met de Mark I. :P


Jij bent dus het aanraken van een computer niet waardig, als je zo over de pioniers denkt van dingen waar we in ons hedendaagse leven dagelijks mee te maken hebben.

Maar mensen, gelijk hebben jullie, deze kerel verdiende meer roem, ben hem nml ook nog nooit tegengekomen (in boeken e.d.)

Nieuw talent staat klaar om hun plaats in te nemen. Het is jammer, maar mensen komen en gaan.

Voor dit werk ontving het duo in 2001 de A.M. Turing Award, zeg maar de Oscar van de informaticawereld

Ik vind de vergelijking met de Oscar toch een beetje verkeerd, de Turing Award is eerder te vergelijken met de Nobel prijs voor de informatica. Want zoveel prestige heeft die prijs wel.

D'r gaan binnenkort nog wel meer I(C)T pioniers sterven, hun uptime bereikt over het algemeen het tijdstip waar een timerelated bug in het menselijk lichaam zit.

icon-based programming language :?
Kan iemand me vertellen wat dit betekend ..

Mijn best gok:

Visueel programmeren. Niet dom code kloppen maar met modules, objecten en functies rangschikken alsof het grafisch layouten is. Op kritische punten wordt de het plaatje aangepast met hand geklopte code.

Klopt. Quest3D is zo'n pakket (http://www.quest3d.com)

Begin jaren '80 had je bij AZ'67 (tegenwoordig heet het AZ), de voetbalclub uit Alkmaar, ook een Kristen Nygaard. Goeie speler. En knap dat ie dat met zijn informaticabezigheden kon combineren ;)
«  1  2  3  »

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.

Volgende 03:59 Specificaties Newisys dual AMD Opteron server
Vorige 02:09 Archos Jukebox Multimedia review @ Tom's Hardware
VNU Media logo Hosted by True

© 1998 - 2012 Tweakers.net B.V. - Alle rechten voorbehouden - Contact - Jouw privacy - Algemene Voorwaarden

Uitgever van:

Website van het jaar 2011