Nintendo brengt deze week de 2DS op de markt, die bedoeld is als goedkoop alternatief voor de 3DS, de handheld die sinds 2011 te koop is. Omdat de 2DS een goedkoop alternatief moet worden voor de 3DS heeft Nintendo wat opties weggelaten bij deze nieuwe variant. De meest opvallende is het ontbreken van 3d, wat gelijk de naam van het apparaat verklaart.
De 2DS is niet veel anders dan een 3DS, behalve dan dat het bovenste scherm geen 3d weer kan geven. Verder is de hardware van de handheld vrijwel gelijk, al heeft Nintendo nog één opvallende ingreep gedaan; het heeft de twee speakers van de 3DS gereduceerd tot één, zodat er niet langer in stereo geluisterd kan worden. Gelukkig heeft de handheld nog wel een koptelefoonaansluiting, zodat via die weg alsnog van stereogeluid genoten kan worden.
In deze video bespreken we niet alleen of deze ingrepen opwegen tegen de lagere prijs, we staan ook stil bij de flink vernieuwde vormgeving van de 2DS en bekijken of die even prettig is als die van de 3DS.