Door Jeffrey van Maurik

Max Payne 3

16-05-2012 • 08:00

25

Uitgever Rockstar maakt het spannend. De laatste Max Payne verscheen alweer in 2003, dus er wordt al jaren met smart gewacht op een vervolg. Rockstar heeft de ontwikkeling daarvan in eigen hand genomen en het Finse Remedy Entertainment, dat de eerste twee delen van de serie maakte, is niet bij het proces betrokken. Kunnen de makers van Grand Theft Auto ook een goede Max Payne maken en kan Max een verhuizing naar zonniger oorden aan? In dit derde deel zoekt hij zijn heil immers in zomers Brazilië: heel wat anders dan een winters New York.

De geschreven review vind je hier.

Reacties (25)

25
24
11
0
0
11
Wijzig sortering
Rockstar gaat eigenlijk een beetje dezelfde weg in als EA. Franchise overnemen van andere gamestudio's en alle oorspronkelijke developers buitenboord zetten.

In mijn ogen is dit eerder een soort GTA 4 1/2; het heeft eigenlijk niks meer met de voorgaande Max Payne delen te maken. Slap verhaal, weinig vernieuwing qua gameplay en een hoofdrolspeler die niet eens op de originele Max lijkt.

Gewoon de zoveelste 13-in-een-dozijn shooter. Jammer...

[Reactie gewijzigd door Titan_Fox op 24 juli 2024 09:56]

Rockstar gaat eigenlijk een beetje dezelfde weg in als EA. Franchise overnemen van andere gamestudio's en alle oorspronkelijke developers buitenboord zetten.

In mijn ogen is dit eerder een soort GTA 4 1/2; het heeft eigenlijk niks meer met de voorgaande Max Payne delen te maken. Slap verhaal, weinig vernieuwing qua gameplay en een hoofdrolspeler die niet eens op de originele Max lijkt.

Gewoon de zoveelste 13-in-een-dozijn shooters. Jammer...
Wat ik in alle andere reviews gezien en gelezen heb, is dit helemaal geen slechte spel is, de Viool deuntje is weer terug, en ook de Stripachtige gedeeltes is weer terug, alleen nu met bewegende delen, en de rest is weer terug wat je in deel 1 en 2 had, en ook stukke van NY heb je weer in deze spel.
en een hoofdrolspeler die niet eens op de originele Max lijkt.
Maar dat je de hoofdrolspeler niet op de originele Max Payne vind lijken is natuurlijk ONZIN, want er was geen originele Max Payne uiterlijk, want in ieder deel had je een andere Max Payne, de uiterlijk voor Max Payne was in ieder deel anders, nu is het JUIST beter want nu hebben ze ook de uiterlijk gebruikt van degene die ook de stem deed voor de andere 2 spellen.

Ik snap niet dat mensen hier elke keer mee komen 8)7

[Reactie gewijzigd door AmigaWolf op 24 juli 2024 09:56]

Geen film Noir is geen max payne.

Jammer dat het nu een doorsnee shooter lijk te zijn geworden. Een onsamenhangend verhaald, waarbij de motivatie van het karakter geheel onduidelijk is.

Snap niet dat ze zo dom kunnen zijn om zo de titel max pane de nek om te draaien.
Denk dat rockstar net even wat teveel gta's heeft gemaakt, en niet meer echt iets wezenlijk anders kan. Daar lijkt het nu een beetje op.. jammer, kan niet andes zeggen.
Precies. Rockstar had deze game gewoon een andere titel moeten geven, dan was er niks aan de hand geweest. Gewoon een nieuwe reeks beginnen in plaats van oude titels te verknoeien. Als je het label "Max Payne 3" op een doos plakt creëer je ook hoge verwachtingen. Als je deze vervolgens niet nakomt (wat vaak het geval is in dergelijke situaties-) sla je een behoorlijk pleefiguur.

Wat ik zo van de gameplay heb gezien lijkt het gewoon GTA4 met een andere skin en bullettime. Max Payne beweegt eigenlijk net zo houterig als Nico Bellic.

Na 10 jaar met een vervolgdeel op de proppen komen van een franchise die prima zonder had gekund is zelden succesvol gebleken. Kijk maar naar Duke Nukem of "Tales of Monkey Island".
Als het verhaal tegen valt denk ik niet dat het een topper wordt. Hoe mooi waren die mind fucks in deel 1. Hopelijk is de ammo gering, het is toch mooi om je laatste drie kogels te besteden aan de laatste drie bad guys om de hoek?

Overigens matige review, Paul verteld drie keer hetzelfde. Ik denk meer dat het de mensen aanspreekt die gewoon mindless willen knallen en niet zozeer voor de storyline gaan.

Die multiplayer is trouwens wel aardig uitgewerkt. Ik dacht bij deel 1 al.. dat is onmogelijk met bullet time, maar ze hebben het geflikt :)

[edit] http://www.rockstargames.com/maxpayne3/multiplayer

[Reactie gewijzigd door jvdworp op 24 juli 2024 09:56]

jammer, jammer. Ik had zo gehoopt om opnieuw te kunnen verdrinken in het regenachtige new york, alle hoop verloren, je weg naar buiten schietend omdat je toch niets te verliezen hebt. Het is een smet op de eerste max paynes.

Rock star vertrouw ik dit kunstje helemaal niet toe, ze hebben al meermalen bewezen maar een truckje te kunnen en dat is open environments a la GTA. Al hun andere games waren min of meer kopieen van datzelfde concept (vgl Saints Row).

Het kan nog zo'n goede game zijn, maar jongens, had het nou niet gewoon een andere titel kunnen krijgen?
Toch kunnen we nu zeggen dat deze game een succes is, de max payne liefhebbers zijn helemaal geil van dit spel.
Ik ga hem vandaag halen, ik kan niet wachtten..
Het verhaal is goed, de gameplay is top, graphics zijn leuk ook op de oude xbox360. De multiplayer schijnt helemaal over de top te zijn. Me vrienden hebben allemaal bf3 en mw3 aan de kant gelegd omdat maxpayne 3 gewoon ruleert.
Nou volgens de gene wat dit review gemaakt heeft valt het verhaal helemaal niet tegen...

Lijkt wel alsof jij je reactie klaar had voordat je überhaupt geluisterd had naar wat er verteld is................

Het verhaal is goed, minst zo goed als de voorgangers... en jij zegt als het verhaal tegenvalt.. Ben je niet helemaal 100%?

[Reactie gewijzigd door LopendeVogel op 24 juli 2024 09:56]

Storyline lijkt wel gebaseerd op "man on fire"
Mja, met een vleugje "CSI Miami - S05-E01 - "Rio".

Aflevering waar Horatio Cane een beetje gaat huishouden in Rio de Janeiro zonder dat daar eigenlijk een goede reden voor is, behalve dan dat de "Mala Noche" slechteriken zijn.

Het verschil tussen beiden is dat CSI Miami gewoon heerlijk om te kijken is omdat het er zich niet voor schaamt om een tenenkrommend slechte serie te zijn, terwijl Max Payne 3 probeert mee te liften op het succes van zijn voorgangers maar de plank eigenlijk helemaal mis slaat.

Denk dat ik deze game over een half jaartje uit de budgetbak vis voor een appel en een ei, maar leg er zeker geen € 45 voor neer.
Anoniem: 287881 16 mei 2012 09:40
Ik vond het begin van de review prima m.b.t. het verhaal maar Paul je verzandt een beetje. Ik kreeg de hele tijd het idee dat er een maar bij kwam. Die er niet was. Je bleef positief terwijl naar mijn gevoel de manier van praten en lichaamstaal het idee gaven dat je meer mindere punten wilde opnoemen.
Ik vond de review niet zo sterk.
Ik denk wel dat ik dit spel speel, maar niet naar aanleiding van deze review. Daarnaast speel ik hem pas op een later tijdstip. Max is idd geen Max.
Ik krijg gewoon al WEER dikke kippevel van die muziek. Wat een dijk van een games waren deel 1 en 2. Deze ga ik ook zeker weten spelen, ondanks dat het verhaal wat tegen kan vallen en dat er geen Mona te bekennen is...
Maxy Payne I & II vond ik gewoon super goed vanwege de gameplay en het verhaal.
Het was een film noir verhaal waarbij je enorm gemotiveerd werd om stevig huis te houden.
Snap echt niet waarom Rockstar deze verhaalelementen niet terug heeft laten komen in het spel.

Ik sla deze over.
Zonde zonde hoor. Wilde het spel aanschaffen, maar heb nu mijn bedenkingen erover. Ik hoor wel als Steam een mooie MX3 aanbieding heeft.
MX is geen MX zonder al die toegevoegde gewaar derde MP elementen.

[Reactie gewijzigd door noud op 24 juli 2024 09:56]

Wat een bar en bar slechte presentatie. Niet uit de woorden kunnen komen, veel ehs en ahs, etc.

Waarom moet de verteller uberhaupt in beeld zijn? Hou het nou maar gewoon bij gameplay beelden.
Precies. Van dat geleuter wordt je echt niet goed. Ik wil gewoon puur game-footage zien óf een geschreven review.

p.s. Hoe kan het in hemelsnaam zijn dat ze deze game een 9 geven. Volgens mij heeft Tweakers.net mensen in dienst van GameSpot. De voorgaande delen verdienden deze score. Het is echter een belediging om Max Payne 3 nét zo'n goede score te geven terwijl het een beduidend slechtere game is. Een 7,5 is hier meer op z'n plaats.

[Reactie gewijzigd door Titan_Fox op 24 juli 2024 09:56]

misschien kunnen ze beter een knape schone die ook graag games speelt inhuren? :)

[Reactie gewijzigd door Dark Angel 58 op 24 juli 2024 09:56]

Is niet genoeg gameplay-materiaal? Je ziet beelden 2 of 3x.... beetje jammer.
Als het verhaal niet het niveau van de vorige twee delen haalt, pik ik hem later wel een keer uit de budget-bak op.

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.