Door Luke van Drie

Teamlead Mediateam

Samsung Galaxy Tab S4 en A 10.5 - Beide tabletseries krijgen een update

01-08-2018 • 17:00

18

Tablets zijn niet bepaald populair anno 2018, maar dat betekent niet dat er geen behoefte meer aan is. Volgens Samsung is de vraag naar tablets afgenomen, maar is die de laatste jaren weer stabiel. Veel fabrikanten zijn in de afgelopen jaren gestopt met het maken van Android-tablets, maar fabrikanten als Huawei en Samsung niet. Verder is Microsoft nog steeds van de partij met de Windows-tablets in de Surface-lijn en Apple doet het nog altijd goed met zijn diverse iPads. Samsung heeft al lange tijd een high-end S-serie en een goedkopere A-serie tablets, en beide krijgen een upgrade.

Bij de video hoort een geschreven review.

Bekijk deze video op YouTube.

Reacties (18)

18
18
3
0
0
12
Wijzig sortering
Anoniem: 481854 1 augustus 2018 19:49
Leuk hoe de review het praktisch gebruik goed weergeeft, zoals tegen een autovelg, naast de borden in de kroeg en op de kofferbak.
Ik doe precies hetzelfde met mijn tablet :)
Ik heb een Tab S2. Voldoet nog prima. Gebruik deze op vakantie, en soms om een film of een serie op te bekijken. Gebruik is dus eerder sporadisch dan algemeen.

Upgrade vind ik nu nog niet nodig. De Tab S2 was destijds ook niet echt goedkoop (rond € 400), maar gezien het scherm (Oled) en gebruikersmodel nog wel te verantwoorden. Rond € 700 is toch wel een stap te ver, zeker omdat ik geen enkele interesse heb in de pen, of het gebruik van een dock of toetsenbord erbij.

Ik denk dat Samsung hiermee een grote groep potentiele kopers kwijtraakt. Te duur als extra device annex mediaspeler, voor serieus werk een maatje te klein. Ik vind het ook jammer dat het scherm nog steeds glanzend is. Zelf bij gedimd licht zie je jezelf in het scherm gespiegeld bij het bekijken van video.
Die absurde release prijs helpt nou niet bepaald bij het aanmoedigen van het kopen van dit tablet. De A 10.5 is het allemaal ook niet en daarmee koop je in feite al verouderde techniek.

Alles verschuift toch steeds meer naar de smartphone die steeds groter worden en dan heb je nog de Notes. Samsung moet flink met de prijs omlaag wil dit tablet de interesse wekken. Voor dit geld koop je namelijk ook een knappe laptop!
Zet a.u.b. de review op YouTube.

Film op server van Tweakers... is alleen maar hakkelen en lage resolutie
Film op YouTube... vloeiend en hoge resolutie
Zoals je kunt zien staat er een link in de beschrijving naar de video op YouTube. Dit is een tijdelijke oplossing, aan de rest wordt gewerkt.
Gewoon stoppen met die StreamOne bagger voor alle nieuwe video's. Het is nu toch wel bewezen dat die player niet werkt.
Ik heb een ipad voor zakelijk gebruik. Gebruik 'm vooral om mail weg te werken en documenten te lezen en bewerken. Ik mag 'm ook privé gebruiken, maar dat doe ik helemaal nooit. Pak veel sneller m'n telefoon, en als ik echt uitgebreid iets wil opzoeken of officetaken moet doen, dan pak ik liever de laptop.
Leuk filmpje, maar niet heel erg nuttig. Ik sluit mij volledig aan mij hetgeen dat @Anoniem: 481854 zegt. Voor het noemen van specificaties en het intrappen van open deuren. Dat de A 10.5 mindere specificaties heeft is logisch, maar kan men er soepel op werken of is het beter om deze tablet links te laten liggen?
De Snapdragon 450 is helemaal niet zo gek. Hij is midrange en vooral zuinig. Zolang je geen heftige games gaat spelen, zal de Tab A vlot aanvoelen, net zoals de huidige tab A 10.1, die nu voor minder dan 200 Euro te vinden is - en dan is de 329 Euro voor de nieuwe toch wel veel.
Persoonlijk vind ik het prijskaartje aan die aan de S4 hangt wel behoorlijk hoog.

Ben een tijdje aan het zoeken naar een tablet waarmee ik handig notities kan maken (en natuurlijk wat extra's) En zie ook niet echt een reden om niet gewoon voor de S3 te gaan?

Wat ik me ook afvraag is of de S-pen op het A-model zal werken? Dit zal voor mij het A-model een stuk interessanter maken
Was wel handig als deze 'review' even had geprobeerd wat nu het verschil is tussen de twee in dagelijks gebruik: snelheid bij scrollen, starten apps, afspelen films, spelen van bepaalde games en multi-tasken. Dat had toch niet zo heel veel tijd gekost?

Wat de prijs van de Tab S4 betreft: een prijs van 700 euro voor een tablet is enkel voor de zakelijke markt geschikt en daar vraag ik me af hoeveel bedrijven (lees managers) een Android tablet willen.
500 euro is wel zo'n beetje de max als je tweakers zoals mij wilt bereiken (betaalde destijds 399 voor m'n Tab S, die daarna zelfs 349 werd)

[Reactie gewijzigd door Database freak op 23 juli 2024 20:50]

Ik verwacht dat de prijzen na de pre-order datum vrij snel gaan zakken.
Voor mensen die enige interesse hebben om te kopen is het misschien beter te wachten tot black friday. Dan zijn de iPad pro's 2018 waarschijnlijk ook al te kopen of te pre-orderen, en dat voert druk op op de prijzen van de Tab S4.

Is de keyboard cover nu wel nodig om DEX te activeren?

[Reactie gewijzigd door DingieM op 23 juli 2024 20:50]

Ik verwacht dat de prijzen na de pre-order datum vrij snel gaan zakken.
Ja maar een prijsdaling van 688 (huidige prijs) naar 499 (prijs waarop zo'n ding aan de boven grens van acceptabel zit voor een Tweaker) zie ik niet binnen een half jaar gebeuren.
Volgens mij 300 euro duurder dan mijn originele Tab S. Idd wel erg veel.
Met toetsenbord lijkt die wel aardig op de eerdere Surface tablets.
De S1 heeft al een hardshell keyboard en dat toetsenbord van de surface was ook lastig nieuw te noemen. Wel goed toetsenbord overigens van de surface, hopelijk deze net zo goed.

Op mijn originele tab S met toetsenbord getyped. Still going strong...

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.