Door Mark van der Kruit

Videoredacteur

Oculus Go - Mobiele vr zonder gedoe

04-05-2018 • 06:00

6

Eind 2015 verscheen de Gear VR; een houder voor Samsung Galaxy-telefoons waarmee die werden omgetoverd in een vr-bril. Een flinke upgrade van Googles Cardboard-bril, die eerder dat jaar uit was gekomen. Vele vergelijkbare headsets volgden en elke keer was het concept hetzelfde; je pakt een telefoon, hangt hem in een houder en zet het geheel op je hoofd. Oculus dacht tezelfdertijd dat het nóg eenvoudiger kon, door het telefoonelement weg te nemen en alle hardware in de bril in te bouwen.

Het resultaat? De Oculus Go, een vr-headset van 219 euro die compleet standalone werkt, zonder de telefoonconstructie van de Gear VR, en zonder de noodzaak om een dure pc aan te sluiten en sensoren in de ruimte te zetten, zoals bij duurdere headsets. Een lage prijs en lage instapdrempel dus, maar welke kwaliteit krijg je daarvoor terug?

Bekijk deze video ook op YouTube.

Deze video hoort bij een geschreven review.

Reacties (6)

6
6
0
0
0
6
Wijzig sortering
Alles wat in deze video wordt besproken kun je ook zeggen van brillen die 3 jaar ouder zijn. Zowel de mobiele als standalone brillen hebben nog steeds last van het screen door effect. De brillen zitten niet comfortabel genoeg en de content is matig.

Het is wat mij betreft nog niet volwassen genoeg om mainstream te worden. Ik denk persoonlijk dat het helemaal niks wordt. Augmented reality daarintegen heeft een grote toekomst in het verschiet.
Als je de kans krijgt hem ooit te proberen, DOEN! ik vind het echt awesome
Ik vind de comfortabliteit van de HP Mixed reality vrij goed, maar.... Je moet je ogen precies goed hebben waardoor je scherp kan kijken, dit is echter moeilijk omdat de strap boven aantrekt, waardoor onder hij minder stevig zit (door de schanier waarschijnlijk waarmee je hem op en dicht kan doen).

Je hebt gelijk m.b.t. screen door, maar in tijd is dit er vrijwel niet meer. Er wordt gespeeld met een 8k variant, waarbij er 'vrijwel geen screen-door' is.

Overigens zijn LG en Google bezig met een andere display oled, wat een goed begin is: resolutie 5500 x 3000 (Bron)

Can't wait :) Alleen zit je nog met speelveld, hopelijk komt daar een oplossing voor (voor een degelijk prijs)

[Reactie gewijzigd door ilaurensnl op 23 juli 2024 19:26]

Weet niet of de witheid rondom zijn ogen iets te maken heeft met vakantie (zonnebril opgehad) of met de VR-brillen? Beetje te strak misschien?

[Reactie gewijzigd door codebeat op 23 juli 2024 19:26]

Vakantie of in de zon gezeten. Boven lichaam is ook wit. Plus hij heeft een kleurtje.
Het is gewoon een mislukte gadget die je zo beu bent.

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.