Samsung heeft met de 950 Pro een extreem snelle solid state drive met nvme- in plaats van standaard sata-protocol gebouwd. De prestaties zijn stukken beter dan welke ssd tot dusver dan ook. We liepen tijdens het testen wel tegen problemen aan die volgens Samsung aan warmte-ontwikkeling ligt. Door Samsungs bètadriver te gebruiken kunnen de prestaties soms tegengehouden worden om beschadiging door warmte te voorkomen. Los daarvan is de 950 Pro een doorbraak op zowel prijs, techniek en snelheid. Lees verder »
Lees de uitgebreide review en reacties
Gemiddelde gebruikersscore
Dual boot dus ook bootable op oudere moederborden.
Snel, met stabiele prestaties!
Prima nvme ssd, snel, en betrouwbaar. word wel vrij warm. ook zijn er inmiddels snellere nvme drives beschkbaar. op zich een prima koop.
een Uitestekende M.2 SSD. Nog wel beetje duur
Prima SSD, nog altijd wel aan de prijs.
Prima product, alleen wat duur vergeleken met de nieuwe serie die ook nog sneller is (960 evo)
Altijd al grote fan geweest van de "SSD" van Samsung.
Daarom toen ik een M.2 kreeg gelijk de 950 gekocht.
In de standaard taken merk ik de snelheid niet echt in vergelijk tot de 850 maar bij zwaardere taken waar veel lees snelheid nodig is, is dit goed merkbaar.
Zoooo snel :D
Ik heb deze kaart nu ongeveer 7 maanden in gebruik. Geen problemen mee gehad. Echt verschil met een gewone ssd heb ik niet gemerkt, maar ik heb ze dan ook niet langs elkaar gezet om te vergelijken.
Enorm snelle schijf. een stukje technologie wat echt verbluffend is van Samsung.
ik gebruik dit als me bootschijf en start op in 2 seconden.
enorm blij mee en op de prijs na een echte aanrader.
Als je een M.2 SSD kan gebruiken is het zeer zeker aan te raden.
De prijs is alleen wat duur.
Hij is wel wat aan de warme kant in idle maar als ie bezig is word ie niet veel warmer.
Erg blij met deze aankoop. Is veel sneller dan de standaard SATA ssd's en veel kleiner. Ik draai nu windows 10 met adobe software en alles start binnen 5 seconden op. Geniaal dus. Ik raad wel aan de 512gb versie te kopen. net iets meer space to be safe.
Deze M.2 SSD in mijn HP Prodesk 600 mini gebouwd voor het draaien van enkele vm's nog nooit zo een goede performance gehad overduidelijk sneller dan een SATA SSD.
Ik heb deze SSD gekocht als vervanging voor mijn SM951.
Ten opzichte van normale SATA SSD's is er in normaal gebruik een redelijk significante boost in performance.
Bij het verplaatsen van veel/grote bestanden, schijnt deze SSD pas echt.
Het was even zoeken naar de juiste BIOS instellingen maar met dit ding als primary boot device start me systeem binnen 5 seconden na de powerknop indrukken volledig op.
Klein, snel, makkelijk te installeren en geen kabels nodig. De ssd kan daarentegen wel wat warm worden bij te zware belasting, dus een goede airflow in je kast is aanbevolen.
update: 24-10-2016: SSD werkt nog steeds naar behoren. (half jaar in bezit nu).
Een super SSD, in het begin wat problemen met de performance maar na een driver update draaide het als een zonnetje. De installatie van Windows op de SSD was ook geen probleem. De kleur van de SSD is leuk meegenomen. Gewoon een topper!
Deze SSD gebruik ik vooral om films uit te pakken welke gedownload zijn via torrents of Usenet. Tevens staat mijn os er ook op. De problemen in de review van Tweakers kom ik helemaal niet tegen zoals drivers nog niet gereed en thermal throttling. Werkt uitstekend.
Op een ASUS rampage V X99 platform na wat moeite deze PCI-E NVMe SSD aan de praat gekregen bootable onder W7 64. AS SSD geeft 2664 punten. Geen merkbaar of voelbaar verschil helaas tov mijn oude 840 EVO 500GB bij starten windows of programmas...
Deze SSD is potentieel sneller dan een SATA SSD door de PCIe interface die tot vijfmaal hogere overdrachtsnelheden ondersteund, als je beschikt over een M.2-socket met PCIe 3.0 x4. Ook NVMe-support is nodig, dit biedt een voor de toekomst gericht protocol aan waardoor de drive later meer potentieel kan krijgen.
Ideaal deze M2 SSD, zo snel en scheelt je kabels in je kast.
Er zit alleen een soort van min punt aan. Drivers voor de installatie nvan Windows 7 zijn echt slecht verkrijgbaar. het kan even zoeken zijn maar als je Windows 8 of hoger neemt werkt het zonder problemen