Uit eigen beweging
AlgemeenBijna 3 jaar na aanschaf van een HP laserjet met huismerk tonerset kwam ik er achter dat de huismerk toners niet (meer!) herkend werden door de HP printer. Alle HP printers die aan netwerken hangen die met internet verbonden zijn voeren automatische updates uit en ook de mijne was aan deze updates onderhevig. Hierdoor werden de huismerk toners die ik bij de aanschaf van mijn HP printer niet herkend toen ik deze bijna 3 jaar na aanschaf voor het eerst in de printer plaatste.
Na een RMA aanvraag ingediend te hebben kreeg ik een mail terug van de klantenservice met mogelijke instructies om de printer weer terug naar fabrieksinstellingen te zetten en de automatische updates uit te zetten, echter bleek dit niet mogelijk bij mijn model HP printer. Daaropvolgend werd door de klantenservice de RMA aanvraag verder verwerkt als een volledige retour (ondanks "aanbreken" van 1 van de toner cartridges) en werd het direct verrekend met een originele HP cartridge die ik alsnog wel nodig had.
Al met al een uitmuntende service die je lang niet overal meer tegenkomt! Absolute aanrader!
Bijna drie jaar na aanschaf zonder enig mokken een aangebroken product retour nemen? Waren er maar meer van dit soort webshops!
Beste jij,
Wat onwijs leuk om te lezen dat je jouw ervaring deelt. Het kan altijd gebeuren dat een artikel niet werkt en het is dan aan ons om dit goed op te lossen. Fijn dat je dit zo ook hebt ervaren. We hopen je in de toekomst weer van dienst te mogen zijn en wensen je voor nu alvast een zonnig weekend toe.
Elma,
Team Webcare | PrintAbout