Door Tom Rosens

Redacteur

Assassin's Creed: het kruis van de vrijheid

14-11-2007 • 23:56

60

Multipage-opmaak

Verleden of toekomst

PS3 gameSinds de eerste beelden van Assassin's Creed kijken gamers vol verwachting uit naar het spel. Uitgever en ontwikkelaar Ubisoft heeft de media stapsgewijs voorzien van demonstraties en trailers die de nieuwsgierigheid prikkelden. Het spel ziet er niet alleen goed uit, het wordt vooral geprezen om de vrijheid die de speler zou hebben in de grootste spelwereld, een vernieuwende intuïtieve besturing en een interactie met de stadsbevolking zoals nog nooit vertoond is in welke game dan ook. Zijn de verwachtingen inmiddels niet te hoog gespannen?

Assassin's Creed kan gezien worden als een kruising tussen Splinter Cell en Prince of Persia, beide van Ubisoft. De ontwikkelaars van Prince of Persia: The Sands of Time werden op 'Project Assassin' gezet - een project dat het actiegenre opnieuw zou moeten uitvinden. Tegenwoordig kennen we het project als Assassin's Creed.

Assassin\'s Creed - screenshot PS3

Verleden of toekomst?

Het spel speelt zich af tijdens de derde kruistocht in de middeleeuwen. De hoofdrolspeler genaamd Altaïr is onderdeel van een geheime groepering, genaamd the assassin's. Altaïr kan drie plaatsen aandoen gedurende het spel, namelijk de historische plaatsen Jeruzalem, Acre en Damascus. Toch krijgt de speler geen geschiedenisles voorgeschoteld; tijdens speldemonstraties kon men al zien dat er enkele futuristische elementen in het spel zitten. Een soort matrix-achtige storingen verschenen door het beeld en ook elementen uit de interface verraden dat er iets futuristisch aan de hand is. Producent Jade Raymond weigerde om ook maar iets te verraden over deze elementen. Spelers moesten wachten totdat ze het spel zelf in hun Xbox 360 of PlayStation 3 konden steken. Is Altaïr een tijdreiziger of speelt het verhaal zich of in een virtuele wereld, zoals de film The Matrix? De meeste antwoorden gaan we dan ook in deze review niet onthullen; wel verklappen we of Ubisoft zijn beloftes nakomt en of het spel een aankoop waard is.

Assassin's Creed - PS3 screenshot

Enter The Matrix

Je speelt de Amerikaan Desmond Miles, barkeeper van beroep en proefpersoon van een onbekend experiment. Nee, Desmond is geen barkeeper in Jeruzalem tijdens de middeleeuwen. In het begin van het spel wordt al direct duidelijk dat het geheimzinnige experiment, gehouden door een professor, een machine omvat waarmee Miles in een virtuele wereld geupload wordt. De trommelvliezen van de spelers krijgen het daarbij overigens flink te verduren. Het geluid dat de machine voortbrengt deed me naar de tv lopen, bang dat deze elk moment kon ontploffen. De machine uploadt de speler eerst naar een trainingslevel, waar de speler zich de besturing eigen kan maken en waar je het moet opnemen tegen gezichtloze vijanden. Daarna kan het avontuur pas echt beginnen.

Assassin's Creed - PS3 screenshot

Subject 17

Desmond wordt door de professor aangeduid als studieobject nummer 17. De speler zal er achter moeten komen wat deze studie precies inhoudt en waarom Desmond hiervoor uitgekozen is. Als Desmond geüpload wordt naar de Middeleeuwse periode, speelt de speler zijn voorouder genaamd Altaïr. Altaïr is een sluipmoordenaar en lid van de Assassin Brotherhood. Via deze brotherhood verkrijgt de speler zijn opdrachten. Belangrijk is dat de code van de bloedbroeders niet geschonden wordt. De speler mag geen onschuldigen doden, moet opgaan in de menigte en mag het genootschap nooit in gevaar brengen. Het verhaal van Assassin’s Creed is veel minder spectaculair dan wat wij ervan verwacht hadden. Een groot deel ervan wordt aan het begin al meteen uit de doeken gedaan en tijdens de game krijgt de speler korte stukken informatie die er voornamelijk op neerkomen dat een bepaalde persoon gedood moet worden.

Assassin's Creed - PS3 screenshot

Gameplay

De eerste maal dat ik me in een stad begeef, val ik zowat achterover van verbazing. Ubisoft krijgt het voor elkaar om een volledig levendige stad neer te zetten, waar iedere persoon zijn eigen agenda lijkt te hebben. Er lopen niet zomaar een paar mensen op straat, sommige straten zijn ook echt overvol en daar zal de speler zich tussen de menigte door moeten wurmen. Marktkooplui staan in kraampjes hun waren, zoals Perzische tapijten, aan de man te brengen. Een oude man zit in de verte op een bankje en enkele vrouwen komen voorbij met waterkruiken op hun hoofd. Kleine stofdeeltjes zweven door de straten en ik krijg echt het gevoel dat de zon op mijn huid schijnt door de mooie belichting in het spel.

Al snel merk ik dat ik niet vrolijk door de straten kan huppelen. De vele soldaten die tussen de plaatselijke bevolking staan zijn oplettend en elke verdachte beweging kan resulteren in een zwaard tussen je ribben. Dit geeft alle handelingen een gespannen sfeer en houdt de speler continue op zijn hoede. Al snel wordt duidelijk dat de mogelijkheid om een paard te berijden geen overbodige luxe is. De gebieden zijn van een flinke omvang en op deze manier kan de speler zich snel verplaatsen. Ondanks dat de speler een gps-systeem in beeld heeft, is het soms lastig om de weg te vinden in de weidse wereld van Assassin's Creed. Bij het ontbreken van anwb-wegbewijzering, moet de speler het doen met een schaars aantal stenen, waarop een plaatsnaam met een pijl staat.

Assassin's Creed - PS3 screenshot

Vluchten of vechten

Sluipmoord

Ik besloot dat het tijd was om mijn naam als sluipmoordenaar waar te maken en een soldaat te doden met een ‘stealth kill’. Indien correct uitgevoerd, merkt de omgeving niets van de doodslag en ben ik al weg voordat de soldaat zijn laatste adem uitblaast. Na een geslaagde aanslag op de soldaat kijk ik van op enige afstand toe. De bevolking staat verafschuwd naar het levensloze lichaam te kijken, en keurt de daad duidelijk af. Inmiddels beginnen andere soldaten de omgeving te onderzoeken naar de dader, maar ik zit inmiddels meters verderop veilig toe te kijken vanaf een dakrand.

Assassin's Creed - PS3 screenshot

Slimme soldaten

In een andere opdracht moet ik een vijandelijk persoon uitschakelen. Mijn eerste poging mislukt jammerlijk wanneer de man die ik achtervolg mij verdacht vindt en ik in een zwaardgevecht omkom. Daarom besluit ik het anders aan te pakken en voor een 'stealth kill' te kiezen, zodat ik een zwaardgevecht kan voorkomen. Langzaam benader ik de man, maar op het moment dat ik wil toeslaan springt er een bedelaarster tussen ons in. Haar gesmeek om geld krijgt ook de aandacht van mijn doelwit en ik moet mij uit de voeten maken. Elke keer weer verbaas ik me over de artificial intelligence van zowel vijanden als stadsbewoners. Niet alleen kan ik iemand opzij duwen, de bevolking maakt er ook gebruik van als anderen in de weg staan. Toch komt de a.i. niet altijd uit de verf, aangezien sommige soldaten doof en blind lijken en er niets van merken als ik hen aanval van op een nabijliggend dak. Toch heeft Ubisoft de a.i. over het algemeen goed voor elkaar.

Assassin's Creed - PS3 screenshot

De bevolking kan goed gebruikt worden als dekmantel, maar kan zich ook tegen je keren. Burgers geven commentaar als de speler dingen uithaalt die uit de toon vallen. Zo kon een vrouw het niet waarderen dat ik mijn zwaard tevoorschijn haalde midden op straat en waarschuwde ze de soldaten. Net zoals in het echt zullen mensen vreemd opkijken of gaan wijzen als je op een marktkraam klimt of het record paalzitten probeert te verbreken. Deze aandacht moet de speler vermijden, omdat dit de interesse van de bewaking kan opwekken.

Assassin's Creed - PS3 screenshot

Vluchten of vechten

Heeft de speler eenmaal soldaten achter zich aan, dan zijn deze achtervolgers niet zomaar af te schudden. De speler doet er goed aan om zijn vluchtroute zo snel mogelijk via de daken te laten verlopen. Op straat zijn de vele mensen een obstakel en lig je zo omver na een botsing met een burger. Achtervolgingen zijn keer op keer spectaculair, de speler zwiert aan palen, springt van gebouw naar gebouw, wipt een muurtje over en rent door nauwe straatjes. Waar de speler ook heen rent, hij zal uiteindelijk een verstopplaats moeten zoeken. Om te beginnen zal de speler ervoor moeten zorgen dat hij uit het zicht van zijn achtervolgers komt, daarna is het zaak om een goede verstopplaats, zoals een hooiberg, te vinden of jezelf te mengen tussen een gezelschap monniken.

Assassin's Creed - PS3 screenshot

Het is afhankelijk van de situatie of een soldaat aandacht aan de acties van de speler zal besteden. Hiervoor moet de speler een indicator in de gaten houden. Bij nietsvermoedende soldaten kan de speler meer maken en krijg je ook meerdere waarschuwingen voordat er daadwerkelijk actie ondernomen wordt. Een achterdochtige soldaat staat met zijn hand op zijn wapen, waardoor de speler moet opletten dat zijn acties niet teveel opvallen. Een gealarmeerde soldaat zal actief naar de speler op zoek gaan.

Indien de speler het aandurft om een gevecht met een of meerdere soldaten aan te gaan, is er een knop voor de aanval en een voor de verdediging. Het vechtsysteem is niet uitgebreid, maar er moet beslist niet hersenloos op een knop gedrukt worden. De juiste timing is van belang om een opening te vinden om te kunnen aanvallen of om een tegenaanval te kunnen uitvoeren. De speler moet ook oppassen niet omsingeld te worden door de vijanden. Gevechten zijn best pittig, omdat Altaïr maar een aantal zwaardslagen kan incasseren voordat hij het loodje legt.

Assassin's Creed - PS3 screenshot

Missies en graphics

Missies

Indien de speler klaar is met het bewonderen van de prachtige wereld kan hij aan de missies beginnen. De opdrachten die de speler krijgt, lopen uiteen van een moord op een bepaald persoon, het zakkenrollen van mensen die belangrijke gegevens meedragen of het uithoren van personen met belangrijke informatie. Ook kan de speler bepaalde personen afluisteren en dorpelingen redden van lastige soldaten. De dankbare burger kan op zijn beurt weer voor bescherming voor de speler zorgen. Missies kunnen leiden tot het moeten achtervolgen van een persoon of zelf achtervolgd worden. De speler kan zichzelf nog als extra doel stellen om alle vlaggen te verzamelen die door de gebieden verspreid zijn. Na enkele missies doorlopen te hebben, kwamen we erachter dat de speler eigenlijk keer op keer dezelfde missies voorgeschoteld krijgt. Missies zoals het uithoren of zakkenrollen van personen kosten je maar enkele seconden. Ik hoopte dan ook op meer afwisseling die ik helaas niet kreeg. Missies zijn ook nooit extreem moeilijk, al is het bevechten van soldaten soms nog wel pittig.

Assassin's Creed - PS3 screenshot

Bassie en Altaïr

Assassin's Creed is een free roaming spel zoals we nog nooit eerder zagen. De speler heeft de gehele vrijheid in de spelwereld, zowel horizontaal als verticaal. Echt elk gebouw in de grootse steden kan beklommen worden. Of het nou een marktkraampje is of een gigantische kerktoren. Ik voelde me een echt acrobaat door de fantastische manieren hoe er van dak naar dak gesprongen kan worden. Soms doordat de huizen dicht bij elkaar staan, of doordat een plank de gebouwen verbind. Uitstekende pilaren en balken kunnen daarnaast ook prachtig gebruikt worden om acrobatische manoeuvres aan op te voeren. De speler kan alles vastpakken wat ook maar iets uitsteekt om zo zijn weg te vinden. De manier van voortbewegen is geïnspireerd door parkour. Bij parkour wordt een route tussen twee punten zo efficiënt mogelijk afgelegd. De persoon probeert hierbij hindernissen te overwinnen op een zo vloeiend mogelijke en snelle manier.

Het beklimmen van de hoogste torens uit de stad is niet alleen aan te raden voor het uitzicht. De speler kan vanuit dit punt het gebied in kaart brengen. Het rondomliggende gebied wordt automatisch aan de kaart toegevoegd. Vanaf dit hoogte punt kan de speler de nu al befaamde 'leap of faith' uitvoeren: een duik vanaf het gebouw in een onderliggende hooibaal. Op deze manier kan Altaïr ongezien en gigantisch spectaculair snel beneden geraken.

Assassin's Creed - PS3 screenshot
Producent Jade Raymond

Marionet besturing

Volgens Jade Raymond is de besturing van Altaïr vergelijkbaar met die van een marionet. Bovendien zouden spelers nooit meer over de knoppen na moeten denken als je ze eenmaal onder de knie hebt. Vier knoppen op de controller, staan elk voor een onderdeel van Altaïr's lichaam. Op de PlayStation 3 is de X de onderste knop en vertegenwoordigd daarom Altaïr's voeten. De bovenste knop, het driehoekje, staat voor Altaïr's hoofd. De tussenliggende knoppen, het rondje en vierkantje staan voor de armen van Altaïr. Hiermee kan de speler mensen wegduwen of wapens hanteren.

Standaard zal Altaïr onopvallende bewegingen uitvoeren indien de speler een van de knoppen indrukt. In combinatie met de R1-schouderknop kunnen de bewegingen echter actiever en agressiever worden, waardoor de speler wel meer opvalt. Gebruikt de speler bijvoorbeeld de handen van Altaïr zonder R1 in te drukken dan zal dit resulteren in het rustig opzij drukken van een persoon. Indien R1 wel ingedrukt is zal de speler deze persoon vastgrijpen en omduwen.

Helaas geeft het bewegen op sommige punten problemen. Altaïr denkt soms zelf voor de speler en dat is waar het wel eens misgaat. Als de speler een muur wil beklimmen kan het zijn dat Altaïr zich afzet tegen deze muur en naar achteren springt. In een achtervolging kan dit er voor zorgen dat de speler in de handen van zijn belager springt.

Assassin's Creed - PS3 screenshot

Graphics en geluid

Ubisoft krijgt het voor elkaar om grootse steden vol met bewoners op het beeld te toveren. Alles in de steden ziet er prachtig uit en is goed aangekleed. Niet alleen de bevolking maakt het levendig, ook rondzwevende stofdeeltjes, mistbanken en zelfs vliegjes zweven in de lucht. De lichtval en schaduwen die hierdoor ontstaan zijn ook beslist spectaculair. Er zitten alleen laadschermen tussen de drie steden zelf. Dit laadscherm is geheel in de sfeer van het spel zelf, waarbij Altaïr in een nog lege virtuele wereld loopt, enkel voorzien van wat zwevende cijfertjes en letters. Op verschillende hoge uitkijkpunten kan de speler de gehele stad overzien en deze Kodak-momenten maken duidelijk dat Assassin's Creed echt een next-gen titel is.

Toch is er soms pop-up aanwezig, waarbij textures in de verte ineens verschijnen. Ook kwam het voor dat een geheel grondgebied in de verte het zonder texture moest doen. Dit heeft echter geen invloed op de gameplay en is nooit storend. De framerate heeft het soms ook te verduren indien er veel tegelijk in beeld verschijnt.

Assassin's Creed - PS3 screenshot

Twee keer stuitte we op een vastloper, waardoor de PlayStation 3 een harde reset nodig had. Erg vervelend indien dit gebeurt als het spel een tijd niet opgeslagen heeft. De game maakt gebruik van savepoints, waardoor de speler zelf niet kan opslaan. We hebben overigens nog nooit eerder een vastloper op de PS3 meegemaakt, en weten ook niet zeker of het daadwerkelijk aan het spel lag.

Alle animaties van de figuren is natuurgetrouw, al is de collision detection niet altijd perfect. Zo gaan armen wel eens door lichamen heen. Erg vreemd vonden we de slechte compressie van het beginfilmpje. Hierdoor is het filmpje vaak erg blokkerig. Aan ruimtegebrek zal het niet gelegen hebben op het blu-ray-schijfje. Niet alleen worden de ogen verwend, ook de oren zullen genieten door de uistekende stemmen, mooie sfeervolle muziek en omgevingsgeluiden die het helemaal af maken. Nog nooit kwam een spelwereld zo tot leven.

Conclusie

AltaïrAssassin’s Creed is een spectaculaire ervaring, maar niet de spectaculaire game die we verwacht hadden. De eerste uren van het spel is er nog geen vuiltje aan de lucht, maar er lijkt teveel tijd gestoken in de interactie met de bevolking en de grootse werelden. De gameplay lijdt hieronder en dat uit zich in de missies die keer op keer op hetzelfde neerkomen. Daarmee hebben we ook het grootste minpunt van het spel blootgelegd. Het verhaal dat zo angstvallig stil gehouden is door Ubisoft blijkt helaas minder spectaculair dan verwacht.

De vrijheid die de speler heeft is gigantisch, maar de speler kan zich daardoor soms ook verdwaald voelen in de grote spelgebieden. De interactie met de bevolking is nog nooit eerder vertoond in welke game dan ook, het wegduwen van burgers is leuk en de vijanden maken grotendeels slimme beslissingen. Toch laat de a.i. het op andere momenten afweten en blijken tegenstanders niet zo slim. De vernieuwende besturing went snel en blijkt uiterst nuttig en logisch aan te voelen. Het is echter jammer dat Altaïr soms zelf beslissingen neemt om te springen, klimmen of andere toeren uit te halen. Vooral in achtervolgingen wordt dit irritant en kan Altaïr juist datgene doen wat de speler niet wil.

Grafisch doet het spel wat je van een next-gen titel verwacht. Helaas zijn er wel wat framerate-problemen en pop-ups. Het spel is een waar kunstwerk geworden, maar vooral om naar te kijken. De gameplay is een aankoop waard, maar valt teveel in herhaling. Overigens moet de PS3-versie het voorlopig nog doen zonder trilfunctie, aangezien de trillende controllers pas volgend jaar in Europa gelanceerd gaan worden. Liefhebbers van een rumble-modus wordt dus aangeraden de Xbox 360-versie aan te schaffen.

Pluspunten

+ Volledige vrijheid in de spelwereld
+ Grafisch overweldigend
+ Interactie met vijanden en bevolking
+ Parkour-achtige moves
+ Innovatieve besturing

Minpunten

- Missies zijn allemaal hetzelfde
- Makkelijk
- Tegenvallend verhaal

Cijfer: 8

Assassin's Creed winnen?

Tweakers.net geeft zes keer het spel Assassin's Creed voor de PS3 weg onder abonnees. Stuur een e-mail naar ac@tweakers.net met je gebruikersnaam, voor- en achternaam, adres, huisnummer, postcode en woonplaats voor 19 november.

TitelAssassin CreedAssassin's Creed - PS3 boxart
PlatformXbox 360, PlayStation 3
OntwikkelaarUbisoft
UitgeverUbisoft
Releasedatum15 november 2007

Reacties (60)

60
47
6
3
0
8
Wijzig sortering
Waarom wordt er überhaupt een cijfer gegeven na een review?
Het opsommen van de plus- en minpunten hoort al voldoende te zijn om een ieder een mening te geven, deze punten wegen toch voor een ieder anders.
met bovenstaande min en plus punten is het nog prima mogelijk een spel als extreem slecht of goed te ervaren hoor. Stel dat alles perfect is maar de gameplay is gewoon klote dan kan een spel prima floppen (vgl tomb raider angel of darkness ofzo) Dat kun je dus met een cijfer aangeven.
Ik vind het logisch dat er een cijfer wordt gegeven. In de huidige maatschappij, die eigenlijk alles relatief in cijfers uitdrukt (zowel bewust als onbewust), is hier behoefte aan. Ook ik merk het aan mijzelf dat ik graag een cijfer aan het eind zie staan, hetgeen mij meer zegt (en mijn beeld van de reviewer's mening bevestigd) dan enkel plus en minpunten.
Maar ik zie je punt, kan het echter niet beamen.
De minpunten vind ik behoorlijk zwaar wegen en dan nog als eindcijfer een 8?
De reviewer heeft het veel over de minpunten, wat begrijpelijk is, want je moet kritisch zijn. Daardoor wordt in dit geval een nogal negatief beeld geschapen, maar als je goed leest, is de reviewer ook lyrisch over de pluspunten.

Als je het spel zelf echt gezien/gespeeld hebt, snap je waarom er alsnog een 8 gegeven wordt. De omgevingen zijn echt ronduit fantastisch, niet alleen qua kwaliteit van de graphics, maar de sfeer is ook heel, heel erg goed. De gameplay mag dan na een tijdje een beetje saai worden, deze blijft je naar nieuwe plekken in het spel voeren, welke het alleen al waard zijn heen te gaan, om simpelweg naar de omgeving te kijken.

Daarnaast blijft achtervolgd worden door een meute bewakers, van een man of 20, welke je makkelijk zouden vermoorden als ze je pakken, dan een hoge toren op klimmen, en een Leap of Faith uitvoeren, fantastisch. Om een of andere reden gaat het maar niet vervelen.

Ik ben het dan ook (vanwege de eentonige gameplay) redelijk eens met de 8, die het spel krijgt. De interactie met de omgeving en de omgeving zelf, zijn zo goed, dat deze de 8 ruimschoots verantwoorden.
Iemand een vergelijking tussen de X360 en PS3 versie? en dan uiteraard de graphics ed. ben ik wel benieuwd naar omdat het daar natuurlijk geen pruts programmeurs zijn...
Er zijn een aantal vergelijkingsfilmpjes gemaakt tussen de ps3 en de xbox360:
http://www.gamersyde.com/stream_5354_en.html
http://www.computerandvideogames.com/article.php?id=175647
Zoals in vrijwel alle multiplatform spellen komt de xbox360 beter uit de verf dan de ps3. Op grafisch vlak loopt de ps3 toch wat achter zoals te zien is op de filmpjes. De ps3 versie heeft veel meer last van objecten die spontaan in beeld 'poppen' en de textures zijn wat waziger waardoor het geheel wat blurry oogt.
Het kan aan de resolutie liggen maar ik zag niet echt een verschil.
Ik bezit geen enkel van de 2 cosoles maar als ik eens naar zou een vergelijkings filmpje kijk, dan zie je vaak negatieve en positieve punten bij beide consoles, ik kan allesinds nooit echt subjectief zeggen dat console X beter uitziet dan console Y, vaak heeft te maken met voorkeur. Maar bij deze game zag ik niet echt een verschil.
From: http://ps3.ign.com/articles/834/834770p4.html
These big open worlds, which are fully interactive, do come at a severe cost on PS3. There is considerable texture pop-in and noticeable framerate issues. Playing back-to-back with the 360 version, it's obvious that Ubisoft did not devote enough resources to the PS3 edition. The framerate is considerably worse, so much so that it begins to affect gameplay in the later levels. You can get through the first two-thirds of Assassin with the framerate being just an annoyance, but it becomes more of an issue for the final third of the missions.
Zelf zou ik de graphics moeilijk uit elkaar houden maar heb je op de xbox360 natuurlijk wel rumble controller en achievement points. Dus als je beide consoles hebt lijkt me de 360 versie de voor de hand liggende keus.
framerate is iets meer solid op de PS3.
het verhaal dat de xbox360 beter framerate hebben is met dit spel dus inderdaad aan het afgelopen, wat je in de toekomst zal zien is dat de PS3's zijn framerate solid is en iets minder op de xbox360.
Ik heb het spel toevallig op beide consoles gezien en de de PS3-versie heeft veel meer last van frame-drops en heeft ook regelmatig last van screen-tearing, wat erg vervelend speelt.
Volgens mij is AC op geen enkel punt beter dan de 360-versie, zoals tot nu toe bij de meeste multiplatform-games het geval is.
Als je de vergelijkings-filmpjes bekijkt zie je ook de tearing en de framerate-drops in de PS3-versie.
leuk voor jou maar bijna alle reviews spreken dat dus tegen.
http://www.gamespot.com/p...d/review.html?sid=6182795

"quote" There are few differences between the Xbox 360 and PlayStation 3 versions. PS3 owners are blessed with a slightly more solid frame rate, although the 360 version features a little more contrast in the lighting, so it's pretty much a wash. But regardless of which platform you go with, you'll have an amazing and unforgettable game. Assassin's Creed is the kind of game you tell your friends about, and one that should be in your collection.


veel minder last van tearing en frame-rate drop dus.

[Reactie gewijzigd door stewie op 24 juli 2024 00:02]

Ik heb me gisteravond ook aan dit spel gewaagd maar na 3 missies precies hetzelfde te hebben gedaan eerst iemand te afgeluisteren.. dan iemand bestelen, iemand neerslaan, iemand doodmaken heb ik het wel weer gehad met dit spel :O Grafisch is het echt top maar de missies zijn zo eentonig en saai dat het gewoon zo snel gaat vervelen. Nadat je 2x een toren hebt beklommen heb je dat ook wel weer gehad. Ook de AI is zo dom als wat.. op een of andere magische manier ben je altijd in hun 'line of sight' als je eenmaal verdacht bent maar nadat je je 'verstopt' in een vast gedefinieerde plaats (een hooiberg, een bankje of een hokje die op sommige daken staan) dan zijn ze je opeens kwijt. Het spel had zoveel meer kunnen zijn als men de moeite had genomen om het goed af te werken. De missies en de AI verpesten het gewoon en maakt het voor mij een grote domper.

[Reactie gewijzigd door xerix op 24 juli 2024 00:02]

met de graphics van het plaatje van Jade Raymond is iig weinig mis :9
ja maar haar zie je niet in het spel (jammer genoeg)


Maar op zich met de ingame graphics is weinig mis.

ondanks de negatieve punten die genoemd worden wacht ik met smart dat die vandaag op me deurmatje komt :) kan ik vanavond lekker gamen en morgen te laat komen op et werk :)
De gameplay leidt hieronder en dat uit zich in de missies die keer op keer op hetzelfde neerkomen.
Autsj, grove spelfout jongens. Moet natuurlijk lijdt zijn ;)

Anyway, ik hoor een hoop van deze game maar heb me er nooit in verdiept. Dus voor mij kan het ook geen teleurstelling zijn :)
Ik weet t... blasphemy..., maar toch denk ik dat dit spel, mits goed aangepakt en goed verhaal, wel een spannende film zou kunnen opleveren :9
De artwork en sfeer is fantstisch!
Inderdaad, bedankt tweakers.net :/

Ook al krijg je het verhaal in het begin van het spel te horen, zou het graag zelf willen uitvinden wat er nu allemaal aan de hand is :)
Ja idd...

Beetje jammer, maar misschien speelt het toch een grotere rol dan dat ze vertellen (hopelijk). Anders zou het een beetje el cheapo zijn ...
Er zit ook nog een hele samenzwering in (als je dat al een spoiler vindt heb je te weinig vid's gekeken ;) ), dus dat wordt nog wel een verrassing, maar het is idd erg jammer dat nu heel de sci-fi twist al bekend is (zonder enige waarschuwing; met een geruststelling zelfs)
Ik heb gelukkig het spel al gisteren kunnen kopen :D Ook al speel je in een virtuele wereld de sfeer blijft goed vind ik. ik vind ook dat er voldoende afwisseling is tussen de 2 tijden. je zit uit eindelijk meer in de middeleeuwen dan in de huidige tijd! en als je weer terug gaat naar de huidige tijd vraag je je toch weer af wat hier nou gaande is!

ik vind dat de afwisseling wel goed is! alhoewel ik nog maar net in de wereld zit van assassins creed. Dus misschien kan ik toch nog teleurgesteld worden! :9
:| Fijn om te weten dat je toch nog een moderne gozer mag spelen... :|
Ik doe m'n best om geen spoilers te lezen, aangezien ik AC pas volgend jaar krijg en op Tweakers lees ik al meer dan ooit :/
En dan niet alleen van jou ;)

Maar AC lijkt me wel wat vet; waarschijnlijk had iedereen wat te hoge verwachtingen, maar ik ga me zeker vermaken (zodra de pcversie uit is)
Het is een persoonlijke mening over dat verhaal, ik zelf heb de game uitgespeeld en vond het een origineel verhaal en het lijkt mij beter uit de verf komen dan de hele tijd in het "verleden" een verhaal te hebben. Plus nu kan ubisoft meer kanten op met de franchise:) Ik vind het echt een aanrader en ik geef het spel een 9 :)

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.