Door Robin Vreuls

Doktersteam

Half-Life 2: Episode Two onder de loep

01-11-2007 • 16:53

82

Multipage-opmaak

Inleiding

Pc gameEpisode Two is het tweede spel van een serie afleveringen en is het vervolg op Episode One. Samen met het eerste en derde deel vormen deze 'episodic games' een drieluik en worden ze beschouwd als de opvolger van Half-Life 2. Deze tweede aflevering bestaat uit zeven hoofdstukken en beschrijft de zoektocht naar de basis van de verzetsbeweging in White Forest.

Ontwikkelaar Valve heeft voor de komst van Episode One aangegeven dat elke nieuwe aflevering van Half-Life 2 gepaard gaat met nieuwe features in de Source-engine, de motor waarop Half-Life 2 en Counter-Stike: Source draaien. Episode One introduceerde onder meer high dynamic range en verbeterde gezichtsuitdrukkingen en -animaties in Source. Daarnaast is de AI van de Combine getweakt, waardoor deze nu ook kunnen bukken en als het ware de vuurlinie van Freeman kunnen ontwijken. Een laatste nieuwe feature in de engine is het 'commentary node system' waarmee de ontwikkelaars van Valve gesproken toelichting kunnen plaatsen in de vorm van commentaarblokken. De high dynamic range en het commentaarsysteem werden samen met ondersteuning van 64bit-processors voor het eerst gedemonstreerd in de tech-demo The Lost Coast, een level dat gratis beschikbaar werd gesteld voor bezitters van Half-Life 2.

De Source-engine is met de introductie van Episode Two wederom voorzien van een aantal nieuwe features, met als belangrijkste de ondersteuning van multicore processors. Op het gebied van graphics heeft de engine ook een kleine sprong vooruit gemaakt: klein gebladerte, zoals gras, wordt in detail gerenderd en open ruimtes kennen een grotere depth-of-field. Via 'alpha-to-coverage rendering' wordt er op de randen van het gebladerte anti-aliasing toegepast. Daarnaast zijn de physics ook onder handen genomen. Zo kunnen metalen balken doormidden breken en kan een zware bom een huis laten instorten.

*The Orange Box

Episode Two kan niet alleen via het Steam-netwerk aangeschaft en gedownload worden, maar kan ook in de winkel als bundel voor de Xbox 360 en pc gekocht worden. De bundel bevat twee bestaande en drie nieuwe games, waarbij de nadruk van de games uiteraard op Episode Two ligt. Tot de bestaande games behoren Half-Life 2 en Episode One. De nieuwe games zijn Episode Two, Portal en Team Fortress 2. Mocht je al in het bezit zijn van Half-Life 2 of Episode One, dan biedt Valve de mogelijkheid om de spellen cadeau te doen aan iemand. Op deze manier kan een vriend alsnog in het bezit komen van Half-Life 2 of Episode One en hebben kopers van The Orange Box geen dubbele games.

The Orange Box

Het verhaal van Episode Two

* Het verhaal in een notendop

In het eerste deel heeft Gordon Freeman samen met Alyx Vance de verwoesting van City 17 weten te voorkomen. Dit heeft echter tot gevolg gehad dat de Citadel ingestort is en een portaal heeft gevormd voor de Combine, een buitenaards ras uit een parallel universum dat de heerschappij over de aarde wil hebben. Via dit portaal kunnen de Combine versterking oproepen en hun greep op de aarde verstevigen. Tijdens de strijd tegen de bezetters komt Alyx in het computersysteem van de Combine een videoboodschap tegen van dokter Judith Mossman, waarin ze vertelt dat ze iets ontdekt heeft. Voordat Mossman kon vertellen wat ze ontdekt heeft, stopt de video en moet Alyx gissen wat ze bedoelde. Alyx slaat de boodschap van dokter Mossman op en neemt deze mee voor haar vader, die in de verzetsbeweging zit.

Het verhaal van Episode Two begint waar Episode One eindigde. Freeman en Alyx hebben een groot deel van de burgers van City 17 op de trein gezet, maar hebben zelf een andere trein genomen om de Combine van de burgertrein weg te lokken. Op het moment dat ze in de trein zitten, ontploft de reactor van de Citadel. Dit heeft een gigantische explosie tot gevolg, waarna een helder licht het einde van Episode One aankondigt.

Let op: de verhaalbeschrijving is vrij uitgebreid. Wie het risico van spoilers niet wil lopen, kan op dit punt wellicht beter naar pagina 4 doorklikken.

Half-Life 2: Episode Two - Alyx Vance

Episode Two gaat van start als Freeman wakker wordt in de trein. De trein is tijdens de explosie van een brug gestort, maar zowel Freeman als Alyx mankeren niks. Vanaf dat moment neemt de speler de rol van Freeman over. Als eerste mag je je een weg banen uit de van de brug neergestorte trein, maar je mist direct al een wapen in de hand; de gravity gun, die een grote rol speelde in Half-Life 2 en Episode One, heb je niet meer in handen. Zodra je echter een paar wagons voorbij bent gelopen, en daarbij de controls hebt kunnen verkennen, loop je tegen een mogelijke uitgang aan. Die uitgang is echter versperd. Gelukkig spot Alyx je en zij haalt je met behulp van de gravity gun uit de wagon, waarna je de zoektocht naar White Forest kan voortzetten.

Half-Life 2: Episode Two - portalstorm

De eerste honderden meters die je gelopen hebt als je uit de trein bent gehaald, laten je kennis maken met de controls en bewegingen van Freeman, waarna je op een uitzicht belandt dat je over City 17 laat kijken. Aan de horizon zie je de resten van wat ooit de Citadel was geweest met daaromheen de verwoeste stad. Daar maak je ook kennis met de portalstorm.

Half-Life 2: Episode Two - brug stort in

Zodra Freeman en Alyx hun weg vervolgen naar White Forest, lopen ze langs de rand van de berg en zien ze op de plek waar eerst de Citadel stond, een zogenoemde portalstorm. De ontplofte reactor heeft voor die storm gezorgd, maar het is niet onmiddellijk duidelijk wat dit tot gevolg heeft. Om verder te komen moeten ze eerst door een mijn lopen, waar ze kennismaken met 'headcrab zombies' en 'antlions'. Op dat moment maakt Freeman ook voor het eerst echt gebruik van de gravity gun: door explosieve vaten naar de zombies te schieten, kunnen Alyx en Freeman uit de mijn ontsnappen.

Half-Life 2: Episode Two - In de mijn

*De code van Mossman

Terwijl Freeman en Alyx uit de mijn lopen en even moeten wennen aan het felle licht, zien ze dat er bij de uitgang een klein gebouw staat. Zodra ze dat gebouw binnenlopen, ziet Alyx dat het niet zomaar een gebouw is, maar een communication center. Ze probeert contact op te nemen met haar vader, die bij het verzet in White Forest werkt. Alyx probeert het communicatiecentrum aan het werk te krijgen, maar bij de geringste poging slaan de stoppen door. Aan Freeman de opdracht om de eerste puzzel op te lossen, want Alyx heeft even hulp nodig met het inpluggen van een stroomstekker.

Zodra dit gebeurd is, neemt Alyx contact op met haar vader, Eli Vance. Na een kort gesprek wordt duidelijk dat de Combine grote hoeveelheden data in de zelfvernietigingfunctie van de core van de Citadel hebben gestuurd. Dokter Isaac Kleiner, collega en vriend van zowel Eli Vance als Freeman, beredeneert dat dit de 'portal code' van de Combine moet zijn, waarmee ze in contact kunnen komen met de thuiswereld en dus om versterking kunnen vragen. Die code heeft dokter Mossman in handen gekregen, maar zelf niet aan Eli en Kleiner kunnen doorgeven. Alyx is per abuis op de code gestuit en moet er nu voor zorgen dat de portal code in White Forest komt.

Unforeseen consequences

De tocht naar White Forest begint echter niet voorspoedig: de Combine komen er achter dat er iemand ongeoorloofd gebruikmaakt van een communication center en sporen Freeman en Alyx op. De Combine weten echter niet waar de twee precies zitten en vliegen met een helikopter over het gebied van het communication center. Alyx geeft aan dat ze weer op weg moeten en samen gaan ze via een korte mijngang op weg naar het lokale treinstation, waar het avontuur een andere wending neemt.

Half-Life 2: Episode Two - een Vortigaunt schiet Alyx te hulp

Om langs het station te kunnen, moet er een hek opengemaakt worden. Dat hek kan alleen vanuit het naastgelegen gebouw geopend worden, maar eerst moet Freeman zijn klimkunsten tonen en in het gebouw zien te komen. Zodra Freeman op de welbekende knop heeft geduwd en uit het gebouw wil kruipen, wordt Alyx aangevallen door een hunter. De hunter verrast Alyx en Freeman volledig en weet Freeman onder het gebouw te begraven en Alyx met zijn twee spiesen zwaar te verwonden. Gelukkig is er een Vortigaunt in de buurt die snel te hulp schiet en Freeman onder het puin vandaan haalt en de gewonde Alyx naar een veilige plek brengt. De Vortigaunt weet te vertellen dat hij Alyx kan helen, maar hij heeft daarvoor wel de hulp van zijn kameraden nodig.

Half-Life 2: Episode Two - Alyx wordt genezen

Freeman moet naar de schuilplaats van de Vortigaunt zien te komen, maar moet daarvoor wel langs een nest van Antlions. Eenmaal aangekomen blijkt dat de schuilplaats midden in het nest zit en van alle kanten wordt aangevallen door Antlions. Gelukkig krijgt Freeman hulp van verzetstrijders, terwijl de Vortigaunts Alyx proberen te genezen. De Vortigaunts kunnen Alyx echter niet genezen zonder gebruik te maken van een larve, die gevonden moet worden in het hart van het Antlion-nest. Vlak voordat Alyx wakker wordt, krijgt Freeman een bezoek van de mysterieuze G-Man. Hij maakt Freeman duidelijk dat Alyx deel uitmaakt van een ander, langlopend plan en geeft Alyx een boodschap mee voor haar vader: 'Prepare for unforeseen consequences'.

Half-Life 2: Episode Two - G-man buigt zich over Alyx

Vijanden, wapens en voertuigen

*De Antlion Worker en de Hunter

Episode Two is niet alleen voorzien van de nieuwste grafische snufjes, maar ook zijn er nieuwe tegenstanders, wapens en voertuigen in het spel te vinden. Direct in het spel maken Freeman en Alyx al kennis met de bekende zombies en antlions, maar als snel gooit een Hunter roet in het eten door haar neer te steken. Een Hunter is ongeveer 2,5 meter hoog en heeft drie 'benen'. Het gevaarte heeft veel weg van een kleine Strider, maar is daarentegen een stuk wendbaarder en sneller dan een Strider.

Half-Life 2: Episode Two - Antlion nest met Antlion Worker

Verderop in het spel vliegt opeens een ander beest langs. Deze lichtgevende groene vijand heeft de naam 'Antlion Worker' meegekregen en kan niet alleen vliegen en over flinke afstanden springen, maar is ook in staat om gif te spugen. Ook als een worker wordt neergeschoten is het beest nog steeds een gevaarlijke vijand: een dode worker springt uit elkaar en als Freeman te dicht in de buurt staat, kan hij geraakt worden door het rondvliegend bloed, dat ook giftig is en schade kan toebrengen. Een nieuw, onschadelijk dier in Episode Two is de larve van een Antlion. Deze glimwormen zitten in het hele nest verspreid en geven licht in de donkere tunnels.

*Het Magnusson Device en de Hotrod

In Episode Two schieten Freeman en Alyx er op los met de bekende wapens, maar Valve heeft ook voor een nieuw wapen gezorgd. Het 'Magnusson Device' is ontwikkeld door het hoofd van White Forest, dokter Arne Magnussen. Het device is een uitbreiding voor de gravity gun en kan gezien worden als een soort kleefbom: door het met de gravity gun tegen een Strider te schieten en vervolgens met een geweer te raken, ontploft het apparaat. Het wapen is speciaal ontwikkeld om tegen de Strider gebruikt te worden en kleeft dan ook alleen op het lichaam van de grote driepoot.

Half-Life 2: Episode Two - Magnusson Device

Een ander wapen dat Freeman en Alyx gebruiken in hun strijd is de Hotrod. Deze overgeklokte barebone-auto moet Freeman van de brug zien los te puzzelen. Met Alyx naast hem kan Freeman zonder veel moeite flinke stukken terrein overbruggen, maar de Hotrod krijgt het ook flink te verduren. Bij enkele tussenstops krijgt de auto een onderhoudsbeurt en upgrades. De eerste upgrade voor de auto bestaat uit een radar die aangeeft waar verzetsleden wapens, munitie of health packshebben verstopt.

Half-Life 2: Episode Two - samen met Alyx in de Hotrod

Conclusie

Het is jammer dat Valve veel tijd neemt om de Source-engine met stappen te verbeteren en te pronken met een nieuwe speltitel. Het voordeel is wel dat Valve flink wat graphics uit de engine weet te persen, maar het gevoel blijft bestaan dat nog niet alles uit de Source-engine is gehaald. Tijdens het spelen zie en voel je de physics aan het werk, maar het is nog niet voldoende in het spel geïntegreerd om het de natuurlijke 'look & feel' te geven die het eigenlijk verdient.

Half-Life 2: Episode Two - Eli Vance

Een groot pluspunt in Episode Two is de 'facial animation' en de details in de gezichten. Kleiner en Eli zien er realistischer oud uit dan in de voorgaande delen van Half-Life 2. Bovendien zijn de gezichtsmimiek en de articulatie een stuk vloeiender. Daarnaast zijn de buitenomgevingen een pluim waard: open velden hebben een grote depth-of-field en de flora oogt natuurlijker dan in Episode One. Tijdens de schietpartijen met de Combine moet er ook een iets andere tactiek toegepast worden: vijanden zijn iets voorzichtiger en slimmer geworden en duiken iets vaker weg en vallen in groepjes aan.

Half-Life 2: Episode Two - Dog tegen een Strider

Valve heeft met Episode Two wederom een puike game afgeleverd. Het spel is een waardig vervolg van het eerste deel en een goede tweede aflevering in de trilogie. De mensen van Valve hebben bewezen dat ze nog altijd in staat zijn om een goed verhaal om een shooter te bouwen. De spanningsboog zit er vanaf het begin goed in: je ziet er naar uit om in de huid van Freeman te kruipen en Combine neer te schieten, terwijl je met een klein oogje naar de mooie Alyx kijkt .

Pluspunten

+ Betere graphics: gezichtsanimaties en grote open ruimtes zijn goed uitgewerkt
+ Verhaal dat goed aansluit op Episode One en verder borduurt in de wereld van Half-Life 2
+ De 'developer commentaries' geven meer inzicht in hoe Valve het spel ontwikkeld heeft
+ The Orange Box bevat zowel de voorgaande titels van Half-Life 2 als extra games

Minpunten

- Ervaren gamers hebben Episode Two snel uitgespeeld
- Valve is iets te fanatiek geweest met het gebruik van zombies en crabs
- De physics komen niet helemaal goed uit de verf

Cijfer: 9

TitelHalf-Life 2: Episode Two
The Orange Box
PlatformPc / Xbox 360
OntwikkelaarValve Software
UitgeverElectronic Arts
Releasedatum10 oktober 2007

Reacties (82)

82
81
13
10
0
11
Wijzig sortering
*** SPOILER ALERT ***

Voor iedereen die Episode 2 al heeft uitgespeeld, nog een leuke uitdaging: de Gnome achievement. De bedoeling is dat je de tuinkabouter (...) in de raket plaatst. Die tuinkabouter vind je aan het begin (hint: eerste keer dat Alyx contact maakt met de raketsilo) en moet je dus het hele verhaal meezeulen. Vooral in de auto vormt dit een aardig probleem. Zit zelf nog te kloten met het helicopter-stuk (waar die kabouter een regelrechte PITA blijkt te zijn), maar tot nu toe erg genoten!
Soowww... Hoe ben je daar nou weer achter gekomen?
Ik vind het erg geslaagd dat op deze manier het spel alsnog een nieuwe uitdaging kan worden, ook al is de standaard verhaallijn redelijk kort.
Anoniem: 69437 1 november 2007 18:23
Een echte aanrader. En niet alleen Ep2, ook Portal is een geniaal spel. Ik heb geen last van dat het te kort duurt. Ik speel het spel gewoon direct op Hard, waardoor het soms erg lastig is. Dan zit je opeens met 13 health en zo'n helikopter voor je neus. En die Hunters jongen, niet kapot te krijgen. En als je één keer een volle lading van die explosieven van ze in je krijgt ben je er geweest.

Als Linux-only gebruiker kan ik melden dat het spel nagenoeg perfect werkt in Wine onder Linux. En voor 42 euro (via Steam) is het samen met HL2, Ep1, Portal en TF2 erg goed geprijsd.

Komt er ook nog een Portal review? Dat is me toch een bijzonder spel... waar de physics nogal goed uit de verf komen. :P

[Reactie gewijzigd door Anoniem: 69437 op 22 juli 2024 23:34]

Het grootste nadeel vind ik ook dat ie echt kort is. Je wil aan het einde van het spel het liefst nog 10 uur verder spelen. Toch was het echt weer een super spel. Kan niet wachten tot EP3 er is, helaas zal dat alleen nog wel ff duren.
Vind ik ook. Hoewel wat je krijgt superknap gedaan is (die commentary nodes geven daar ook blijk van, er zit echt verschrikkelijk veel denkwerk achter) is het te kort, en ik vond het ook te makkelijk. Op normale stand was ik er toch vrij snel door heen.

Ik ben het niet met de review eens dat de physics niet goed uit de verf komen. Ik vind het juist zo knap dat half life niet een showcase van de engine is zoals bij zo'n beetje alle andere spellen. De source engine wordt gebruikt om een realistisch spel te maken en is een tool. Verder wordt er toch genoeg gemolesteerd dacht ik zo, vooral het stukje met 'dog' die die dinges sloopt (je weet wel ;) ). Wat betreft het gebruik van de physics engine voor puzzels: moet zeker niet meer worden, het blijft een fps en geen adventure. Ik zit er wel op te wachten dat ik ook s wat gebouwen kan slopen overigens. Misschien iets voor ep3.

De headcrabs en zombie argumenten kan ik dan wel weer inkomen, die worden ook niet meer uitgelegd in het verhaal, je komt ze gewoon regelmatig tegen. Beetje op uitgekeken.

Overigens, redactie, er zitten wel wat erg veel spoilers in de review... met name in het gedeelte over het verhaal. t was maar goed dat ik m al gespeeld had.

[Reactie gewijzigd door Garma op 22 juli 2024 23:34]

Is dat niet de beste reactie kunt geven bij een spel of een boek....
dat je na afloop méér wilt ?
Anoniem: 194066 @Ad-2 november 2007 15:24
Niet per se.. Doordat je prioriteiten moet stellen, kun je niet alles hebben/doen wat je wilt. Na afloop van LocoRoco wil ik graag meer LocoRoco, maar ik wil liéver EP3.

Als ik meer wil van iets, wil dat zeggen dat ik het een goede manier van entertainment vond, maar niet per se de beste om mijn tijd mee te verdoen.
- Ervaren gamers hebben Episode Two snel uitgespeeld
Daar kan je aan toevoegen dar onervaren gamers geen ruk van het verhaal snappen zoals het gepresenteerd word in ep2.
+ The Orange Box bevat zowel de voorgaande titels van Half-Life 2 als extra games
Beetje vreemde plus punt voor een review die maar over 1 onderdeel van de orange box gaat.
onervaren gamers moeten maar eerst hl2 en ep1 spelen! Anders slaat het nergens op :)

Maar in dit geval slaat 'ervaren' op mensen die in het algemeen gewoon goed zijn in FPS games
EN HL 1 dus.....!!!!

Al ben ik Breen daar niet in tegengekomen :?
Breen is 'the Administrator'. Maar echt tegenkomen doet ge niet.

Toch vind ik dat HL1 echt essentieel is.
De persoon wordt in hl2 wel goed uitgelegd maar in hl1 valt de naam niet eens. (De intro/start van hl1 beschouw ik trouwens ook nog steeds als 1 van de betere zo niet de beste. Met die trein enzo.. Super. Wordt ook weer gebruikt in de add-ons.. super gewoon (maar das een bietje offtopic)
Eigenlijk een dikke min dat je die andere games er ook bij krijgt. Episode 1 kon je gewoon los kopen voor 20 euro en nu moet je opeens bijna het drievoudige betalen en dan 'krijg' je er nog andere games bij. Die je vervolgens weer mag weggeven als je die al hebt.
Episode 2 kun je via Steam nog wel los kopen.
als je slim bent vraag je voor die losse onderdelen ook een tientje aan een vriend ;) nette prijs dan voor ep2, portal en TF2!!
Ik vond het een geweldig spel, maar helaas veel en veel te kort voor de prijs, ik had de game in 3,7 uur achter de rug. De bijgevoegde extra games kan ik kort over zijn :

- TF 2 : Zenuwachtig online schietspel, verveeld snel met maar 6 maps
- Portal : Leuk gepresenteerd idee, maar geen echte game

Kortom ep2 is geweldig maar ontzettend kort, de extra games zijn niet de extra hoge prijs t.o.v. ep1 waard.

Laatste keer dat Valve geld van mij heeft gehad.

[Reactie gewijzigd door HaseMike op 22 juli 2024 23:34]

Het aantal maps voor TF2 is bewust laag gehouden. Valve merkte dat in veel online games maar een aantal maps veel worden gespeeld. De andere worden nauwelijks aangeraakt. Dat is dus verspilde developer-tijd. Ze hebben nu alle aandacht in die 6 maps gestoken, waardoor ze hopelijk zo goed in elkaar steken dat mensen het willen blijven spelen.

En dat Portal geen game zou zijn... het is een onwijs origineel idee, en erg goed uitgewerkt. Ja, je hebt geen shotgun in je hand, maar daarmee is het nog wel een game. Ik vond het qua gameplay leuker dan HL2-Ep2. HL2 is gewoon een shooter met wat leuke graphics, moeilijke vijanden en een erg goed verhaal. Portal is gewoon leuk op zichzelf. Het verhaal is daarbij trouwens een enorm pluspunt, maar grafische dingen zouden het alleen maar ingewikkelder maken. Je wilt gewoon de tests doorlopen zonder dood te gaan. Dan boeit het niet of je wel 10.000 bewegende objecten op je scherm kan zien... dat leidt alleen maar af.

[Reactie gewijzigd door Anoniem: 69437 op 22 juli 2024 23:34]

EN natuurlijk het feit dat Portal direct danwel indirect aan hl2 verbonden is. ;)
Moeite méér dan waard!

vond het in ep2 niet opvallen, laat staan storend dat dezelfde engine is gebruikt, speelt gewoon heerlijk!

Ikzelf had hl2 en ep1 (natuurlijk) al, maar aangezien je de twee nieuwe licenties mag 'weggeven' toch de orange box gekocht, toch voordeliger dan ep2 en portal los :)

De andere games Portal en TF2 zijn ook zéér de moeite waard!
ik vind het koppelverkoop en daar doe ik dus niet aan mee. Ik wacht wel tot ep2 los onder de 20 euri komt. Dit is door valve ook gesuggereerd toen ze met het episde principe kwamen. Portal ziet er inderdaad qua concept vernieuwend uit maar aan TF heb ik dus echt geen boodschap
Ik snap deze instelling niet. Die mensen maken een mooi spel, wat je gewoon kan kopen voor $29.95. Geen probleem. Tegelijkertijd komen er nog twee spellen uit, Portal en TF2.

Omdat ze graag veel spellen willen verkopen/ze heel aardig zijn/whatever, maken ze een aanbieding: HL2, Epi1 en 2, TF2 en Portal in een pack, voor minder dan de prijs van twee van deze spellen los. En, als added bonus, als je al een van de spellen had, mag je het weggeven! Geniale oplossing.

Koppelverkoop is iets heel anders. Denk aan Windows Media Player: ik kan dit produkt van MS niet kopen zonder heel Windows te kopen. Of dat goed of slecht is, moet de rechter bepalen.
http://nl.wikipedia.org/wiki/Koppelverkoop

Bij Valve kan je alle spellen los kopen. Is dat duurder dan een aanbieding? Ja. Kan het toch? Ja. Natuurlijk pushen ze die Orange Box, ze zijn toch niet gek? Kijk, als jij nou echt alleen Epi2 wil hebben en de rest niet, wat let je?

Dit is GEEN koppelverkoop. Dit is een aanbieding, en zelfs een hele goede.
Je kunt Windows Media Player sowieso niet kopen. Je kunt het wel gratis downloaden, omdat het een update is van een onderdeel van hun OS. Je kunt het dan ook alleen draaien op dat OS.
He ja, nou dan niet WMP maar iets anders wat je erbij krijgt, Notepad voor mijn part. Je hebt natuurlijk gelijk, ik weet niet of het juridisch met WMP/IE/etc/ koppelverkoop is. Het voorbeeld op wikipedia is scheerapparaten met mesjes en printers met cartridges. Doet er ook niet toe, het punt blijft hetzelfde.
Het probleem is dat WMP concurreerd met andere videospelersoftware en trouwens, het is niet gratis.

Als je het download word er gecontroleerd of je een legale versie van windows hebt, en daar heb je (als het goed is :p ) dik voor betaald... de produktie van WMP komt uit datzelfde geldpotje.

Ikzelf vind het onzin, maargoed het is een redelijke beredenatie.
Anoniem: 221961 @remmelt2 november 2007 16:21
Kijk, als jij nou echt alleen Epi2 wil hebben en de rest niet, wat let je?

Of het koppelverkoop is of niet, laat ik in het midden. Maar noem me ouderwets als ik een game koop heb ik daar graag een doosje bij. Net zoals sommige mensen liever cd's kopen voor de hoesjes.

Aangezien ik enkel interesse heb in Episode2 wacht ik dus net als Shades tot hij in de budgetbak terecht komt.
Dan zullen we het voor jou anders formuleren; de Game die te koop staat is "Orange Box"... Dat is een spel met 3 schijnbaar onsamenhangende onderdelen. Episode2 en Portal zijn het verhaal; en TF2 is het multiplayeronderdeel.

Jij wilt 1 onderdeel hebben, dat is dan jouw persoonlijke voorkeur. Wil je het produkt niet? Dan koop je het niet...

simpel.
naja - misschien niet het juiste woord maar waarom wordt me iets in de maag gesplits wat ik niet wil hebben. Wat ik wel wil hebben (ep2) is daarom te duur omdat er bij zit wat ik niet wil hebben. Je kan het los wel koppen (dus geen koppelverkoop) maar is het slechte een fractie goedkopen wat ik dus te duur vind. De episodes zouden $20 gaan kosten en daar hebben ze zicht niet aan gehouden. Ik wacht dus nog gewoon even. Zakt vanzelf die prijs. Bovendien is mn systeem dermate verouderd dat ik toch niet van alle eye-candy kan genieten :'-(
Jij mag het koppelverkoop vinden. De Orange Box heeft echter van de pers en van het publiek het hoogste cijfer ooit gekregen (was 97, is inmiddels gedaald naar 96 zie ik):

http://www.metacritic.com.../pc/halflife2theorangebox

Dit zegt toch wel iets lijkt me.
Ikzelf had hl2 en ep1 (natuurlijk) al, maar aangezien je de twee nieuwe licenties mag 'weggeven'

Zou je mij willen vertellen hoe je licenties van HL2 kunt weggeven? heb de orange box ook.

alvast bedankt!

Ronald.
Als je Half-life 2 , of Hl2 - Episode 1, of beide hebt, en je de keys in het verleden in steam hebt ingevoerd, krijg je als je de orange box installeerd als het goed is gewoon een optie "gift" in steam! :D
ah, ok. bedankt.
het zal dus zijn omdat ik de 'oude' HL2 gedeinstalleerd had omdat m'n zoontje de account VAC banned gekregen had met het gebruiken van cheats in CSS.
Hierna HL2 van de orange box geinstalleerd en een nieuwe steam account aangemaakt.
Vandaar dat steam niet weet dat ik de andere HL's had.

zou ik m'n 'oude' CSS key op dit nieuwe steam account kunnen gebruiken zonder gebanned te worden trouwens?
Anoniem: 194066 @RonaldGM2 november 2007 15:17
Keys kan je (jammer genoeg) niet overzetten naar andere accounts.. Daarom heb ik nu ook 2 accounts (een HL + alles account en een Source account (HL2 toendertijd van mijn vader gekregen en zelf laatst Orange box gekocht)). Zou ze graag willen samenvoegen, maar ValVe laat dit met geen mogelijkheid toe, ook al spreek je direct met de klantenservice :(.
Keys kunnen sowieso niet opnieuw gebruikt worden, en als dat wel zou kunnen zou het vreemd zijn dat op die manier een ban voor cheaten ongedaan gemaakt wordt.

Overigens is je 'gebannde' account niet waardeloos geworden. De offline modus van alle spellen blijven speelbaar, HL2 e.d. kun je nog gewoon spelen, de ban geldt alleen voor online.

Ook wanneer je TF2 op deze account installeert zul je het dus nooit kunnen spelen, eens een cheater altijd een cheater redeneren ze, en een ban in CSS levert dus een ban voor alle online games op in Steam.
Goede game! Lengte was ik eigenlijk niet echt ontevreden over, de kwaliteit is namelijk gewoon hoog. Valve brengt het verhaal eens niet door geforceerde cutscenes maar integreert dit gewoon in de gameplay.

Ook mooi: Een punt waarop je hogerop moet zien te komen, terwijl er in de kamer alleen een klep en een doos granaten te zien zijn. Nergens is je geleerd hoe je dit moet doen, maar als je er over nadenkt blijkt de oplossing logisch in elkaar te zitten. Goed bezig.

Vind de review wel een beetje niets verhullend :P Eerst waarschuwen voor spoilers (doorklikken naar pagina 4) en daar vervolgens vrolijk verder gaan met Magnussons device ;)
Anoniem: 69437 @Xrenity1 november 2007 19:16
Zo, dan had ik echt even een brainfart. :D Ik zat daar maar rond te lopen in die kamer... ik vatte er helemaal niks van. :P Kom je naar buiten, zegt die Alyx ook doodleuk "Hmm, I guess that stuff wasn't worth the trouble anyway" of iets dergelijks.
Je bent niet alleen, ik heb het opgelost door op de klep te gaan staan, en met de gravity gun er zo'n "jolt" op te schieten en tegelijk te springen. Gaat de klep ook naar boven en wordt je hogerop gekatapulteerd. :+

Wist niet dat het met die granaten ook kon.

Ook wel leuk moment voor mij persoonlijk met de physics. Als je dat kanon moet uitschakelen terwijl ze aan die hotrod sleutelen. Eenmaal die controls van het kanon opgeblazen moet je nog uit dat gebouw geraken. Ik stapelde heel wat kratjes op dat rek. Bleek het evenwichtspunt niet goed te liggen. Dus ik leg op het uiterste punt wat banden. Eerst keer stort het helemaal in, zie ik zo'n band door het raam vliegen en buiten verder rollen 8-) Wauw-moment.

Uiteindelijk via het raam uitgeraakt om dan te merken dat de explosie van het kanon te vernietigen gewoon een gat in de muur had geblazen. 5 minuten voor niets zitten stapelen :Y)
De geblakerde vloer en de kist mest oneindig veel granaten verraadden het :P
Om eerlijk te zijn had ik dit al meteen door zonder het gebouw te verkennen en die kist met granaten te zien. In portal moet je ook goed opletten waar platformen zijn en hoe je er naar toe vliegt. En ik had portal net uitgespeeld voor ep2
- Ervaren gamers hebben Episode Two snel uitgespeeld
Agree, veel te rap uitgespeeld, Ik snap wel dat het werken aan een engine zo lang duurt, maar eens dat af is, moet een verhaal toch wel wat rapper gemaakt kunnen worden
- Valve is iets te fanatiek geweest met het gebruik van zombies en crabs
Heb ik eigenlijk geen last van gehad
-De physics komen niet helemaal goed uit de verf
En dat begrijp ik ook niet echt, er zijn toch physics genoeg, op het einde, met die bommen op die striders?

Verder kreeg ik echt de tranen in m'n ogen toen Alex werd getroffen, alsook op het einde, met haar vader.
Ik vond de lengte van EP2 prima aangezien het een Episode is en geen volledig opzich staande game.. Ik deed er (als ervaren gamer) 7 uur over.. Als vergelijking, ik had een game als Halo3 op de Xbox 360 ook in 7 uur uit..

Jammer dat er vrijwel niks over de nieuwe cinematic physics staat in deze review, want die zijn echt fantastisch in EP2.. Daar mogen ze idd wel meer mee doen in EP3..

Overall is de Orange Box z'n geld meer dan waard imho (zeker op de PC aangezien die goedkoper is).. HL2, EP1, EP2, TF2, en Portal voor amper 45 euro is geen geld imho..
Wat betreft de game: fantastisch!
Wat betreft de review: crap. Welke toegevoegde waarde heeft het om het complete verhaal uit te gaan leggen? Mensen die het nog niet gespeeld hebben willen dit toch niet weten en mensen die het wel gespeeld hebben weten het verhaal, en snappen dat dit sowieso een stuk uitgebreider is dan wat is uitgelegd. Volgens mij heeft de reviewer het spel door gerushed om de review te kunnen schrijven en heeft hij vrij weinig mee gekregen van het verhaal en the big picture. De minpunten die genoemd worden slaan echt nergens op:
"- Valve is iets te fanatiek geweest met het gebruik van zombies en crabs
- De physics komen niet helemaal goed uit de verf"
Als je minpunten gaat noemen, noem dan valide punten als dat het spel aan de korte kant is, dat je nog steeds vrij lange loadtimes hebt, dat domme mensen het verhaal niet snappen omdat het niet blatantly obvious is (hint) of iets anders nuttigs.
Want wat betreft het fanatiek zijn met zombies en headcrabs: als je de commentary nodes beluisterd hebt dan weet je dat Valve dit soort dingen grondig playtest en dat als er plekken zijn waar teveel zombies of iets dergelijks zijn, dan passen ze dit aan. Ik moet zeggen dat ik ook absoluut geen last heb gehad van een teveel aan zombies of whatever, in episode 1 waren er veel meer. Verder heb ik ook nog nooit iemand anders hierover horen klagen. Overigens leg je dit verder nergens verder uit in je review...
En wat bedoel je in hetvliegendespaghettimonstersnaam dat de physics niet helemaal goed uit de verf komen? Je hebt minder stomme physics puzzels en meer geïntegreerde physics (oftewel, het is er wel, maar het is zo goed geïntegreerd dat het niet opvalt, en dat is GOED). Bijvoorbeeld de cinematic physics van de brug die realistisch instort aan het begin, of het vallen van een mijnwagentje.

Ik kan zo nog wel een tijdje doorgaan... Dit spel heeft z'n pluspunten en z'n minpunten, maar de reviewer heeft er weinig van begrepen.

[Reactie gewijzigd door DeltaBlast op 22 juli 2024 23:34]

Best wel mee eens, het stuk in de review over het verhaal van de game is veels te lang en over wat het spel nu juist zo goed (of slecht) maakt is veel kleiner en minder uitgebreid. Dat moet andersom zijn :)

Het is trouwens unforseen consequences en niet unforeseen :+

[Reactie gewijzigd door Grannd op 22 juli 2024 23:34]

Bijvoorbeeld de cinematic physics van de brug die realistisch instort aan het begin, of het vallen van een mijnwagentje.
Dit vond ik trouwens echt 1 van de beste momenten van het spel. Op dat moment dacht ik echt dat ik "dood ging" en probeerde van alles om uit de wagen te springen en daarna in het water wilde ik gelijk naar boven zwemmen. Het wa zo super realistisch en geloofwaardig dat ik kon zeggen: "wow, dit is echt een goede game!"

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.