Door Floris Dansen

Adviseur

Eventlog: Sony Spac3, quicktest met de PlayStation 3

12-03-2007 • 01:14

50

Singlepage-opmaak

Inleiding

In navolging van de pers kreeg een kleine groep tweakers op 10 maart 2007 de kans om voor de Europese release op 23 maart Sony's PlayStation 3 aan de tand te voelen. In deze eventlog wordt met een aantal foto's een impressie gegeven van Spac3, zoals deze dag gedoopt is. Natuurlijk zijn er foto's van enkele games, en worden de bevindingen van een aantal tweakers tijdens dit event meegenomen.

Het Spac3-event werd gehouden op een geheime locatie, die alleen bekend werd gemaakt aan de tweakers die een uitnodiging hadden gekregen. De locatie was - zover wij kunnen onthullen - een oude fabriekshal waar tot vorig jaar schepen gebouwd werden. Afgebrokkelde traptreden en donkere lege ruimtes. De entree doet in ieder geval niet vermoeden dat op de bovenste verdieping een in Europa nog uit te brengen console op ons wacht.

Sony Spac3 - de geheime locatie
De geheime locatie van Spac3

Boven is een douchezaal omgebouwd tot ontvangst- en testruimte. Een vijftal grote plasmaschermen, een beamer en een 71" lcd-scherm prijken hier. Opvallend is dat er enkel twee plasmaschermen en de beamer aanstaan.

Sony Spac3 -binnen de geheime locatie
Inside Spac3

Oorzaak: De electrische voorziening is een iets minder recent technisch hoogstandje. Monteurs spoeden zich naar de fabriekshal en binnen no-time zijn alle plasmaschermen weer in werking. Voor de zekerheid blijft de 71"-scherm vanwege het energieverbruik uit.

Sony Spac3 - stroomvoorziening
De stroomvoorziening die het af liet weten

Tot onze verbazing bleek er al een Dutch Power Cow te zijn binnengedrongen om clients op de PlayStations te installeren. Jammergenoeg heeft hij het met zijn leven moeten bekopen, en zijn huid wordt als waarschuwing voor anderen getoond.

Sony Spac3 - de gevelde Dutch Power Cow
Rust in vrede, koetje