Asus en Fujitsu-Siemens
Op de CeBIT waren veel nieuwe server- en workstationmoederborden voor de Socket F- en Socket J-platformen van respectievelijk AMD en Intel te zien. Ook toonden enkele fabrikanten doordachte en innovatieve server- en workstationbarebones. Socket F is de opvolger van Socket 940, het voetje dat sinds de introductie van de Opteron in 2003 in gebruik is door de server- en workstationprocessors van AMD. De belangrijkste verbetering van Socket F is de ondersteuning van DDR2. De pinnetjes werden verplaatst van de processor naar het moederbord, net zoals Intel dat al enige tijd met Socket 775 doet en ook weer zal doen met Socket J. Dit socket zal gebruikt worden door de 65nm Dempsey- en de Woodcrest-cores. Dempsey is de 65nm versie van de huidige Paxville DP-core. Woodcrest is de eerste Xeon-core die gebaseerd is op de Core-architectuur. Naast de nieuwe sockets waren ook PCI Express en Serial Attached SCSI herkenbare trends.

Asus
Asus presenteerde diverse nieuwe moederborden voor Socket F en Socket J. De DSBF-D is een high-end dual Socket J-bord met acht FB-DIMM-slot, drie PCI-X-slots, twee PCIe-slots en Serial Attached SCSI:

Voor rackmount servers heeft Asus een Socket F-bord in ontwikkeling met acht registered DDR2-800 DIMM-slots en twee PCIe-slots, die gebruikt kunnen worden in configuraties met twee PCIe x8-slots of één actief PCIe x16-slot. Naast PCIe heeft het bord een legacy PCI-slot en een SO-DIMM-uitbreidingsslot.


De K8N-LR is een eenvoudig single Opteron 100-bord met twee PCI-X-slots, één PCIe-slot en twee legacy PCI-slots. Ideaal voor een fileservertje dat voorzien moet worden van een snelle RAID-adapter. Het bord beschikt verder over vier DIMM-slots en alle functionaliteit die je van een serverbord mag verwachten, zoals onboard video en dual gigabit ethernet via een PCIe-interface.

Een vergelijkbaar bord voor Socket 775 is de onderstaande P5WDG2-WS. Ook hier twee PCI-X-slots, twee legacy PCI-slots en vier DIMM-slots. Het bord beschikt echter over twee PCI Express-slots met ondersteuning voor ATi's Crossfire, zodat de plank ook zeer geschikt is voor workstations met twee videokaarten en snelle storage.

Asus toonde tevens enkele serverbarebones, zoals de onderstaande RS161-E2/PA2. Dit dual Opteron-budgetservertje beschikt over twee bays en twee PCIe x8-slots.

Fujitsu-Siemens
Fujitsu-Siemens gunde de CeBIT-bezoekers een blik op het systeembord van de S190 Business Server. Deze systemen zijn bedoeld voor grootschalige transactionele toepassingen waarin beschikbaarheid doorslaggevend is. Fujitsu-Siemens levert configuraties met drie tot vijftien CPU's. Op het onderstaande moederbord is een configuratie met vijftien processors te zien:
Inventec
Inventec toonde een uitgebreide line-up van servers en storage die door een groepje enthousiaste en tamelijk jeugdige dames en heren werd aangeprezen. Het bedrijf presenteerde onder andere een 1U-server met zes 2,5 inch SAS/SATA-bays. Deze IR2400 beschikt over twee voetjes voor toekomstige Socket F-Opteron's en kan uitgerust worden met maximaal 48GB geheugen. Klanten hebben keuze uit diverse dochterborden en backplanes waarmee ondersteuning voor SAS, SATA en Ultra320 SCSI mogelijk is. RAID 5 en 6 met een battery backup unit behoort tevens tot de mogelijkheden.



De Inventec IR2500 is een 2U dual Socket F-server met dertien 2,5 inch hotswap bays en één 5,25 inch bay. In het onderstaande exemplaar werd de 5,25 inch bay gebruikt door een tapedrive. Aan uitbreidingssloten is zeker geen gebrek; de IR2500 heeft twee PCIe x8-slots, één PCIe x4-slot en één PCI-X-slot.

Naast traditionele 1U en 2U rackmounts levert Inventec ook blade servers. De IB4000 is een 4U rackmount waarin twaalf blades met maximaal 24 processors geplaatst kunnen worden. Inventec levert zowel dual Xeon- als dual Opteron-blades. Optioneel kunnen de systemen uitgerust worden met twee blades voor SAS-harde schijven of twee blades voor PCI Express-uitbreidingskaarten. De netwerkfunctionaliteit is standaard gigabit ethernet en optioneel 10 Gigabit.

Op het gebied van netwerkstorage biedt Inventec de IX3150, een 3U storagesysteem met vijftien 3,5 inch SAS-hotswap bays, dual 2Gbit Fibre Channel, dual 1Gb iSCSI, battery backup unit en maximaal 2GB cache per RAID-controller. De RAID-controller heeft ondersteuning voor de RAID-levels 0, 1, 5 en 10.

Iwill en MSI
Iwill showde zijn H8502 8-way Opteron-systeem met vijf PCI-X-slots en drie PCIe-slots, waarvan twee x16 en één x4. Met behulp van dual-core Opterons kunnen er maximaal zestien cores in het systeem ondergebracht worden. De maximale hoeveelheid geheugen is 128GB. Een voeding met een vermogen van 1350 Watt verzorgt de stroomvoorziening.

Evenals de andere fabrikanten van moederborden toonde Iwill diverse nieuwe Socket F- en Socket J-moederborden. De DPK66-S (geheel rechts op de foto) is een dual Socket J-moederbord voor Dempsey-Xeons. De meest opvallende feature is het monsterlijke aantal FB-DIMM-slots. Het bord heeft er niet minder dan zestien, goed voor maximaal 64GB RAM. Iwill toonde tevens een Socket F-bord met acht DIMM-slots per processor.

MSI
Nieuwe server- en workstationborden voor Socket F en Socket J waren ook op de stand van MSI in ruime mate te bewonderen. We beginnen met de onderstaande MS-9638, een dual Socket J-bord met vier FB-DIMM-slots, twee PCIe-slots, twee PCI-X-slots, twee legacy PCI-slots, zes SATA-poorten en een Adaptec AIC-7901 single channel Ultra320 SCSI-controller.

De MS-9175 is een high-end dual Socket J-bord met twaalf FB-DIMM-slots. Verder zijn op het bord een PCI-X-slot, drie PCIe-slots en een legacy PCI-slot aanwezig. Het bord heeft vier SATA-poorten en twee x4 SAS-aansluitingen, die worden aangeboden door een onboard LSI Logic 1068 SAS-controller.

De MS-9185 K9SD Master-A8R is een dual Socket F-moederbord gebaseerd op de ServerWorks HT2000-chips. De plank heeft zestien DIMM-slots, twee PCIe-slots, één PCI-X-slot en een legacy PCI-slot. Verder heeft het bord acht SATA-poorten, waarvan vier stuks beschikbaar worden gesteld door een Adaptec AIC-8130-controller met ondersteuning voor RAID 0, 1 en 10. Via een SO-DIMM-slot kan de MS-9185 uitgebreid worden met een console managementkaart.



MSI toonde verder enkele serverbarebones. De MS-9272 X2-106 is een dual Socket J-server met twaalf FB-DIMM-slots en drie hotswap bays voor Serial ATA- of Serial Attached SCSI-harde schijven.
Sun en Tyan
Sun toonde een hele batterij Sun Fire X4200-systemen. De X4200 is een 2U dual Opteron-systeem met acht DIMM-slots en vier interne Serial Attached SCSI-poorten. Deze poorten zijn aangesloten op vier hotswap bays voor 2,5 inch SAS- en SATA-harde schijven. De vormgeving is functioneel en minimalistisch.

Een prominente aanwezige op de stand van de Sun was het hieronder getoonde Sun 1-workstation uit 1983, het jaar dat 3.711 van onze geregistreerde gebruikers het levenslicht zagen en 22.560 users nog verwekt moesten worden. De Sun 1 is voorzien van een supersnelle Motorola 68010-processor, 3MB RAM, SMD disk controller, 80MB harde schijf en Multibus 2-systeembus.

Tyan
Tyan presenteerde een breed palet van nieuwe moederborden voor AMD- en Intel-platformen. Een nog niet aangekondigd product is de onderstaande plank die de Thunder K8WE zal opvolgen als meest begeerlijke workstationmoederbord. Het bord zal Thunder K9WE gaan heten en biedt twee sockets voor toekomstige Socket F Opteron-processors. De plank beschikt over vier PCI Express-slots, twee PCI-X-slots, een legacy PCI-slot, zes SATA-poorten en acht SAS-poorten. Het bord zal in juni op de markt gebracht worden, als Socket F officieel wordt geïntroduceerd.


De Tyan S3992 Tiger K8SSA is een nieuw Socket F-moederbord gebaseerd op de ServerWorks HT-2000- en HT-1000-chipsets. De plank heeft zestien DIMM-slots, twee PCIe x8-slots, drie 133MHz PCI-X-slots en één legacy PCI-slot. Via een Tyan Taro SO-DIMM-slot kan ondersteuning voor Ultra320 SCSI, SAS en extra SATA-poorten toegevoegd worden.

De Tiger K9HE is een dual Socket F-plankje in normaal ATX-formaat. Ook hier wordt de ServerWorks HT-1000 als basis gebruikt. Het bord heeft acht DIMM-slots, één PCI-X-slot en vier legacy PCI-slots. Verder is de plank voorzien van een Tyan Taro-uitbreidingsslot. Een onboard XGI Volari X7 brengt beeld op de buis.

Aan het Intel-front waren er ook de nodige bezienswaardigheden, zoals de onderstaande 4-way Xeon-moederplaat.

De S2696 Thunder i5000XP is een dual Socket J-bord voor Dempsey- en Woodcrest-cores met 1066MHz en 1333MHz FSB. Het bord is gebaseerd op de Blackford-chipset en beschikt over acht FB-DIMM-slots, zes SATA-poorten, drie PCIe-slots en twee PCI-X-slots.

Tyan biedt met de S2692 Tiger i5000XL ook een wat eenvoudiger ontwerp, welke beschikt over vier FB-DIMM-slots, drie PCIe-slots, twee PCI-X-slots en zes SATA-poorten. Ook dit bord is gebaseerd op de Blackford-chipset en is geschikt voor Dempsey- en Woodcrest-cores.

De S5380 Tiger i5000PX is wederom een Blackford-plank met twee Socket J-voetjes. Deze variant heeft acht FB-DIMM-slots, twee PCI-X-slots en drie PCIe-slots. Daarvan hebben twee slots een x8-signaal en heeft één slot een x4-signaal.

De vierde variant is de voor low-profile rackmounts geoptimaliseerde S5372 Tiger i5000VS. Dit bord beschikt over zes FB-DIMM-slots, één PCI-X-slot en één PCIe x8-slot met een x4-signaal. Ook is er een Tyan Taro-slot aanwezig.

Met de Typhoon PSC wil Tyan een nieuwe markt aanboren voor "personal supercomputers". De Typhoon PSC is leverbaar met Opteron- en Xeon-processors. De Opteron-variant kan uitgerust worden met maximaal acht processors voor een totaal van zestien cores. Het systeem kan maximaal 64GB geheugen bevatten en heeft ruimte voor vier harde schijven. De Xeon-versie biedt plaats aan maximaal vier processors en 32GB geheugen. Volgens Tyan is de geluidsproductie ondanks een grote hoeveelheid fans niet hoger dan 45 dB(A).
Uniwide