Door Paul Hulsebosch

Redacteur

Mortal Kombat X

Ondergaat verjongingskuur

03-05-2015 • 06:00

88

Multipage-opmaak

Verjonging

Samengevat

Deel X van Mortal Kombat is een solide editie. Het vechtsysteem is prima; eenvoudig op te pikken en voldoende uitgebreid om ervaren vechters tevreden te stellen. Bovendien is er een uitgebreide campagne waarin de gameplay kan worden geleerd. We nemen de wat saaie Krypt en dito Living Towers daarom graag op de koop toe. We hadden alleen van een game voor de huidige generatie consoles meer grafisch detail verwacht dan we nu krijgen. Tot slot zijn er de Easy Fatalities die spelers alleen kunnen bemachtigen als ze extra geld neerleggen. Dat neemt echter niet weg dat Mortal Kombat X een zeer solide basis heeft die heerlijk speelt. Goed en gedegen, maar weinig verrassend.

Gespeeld op: Xbox One
Ook verkrijgbaar voor: Windows, PlayStation 4, PlayStation 3, Xbox 360

Een game uitbrengen zonder volgnummer: dat wil meestal zeggen dat het een zogenaamde reboot is van een al langer lopende serie. Dat gold in ieder geval voor Mortal Kombat uit 2011, de eerste game van ontwikkelaar NetherRealm Studios. Officieel was het de negende editie van Mortal Kombat, maar NetherRealm probeerde er het wiel opnieuw mee uit te vinden. En zichzelf trouwens ook, want de game uit 2011 was de eerste Mortal Kombat van NetherRealm.

De studio heeft echter wel het een en ander aan ervaring op zak. NetherRealm werd namelijk opgericht op het fundament van wat ooit Midway Games was, en dat maakte in 1992 de allereerste game uit de serie. De kern van het team is nog intact. Ed Boon, de man die ooit aan de wieg stond van de serie, staat aan het roer van het team dat zowel de game uit 2011 maakte als de opvolger: Mortal Kombat X, dat nu op de markt is verschenen.

Review Mortal Kombat X

Nieuwe generatie

In de nieuwe game staan alle oudgedienden weer centraal. Dat wil zeggen dat de strijders van Earthrealm opnieuw de strijd aangaan met die van Netherrealm en dat de volgelingen van Raiden dus opnieuw belaagd worden door die van Shinnok. Tot zover niets nieuws. Toch is er wel degelijk vernieuwing; het verhaal heeft een verjongingskuur ondergaan. Letterlijk, want in de game is een prominente rol weggelegd voor een nieuwe generatie. Naast bekende namen als Sub-Zero, Quan Shi en Mileena ga je nu op avontuur met een kwartet nieuwelingen, bestaande uit Cassie, de dochter van Sonya Blade en Johnny Cage, Jacqui, de dochter van Jax, Takeda, de zoon van Kenshi Takahashi en Kung Jin, het neefje van Kung Lao.

Het verhaal dat door de campagne is verweven, bestaat uit een snelle opeenvolging van verwikkelingen, met zo hier en daar een flashback. Het resultaat van de verwikkelingen is steeds dat een aantal vechters uit het ene kamp geconfronteerd worden met een groepje uit het andere. Het gevolg daarvan is steevast dat je het met één vechter opneemt tegen een korte serie vechters uit het andere kamp. Het verhaal is goed, als je in je achterhoofd houdt dat het hier een fighting game betreft en niet de nieuwe Mass Effect. Zo goed als in de vorige editie is het niet, maar dat was dan ook een mooie samenvatting van en variatie op de eerste drie games uit de serie. Nu zijn we twintig jaar verder en krijgt de jeugd dus een kans. Dat is ook meteen het zwakste onderdeel van het geheel, want juist de vier jongelingen komen niet echt uit de verf. Ze missen achtergrond, waardoor met name de dialogen niet erg sterk zijn.

Helaas!
De video die je probeert te bekijken is niet langer beschikbaar op Tweakers.net.

Botten breken in Mortal Kombat X.

X-Ray Moves en Fatalities

Wat gameplay betreft is er minder vernieuwing. Dat is misschien maar goed ook. Boon en consorten hebben door de jaren heen een systeem ontwikkeld dat op een prettige manier afwijkt van wat je gewend bent uit concurrerende series, en dat systeem van Boon functioneert erg goed. Het mooie aan Mortal Kombat is dat het leuk is op elk niveau. Als je geen ervaring hebt met het genre of de serie, kun je toch al heel snel aanvallen en blokkeren, en liggen de eerste combo's niet ver weg. Voor ervaren Kombattanten zijn er de super meter, de bijbehorende X-Ray Moves en uiteraard vertrouwde ingrediënten zoals Fatalities. Bovendien kun je weer gebruikmaken van voorwerpen in de omgeving.

Is er aan de gameplay dan helemaal niets veranderd? Jawel, maar dat is minimaal. Het voornaamste; als je nu een vechter selecteert, krijg je drie varianten voorgeschoteld waaruit je dient te kiezen. Zo kun je bij Erron Black kiezen uit Marksman, Gunslinger en Outlaw, waarbij de eerste je een Long Rifle geeft, de tweede je handig maakt met twee revolvers en de derde je een Tarkatan Arm Blade geeft. In veel gevallen is er keuze uit een meer aanvallende of verdedigende stijl, met bijvoorbeeld de keuze uit een extra wapen of juist een schild. Het goede aan deze nieuwe opzet is dat je per personage geen overdaad aan special moves uit je hoofd hoeft te leren. Verder zijn de Brutalities terug van weggeweest. Nu in een eenvoudiger te bedienen variant. Het maakt de gameplay van Mortal Kombat X er niet wezenlijk anders op.

Review Mortal Kombat X

Factions

Verder probeert NetherRealm online spelen te promoten via Factions. Voor je aan de game begint, kies je één van de vijf Factions waarin de vechters uit de game zijn ingedeeld. Denk aan de soldaten van de Special Forces en de monniken van de White Lotus. Alles wat je in de game presteert, levert je punten op voor je factie en aan het einde van de week worden wereldwijd de punten van de vijf facties opgeteld. De winnende factie krijgt een minimale bonus. Dat laatste is precies het probleem; de beloning is zo minimaal dat Factions eigenlijk nauwelijks interessant zijn.

Ondanks dat staat de kern van de game als een huis. Als je geen literair hoogstandje verwacht, is de campagne een prima manier om de verschillende personages in de game te leren kennen, en dat is misschien ook de belangrijkste functie. Het is ook dit aspect waarin de serie altijd goed is geweest. De campagne is de opmaat tot het echte werk; tegen menselijke opponenten spelen. Juist daarbij blijkt dat het vechtsysteem van Mortal Kombat vertrouwd en goed is. Er is weinig vernieuwing en dat is in dit geval maar goed ook. Offline en online verloopt een potje knokken heerlijk snel en soepel, en zoals gezegd: het vechtsysteem is voor zowel beginnende als gevorderde vechters zeer bevredigend.

Helaas!
De video die je probeert te bekijken is niet langer beschikbaar op Tweakers.net.

Aankondiging van Mortal Kombat .

The Krypt en Living Towers

Toch zijn er ook mindere kanten aan de game. Zo is The Krypt terug, een gezellig hoekje van de game waarin je solo over een nachtelijk kerkhof wandelt. Bij elk graf wacht je een verrassing, al dien je meestal iets van je zuur verdiende Koins te besteden voor je de verrassing te zien krijgt. Die verrassing kan ook een complete dungeon zijn, waarin je af en toe nog belaagd wordt ook. Je wilt The Krypt verkennen omdat je er opties vrij kunt spelen. Het gaat daarbij vooral om Fatalities voor de 24 speelbare personages, maar ook om kledingvariaties voor diezelfde personages. Tot zover geen probleem. Alleen krijg je voor je Koins ook vaak een stuk artwork voorgeschoteld, en dat is niet alleen zonde van de Koins maar ook zonde van je tijd. The Krypt is daarmee op zijn best een wat saaie mini-game, die voor de fanatieke speler echter net te belangrijk is om links te laten liggen.

Dat geldt ook voor de Towers-spelvorm, die overgenomen is uit de game uit 2011. De spelvorm heet nu Living Towers, maar is grotendeels hetzelfde; je kiest een vechter en een tegenstander om een potje mee te knokken, waarbij het interessant wordt door de Modifiers die de voorwaarden bepalen waaronder gespeeld wordt. De spelvorm heet nu Living Towers, omdat juist die Modifiers door NetherRealm online bepaald worden. Ze kunnen desnoods per uur wisselen. Leuk, maar eigenlijk heeft juist dat weinig meerwaarde. NetherRealm had de Modifiers ook random offline kunnen laten wisselen, met hetzelfde effect.

Tot slot zijn we niet onder de indruk van het uiterlijk van de game. Ja, het is overduidelijk beter dan van de voorganger. Dankzij de nieuwe generatie consoles kan er veel meer detail in beeld gebracht worden en dat is goed te zien. We hadden echter meer verwacht. NetherRealm maakt opnieuw gebruik van Unreal Engine 3 en de game maakt duidelijk dat die zijn langste tijd heeft gehad. Met name aan de gezichten van personages als Sonya Blade en dochter Cassie is te zien dat andere games op dat vlak beter presteren, al zien de gezichten van exotischer types als Kotal Kahn en D'Vorah er beter uit. Voor alle gezichten geldt dat ze wat uitdrukkingsloos zijn. De bewegingen van de vechters zijn bovendien wat houterig, vooral tijdens de gevechten. Ook daar is de leeftijd van de engine aan af te zien.

Review Mortal Kombat X

Extra betalen is beter

Er is nog een laatste punt waar we minder blij mee zijn. Uitgever Warner Bros. verkoopt downloadable content voor de game. Op zich is dat prima. Door wat geld neer te leggen, hoef je bijvoorbeeld niets meer vrij te spelen. Daarmee wordt het spelen van de campagne overbodig. Hinderlijk is dat er Easy Fatalities te koop zijn. Dat zijn de bekende Fatalities, maar dan makkelijk uit te voeren. Je hoeft minder handelingen uit te voeren voor een Easy Fatality. Wie wat extra geld neerlegt voor de dlc heeft het dus aanwijsbaar makkelijker in de game, en dat idee staat ons tegen.

Review Mortal Kombat X

Conclusie

Eigenlijk is Mortal Kombat X een lekker solide editie. NetherRealm heeft het vechtsysteem zo'n beetje geperfectioneerd. Het is eenvoudig op te pikken en tegelijk voldoende uitgebreid om ervaren vechters tevreden te houden. Bovendien biedt NetherRealm als altijd veel voor de minder competitief ingestelde spelers. Waar fighting games doorgaans pas leuk worden als je het tegen andere spelers opneemt, is er hier een uitgebreide campagne, met de wat saaie Krypt en dito Living Towers als bonus. Al met al is er solo genoeg te beleven in Mortal Kombat X, en op die manier heb je bovendien een prima voorbereiding op potjes tegen menselijke tegenstanders. Die kant van de game; het al dan niet online knokken tegen anderen, is bovendien zoals vanouds goed.

Daar staat echter tegenover dat niet alle onderdelen van de game even geslaagd zijn. Zoals gezegd is The Krypt wat saai en de online component van de Living Towers voegt weinig toe. Bovendien hadden we van een game voor de huidige generatie consoles meer grafisch detail verwacht dan we nu krijgen. Tot slot zijn er de Easy Fatalities die spelers alleen kunnen bemachtigen als ze extra geld neerleggen. Dat neemt echter niet weg dat Mortal Kombat X een zeer solide basis heeft die heerlijk speelt. Kortom; goed en gedegen, maar weinig verrassend.

Review Mortal Kombat XReview Mortal Kombat XReview Mortal Kombat XReview Mortal Kombat XReview Mortal Kombat XReview Mortal Kombat XReview Mortal Kombat XReview Mortal Kombat XReview Mortal Kombat XReview Mortal Kombat XReview Mortal Kombat XReview Mortal Kombat XReview Mortal Kombat XReview Mortal Kombat XReview Mortal Kombat X

Reacties (88)

88
87
65
1
0
0
Wijzig sortering
Bij release op de PC bleek dit spel volgens Totalbiscuit niet goed te werken, kan iemand met de PC versie vertellen hoe dat nu zit?
Bij release waren er inderdaad problemen, maar nu draait het bij mij perfect.
(60 fps, alles open, i53570k, 8gb ram, 970gtx)
Draait alles dan bij jou 60 fps? ook filmpjes en xray-scenes. Bij mij is de gameplay 60fps maar dropt/capt hij naar 30 bij filmpjes en xray.
Dat is bij mij ook zo. Gameplay 60 fps en de rest op 30. Ik stoor me er niet eens meer aan, maar je hebt wel gelijk dat het eigenlijk niet zou moeten. Console ports; Dragon Age Inquisition doet het ook.....
Waardeloos, gaat niet hoger dan 60fps tijdens het vechten, XRAY is 30fps en de mini-cutscenes net voor het vechten zijn ook 30fps... Vreselijk merkbaar op een 144hz scherm, zelfs met G-Sync...
Anoniem: 460511 @ManIkWeet3 mei 2015 18:19
60 fps is standaard voor fighting games en hoort ook zo te blijven. Anders word het helemaal met 2d fighters onmogelijk om te timen. Al worden systemen zo geavanceerd dat 300 fps is, het werkt gewoon niet voor fighting games.

[Reactie gewijzigd door Anoniem: 460511 op 23 juli 2024 00:28]

Bij goed spelontwerp staat de timing los van het aantal FPS. Minecraft is hier een goed voorbeeld van: de gehele spelwereld tikt slechts 20 keer per seconden, terwijl je fps toch echt een soepele 500 kan zijn. Dit komt omdat er geïnterpoleerd wordt tussen de huidige positie en de laatste positie. Vechtspellen kunnen deze theorie net zo gemakkelijk toepassen.

Minecraft heeft er wel de nodige bugs door gekregen, maar dat komt door de grote complexiteit. Een vechtspel is niet echt complex, op de combo's na dan.
Dit staat los van de timing qua physics en AI. Deze timing is belangrijk binnen vechtspellen omdat er vaak frames worden geteld door spelers. Zie bijvoorbeeld http://wiki.shoryuken.com/Skullgirls/Frame_Data_Ref
Ja maar dit is geen 2D fighter, maar een 3D fighter, sowieso snap ik niet waarom de timings moeilijker zouden zijn voor 2D t.o.v. 3D.

Ik snap ook niet hoe timings te maken hoeven te hebben met FPS. Sinds vele jaren kunnen spellen framerate-onafhankelijk gemaakt worden, de dag dat je supaplex sneller ging naarmate je CPU sneller was zijn echt wel voorbij. Je kunt je spel prima baseren op timings op milliseconden.

Ik denk dat de reden dat het capped op 60 is, omdat consoles toch niet harder lopen dan dat. Ze hebben over het algemeen toch niet de grafische power, kijk maar naar hoeveel games nog op 720p gerendered worden en dan geupscaled naar 1080p. En dan is het verreweg het makkelijkst om het op de desktop hetzelfde te houden als op de consoles.
Persoonlijk problemen met AMD driver 14.12 - game draait bij mij totaal niet lekker. Input Lag en bugs waren vorige week dik aanwezig. Heb het echter sinds vorige week ook totaal niet meer aangeraakt.
Persoonlijk heb ik mij vermaakt aan de story mode. De story mode zie ik meer als een introductie van de meeste karakters dan een leerschool. Anyhow. Na de story mode moet het spel het vooral hebben van de multi player. Met name hierin vind ik MKX groots tekort schieten op de PC. Multiplayer kampt met veel wachttijden en het spel geeft regelmatig aan dat een dienst niet beschikbaar is (fraction server not available, living towers not available etc). Zonder multi player voelt MKX na de story mode behoorlijk leeg aan. Het is een van de belangrijkste reden waarom ik nu al uitgekeken ben op MKX.
Anoniem: 211516 @JustHev4 mei 2015 13:46
Zelfde had ik op playstation 4
Dramatisch gesteld, sommige dingen zijn wel gefixt maar er zitten problemen in het spel die vanaf punt A (de kern) aanwezig zijn. Er wordt onnodig vaak met de server verbonden, online crasht vaak.
Na een uurtje spelen ofzo kan je helemaal niet meer online, hiervoor moet je naar je vcredist64.exe gaan, rechts clicken > repareren > PC opnieuw opstarten.

Ook het afsluiten kan het spel niet eens, want als je het spel afsluit dan draait hij nog rustig door op de achtergrond. Of het spel crasht EN steam crasht. Ranked is voor de rest helemaal een grap.... hoezo?, simpelweg omdat ze geen regio servers hebben maar jij straks tegen een malaysier moet vechten aan de andere kans van de wereld (verbindingskwaliteit is dramatisch dus).

Geldt voor alle versies: het invoeren van combos is ongelijk, als je een beetje into the genre bent dan valt je dit zeker op na een half uur oefenen op combos. Er is zelfs een aanval die totaal niet uit te voeren is: sub-zero cyromancer airhammer + meter.

Ik ben in ieder geval zeer teleurgesteld.
€ 50 voor een spel en dan extra betalen voor "easy fatalities" ? Ze weten wel hoe ze de gamer uit moeten knijpen. Schandalig.
Anoniem: 387913 @Titan_Fox3 mei 2015 09:54
die reactie op easy fatalities is echt overtrokken.

als je het moeilijk vind om ↓ → ↓ ← X op sweep afstand in te voeren... dan moet je wellicht geen fighter spelen?

(bedoel niet jouw reactie per se, maar puur van de reviewer en de mensen die er over klagen)

[Reactie gewijzigd door Anoniem: 387913 op 23 juli 2024 00:28]

die reactie op easy fatalities is echt overtrokken.

als je het moeilijk vind om ↓ → ↓ ← X op sweep afstand in te voeren... dan moet je wellicht geen fighter spelen?

(bedoel niet jouw reactie per se, maar puur van de reviewer en de mensen die er over klagen)
ze hadden het ook ergens in de gameplay settings kunnen verwerken; wil je easy fatalities ja of nee.
mensen laten betalen voor zo'n optie is toch erg...
je kunt fatalities coins verdienen in het spel zelf, deze kun je gebruiken voor easy fatalities. Na een paar dagen spelen heb ik er al meer dan ik ooit ga gebruiken.

Verder kun je in training mode fatalities oefenen. De game geeft dan zelfs aan
waar en hoe je moet staan, terwijl de code boven in beeld staat.

Daarnaast kun je fatalities alleen uitvoeren als je hebt gewonnen, het is dus
puur cosmetisch en het veranderd verder niks aan de gameplay balans (dus
geen play 2 win of iets dergelijks).

Ik snap daarom alle ophef niet zo.
ah oke, ik wist niet dat je het door te spelen ook kon unlocken door middel van die coins.
ik heb dus weer te vroeg geschreeuwd. :P
Dat die easy setting er is...kan ik wel begrijpen
Men moet eens verder denken,.....je bent al op level 36.....nou dan heb je
↓ → ↓ ← X wel even gehad hoor...althans ik wel....

Sterker nog....op een gegeven moment skip je zelfs de ingame filmpjes lol
opschieten....fight fight fight LOL!!
Het is niet zozeer dat het moeilijk is, het is het idee, dat je voor een €50/€60 game nu nog steeds f2p cowclicker tablet nonsense krijgt.

Dat niet alleen, bij de PC game miste bv. online, een berg andere meuk. Goro is een preorder character, etc. Dat zijn allemaal zaken die al een hele vieze smaak geven, zelfs voor de game gekocht is.
Anoniem: 16328 @Cergorach3 mei 2015 16:05
Links laten liggen. De consument bepaalt en dat maakt of breekt een gamedeveloper.
Wat een onzin, het is gewoon een goed spel...
Ja wil gewoon met 1 druk op de knop doen. Zitten zat knoppen op een moderne gamepad.
Weet je wat je ook kan doen? Gewoon de gamedir openen en in de personage map kun je ieders eindfilmpje gewoon bekijken. Waarom uren moeite doen om dat filmpje te zien terwijl het met een paar muisklikken ook kan?
Op YouTube staan alle fatalities achter elkaar gemonteerd. Hoef je niet eens de game te kopen. Want ja, als je alle fatalities hebt gezien heb je het hele spel wel gezien.
Ja zelfde als die dlc voor goro enzo. Hoort gratis te zijn. Wat een graaiers heb je tegenwoordig.
waarom? Goro is een eindbaas character. Dat is altijd iets speciaals geweest wat niet standaard in het fighter-roster zat.

Ik koop liever precies wat ik er extra bij wil als DLC, zoals b.v. Goro dan hoe het vroeger ging;
toen ik de SUPER en TURBO editie van Street Fighter 2 moest kopen voor de volle mep.
Anoniem: 58485 @Titan_Fox3 mei 2015 14:52
Micro-payments en ingame betalingen hebben meer toekomst dan verkoop van games los. Het is niet anders. PC-markt is dankzij illegaliteit en DRM troep verknald. Ze richten zich dan voornamelijk op consoles ook en daar is waar het meeste geld te behalen valt.
Als je een dergelijk model wilt hanteren dan moet je niet 50 euro voor de game zelf vragen. Beide modellen gebruiken kan niet, je moet een keuze maken.
Wat een onzin. De pc-markt draait op volle toeren en heeft nog nooit zoveel opgebracht als nu. Dat consolegamers bereid zijn om te betalen voor overpriced dlc en cheats heeft eerder te maken met het gesloten ecosysteem van de consoles. Wie ervaring heeft met mods gaat heus geen geld neertellen voor easy fatalities, laat staan 20 euro extra afdokken voor het unlocken van de crypt.
Goeie review. Ik heb genoten van de game uit 2011. Jammer van de Easy Fatalities, inderdaad, maar je hebt er tijdens het spelen met anderen niet echt een voordeel door. Alleen voor de finish.

Maar eerst weer eens wat JijBuis filmpjes van deze game bekijken, net zoals ik deed bij de vorige.
Maar dit zal vast zoals Paul zegt, wel weer helemaal snor zitten.

De vraag is dan echter, als je de game uit 2011 hebt gekocht, is het het dan waard om deze ook te kopen?
De game uit 2011 is wat mij betreft niet verouderd, of zo.

Dilemma's, dilemma's :P
Anoniem: 387913 @HMC3 mei 2015 09:35
MK9 en X zijn echt wel verschillend.

het combo systeem is anders, de styles bieden meer diepgang.
Brutalities zijn een genot om te doen en sommige vrij lastig om te doen zodat je een lekker "fuck yeah" gevoel krijgt als je met scorpion de teleport uppercut iemand zijn hoofd er af mept.

easy fatalities zal niemand echt boeien, want fatalities zijn vrij eenvoudig om te doen naar mijn mening. Dus waarom er voor betalen?

als je van de MK serie houd, dan is dit echt een aanrader en een van de beste.

enige "maar" is dat sommige karakters wel een stuk makkelijker/effectiever damage uitdelen
en de intro cutscenes ken je na een poosje wel, een auto skip mischien wel handig
Heerlijk System Of A Down - Chop Suey! bij de eerste trailer, heerlijk liedje, past er goed bij.

Ik heb Mortal Kombat alleen gespeeld op de Amiga, Mortal Kombat 1 en 2, verders nooit meer gespeeld, maar als ik het weer zie een Mortal Kombat spel kriebelen me vingers toch weer.
Idem hier. Om een of andere reden hebben nieuwe delen mij nooit getrokken. Vind al snel te veel poespas omheen zitten.
De Krypt een beetje saai? Hou wel in gedachten dat dit gewoon een "shop" is en ze hadden hier ook met een standaard shop layout kunnen gaan. Hier hebben ze juist goed werk geleverd naar mijn mening. En de artwork is juist leuk om te kijken, hoe het tijdens de development van de game was
Dit. Het is maar een shop. Vergeleken met mk9 is deze krypt veel leuker. Vooral as je relax wat krypts open maakt en er verschijnt ineens een wolf of spin in je beeld. Eerste keer schrok ik me kapot.
Dat is zo heerlijk, zeker als je helemaal niet weet da het kan gebeuren. Net als de eerste keer dat ik een glass dagger uit een altaar trok bij morrowind, en er een dremora achter me spawnde. Moeten ze vaker doen!

[Reactie gewijzigd door Thekilldevilhil op 23 juli 2024 00:28]

Soort van spookhuis idee
Klopt het dat de two player tower eruit is gehaald? Dus ook (2 spelers vs. 2 CPU of 2 spelers) local multiplayer?
Ja. Dat is wel jammer.
Dat dacht ik ook al hier en daar te lezen. Dit is voor mij reden genoeg om het spel niet te kopen.
ik speel MKX al twee weken. Helaas vind ik het vrijspelen van extra fatalities erg irritant. Nadat je het spel al uitgespeeld hebt op story mode. Wil je op Tower-modus met elke personage het eind baas verslaan zodat je weer wat extra's kunt bemachtigen. Als je kijkt naar hoeveel tijd je kwijt bent om als "casual" gamer toch alles wilt halen. Is het absurd.... Na 14 uur MKX te spelen, moet ik nog veel Koins halen om alle beeldjes kapot te maken voor weer wat extra's... Of het nou brutatilities zijn, of fatalities, of kleren voor personages. Elk beeld vraagt steeds meer koins... Ik vind het ook zeer overbodig.
Vroeger had je bij MK trilogy dat je brutalities/fatalities kon doen met behulp van de omgeving, en dat hebben ze helaas achterwege gelaten :S
Je hoeft fatalities en brutalities niet vrij te spelen. Als je de beweging kent van bv een google actie dan werkt het prima in het spel. Het enige dat je daadwerkelijk vrij speelt is de input in je move list. Dus gewoon een movelist online opzoeken printen en dan lekker uitvoeren. Net als vroeger ;)
Er staan ook apps in de app en playstore met alle moves
Echt een aanrader. Enorm veel plezier mee gehad. MK9 viel me erg tegen, terwijl ik hier met veel plezier vele potjes speel. De variatie is erg leuk (speelstijlen). Wat mij betreft naast Smash Bros het beste vechtspel van de afgelopen jaren!

Grafisch is het een enorm stuk beter als deel 9. Als ik nu terug kijk is het verschil schokkend! De animaties zijn ook juist lekker soepel en gedetaileerd

De Krypt heb ik al flink wat uren in zitten omdat je daar ook moet puzzelen met bepaalde items die je kunt vinden om zo weer een nieuwe area binnen te komen. RPG super light maar best vermakelijk. Beter dan een simpel unlock menu'tje!

De easy fatalities zijn puur cosmetisch. Het gevecht is immers al beslist dus het maakt uiteindelijk niks meer uit.

[Reactie gewijzigd door Collaborator op 23 juli 2024 00:28]

Ik zou Smash Bros. en een echte beat 'em up als deze toch niet naast elkaar zetten alsof ze onderdeel van dezelfde categorie zijn.
Anoniem: 387913 3 mei 2015 09:22
Vind het vrij opmerkelijk dat Brutalities volledig zijn overgeslagen in de review (wellicht dat hij geen zin had om ze te proberen of niet wist hoe te unlocken) , en nul aandacht voor het combo systeem.
juist de styles zorgen voor intersante combo mogelijkheden en het komt nergens in de review terug (of ik heb er overheen gelezen

MKX is moeilijker dan de gemiddelde fightinggame als het op goede combo´s aankomt. wellicht was dit het probleem?

Ook de opmerking dat de vechters houterig overkomen vind ik beetje raar.
Bedoelt Paul hier de animatie? of framerate of iets dergelijks? ik kan me in ieder geval niet in die opmerking plaatsen in beide gevallen

vrij matige review, voelt gehaast en bijna vergeten aan (gezien het 2 weken te laat is)
Ook de opmerking dat de vechters houterig overkomen vind ik beetje raar.
In de review wordt ook aangekaart dat het een engine beperking zou zijn wat me vreemd lijkt. Volgens mij kan je met de Unreal 3 Engine silky smooth animaties maken, mag een vrij oude engine zijn maar er kunnen schitterende dingen mee gemaakt worden.

Ik speel bijvoorbeeld Tera Online (zelfde engine) waarbij de animaties echter super soepel zijn, je ziet pas hoe gedetailleerd ze zijn met de in-game slow-motion potions.

[Reactie gewijzigd door Xthemes.us op 23 juli 2024 00:28]

Anoniem: 237962 3 mei 2015 11:00
Een game uitbrengenzonder volgnummerr: dat wil meestal zeggen dat het een zogenaamde reboot is van een al langer lopende serie.
:? Dit klopt niet helemaal. X is gewoon 10 volgens Romeinse cijfers, die nog steeds gebruikt worden (zie GTA V). Het is dan ook niet verrassend dat Mortal Kombat X het tiende hoofdstuk is uit de serie (alle spin-offs niet meegeteld).
9 werd zonder nummer uitgebracht... (de vorige MK dus)
Kan nooit meer het origineel overteffen. Ik herinner me de code nog dat je fatality,babality etc kon uitvoeren met 1 knop op de super nintendo meen ik. Mooi was die tijd :)
Babality zat niet in t origineel :>

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.