Door Wout Funnekotter

Hoofdredacteur

De nieuwe Asus PadFone: nu zonder tablet

19-12-2013 • 08:00

54

Singlepage-opmaak

Inleiding: PadFone unbound

In juni 2011 liet Asus op de Computex, de grootste technologiebeurs van Azië, een nieuw soort apparaat zien: de PadFone. Asus had bedacht dat het handig was om samen met een nieuwe smartphone een tabletomhulsel te leveren waar de telefoon ingeschoven kon worden. De tablet hoefde dan naast een scherm en accu geen hardware te bevatten, en het moest mogelijk zijn om bijvoorbeeld op je telefoon te beginnen met het opstellen van een mailtje om dit vervolgens op je tablet af te maken. Het apparaat dat Asus op de Computex toonde, was niets meer dan een mock-up, een heel vroeg prototype dat nog niet werkte.

Asus kreeg de PadFone uiteindelijk werkend, maar de eerste versie werd maar in een select aantal landen uitgebracht. Bij de tweede PadFone volgde wel een grote release en hij kwam bijvoorbeeld ook in Nederland uit. Begin dit jaar toonde Asus alweer de derde versie van zijn PadFone-concept, de PadFone Infinity, met een betere telefoon en een dunner en lichter tabletomhulsel.

Het PadFone Station kon in onze ogen nooit opboksen tegen een losse tablet

Het concept heeft ons nooit weten te overtuigen. De telefoons werden steeds beter, maar het PadFone Station - zo noemt Asus het tabletomhulsel - kon in onze ogen nooit opboksen tegen een losse tablet. Met elke nieuwe versie hoopten we dan ook dat Asus de telefoon los zou gaan verkopen, maar dat gebeurde niet. Wilde je de PadFone, dan moest je ook het Station aanschaffen.

Daar komt nu verandering in. Deze maand brengt Asus namelijk een nieuwe versie van de PadFone op de markt, die simpelweg 'The New PadFone' heet. Aan de buitenkant is deze identiek aan de PadFone Infinity, die Asus begin dit jaar liet zien, maar het binnenwerk heeft een update gekregen. De belangrijkste wijziging is echter de verkoopstrategie; je kunt de nieuwe PadFone gewoon los aanschaffen, al is er ook nog steeds een bundel met het PadFone Station. De Station is daarbij gelijk aan die van PadFone Infnity van begin dit jaar.

Daarmee is in onze ogen het grootste struikelblok voor een verkoopsucces verdwenen. Heeft Asus inmiddels genoeg ervaring heeft opgedaan met Android-smartphones om een PadFone te maken die zonder tablet zijn mannetje staat en die de strijd met de grote namen uit de industrie aankan?