Door Femme Taken

UX Designer

Minolta Dimage 7i review

20-07-2002 • 22:29

59

Singlepage-opmaak

Introductie

Een jaar geleden zorgde Minolta met de introductie van de Dimage 7 voor een kleine sensatie in de markt voor digitale camera's. De Dimage 7 was bijzonder vanwege een aantal redenen. Zo was het de eerste consumenten-camera met een 5 megapixel CCD, was de camera uitgerust met een elektronische zoeker (EVF - Electronic Viewfinder) en kon de veelzijdige en hoogwaardige Minolta GT lens op veel waardering rekenen. Minolta had zich tot de zomer van 2001 nauwelijks geprofileerd als fabrikant van digitale camera's en maakte met de introductie van de Dimage 7 in één klap de sprong naar de top van het prosumer segment. Binnen korte tijd kreeg de Dimage 7 een grote schare fans onder amateurfotograferen en hobbyisten. Met name de overeenkomsten van de Dimage 7 met een traditionele analoge reflex camera waren hiervoor de reden. Van alle digitale consumenten camera's kon de Dimage 7 de mogelijkheden van een reflexcamera het beste benaderen.

Nadelige kanten had de camera ook. Vooral het hoge stroomverbruik werd als een groot minpunt beschouwd, met als gevolg dat ervaringen van gebruikers aangepeperd met opmerkingen van mensen die zich op informatie uit derde hand baseerden, al snel resulteerden in wild-west verhalen over een onmogelijk hoog stroomverbruik. Verder konden de traagheid van de auto-focus, het ontbreken van een macro-functie in de groothoek-stand en de op sommige punten toch wat ongepaste budgetlook van de camera als nadelige punten aangemerkt worden.

Dimage 7i review: Minolta Dimage 7i voorkant

Op de CeBIT in maart van dit jaar werd de opvolger van de Dimage 7 voor het eerst aan het publiek gepresenteerd. De nieuwe Dimage 7i, waarbij de 'i' staat voor 'improved', kan gezien worden als een upgrade van de D7. Minolta belooft een serie praktische verbeteringen ten opzichte van de Dimage 7, waaronder ook verbeteringen van de bovengenoemde minpunten. Het meest in het oog springend zijn het snellere auto-focus systeem, een restyling van de handgreep, uitbreiding van de macro-functie met een groothoek-stand en toevoeging van ondersteuning voor snelle serie-opnamen. De verschillen zijn opgesomd in de onderstaande tabel:

Dimage 7Dimage 7i
Macro beschikbaar
(kleinbeeld equiv.)
Tussen 175 en 200mmTussen 175 en 200mm
Op 28mm
Serie-opnamenStandaard 1,2 bld/secStandaard 2,5 bld/sec
UHS 7 bld/sec op SXGA res
Direct Manual FocusNeeJa
Movie clips320 x 240 zonder geluid320 x 240 met of zonder geluid
Night movie
UHS 640 x 480 7 bld/sec
Interval 640 x 480 4 bld/sec
Memo-recorderNeeJa, 5 tot 15 seconden
FiltersNeeJa, 7 kleuren en 11 Z/W
EVF / Monitor weergaveStandaard weergave
Focus frame
Alleen afbeelding
Standaard weergave
Focus frame
Alleen afbeelding
Standaard met histogram
Ruitjes-patroon
Maatindeling
FlitsmetingADI
Pre-flits DDL
ADI
Pre-flits DDL
Handmatige instelling
Draadloze flitserNeeJa
Meegeleverde batterijen4 x AA Alkaline4x AA NiMH
Oplader
OndersteuningDPOF
Print Image Matching
DPOF
Print Image Matching
EXIF 2.2 (ExifPrint)
Gewicht (incl. batterij)603g627g
Dimage 7i review: Dimage 7 klein
Dimage 7i review: Dimage 7i klein