Van Project Fiona naar Razer Edge
Razer, bekend van speciale toetsenborden en muizen voor gamers, toonde op de 2012-editie van de CES een prototype-gamingtablet met de naam Project Fiona. Het ging toen nog om een 10,1"-tablet met Windows en een speciale behuizing met aan weerszijden handgrepen die elk een joystick, vier knoppen, een bumper en een trigger hadden. Fiona zou voorzien worden van snelle Intel-cpu's en een losse videokaart om zo krachtig genoeg te zijn om er volwaardige desktop-pc-games mee te kunnen spelen.
Dit jaar toonde Razer de tablet opnieuw, maar dan met enkele wijzingen. Ten eerste is het nu geen prototype meer, dus de tijdelijke naam verdween en de tablet staat nu bekend als Razer Edge. Belangrijker is dat Razer de twee handgrepen heeft weggelaten van de behuizing en hier een losse accessoire van heeft gemaakt. Dat maakt de Edge nu tot een in principe normale Windows 8-tablet, die uitgebreid kan worden om beter te kunnen gamen.
Project Fiona stond vorig jaar achter glas, maar de Edge kon dit jaar gelukkig opgepakt en uitgeprobeerd worden. Wij speelden wat games en keken of Razer hiermee een gat in de tabletmarkt gevonden heeft.