Het mobieltje dat de camerakwaliteit van de 808 PureView het dichtst benadert, is Nokia's eigen N8. Dat in 2010 uitgebrachte toestel beschikt over een 1/1,83"-beeldsensor met twaalf megapixels. Hoewel de 808-sensor bijna 2,5 maal zo groot is, is de pixeldichtheid hoger dan bij de N8: de pixels van Nokia's nieuwste zijn ongeveer 1,4μm groot, terwijl die van de N8 ongeveer 1,75μm meten. In theorie zouden de pixels van de N8 dus elk meer licht kunnen opvangen. De beeldsensortechnologie is de afgelopen jaren echter sterk verbeterd en de fabrikanten slagen er keer op keer in om kleinere pixels met een betere lichtgevoeligheid te maken. Zo zijn er al diverse fabrikanten die een pixelgrootte van 1,1μm hebben aangekondigd.
We vergelijken de 808 verder met de Galaxy S3 van Samsung en de iPhone 4s van Apple. Beide hebben een 1/3,2"-beeldsensor met acht megapixels. Die toestellen zijn dus prima te vergelijken met de 8-megapixelstand van de Nokia, waarbij waarschijnlijk vijf sensorpixels voor elke pixel in de foto gebruikt worden.
Scherpte




Hoewel de N8 de helft meer megapixels heeft dan de 8-megapixelstand van de 808, is de foto van de laatste beduidend scherper. Dat zie je vooral aan details als de contouren van de stoeptegels, de dranghekken rond het gebouw in het midden en het detail in het gras. Ook heeft de 808 minder kunstmatige verscherping nodig, maar het valt bij dit toestel wel op dat het oranje pand een wat roze tint heeft.
De Galaxy S3 van Samsung biedt wat meer kleurverzadiging, maar de scherpte is goed, met een goede balans tussen detaillering en ruisreductie. De foto van de iPhone 4s viel ons eerlijk gezegd tegen. De foto heeft een groene tint en ondanks voldoende omgevingslicht is de foto onderbelicht. Ook de grovere ruis valt op. Daarbij moet wel worden vermeld dat de iPhone 4s-foto op een andere dag is gemaakt.




Als we de studiofoto's van het viertal bekijken, is de 808 duidelijk in het voordeel dankzij de oversampling. De Nokia-telefoon legt de kleinste details feilloos vast en de scherpte spat van het scherm.
Op enige afstand volgt de iPhone 4s. De Carl Zeiss-lens en de geavanceerde sensor zorgen ook hier voor een uitstekende scherpte. Wel heeft de iPhone 4s een witbalans gekozen die de foto wat te geel maakt. Als we tussen de twee overgebleven toestellen moeten kiezen, geven we de voorkeur aan de Nokia N8, al scheelt de beeldkwaliteit niet zoveel met die van de Galaxy S3.
Inzoomen
Bij inzoomen is de 808 per definitie in het voordeel, aangezien bij de andere telefoons nu een digitale zoom moeten gebruiken waarbij de extra pixels geïnterpoleerd moeten worden. De 808 heeft bij de maximale zoomstand een 1:1-weergave van de pixels. Onderstaande vergelijking tussen de 808 PureView en de N8 van Nokia laten duidelijk het grote verschil tussen de PureView-zoomfunctie en de normale digitale zoom zien.

