Door Paul Hulsebosch

Redacteur

DJ Hero 2

28-10-2010 • 09:00

27

Singlepage-opmaak

Conclusie

Het maakt DJ Hero 2 allemaal tot een prima opvolger. De makers hebben overduidelijk geleerd van het eerste deel en interessante opties toegevoegd, die het tweede deel vooral leuker maken. In de Freestyle-delen van elk nummer wordt je creativiteit aangesproken en je wordt er nog voor beloond ook. Bovendien spelen diezelfde delen een hoofdrol in multiplayer, en dat doen ze op een prettige manier. De vraag is of er veel van deze optie gebruik zal worden gemaakt. Samenspelen met bas, gitaar en drums is toch wat gebruikelijker dan met twee dj-sets, maar dat mag de pret niet drukken. Wie de moeite neemt kan leuke en uitdagende multiplayer-battles tegemoet zien. En ook prettig: je kunt gebruikmaken van de hardware van de vorige game, wat de overstap naar DJ Hero 2 een stuk gemakkelijker, of in ieder geval goedkoper, maakt.

Pluspunten:

- Freestyle Crossfading en Freestyle Scratching
- Verbeterde multiplayer
- Overzichtelijker menu

Minpunten:

- Weinig opties om eigen dj vorm te geven
- Muziek wil nooit echt knallen

Eindcijfer: 8,5

Titel DJ Hero 2
DJ Hero 2 - PlayStation 3
Platform PlayStation 3, Xbox 360, Wii
Ontwikkelaar FreeStyleGames
Uitgever Activision
Releasedatum Reeds verschenen
Review DJ Hero 2Review DJ Hero 2Review DJ Hero 2Review DJ Hero 2Review DJ Hero 2Review DJ Hero 2Review DJ Hero 2Review DJ Hero 2Review DJ Hero 2Review DJ Hero 2Review DJ Hero 2Review DJ Hero 2Review DJ Hero 2Review DJ Hero 2Review DJ Hero 2Review DJ Hero 2Review DJ Hero 2Review DJ Hero 2



Laagste prijzen voor: DJ Hero 2, Wii
Winkel Beoordeling Prijs Totaal

bol Plaza

€ 18,99

€ 18,99

Bekijk

Reacties (27)

27
27
13
0
0
13
Wijzig sortering
Wat bedoelen jullie met dat de muziek nooit echt wil knallen? Omen en Firestarter zijn toch echt wel moddervette platen, maar niet zo hard als metal (gokje dat dat jullie muzieksmaak is ;)). En dat einde van Human After All man, diepe respect voor hoe vet dat erin beukt! _/-\o_

Maar het spel ziet er leuk uit, jammer dat ik al superslecht ben in Guitar Hero (terwijl ik wel al tijden gitaar speel) en het hier helemaal slecht inzie. Ik ga 'm dus niet aanschaffen :P.
Ja, Omen en Firestarter zijn inderdaad moddervette platen en ook helemaal mijn smaak. Ik vind alleen dat ze in het spel niet helemaal tot leven komen, dat de mixes vrij vlak blijven en niet echt tot een goede climax komen, zoals je (ik) die bij DJ Hero zou verwachten.
Ik zou dit ook zeker niet aanschaffen, omdat ik nu al weet dat ik me ernstig gefrustreerd zou voelen door het feit dat je er haast geen eigen fingerprint op kan leggen. Ik vind de opties die tot je beschikking staan dan ook erg beperkt.

Begrijp me niet verkeerd, het is meer dan wat je als echte DJ meteen uit de doos op een setje hardware zou kunnen doen, maar een aantal van de essentiele zaken die je als DJ uit voert zitten hier niet in. En met essentieel bedoel ik:

- Track selectie: Wat je wanneer en op welk moment in elkaar laat overlopen, zodat je een leuke opbouwende, energieke (of juist niet) compositie krijgt. Hier ga je juist iedere mash-up laten uitspelen.
- Creatief sampelen: stukje hier, stukje daar, 30 seconden van deze track over de bridge van deze plaat, etc etc. Het is allemaal al gedaan voor je hier. En tuurlijk, de pro's hebben er leuke dingen in gestopt, maar je eigen creativiteit en voorkeuren van wat je tesamen zou willen horen gaat gewoon niet lukken.
- Scratchen en andere effecten: Tuurlijk zit er turntablism in the game, maar dat is gewoon een knopje indrukken en een niet draaiende plaat hen en weer bewegen. Ik wil wedden dat dit systeem niet zo gevoelig is opgebouwd als wat je irl zou verwachten. Ik voorspel dan ook dat je vaak zomaar een scratch gaat horen wij willekeurige buttonspam, en dat je dus niet vrij bent een eigen (zij het simpele) scratchroutine te spelen. Het zelfde voor de effecten: Je hebt een effectenmachine met één knop, die automatisch het "juiste" effect toepast, waar is de fun daarin!? Ik kan je vertellen dat altijd op het zelfde moment dezelfde effecten in je mix gooien als DJ erg snel gaat vervelen. (ook bij je publiek)
Volgens mij vergeet je 1 ding in je betoog.
Het gaat hier om een spelletje, geen prof. dj programma.

Bij guitar hero speel je ook gewoon een nummer mee en kan je ook niet even een eigen solo inzetten. Mensen die echt gitaar spelen zouden dat misschien leuk vinden en kunnen maar de grootste groep heeft daar weinig behoefte aan.
Inmiddels zit er wel een music studio in maar die is ook pas in deel 4 toegevoegd.

Overigens hebben ze zeker wel meer vrijheid gegeven in dit nieuwe deel.
Er zijn nu stukken waar je vrij mag crossfaden en scratchen om meer je eigen ding te doen. Meer vrijheid is misschien wel leuk voor "echte" dj's maar ik denk dat je dan toch echt bij de minderheid hoort.

Al met al is het spel een goede opvolger, het doet meer nieuwe dingen dan de gemiddelde nieuwe versie van guitar hero. Hopelijk komt er nog een keer een deel 3 wat weer wat meer vrijheid en mogelijkheden biedt.
Ik snap wel dat ze niet alles kunnen vangen in dit spel.

Maar bij Guitar Hero, hebben ze het belangrijkste erin gehouden: Timing van aanslagen en de juiste grepen hanteren.

Bij DJ Hero, hebben ze zowel voor mix als voor mashup als voor turnablists de plank mis geslagen naar mijn mening:

Mix-dj's: Pitch is je nummer 1 besturingsmechanisme. Dit spel doet er niets mee.

Mashup dj's: Je kan niet zelf samplen, enkel ertussen crossfaden. Maar juist de loop en sample timing en de effecten daarover maken het leuk. Het kon slechter, maar de functie om een setje willekeurige nummers door elkaar te gooien had ik toch wel graag gezien.

Turnablists: Juist de bewegingen en de crossfade timing zijn van belang, waarbij de natuurlijke draaing van je plaat en het gevoel in de vingers bijzonder belangrijk is. Dit wordt hier gewoon vervangen door "heen en weer" schuiven aan een statische plastic schijf... Waarmee een voorgeprogrammeerd stukje scratchsample wordt afgespeeld. Het is bijna een belediging.
Juiste grepen in guitar hero?? Met maar 5 knoppen kom je in de verste verte niet in de buurt van akkoorden op een echte gitaar.

Pitch zou te makkelijk je hele nummer verkloten heb ik het idee. Voor de experts misschien interessant maar als de 2 nummer volledige scheef gaan lopen gaat alle andere timing ook de mist in.

Samples en effecten zou voorbereiding vereisen. Ik denk niet dat er veel mensen daar tijd in zouden steken. In deel 1 had je keus uit een aantal groepjes samples, alleen hadden die meestal niks met de mix te maken. Daarom in deze versie de keus voor automatische samples die in ieder geval iets met het nummer te maken hebben.

Bekijk eens een filmpje op youtube van iemand die het op expert speelt.
Dan wordt het scratchen een stuk realistischer en moet je in ieder geval gericht omhoog of omlaag schuiven.
Het idee van het spel is punten scoren. Je probeert de dingen op het juiste moment te doen, hoe beter hoe meer punten. Je probeert dus het 100% voorbeeld na te bootsen om de meeste punten te halen. Een echte dj heeft meer vrijheid en kan scratchen zoals hij het wil op dat moment. Dit zit in deel 2 als stukjes freestyle scratchen maar je kan moeilijk een bepaalde waarde geven aan freestyle momenten.

Jij lijkt meer te zoeken naar een spel als beaterator maar zo snel als die game in de budget bak belandde...
Ik begrijp je punten zeker wel maar het moet wel te implementeren zijn. Vergeleken met deel 1 heb je veel meer vrijheid in dit spel. Als ze met een deel 3 komen en net zoveel toevoegen moet je misschien tegen die tijd een poging wagen aan dj hero.
Ik sluit me aan bij djunicron, tuurlijk gaat het om een spel barco..
Maar als je wekelijks met je vak bezig bent..en je zoekt een game waarin die elementen terug komen is dit wel een aanfluiting qua mogelijkheden zeker als je ziet welke namen eraan verbonden zijn...!!

Ik had meer verwacht.. miss leuk voor LL Southside junior als die er ooit komt maar niet voor mij... ;)

Sta liever in een echte club achter de tafels ..!!!
.oisyn Moderator Devschuur® @LL Southside28 oktober 2010 15:54
Maar als je wekelijks met je vak bezig bent..en je zoekt een game waarin die elementen terug komen is dit wel een aanfluiting qua mogelijkheden zeker als je ziet welke namen eraan verbonden zijn...!!
Jij valt dan ook niet in de doelgroep van deze game, accepteer dat nou eens :). Jullie kritiek is op zich prima, maar ongegrond. De meeste mensen zitten niet direct op die features te wachten. Net zoals de meeste mensen die GH leuk vinden ook geen gitaar kunnen spelen. Deze game is niet voor jou. Jammer, maar waar.

[Reactie gewijzigd door .oisyn op 24 juli 2024 20:45]

Ah ok! Misschien kun je dat ook even in de review verduidelijken? ;) Dat is dan eigenlijk het enige nadeel van dit spel, het andere minpunt is namelijk een kwaaltje van alle Hero games.
wel vet dat er nummers van prodigy bij zitten ja.

Maar ik speel toch liever done with everything die for nothing op guitar hero:P
Ik ken de originele DJ Hero niet, maar ik had bij het lezen van de naam DJ Hero verwacht dat je toch op z'n minst je eigen muziek/mp3's kunt gebruiken om aan elkaar te mixen. Vreemd dat dat niet eens kan.
Je bent niet bekend met de Guitar Hero games?

Hoe wil je de layout van de tracks (links, rechts, midden, scratch op en neer) nou bepalen bij een eigen MP3? En hoe kan een Xbox/PlayStation/Wii nou zelf twee MP3's in elkaar laten mixen.

Dit zijn allemaal pro mixen gemaakt door pro artiesten.
Anoniem: 73584 @Artcore28 oktober 2010 10:03
Je kan een trial van Virtual DJ of traktor downloaden. Hiermee kan je prima je eigen plaatjes in elkaar mixxen! Maar dan heb je wel skills nodig.
En hardware, gezien je nog altijd meerdere vingers tegelijk wil gebruiken tijdens het mixen. En op de computer heb je er slechts één: De muis.

Dus tenzij je de APM van een Koreaanse pro gamer hebt (aka 300 naukeurige clicks per minuut) gaat het je waarschijnlijk niet lukken. Tenzij je alles full auto ga laten doen, wat overigens nog altijd niet perfect klinkt.
Mits je het goed kan corrigeren, waarbij je twee los van elkaar werkende geluidskaarten nodig hebt (één pre listen en één master output)
Er is hier genoeg hardware voor te krijgen in de vorm van midi controllers. Voor meer info kun je in dit topic op het forum terecht.

[Reactie gewijzigd door SpaceAce op 24 juli 2024 20:45]

Het is een game vriend, daarvoor moet je een echt mengpaneel kopen.
idd zou bij dj hero verwachten dat je juist gaat mixen crossfaden en tot een mega vette climax komt met vette beats van oa:techno, trance of hardstyle.
gemiste kans zeg ik :(
Het zijn de commerciele liedjes die ze erin stoppen. Kwestie van marekting lijkt mij dat om een groter publiek aan te spreken.
Oew... hier al wat uurtjes mee doorgebracht. Heerlijk spelletje en de mixen zijn weer super (naar mijn mening).

Ten opzichte van DJ hero 1 vind ik dit echt een waardige opvolger _/-\o_
Ik heb hem vandaag binnen gekregen, maar zit nu achter de laptop omdat ik mijn vriendin niet achter de xbox wegkrijg :).

Eerste indruk: menu's zijn inderdaad wat strakker, freestyle is leuk (en zijn ook best mooie dingen mee te maken). Al met al een goed vervolg in mijn ogen.

Enne...natuurlijk lijkt het niet op echt draaien... Wil je dat goedkoop kunnen doen, dan is een midicontroller een goede optie. Kun je alleen geen vijf sterren halen :)
heb het voor mijn kerstmis gaan halen, maar 'k mag em nog niet opendoen tot dan :) ik vind het wel super dat er naast dj hero 2, ook nog het eerst spel erbij zit. Dubbele tracklist! Vind ik meevallen voor 89euro. Natuurlijk zal de vriendin niet echt happy zijn met de turntable die ergens in de kast moet kunnen worden weggemoffeld :) zeker nu ik nog net een stuurtje vr gt5 heb gekocht ;D aiaiai :) dure maand... ehem

Het is idd een spel, ik wou eigenlijk al guitar hero kopen, maar ik ben eerder te vinden voor de pop/dance/hip hop muziek. In rock ben ik nog niet zo thuis :-/ guitar hero neemt wel meer plaats dan de turntable in denk ik :)
Ook ik ben zeer te spreken over dit 2e deel in de DJ Hero serie.
Kan dit spel (net als het 1e deel) niet uren lang spelen, maar tussen wat afleveringen van series en misschien wat Starcraft 2 potjes opeens 3 tracks achter elkaar flink scratchen vind ik toch wel heel fijn!

Het hele freestyle aspect vind ik persoonlijk wel heel tof en soms maak ik er dan ook echt iets leuks van... en als dat gebeurt krijg je (ik) ook meteen zo'n gevoel dat ik een echte DJ ben. (Kinderachtig, maar dat is het gevoel dat ik ervan krijg en wat hun geloof ik ook over willen brengen)

Een geslaagde opvolger, maar van mij mogen er inderdaad ook nog wel wat meer beukende beat tracks in komen. DJ Hero 3 'revenge of the Beats' misschien wat ? _/-\o_
Dat worden weer leuke avonden in de winter om lekker beats door elkaar te scratchen en faden. :9 De vriendin zal echter niet zo blij zijn :+
DJ Hero 2 is zowiezo een verbetering tov DJ Hero 1. Enkel zouden ze op Xbox live de muziek updates wel gratis mogen maken ipv DLC want daar baal ik van. :X
Ja, ik heb Dj hero 1 en 2 en moet toegeven dat dit een gewenste upgrade is. Ik als Urban fan, vind de muziek helemaal geweldig. Pon de Floor vs Axel F Zieke mix is dat ! Lastig onder de knie te krijgen maar geweldig om te spelen. Heb wat potjes online gespeeld, wat een leuke afwisseling is van het solo spelen. Heb ook nog geen lag ondervonden tijdens de potjes wat de gameplay helemaal zou killen dus thumbs up so far!

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.