Cooler Master bracht in mei 2009 de TX3-processorkoeler uit, de opvolger van de TX2. Deze midrange koelers, die in de winkel vijftien tot twintig euro kosten, dienen als vervanging van de stockkoelers die Intel met zijn boxed processors meelevert. De koeltoren van Cooler Master moet de cpu beter koel houden dan het stock-exemplaar, maar is vanzelfsprekend niet de eerste keus voor een overgeklokt systeem.
Op het eerste gezicht lijkt de TX3 sprekend op zijn voorganger; het enige in het oog springende verschil is het ontbreken van de zogenoemde shroud. Deze plastic overkapping zou de airflow ten goede komen, maar het bevestigen van de met pushpins op zijn plaats gehouden koeler werd er niet makkelijker door. Het tweede verschil met de TX2 is subtieler en moet in de bevestigingssteunen gezocht worden: die kunnen zo gemonteerd worden dat de TX3 op een Core i5-systeem gebruikt kan worden. De mount daarvan is iets ruimer dat die van socket 775: de montagegaten liggen iets verder uit elkaar, zodat de steunen eveneens iets verder uit elkaar bevestigd dienen te worden.
De OCZ Vendetta, eveneens een koeler voor het middensegment, werd gekozen om de TX3 mee te vergelijken. De specificaties van beide koelers zijn vergelijkbaar: ze gebruiken een 92mm-ventilator en beschikken over drie heatpipes, die in direct contact met de processor staan.
Behalve met de Vendetta zullen we de TX3 ook met de stockkoeler van Intel vergelijken, zodat we kunnen beoordelen of de uitgave van pakweg twintig euro voor een vervangende koeler ook echt voor een koelere processor zorgt.