Door Jurian Ubachs

Redacteur

Remake voelt als nieuwe game

Paper Mario: The Thousand-Year Door Review

21-05-2024 • 15:00

63

Singlepage-opmaak

Conclusie

Paper Mario: The Thousand-Year Door is een fijne game vol verrassende gameplay en briljante teksten, waarbij in beide aspecten veel leuke grappen zijn te vinden. Deze remake laat spelers die de game in het GameCube-tijdperk hebben gemist het avontuur van deze papieren versie van Mario alsnog beleven, op de best mogelijke manier. Het is soms een beetje onduidelijk welke kant je precies op moet, en door de lange gesprekken en de soms wat herhalende gameplay verdwijnt het tempo net te veel uit het spel, maar buiten dat zijn in Paper Mario: The Thousand-Year Door weinig minpunten te vinden. Dit is een uitstekende remake die nooit als een remake aanvoelt als je het origineel niet kent. Dat is een groot compliment.

Reacties (63)

63
63
39
1
0
5
Wijzig sortering
Kon niet terug vinden hier in de frames aantal.
30 of 60fps?
Het aantal fps is gehalveerd ten opzichte van de Gamecube release. Die streefde 60fps na. Deze remake is locked 30fps.
Paper Mario and the Thousand Year Door was toch wel het hoogtepunt van de Paper Mario serie - gelukkig is de serie met Origami King weer een beetje de goede kant op gegaan. Nintendo heeft de fanbase net verkeerd in kaart gebracht, ze hebben de Paper Mario games gebruikt voor "vernieuwende concepten" en de Mario & Luigi games voor de RPGs. Hopelijk verkoopt deze remake als een trein en gaan ze weer helemaal terug naar deze stijl. Ik heb 'm in ieder geval ge-pre-ordered, inclusief bouwpakketje!
Ik denk wel dat er meer naar de kant van Paper Mario OG en TTYD opgegaan zal worden.

Aangezien ook Mario RPG aardig goed verkoopt, 3,14M dat is wel een aardig hoeveelheid.

Wat mij wel het vertrouwen geeft dat Nintendo er wel brood in ziet om een echte nieuwe RPG uit te brengen in de Mario wereld met gekkere karakters. En niet de standaard cast en 1000x dezelfde Toad.

[Reactie gewijzigd door Tjidde op 23 juli 2024 10:09]

Mario RPG staat nog op mijn lijstje, ik heb de Virtual Console release op mijn Wii U staan, maar ook nooit echt gespeeld (Earthbound staat daar volgens mij ook nog bij). Door de geboorte van mijn dochter vorig jaar heb ik zelfs Zelda: Tears of the Kingdom pas 3 weken terug in mijn Switch gestoken (heeft letterlijk hier bijna een jaar op de plank gestaan). Paper Mario was voor mij een blinde pre-order, ik wilde de bonus dingetjes hebben, ik weet dat ik er pas rond de zomer aan toe ga komen.
En niet de standaard cast en 1000x dezelfde Toad.
Dat was nou net exact wat Miyamoto had afgedwongen: Paper Mario games enkel met bekende karakters, experimenteren met gekke personages kon alleen in de Mario & Luigi games. Ik heb de 3DS release Dream Team Bros. staan, en Paper Mario Sticker Star - ik weet wel wat ik de betere game vind. Sticker Star krijgt veel haat omdat het concept voor de gevechten om gegooid was, maar als draagbare Paper Mario is het juist top gepaced. Dream Team Bros. is echter een draak van een game, waarbij enkel de gevechten boeiend zijn. Heeft niks met het Mario universum te maken, het zijn saaie omgevingen met vreselijke muziek... Nee, daar heeft Nintendo echt de plank op meerdere manieren mis geslagen wat mij betreft.
Ja Origami King moet ik eerst nog uitspelen maar door tijdgebrek en moeilijkheid had ik daar geen tijd voor. Binnenkort maar eens opnieuw beginnen.
Waar krijg je zo'n bouwpakkettje? Op de site van Nintendo zie ik alleen met sleutelhanger.
Ik heb 'm direct bij Nintendo zelf gekocht zodra de pre-orders open gingen - dat is ook de enige plek waar ik dat bouwpakket gezien heb. Hij lijkt uitverkocht: https://store.nintendo.nl...tselgevechtspodium-B00580 Was een mooie deal, game, 3 sleutelhangers en dat bouwpakket.
Ik wou dat ik niet wist dat dit bestond, nu wil ik het en kan ik het niet kopen!
Remake voelt als nieuwe game
Dat vond Nintendo blijkbaar zelf ook, vandaar ook de "nieuwe game" prijs. :P

Begrijp me niet verkeerd: The Thousand Year Door is zeker een goede game, die de moeite van het spelen en het bezitten waard is, maar de prijs is zoals vanouds bij Nintendo toch niet geheel klantvriendelijk voor zo'n oude titel, of die nu grafisch is opgepoetst of niet.
Klantvriendelijkheid heeft niets met prijzen te maken?

Ik vermoed dat de kosten van het ontwerpen van het originele spel toch ruim worden overstegen door de kosten van hermaken voor hogere resolutie, animatiesnelheid, beter geluid en het testen van de hele bende.
Daarnaast zal een deel van de afzetmarkt geen interesse hebben omdat ze het spel al grijs gespeeld hebben.
Je kan in ieder geval nu kiezen voor een remake voor volle prijs. Alternatief is mogelijk helemaal geen remake.
Het is maar een sarcastisch bedoelde opmerking, je moet het niet zo letterlijk nemen. Het enige dat ik ermee wil zeggen is dat dit geen van de grond af opgebouwde nieuwe game is, en dus hebben ze er hoogst waarschijnlijk minder moeite voor moeten doen qua ontwikkelingsfase dan een echt nieuwe game, en dat zou je best in de prijs terug mogen zien.

Volgens mij was de remaster van Metroid Prime ook goedkoper, althans: ik heb daar minder voor betaald dan deze game, dus in die zin is het inderdaad niet vriendelijk naar je klanten, je doelgroep aan wie je dit wil verkopen.
Ik zie dat niet als een uiting van klantvriendelijkheid, meer gewoon business inzicht.
Je kan ook stellen dat Nintendo al de goedkoopste console heeft en door het steeds maar uitstellen van de opvolger mensen heel veel geld bespaard heeft. Heel klantvriendelijk ;)
Nogmaals: je interpreteert mijn woorden veel te letterlijk. In meer eenvoudige termen bedoel ik simpelweg dat Nintendo hun potentiële klanten niet echt tegemoet komt/enthousiast maakt als ze remakes voor min of meer dezelfde prijs blijven verkopen als games die wel volledig nieuw zijn.

Overigens is, al bedoelde ik het niet letterlijk, de term in de Engelse taal (consumer friendly prices of rates) wel degelijk een zeer alledaagse term. En iets dat ik als sales manager in IT ook met behoorlijke regelmaat tegenkom, dus wat dat betreft overlappen de betekenissen en terminologieën elkaar toch ook weer wel.

Wat dat "uitstellen" van een opvolger betreft: als nou iets niet te maken heeft met klantvriendelijkheid, dan is dat het wel. Natuurlijk gewoon een zakelijke beslissing, vanwege het nog steeds behoorlijk grote succes van de Switch. Alleen die inkomsten, winsten of ROI's bepalen de einde levensdatum van een bepaald product of dienst, niet het sentiment bij de mensen die die producten of diensten afnemen... ;)

Er is ook helemaal geen in marmer gebeitelde levensduur van een console generatie. Dat heeft enkel één of andere simpele figuur ooit eens het internet op geslingerd, en eruit kwam gemiddeld vijf jaar, en dat nemen wij nu allemaal of grotendeels aan voor iets dat concreet is, dus "verwachten" wij dat iedere fabrikant om de vijf of uiterlijk zes jaar met een nieuw systeem komt, maar dat is dus lang niet altijd het geval.
Dat lijkt me wat te kort door de bocht, al het ontwerpwerk en creatieve werk ligt er al. Daarnaast is de tooling van vandaag de dag als het goed is stukken beter, evenals de hardware.
Betere tooling helpt niet om de gestegen kosten door hogere eisen tegen te gaan.
Games maken wordt al jaren steeds duurder.
Ik heb het nooit gespeeld, wel heb ik laatst mijn GC gemod om hem te kunnen spelen, het nadeel van de "nieuwe" is toch het hoge brightness/kinderachterige gehalte, althans ik baseer dit puur op de trailer (ook de reden om origami king niet te kopen). Bij die ouwe voelt het (na 30min spelen) alsof je een oude goeie game speelt dit zijn strepen verdiend heeft, misschien spreekt dan de nostalgie van het gamecube gevoel. Ik ben daarom nog altijd huiverig om deze te kopen ookal wil ik hem al jaren een keer uitspelen (alleen gek genoeg krijg ik het alsnog op de GC niet voor elkaar om er echt even voor te gaan zitten). Er komt ook weer een vliegtuig vlucht aan van 5 uur, wat dus perfect is voor een nieuwe switch game. 1st world problems

Edit: grammatica

[Reactie gewijzigd door mxmemx op 23 juli 2024 10:09]

1st world problems indeed... ;)

Op zich is mijn kritiek op de prijs dat ook, maar ja, we moeten er denk ik wel iets over mogen vinden, zeker als wij de doelgroep zijn. Voor mij is het bij dergelijke remakes toch meestal een kwestie van wachten op een aanbieding, want die nieuwprijs ga ik sowieso niet betalen.

Ik moet daarnaast bekennen dat ik geen zinnig woord kan zeggen over de verschillen tussen de twee games, en al helemaal niet wat betreft de helderheid van het beeld. Mocht dat een ding zijn, dan is er vast wel een instelling in het menu van de game om dat aan te passen, en anders kan dat altijd nog op je TV of console zelf.

Verder zag ik buiten de overduidelijke grafische update geen enkel verschil tussen de originele versie en deze, dus het meer "kinderachtige" waar je het over hebt kan ik totaal niet plaatsen, want de game is gewoon 1 op 1 het origineel, alleen in een HD jasje gestoken.
Dit soort dingen blijf ik echt creatieve armoede vinden. Vast een leuk spel en nooit op de GameQube gespeeld maar waarom geen nieuwe creaties?
We hebben in 2020 pas al een paper Mario nieuw voor de Switch gehad, Origami King.
2020 pas? Ik snap dat de coronajaren voor sommigen een zwart gat in het geheugen zijn, maar dat is nu toch al 4 jaar geleden. Om de 4 jaar een game in een bepaalde serie uitgeven is niet zo raar in mijn optiek.
Nintendo niet, plus, we krijgen volgend jaar een nieuwe Switch, beter om een nieuwe game op dat systeem te releasen.
O en de rest van de games zijn zo creatief?

Ik gamede veel enkele jaren terug, nu zijn we enkele jaren in deze gen en nog geen enkele game kon mij tot nu overtuigen om een current gen console te kopen omdat het bijna allemaal sequels of remakes zijn
Naja dat is ook een beetje mijn punt. Veel grote makers brengen of een remake uit of een slap voortborduren. Er wordt erg veel gebruik gemaakt van de nostalgie factor.
Helaas blijven switch spellen duur
Beetje zoeken en je hebt de meest switch games rond de 50 euro, waarbij ps5 gamss toch best lastig te vinden zijn rond de 60 op release, en in sommige winkels(media markt) voor 79,99.

50 is dan een koopje ;)
Maarja, switch games gaan inderdaad bijna nooit in de aanbieding, zelfs 2dehands is het soms niet de moeite
Ja dat is het probleem vooral, ik heb totaal geen drang om ze te kopen bij release. Maarja, ze worden ook nooit goedkoop dus koop ik ze uiteindelijk nooit
Een cartridge maakt het dat ieder spel minimaal ~10euro moet kosten terwijl een Bluray een paar cent kost. Daarom baal ik wel dat digitale Switch spellen niet altijd goedkoper zijn.
Switch games gaan regelmatig in de aanbieding. Origami King nu met bijna 30% korting.
Naast de Pricewatch is daar ook een handige site voor: https://www.dekudeals.com/
Voordeel is wel dat je de games op cartridges vaak tweedehands ook weer voor een relatief hoge prijs kunt verkopen. Als je het spel gebruikt koopt (zie V&A) kun je het vaak voor een paar euro minder weer verkopen. Heb ik voor mijn kinderen al vaak gedaan.
En bij menig spel blijf je na de initiële aanschaf van 79.99 nog gewoon lekker verder betalen voor subscriptions en of mtx en of reclames en pushed online etc. Bij nintendo is het gelukkig compleet voor 1 bedrag. Fijn voor mij een mijn kinderen :D . Ik smijt al m'n euro's naar mijn nintendo vrienden O+ ;)

[Reactie gewijzigd door nijntje82 op 23 juli 2024 10:09]

Duur ten opzichte van? PC-games? Playstation of X-Box?
Volgens mij ben je voor de andere platforms voor een nieuwe game ook al snel meer dan 50 euro kwijt.
Ik denk dat mensen bedoelen dat dit duur is voor een remake. Niet écht een nieuwe game.
Ik reageerde op de opmerking van @AchtungYall :
Helaas blijven switch spellen duur
Daar staat niets over dat deze remake duur is. Dit stelt dat alle Switch games duur zijn
Duur?
Er werken (heel veel) mensen aan zo'n spel ,er moet iets van winst gemaakt worden(anders komt er bv nooit een vervolg) en je kan het kopen. Is geen verplichting toch? En als je het dan hebt aangeschaft en je deelt de prijs door het aantal uur dat je het speelt..... Valt de prijs toch best mee ;)

[Reactie gewijzigd door BlaBla1973 op 23 juli 2024 10:09]

Je hoeft er ook geen honderden tegelijk te kopen. Heb 150 uur in de laatste Zelda game zitten en dat is nog geen 50 cent per uur geweest. Even duur als Netflix als je een uurtje per dag kijkt. Bioscoop is duurder ;)
Ze zijn goedkoper dan andere consoles?
Ze blijven veel geld. Of ze duur zijn is relatief natuurlijk ;)
Veel geld is net zo relatief als duur ;)
"Switch spellen blijven een bepaalde hoeveelheid geld kosten."
... game in het GameCube-tijdperk hebben gemist ...
Mario Paper is toch ook voor de WII uitgebracht?
Er is wel een Paper Mario uitgebracht voor de Wii maar dat was Super Paper Mario en niet Paper Mario: The Thousand-Year Door
En uiteraard kon de (eerste revisie van de) Wii GameCube-spellen spelen, waar de mogelijke verwarring vandaan komt.
Leuke review, heb zelf het origineel nog voor de GameCube, wel een NTSC versie. Altijd een leuk spel gevonden en wil ook deze gaan aanschaffen.
Ik heb nog mijn savegame op de Gamecube, dus deels baal ik dat ik zometeen op de Switch opnieuw zal moeten beginnen.
Tof dat deze game weer speelbaar is op een moderne console. Over het algemeen vind ik Paper Mario games wel een leuk tijdverdrijf. Met als uitzondering The Origami King. De battles van deze game zijn niet alleen net zo leuk als triviale huishoudelijke klusjes, maar duren daarnaast ook onnodig lang. Nintendo wilde spelers aan het werk zetten lijkt het wel.
Nintendo en Sony....koningen van de remakes. Ik vind het erg zonde allemaal en wil het liefst nieuwe avonturen meemaken, de oorspronkelijke kick van een game krijg ik eigenlijk nooit terug met een remake.
Ik denk zeker dat ik dit spel aanschaf, ik ben ook zeker sinds de release van de Gamecube groots fanaat en gebruik hem nog steeds!

Dus benieuwd naar hoe dit voelt op de Switch, echter een goede had wel geweest voor de Review; is dit spel speelbaar met de Gamecube controller? ;)

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.