De OnePlus Watch 3 maakt net als zijn voorganger gebruik van een hybride interface voor Wear OS, waarbij een extra zuinige microcontroller taken van de hoofdprocessor overneemt om energie te besparen. Dat resulteert in een uitstekende accuduur die in de praktijk makkelijk oploopt tot zo'n zes dagen. De OHealth-software is nog altijd niet onze favoriet, maar is op meerdere punten verbeterd en laat gezondheid- en sportdata nu ook makkelijk delen met andere apps als je meer analyses wilt uitvoeren. Lees verder »
De OnePlus Watch 3 is mijn 4e WearOS horloge. Dit is de eerste smartwatch waar ik eigenlijk bijna geen minpunten aan kan ontdekken. Ik hoef er weinig naar om te kijken, iets wat ik erg op prijs stel voor een accessoire! Een geweldig WearOS horloge met een extreem goede accuduur (ongeveer 4 dagen met AoD aan).
Verder is het design van dit horloge stijlvol en zonder te veel gekke fratsen. Kost 300 euro, wat niet weinig is, maar naar mijn mening is dat het wel waard.
Erg fijne smartwatch met genoeg functies, goede accuduur en solide bouw. Tot op heden geen minpunten kunnen ontdekken.
In vergelijking met de belangrijkste directe concurrent met WearOS, de Samsung Galaxy Watch, is de Watch 3 duidelijk mooier gebouwd met betere materialen, en ook het OS ziet er goed uit, met name bij het navigeren van applicaties. Ook is de draaiknop erg handig bij het navigeren. Het OLED scherm is net zo goed als bij Samsung, en even groot als bij de grotere modellen van Samsung.
Wat bijzonder is aan de Watch 3, is dat hij overschakelt op een energiezuiniger OS als het scherm niet aan is (maar uit of in always on-modus), waardoor de accu een aantal dagen langer meegaat dan horloges met alleen WearOS.
Een verrassend fijn horloge met een gunstige accuduur van minimaal 5 dagen. Het draagcomfort en het grote, duidelijke display zijn daarnaast twee grote pluspunten. Voor +/- €250,- vind ik het een erg goede deal.
Ik gebruik de OnePlus watch 3, 46mm nu al bijna een half jaar. Veel van de huidige reviews gaan over toen de horloge uitkwam.
Naast de uitstekende accuduur die nog steeds vol houd en geweldige bouwkwaliteit, zijn er ook een boel minpunten voor langdurig gebruik van deze smartwatch.
Namelijk, de software ervaring. De Watch 3 gebruikt nog steeds WearOS5, nadat WearOS6 (een grote verbetering van WearOS5) al maanden lang uit is. De Watch 3 krijgt maar kleinere security patches ongeveer elke 2 maanden. Concurrenten hebben maandelijkse security en bug fix patches, met 2-3 maandelijkse feature patches. OnePlus is hier qua software ervaring echt enorm slecht. Zelfs grotere bugs die al sinds release bestaan zijn nog steeds niet aangepakt.
Dus ik zal zeggen, koop de watch als de pluspunten belangrijk zijn voor je, en niet als je een geweldige software ervaring wil hebben. Dan koop je de Pixel Watch 4.
De meeste reviews zijn kort na het uitkomen van de watch 3. Wat zijn de ervaring reviews?
Ik heb gemerkt dat support van OnePlus matig is. Voorbeeld is dat al vrij snel de map bij de workouts op de watch niet meer in orde was. Je ziet afrika en een rood puntje rechts boven wat je route moet voorstellen. Zoom kan niet. Het zou overal aan liggen, maar niet aan Oneplus zelf: reset de watch, opnieuw pairen, wachten op de update van Google Play Services, idem Google Maps, etc. Niks helpt, dus sinds april met een ontbrekende functionliteit op de watch zonder vooruitzicht op een serieuze update. In de OHealth app staat de route overigens wel netjes.
Prachtige watch met veel sensors. Hij is aan de prijs maar kon via preorde heel veel korting krijgen.
Deel je ervaringen en help andere tweakers!