De TCL C845 is een lcd-tv met een groot kleurbereik en een miniledbacklight met relatief veel localdimmingzones. Het toestel is prima geschikt voor gaming en geeft zowel sdr- als hdr-materiaal goed weer. De C845 steelt vooral de show met zijn extreem hoge helderheid, waarmee de tv oledschermen, maar ook de meeste andere miniledtelevisies, achter zich laat. Met zijn prijs lijkt het apparaat vooral de 300 euro duurdere QN85C van Samsung naar de kroon te steken. Kijken we echter naar de specificaties, dan lijkt de C845 ook prima de concurrentie aan te kunnen met Samsungs higher-end QN90C. Lees verder »
Lees de uitgebreide review en reacties
Gemiddelde gebruikersscore
Geweldige TV voor slechts 1699 op Black Friday stelt niet teleur. Wel een paar dingen die je als potentiele koper vooraf moet weten.
Een degelijke Mini-LED-tv met goede prestaties, wat schoonheidsfoutjes, maar voor de prijs is het een solide aankoop. Niet foutloos, maar zeker niet teleurstellend.
Op het eerste gezicht een mooie televisie: prima bouwkwaliteit en voet (maar wordt later aan de muur bevestigd), meestal responsief, diepe zwart waarden, mooie kleuren, fel/ HDR, Google tv werkt prettig, HDMI 2.1, 144hz, Freesync premium, basic maar prima afstandsbediening en positief verrast door het geluid voor een TV.
Update: start regelmatig opeens opnieuw op en in sommige apps is de tv toch wel erg traag. Softwarematig moet de tv nog wat aandacht krijgen denk ik.
Na lang zoeken toch gekozen voor de 845 in de 65" uitvoering. Wat een beeld! Zelfs met de instellingen uit de doos al indrukwekkend. De zwartwaarden zijn fantastisch. Gebruik altijd de surround set als geluidsoplossing en zette daarbij altijd het geluid volledig op 0. Hiermee blijft echter het geluidsicoontje in beeld. Zou met een update opgelost moeten kunnen worden, denk ik zo. Staat dus nu op 1.
Alle standaarden worden nagenoeg ondersteund en hiermee is deze TCL mijn beste investering in jaren.
Eindelijk als je van plan bent om oled te vermijden om een of ander reden is dit een no-brainer. TCL is wereldwijd het tweede merk qua lcd-panelen fabrikant en dit is hun 5de generatie mini-led techniek. Wat Samsung en LG in de jaren negentig met Sony, Panasonic en Philips overkomt hun met TCL en Hisense. Voor een Sony X95L of Samsung Q95C betaal je gewoon het dubbele of meer en die zijn zeker geen 200% beter, integendeel zelfs. Met Select korting gekocht bij Bol.com met nog extra korting via werk 1840 betaald voor een 85 inch aan die prijs en die kwaliteit onklopbaar dus. Voor de kankeraars ik heb een LG-oled ook en kalibreer zelf mijn schermen en andere ook. Dit is een hele goeie subtopper waarvan je zeker 90 % van de toptelevisies kan terugvinden.