Gran Turismo 7 is het leukste automuseum waar je 'naartoe' kunt gaan. De game zet alle auto's prachtig neer en biedt bakken vol informatie over de modellen, merken, bedenkers en ga zo maar door. De liefde voor auto's spat van je scherm en dat is mooi om te zien. De game helpt je snel een aardige collectie op te bouwen, waardoor je veel kunt variëren in de bolides waar je mee rijdt. Die auto's kun je daarbij ook diepgaand aanpassen, zowel uiterlijk als onder de motorkap. Als het om het racen gaat, is er wel een verbeterpunt. Doordat je vaak achteraan begint met een rollende start en veel tijd moet goedmaken op de voorste auto's, veranderen veel ritten in een vrij saaie inhaalrace. Later in de game komen er gelukkig leukere, spannendere races bij en natuurlijk kun je die gameplay ook in de multiplayer vinden, al mist die dan weer wat handige features, zoals de mogelijkheid om instellingen binnen een bestaande lobby aan te passen. Verder vinden we het jammer dat je auto's niet kunt verkopen voor credits. Je kunt credits nu alleen verdienen door veel te racen of door ze bij te kopen met echt geld en dat heeft Gran Turismo 7 in onze ogen niet nodig. Gelukkig drukt het de pret niet al te zeer; Gran Turismo 7 blijft in de eerste plaats een fijne autogame en in de tweede plaats een prima racegame. Lees verder »
Na GT sport - een vreemde eend in de bijt - is Gran Turismo weer terug in zijn normale vorm. De serie gaat verder met het nummertje 7 en de focus ligt minder op online racen. Polyphony overtreft zichzelf weer wat betreft de vooruitgang in graphics, physics en gameplay.
De game heeft in zijn huidige staat veel potentie. Sommige aspecten van core gameplay zijn goed. Het is onmogelijk om het hoger dan een voldoende te geven omdat credits sparen gewoon moeilijk is. Je krijgt heel weinig credits voor zeer lange races, dit is een core probleem met deze game.
Pluspunten
Mooie graphics
Acceptabele car customisation en tuning
PS4 compatible
Uitdagende AI later in de game, maar ook zelf instelbaar via handmatige events
Multiplayer modus blijft goed geregeld, goede matchmaking gebaseerd op ranking
Alle auto's zijn gratis leenbaar in de multiplayer modus
Circuit variatie en autolijst goed
Minpunten
Standaard AI is veel te traag
Offline race events kan te veel variatie bevatten in prestaties autos (Je kunt zelf met PP600 tegen PP300 rijden soms)
Veel stutter op PS4 Pro in de cockpit view
Credits verdiensten veel te laag, auto's kopen te moeilijk
Mijn persoonlijk favoriete race game. Speel GT7 al sinds launch en heb de game ook platinum. Sinds kort samen met een PS5 Pro. Grafisch gezien 1 van de beste games die ik heb.
Je kunt in de game echt je uren kwijt want je hebt genoeg te doen. Eerst bij Café een paar Menu's uitspelen (Dat zijn de single player missies) dan unlock je verschillende extra's zoals Multiplayer.
Als je snel coins wil verdienen kan je ik aanraden om bij alle circuits de Circuit Experience te spelen. De tune en engineswap mogelijkheden zijn ook geweldig. Er zijn ook in Multiplayer lobbies zoals carmeets, dragraces, Nordschleife Touristenfahrten wat echt super leuk is om te doen.
Zelf speel ik GT7 met de Fanatec DD Pro + CSL McLaren GT3 V2 wheel en dat is echt een unieke ervaring.
Als je een raceliefhebber bent en je hebt een PS5, is dit een must-have!
Geen schademodel...anno 2022 !!!
Details van de baan zijn belabberd, het regent maar dit is nauwelijks te zien op de baan.
Forza MOTORSPORT 7 was 10x beter dan GT 7 en nota bene 5 jaar ouder!!!
Aangezien het basisspel al 70 euro kostte toch de 25th anniversary editition gekocht....ZONDE GELD
Vermaak me aardig met het spel, maar je moet GT7 eigenaardigheden kunnen waarderen / accepteren.
op het moment van schrijven een kleine 60 uur in zitten. Ik speel op een PS4 met 5.0
De reviewer heeft dit product te leen gekregen voor het schrijven van deze review.
Gran Turismo 7, PS4
Dit keer ben ik er niet ingetrapt. Na de dramatische Battlefield 2024 die ik naar aanleiding van de goede review van Tweakers had gekocht heb ik deze geleend van een maat. Nou, da’s maar goed ook. Helaas moet je voor de echt leuke auto's de portemonnee trekken! Kan weer terug!
Mooi en leuk race spel. Speelt heerlijk met zowel met wiel als Dualsense. Campaign mode is adequaat maar geef je wat te doen. Licenses kunnen pittig zijn. Music rally en Scapes zijn leuke toevoegsels. Alleen jammer voor "always online" en mtx als je voor peperdure autos gaat.
Pluspunten
Scape mode
Mooie graphics
Music rally
Heerlijke Dualsense implementatie
Minpunten
Aggressieve MTX als je gefocussed bent op legendarische auto's
Altijd online
Multiplayer is een stap terug vergeleken met GT Sport
Erg jammer dat de single player in 5 dagen uitgespeeld is. Bij Gran Turismo 6 duurde dit veel langer. Je krijgt weer veel te snel een auto en de licenties halen is niet al te moeilijk. Ik vind het erg teleurstellend.
En de regen op de ramen is erg nep.