Wie is jouw favoriete moederbordfabrikant?

Asus
58,0%
Ik heb geen favoriet
13,8%
MSI
9,3%
Gigabyte
7,4%
DFI
3,5%
Abit
3,1%
Asrock
2,5%
Anders
2,4%

Aantal stemmen: 2.778. Deelname gesloten op 09-07-2007 13:42. Stemmen is niet meer mogelijk.

Reacties (24)

24
24
4
4
1
20
Wijzig sortering
Inderdaad verwachte ik ook wel dat Asus als top zou staan. :) In het verleden vond ik Asus niet goed. Veel dezelfde bugs en soms nogal rare feature die niets waard waren. Ook overclocken ging niet zo goed. Maar nu is dat natuurlijk verleden. Toen ze met Gigabyte samen zijn gegaan toen was het merk helemaal kompleet. Hoewel ik sommige dingen zoals de bios (asus:phoenic vs gigabyte award) minder vind van asus. Ook de ondersteuning is niet zo goed en maar magertjes. |:(

Hoewel DFI daar weer onderzit met hun belabberde service en ongenuanceerde antwoorden. Nadat Oscar Wu vertrokken is toen stond er gelijk dat DFI met moederborden ging ophouden voor de consument. :+ Nu hoorde ik weer dat ze terug waren. Zal me wat worden zonder de man die DFI in eerste instantie leven ingeblazen heeft. Dezelfde bugs, belabberde service en rare configuratie problemen maakt het merk bij velen niet populair. Mensen die ik ken in mijn omgeving hebben er alleen maar problemen mee gehad (inclusief ik zelf). Op het internet nemen mensen dit merk alleen als ze overclocken. Ze nemen de bugs,etc voor lief om het laatste eruit te krijgen. Zelf ben ik totaal niet aan overclocken gekomen omdat als een pc standard al niet goed loopt je niet gaat overclocken. :X

Hoewel asus met geheugen dat i680 chipset dit ook heeft. Corsair werkt altijd wel goed. Gelukkig is dit 1 van de beste merken ook dus dan geeft het niet. Maar je wordt niet vrolijk als je een DFI moederbord heb waar alleen maar OCZ voedingen aanbevolen worden. :? Silverstone wat een goed merkt is werd al afgewezen. Om het hoofdstuk DFI af te sluiten (gelukkig maar) zeg ik er nog een aantal dingen over. Ik had zelf de Nforce 3 van DFI. Een meer overschat moederbord kan ik niet bedenken. Daarna zijn wel moederborden gekomen die ietsje beter waren maar niet zo dat ik alsnog mijn geld ervoor zou wagen. Ze hadden ook alleen maar beta bios releases. En die werkte ook niet goed omdat ze persoonlijk door 1 man gemaakt werden die ook niet alle tijd daarvoor had. Site lijkt wel voor kinderen gemaakt evenals de doos met de jongen en zijn petje achter zijn pctje. Kleuren zijn wel mooi maar dat is ook het enige.

Abit heb ik altijd een enorm goed merk gevonden. Goeie service, goeie kwaliteit en zijn de grondleggers van de tweak/overclock. Ze zijn nu weer terug en enorm goed ook. Oscar Wu kwam ook in eerste instantie daar vandaan toen hij overstapte naar DFI. _/-\o_ Goede biosindeling en veel instellingen.

Gigabyte is ook enorm goed bezig. Vooral hun nieuwe GA-P35-DQ6 vind ik echt het mooiste moederbord die ik gezien heb. }> Ik hoop ook dat dit hun standaard wordt voor de toekomstige hardware. Met hun Ultra Durable 2 hebben ze een leuke standard gezet. Precies wat ik nodig heb voor mijn backup pc. Niet top performance zoals de i680 met zijn bijkomstigheden maar een Intel chipset P35 met durable onderdelen en zeer interessante performance en features.

MSI en Asrock heb ik geen ervaring mee. MSI omdat die vaak te duur zijn voor wat ze bieden. Ook omdat ze niet uitspringen op een bepaald gebied. Core cell waren ze een tijd uniek mee maar is volgens niets extra. Abit heeft uGuru maar volgens leverd dit ook niets extra t.a.v. extra overclock/mogelijkheden. Als je goede software maakt zoals Asus dan kan je daar alles mee. Speciale chips zijn daar niet voor nodig. Asrock is echt puur budget maar presteert toch goed. Persoonlijk ga ik altijd voor het beste of voor hardware die precies levert wat ik nodig heb. Asrock heeft dat voor mij nog niet gerealiseerd. Hoewel die cpu kaart van socket 939 naar am2 wel uniek is.

Ik wil er nog aan toevoegen (hoewel hij er niet meer bestaat) dat Epox mijn persoonlijke favoriet is/was. Enorm goede kwaliteit en service en unieke features en combinaties. Zoals de hybride moederborden die voor relatief weinig geld veel geven. 2 x 8RDA6+ PRO en 8NPA SLI heb ik hier. 8RDA6+ pro is een nforce 2 met een nforce 3 features/chipset. En de 8NPA SLI is een nforce 3 met nforce 4 features/chipset. Hoewel SLI leuk is op zo'n 8NPA komt het niet zo toch zijn recht door de processor. Als ze nu processors hadden uitgebracht tot bijvoorbeeld de 5000+ dan was het een ander verhaal geweest. Als Epox nu met Abit had samen gegaan dan was dat echt ideaal geweest.

Mijn persoonlijke ranglijst:

1)Epox
2)Abit
3)Gigabyte
4)Asus
5)MSI/Asrock
6)DFI

[Reactie gewijzigd door Daemonicus op 7 augustus 2024 08:05]

Epox bestaat nog hoor, erg stil maar het is er nog.

Toen ik vorig jaar naar een moederbord zocht voor mijn core 2 duo kwam ik op anandtech een review tegen van een epox moederbord, kijk maar eens schijnt een leuk ding te zijn. helaas niet in nederland te krijgen geloof ik.
Ergens had ik ik wel verwacht dat Asus bovenaan zou staan, ik gebruik ook al jaren hun moederborden. Ze zijn gewoon erg stabiel en betrouwbaar: het is tot nu toe het enige merk waarvan ik nog geen enkel moederbord heb zien sneuvelen (bij vrienden en familie waar ik PC's installeer en upgraden). Dit geldt wel voor o.a. Abit en MSI.

Het enige mankement aan een Asus bord ooit veroorzaakte ik zelf: bij het installeren van een chipset heatsink kraste ik een koperbaan door. Resultaat: Serial ATA gedeelte dood, maar de rest werkte nog perfect. SATA schijf eruit, IDE erin, en die PC draait alweer een jaar vlekkeloos :)

Daarnaast zijn hun moederborden te verkrijgen in veel uitvoeringen, de premium/deluxe versies hebben echt absurd veel goodies en features, eigenlijk alles wat je kan wensen.
Ik heb zelf al jaren alleen maar Asus gehad, en ook Asus moederborden in pc's gezet die ik voor vrienden heb gebouwd. Ze werken allemaal prima, zijn stabiel, klokken redelijk over (niet het hoofddoel), en ze zijn compleet.

1 ding is echter echt niet goed aan Asus, en dat is de website :) Ze zouden aan veel van hun concurrenten nog een voorbeeld kunnen nemen. De laadtijden zijn gruwelijk lang (met name van de nederlandse site), en veel informatie is moeilijk te vinden (zoals memory compatibility), hoewel dit de afgelopen maanden wel wat verbeterd is (de lay-out lijkt ook meer op die van de engelstalige site).
Ik vind de kwaliteit van moederborden in het algemeen best matig.
Vooral de software-ondersteuning is vaak brak.
Zo heb ik op verschillende borden meegemaakt dat een nieuwere versie van de monitoring software (MSI PC-Alert en Asus PC-Probe) ineens niet alle sensoren meer goed uitlas.
Ook vind ik de fan-regeling bij mijn Asus P5B Deluxe ronduit matig.
Ik dacht dat de casefan-regeling niet werkte... ze draaiden altijd op 75%. Toen ik bij wijze van proef de CPU-fan los had gehaald, kwam ik erachter dat de fans wel degelijk geregeld worden, maar pas als de CPU boven de 60 graden wordt. Leuk en aardig, maar dat wordt hij never nooit niet bij mij (E6600), al draait ie constant 100%.
Gevolg is dat de chipset behoorlijk heet wordt, en de fan in mijn voeding ter compensatie hard gaat draaien, wat veel lawaaiger is dan m'n fluisterstille case-fans.
Waarom heeft de temperatuur van de chipset geen invloed op de fans, en waarom kan ik niet handmatig instellen bij welke temperatuur de fans sneller moeten gaan draaien?

Ook driver-support is ranzig. Oa voor de onboard JMicron-controller en de onboard Analog Devices-audio ben ik aangewezen op Asus, omdat deze merken zelf geen drivers vrijgeven op hun website. Asus is hier heel laks mee. De JMicron-driver had een bug waardoor je CDRW en DVDRW niet kon wissen. Asus bood een beta-driver aan die dit zou verhelpen voor Windows XP. Maar na wat rondneuzen bleek dat hun Vista-pakketje een nieuwere versie drivers bevatte, ook voor Windows XP.
Ook bij de onboard audio heb ik lang moeten wachten op een driver met DTS-support in XP x64... Vreemd genoeg had een oude driver wel een grafische equalizer, maar is die nou juist weer verdwenen. Ik wacht nog steeds op een driver met DTS *en* equalizer.

Vind ik Asus de beste? Geen idee, tevreden ben ik dus niet, maar ook andere merken konden me niet bekoren. Ik vind het allemaal maar matig.
Welk merk maakt nou een bord dat gewoon goed werkt, en gewoon goede ondersteuning biedt?
Oskar Wu is niet weg bij DFI, werkt momenteel aan de DFI P35-T2R.
Is dat zo? :o Ah nu valt het op zijn plaats. Ik denk dat hij weer terug is bij DFI. :Y)

Een paar weken voordat bekend werd dat DFI niet meer aan concumenten zou leveren las ik op een site dat Oskar vertrokken was naar Epox. En daarom was ik blij omdat Epox (zie mijn eerder bericht) mijn favoriete merk was. Het was ook logisch dat ze dit deden want wat voor tweak/overclock/features kan je bieden zonder "de man" die alles op poten gezet heeft.

Omdat nu Epox recent afgeschreven is zat er niets anders op voor deze man terug te gaan. 8)7

Ik heb het echt gelezen toen :X

[Reactie gewijzigd door Daemonicus op 7 augustus 2024 08:05]

Voor zover ik heb begrepen is hij nooit bij DFI weggeweest. Hij is bij DFI wel omhoog gegaan is zit op een redelijk hoog management niveau. Of hij daadwerkelijk nog moederbord designed of iets met het BIOS doet weet ik niet.

Op de CeBIT had DFI eigenlijk niks aan normale moederborden, het was vooral industrieël wat ze hadden liggen. Maar op de Computex hadden ze toch weer wat normale bordjes, dus wie weet.

Epox is erg hard aan het dalen volgens mij. Een tijdje geleden zag ik al wat slechte berichten hier op Tweakers voorbij komen, dus het is de vraag of zij zullen overleven.http://www.epox.nl bijvoorbeeld werkt al een tijdje niet meer bij mij.... Ze hadden altijd een kantoor in Nederland, maar weet niet of ze daar nog zitten.
Ik heb niet echt een favoriet. Enige eis is eigenlijk dat het een bekend/gerenomeerd merk is vanwege de support en kwaliteit. Asrock vind ik op dat gebied een beetje twijfelachtig en dat merk zou ik dus niet snel nemen. Al moet ik zeggen dat ik in een ver verleden ook wel es vage merken als PC-Chips heb gehad (P1 tijdperk) en eigenlijk nooit problemen mee gehad ;)
Verder is het van belang dat ie niet te duur is voor mijn meestal eenvoudige wensen. Mijn laatste 3 moederborden zijn toevallig van MSI geweest, maar dat hadden net zo goed Asus of Gigabyte kunnen zijn. MSI was op dat moment het goedkoopst met de juiste specs ;)

[Reactie gewijzigd door Palomar op 7 augustus 2024 08:05]

Ik vulde 'Asus' in en de uitslag verraste me helemaal niet. Kijk eens de afgelopen tijd naar PMG en OH naar de verkoopadviezen en je ziet niet anders. Zelf ben ik sinds de Pentium III (Asus P3B deluxe) ook nooit van het merk afgestapt, heb voor vrienden wel eens wat MSI borden in elkaar gezet van MSI (Athlon XP/64), maar zelf blijf ik toch bij Asus wegens de goede kwaliteit en de features. Maar goed, ik zit dan ook niet echt aan de die-hard overclocking kant of ben bezig met media center pc ofzo :P
Ik heb eigenlijk tot nu toe alleen maar Asus gehad (iets van 5 borden) maar ik vind wel dat Gigabyte de laatste jaren de mooiste borden maakt. Het is overigens niet zo dat Gigabyte nou zo perfect is, maar meer dat zij de afgelopen jaren ten opzichte van andere grote mobo-fabrikanten erg goed bezig zijn geweest.

Als ik een premium bord zou moeten kopen zou ik zeker voor een bord van hen gaan.
P4P-800 Deluxe, P5945M, P5W-DH draaien nu bij mij :) Bordjes zijn fijn. Zelden problemen mee. De hardware TOP, de ondersteuning, te triest voor woorden... Site traag, forum dood, driver updates klote.

Maar mijn oude Chaintech heb ik de meeste lol van gehad. Gekocht voor 500 gulden ooit eens en doorverkocht een jaar later voor 900 gulden met PIII800, 256 MB en alleen nog een Matrox G400 erbij gedaan die ik voor niks had gekregen :)
Ik had wat problemen met Abit borden, vond ze qua uitstraling en wat je kreeg altijd prima van 99 tot 2002 ofzo, daarna paar keer zeer vage klachten gehad die bij een wisselbord (garantie) terugkwamen.
Aangezien ik op m'n werk veel Asus en Aopen had draaien waar Asus toch wel met kop en schouder uit strak ben ik prive ook Asus gaan kopen.
Goed spul, weinig problemen mee en blijven vooral lang lopen, al heb ik nu toch echt een kapot P3 bord van ze, maar die heeft ook wel wat geleden.

Jammer dat zo'n grote fabrikant al jaaaaaaren zo'n onwijs slechte en trage site heeft: Als je na veel gevogel bij je informatie of downloads bent gekomen moet je het doen met een minne 5 tot 35 kb/sec download (afhankelijk van de windstand geloof ik...), frustrerend als de audio drivers alleen al zo'n 120 mb (??????) groot zijn, en ook nog in 5 stukjes gehakt zijn.
Dat is echt niet meer van deze tijd want die 56k6 snelheden liggen ver achter ons, en of je nou 5 of 500 kb/sec verstuurd, dat data verkeer is hetgene waar je als sitehoster voor moet betalen dus ik snap echt niet waarom dit al zo lang een probleem is.

Zelf zou ik liever duidelijker model informatie zien, ze adverteren heel leuk met specs maar blijkt vaak om de duurdere versies te gaan, dat is misleidend en ben er al eens ingetrapt.

[Reactie gewijzigd door Gman op 7 augustus 2024 08:05]

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.