Reacties (59)
Loop dan maar met je voeten een kilometer de zee in of van de rand van het ravijn tot in de lucht net voor het onderwerp aan de andere kant van de kloof.Zoomen doe je met je voeten, toch?
Maar de meest gebruikte functie van de telelens is toch wel de perspectivische verdichting. Koppel dat met een geringe dieptescherpte/scherptediepte, bv door het gebruiken van een grote lensopening in combinatie met een grote sensor (bv van 42×56 mm) of via digital processing (maar dat ziet er toch anders uit) en je krijgt een koulisseneffect waarmee je de aandacht vestigt op het hoofdonderwerp
Klopt, dat levert vaak betere foto's op als lukraak aan de zoomring trekken/duwen of draaien.Het “zoomen met je voeten “ is gewoon een bekende uitspraak die rond gaat.
Er zijn echter genoeg situaties waar dat geen optie is en genoeg redenen om bewust een andere brandpuntsafstand te kiezen.
Ik ken het, prefereer meestal vastbrandpuntslenzen, aka primes.Hier nog een goed verhaal om het verschil te zien tussen “zoomen met voeten” en de zoom-lens.
[Reactie gewijzigd door nijntje82 op 16 maart 2025 15:22]
Flauw maar ik maak me met mijn camera ook nooit druk over welke lens ik zal gebruiken, dat is 85% van de tijd dezelfde en zo niet dan nog steeds geen zorgen want dan weet ik welke ik dan pak
Ik heb tele geklikt, maar balkje met zelden anders dan hoofdcamera is nu groen..
[Reactie gewijzigd door Van der Berg op 15 maart 2025 10:03]
Voor het fotografiewerk grijp ik mijn Canon wel beet.
[Reactie gewijzigd door ZpAz op 16 maart 2025 01:08]
Ik heb maar 1 camera!
[Reactie gewijzigd door computerjunky op 17 maart 2025 15:06]
Op dit item kan niet meer gereageerd worden.