Gebruik je de interne tuner van je tv?

Nee, ik heb een settopbox van m'n tv-aanbieder
30,5%
Nee, ik kijk al jaren geen tv meer
27,3%
Nee, ik kijk iptv via een app of mediaspeler(streaming)
25,7%
Jazeker
13,4%
Nee, ik gebruik m'n tv uitsluitend om op te gamen!
1,6%
Anders, dat vertel ik in de comments
1,5%

Aantal stemmen: 21.762. Deelname gesloten op 27-11-2023 14:34. Stemmen is niet meer mogelijk.

Reacties (143)

143
143
71
2
0
71
Wijzig sortering
Telt een CI+ kaartje als 'interne tuner'?

Hoe dan ook ... we kijken eigenlijk geen lineaire TV.
De interne tuner(s) worden nog steeds gebruikt als je een CI+ module gebruikt. Die module is eigenlijk alleen voor authorization.
https://en.wikipedia.org/wiki/CI%2B
Jup! Ook gebruiker van CI+. Ik houd niet van extra kastjes of andere afstandbedieningen. Liefst zo clean mogelijk :)
Dan is een androidTv iets voor jou, met een app als NPOStart of NLziet.
Android TV gebruik ik boven op de slaapkamer bij onze Philips TV. De ziggo app werkt daar prima op. Beneden hebben we een LG Oled die heeft geen Ziggo app plus ik ben fanatiek Ziggo Sport kijker dus dan gaat NLziet niet op. Bovendien is de kwaliteit van CI+ beter (en geen vertraging) dan via streaming
dan is live tv wel heel betrekkelijk, je kijkt met een enorme vertraging. Er zit sinds alles digitaal is overal al vertraging in, maar met streaming kun je er een behoorlijke tijd bij optellen.
Klopt, maar ik kijk bijna alles uitgesteld. Alleen voor een live-wedstrijd voetbal is het idd zout, ja.

[Reactie gewijzigd door Sjah op 22 juli 2024 13:48]

Ja dit vooral.
Kabelboer hier bied ook settop box aan maar nee bedankt.
Glasvezel wordt in de FTU opgesplitst in ethernet en coax en de TV heeft een CI+ module, dat werkt prima zo.
TV heeft zelf ook een optie om op te nemen / pauzeren zonder een settop box, maar dat gebruik ik eigenlijk nooit.
Wie heeft glasvezel bij jou aangelegd met de ftu die zo gesplitst wordt? Dat wil ik ook :) mocht ik ooit overstappen van Ziggo naar een glasvezel aanbieder.
In het oude reggefiber gebied hadden wij dit ook, maar dat is denk ik 5 jaar geleden weggehaald en vervangen door een NT2 achter plaat met een FTU erop geklikt.

In de oude situatie waren er zelfs 2 fibers in gebruik, het digitale tv signaal had zijn eigen fiber en backend. En werd in dat kastje met een losse voeding omgezet naar coax (zonder encryptie). Dus je kon ik het hele huis digitale tv kijken zonder CI+ module.

Eigenlijk was dat een betere oplossing dan wat we tegenwoordig allemaal moeten uithalen om zoiets te realiseren.
Ik weet dat in ieder geval Trined dit doet, maar zij zijn een van de weinige.

[Reactie gewijzigd door avs175 op 22 juli 2024 13:48]

Lokale kabelboer in het hoge noorden.
Ik heb een al wat oudere 2 delige Genexis modem waarbij de onderste helft fiber-in en ethernet + coax out heeft en de bovenste helft is een router die je er tegenwoordig gelukkig vanaf kan halen en vervangen door een eigen router :-)
Wij doen ook via CI+
Ik tel het maar als interne tuner
Ja, want CI+ is er om het signaal te decoderen, maar het is de interne tuner die het videosignaal in de eerste plaats gaat ontvangen.
CI wordt gebruikt voor conditional access module. Ofwel het kaart regelt welke content je mag kijken (lees: ontgrendelen) het ontvangen van het signaal wordt gewoon geregeld door de tuner in je apparaat.

Bij de meeste providers kun je een deel van de zenders zonder encryptie ontvangen en dus zonder ci module kijken
Tip: zeg je TV deel van je abo op, er zijn apps die dat prima kunnen vervangen en goedkoper zijn. Met als bijkomstigheid dat er geen reclames meer tussendoor komen bij later kijken. 8-)
Ik heb een hekel aan die settopboxen. Extra kabels, extra afstandsbediening en in het geval van Ziggo vrolijk een stand-by verbruik van 19 Watt. Wellicht is dat met hun nieuwere versies verbeterd. Een CI+ module is dan een uitkomst.
Maar het gewone tv-kijken wordt toch steeds minder. Liever een film of serie streamen dan 50% van de tijd naar reclame moeten kijken.
van Ziggo vrolijk een stand-by verbruik van 19 Watt
Dat is achterhaald. De huidige settopbox vebruikt <4 watt terwijl je tv kijkt. Ik heb mijn next mini op de default eco modus staan en zelfs dan start hij bijna net zo snel op als mijn tv. Standby verbruik is 0.5 watt. Een chromecast verbruikt meer.

Afstandsbediening is feature complete voor mijn sony tv en de powerbutton bedient de settopbox en tv tegelijk zonder fouten. De settopbox is zo klein dat hij achterop je tv past en is door zijn piekverbruik van 4 watt te voeden vanaf de usb poort van de tv en is door zijn kleine formaat (dikke onderzetter) tegen de achterkant van je tv te plakken. Hij kan over wifi en ethernet werken en heeft geen coax support. In de doos krijg je een lange ethernet flat cable die je mooi langs de plinten richting je tv kan brengen als je toch wired wil kijken. Als je de meegeleverde adapter gebruikt, zoals ik, kun je de ethernet kabel daar in prikken en hoef je die dus niet uit je tv kastje naar de tv te routen.

Ik ben niet altijd tevreden over ziggo, maar die next mini is dikke prima.

https://community.ziggo.n...ijn-de-spec-s/ba-p/937228

Ook relevant voor @Lothlórien Het standby vebruik van je kpn waar je niet vanaf wil is 8x zo hoog als bij ziggo...

[Reactie gewijzigd door youridv1 op 22 juli 2024 13:48]

En iedereen krijgt dat nieuwe kastje?
Ik had hem ook niet en zat nog op een mediabox xl. Berichtje naar de klantenservice gestuurd en ik kreeg gratis een next mini. Geen eenmalige kosten, geen verzendkosten, geen abbo wijziging. De oude kon ik naar de stadswerf brengen volgens ziggo omdat ze zo EOL zijn dat ze ze nieteens terugnemen :)

[Reactie gewijzigd door youridv1 op 22 juli 2024 13:48]

Lekker dat Ziggo die dingen op kosten van de overheid (dus jouw belastingcenten) laat afvoeren...
Precies dit^
Next mini is echt een geweldig snel zuinig kastje.
Tot nu toe de beste tv ontvanger die ik heb meegemaakt, stukken beter dan de voorgangers of van KPN.
Door zijn look en feeling voelt die ook mooi premium aan ook al zie je hem niet, want ook bij mij ligt die achter de tv.
Beeld en vloeiendheid ben ik ook uitermate tevreden mee, hiervoor had ik kpn en dat was toch minder, kastje was trager, zenders stoorde soms, moest soms zelfs gaan bufferen paar seconden ook al stond die aangesloten aan de netwerk kabel.
@BounceMeister
Ik gebruik nu ci+, maar dat is ook niet zonder problemen en tekortkomingen. Voor die 3x per jaar dat we ouderwets tv kijken, vind ik het wel best zo.
Het verbruik is dus wel verbeterd. Tja, op zich een mooie verbetering, maar ik zie er voor mij persoonlijk nog geen voordeel in met zo'n los kastje.
Nee, volgens mij is dat niet verbeterd. De laatste keer dat ik een aanbieding van Ziggo kreeg waren ze bezig met de Ziggo next (of mini ofzo). Hiermee weten ze een standby verbruik van 16 watt te realiseren.

Daarvoor ga ik mijn kpn settop met een standby verbruik van <4W niet opgeven.
Dan ben je of verkeerd ingelicht of zelf verkeerd begrepen, want de Next mini is een heel stuk zuiniger
Stand-by: Snelle start
Tussen 2.5 en 5 Watt 2,9 Watt
Stand-by: Trage start
Tussen 2.5 en 5 Watt 0,9 Watt
Stand-by: Eco-modus
Tussen 2.5 en 5 Watt 0,5 Watt

https://www.ziggo.nl/klan...verbruik-en-stand-by#Mini
De afstandbediening van zo'n settopbox vervangt de afstandbediening van de tv voor alle dagelijkse functies. De TV afstandbediening gaat dus ergens in een kast voor die ene keer per jaar dat je iets bijzonders moet doen.
Het ligt waarschijnlijk aan mij, maar ik wist niet eens dat het nog kon. Of is er een speciale techniek zoals een interne settopbox mogelijk?
Heb speciaal een provider gezocht die nog DVB-C aanbiedt over glasvezel. Ik wil geen extra kastje in huis en heb ook geen enkele interesse in 'interactieve TV'. Ik kijk toch nauwelijks lineaire TV.
De LG CX en C2 staan hier aangesloten op computers en fungeren dus als monitor. Een led Philips TV in de slaapkamer gebruikt een Nvidia Shield met de TV app van de provider voor content en de Oled 908 in de woonkamer is de enige TV waar de tuner gebruikt wordt., maar 90% van de tijd ook gewoon content geleverd krijgt via een Nvidia Shield.

Waar ik nieuwsgieriger naar ben is : welke fiber providers bieden DVB-C via fiber?
Volgens mij is het inmiddels bij nieuwe aansluitingen minder gebruikelijk, maar zowel in mijn huidige als vorige woning zit een (>10 jaar oude) fiber-aansluiting met 2 aders. Eentje voor internet, en eentje voor DVB-C. In de ONT zat dan naast conversie naar ethernet ook een tuner welke coax uitspuugt. Zelf nooit in gebruik gehad, maar leuk dat het kan :)

Plaatje.
Ik zit bij Trined.
Hier ook: LG CX als monitor voor een zelfgebouwde PC. HDMI naar de LG, en optische QED glaskabel naar een Accuphase dac.
Ik zit bij caiway. Maar ontvang mijn DVB-C via de coax.
Bijzondere keuze. Meeste TV's van de afgelopen jaren kun je gewoon Canal Digitaal app installeren. Geen extern kastje nodig. Mijn TV is 4 jaar oud en doet dat prima. Meeste knoppen op de afstandsbediening werken ook gewoon met die app (zoals vorige/volgend kanaal en de cijfertoetsen).
Die apps lopen meestal wel 30 seconden achter op de werkelijkheid. Ik kijk dus live sport in de zomermaanden altijd via de tv tuner. Wij juichen meestal een stuk eerder dan de rest van de buurt...
Ja, met een CI+ module. Ziggo kaart erin en klaar ben je. Ik weet niet of er andere providers zijn die dit hebben. Geen extra kastje, kabels en afstandsbediening. Voldoet bovendien aan de WAF (Wife Acceptance Factor).
Een paar kleine glasvezel providers sturen nog DVB signaal over glasvezel, en dat wordt door kastje op COAX gegooid. Ideaal, coax kabel in elke TV die je hebt, en het werkt direct. Geen extra kastjes nodig, geen gezeik voor mensen die er minder handig mee zijn met dat je meerdere afstandsbedieningen hebt, juiste HDMI poorten nodig hebt, etc. Gewoon druk op de '1', en je krijgt Nederland 1.
Hmmm, 26% kijkt iptv via app of externe media speler en 27% kijkt helemaal geen tv. Nu is het een beetje geneuzel met definities, maar ik verwacht dat je favoriete streamingsdienst gewoon onder de iptv valt?

Zou 27% echt helemaal niet kijken?
Zo gek is dat niet. Ik kijk zelf amper TV meer tegenwoordig. Met alle streamingdiensten van nu en met apps als YouTube, is het idee dat je naar een voorgeschotelde lineaire programmering kijkt of de hele avond eindeloos zapt in de hoop dat je iets boeiends tegenkomt, nogal achterhaald.

Ik merk dat het vooral de oudere generaties zijn die hier nog aan vast houden; onder jongeren wordt TV kijken steeds minder populair. Mijn ouders kijken nog altijd veel TV en iedere keer dat ik daar ben erger ik me aan de beroerde kwaliteit van TV-programma's, de absurde hoeveelheid reclameonderbrekingen, en het hersenloze gezap de hele tijd.
Dat bedoel ik dus met geneuzel met definities: waarom zou een filmpje kijken via de website van een streamingsdienst niet ook onder tv-kijken vallen?

Lineaire tv is duidelijker: daarmee wordt ongetwijfeld bedoeld dat je naar een broadcast service kijkt en je dus gebonden bent aan de tijden waarop wordt uitgezonden.
Poll is niet de issue, de vraag is naar de technologie, niet de content. Dus ongeacht of je content een broadcast of on demand is, de technologie is streaming.

Is hier gevalletje user issue, want in de volksmond wordt tv kijken geïnterpreteerd als broadcast kijken. Vermoed dus dat de ik kijk geen tv stemmers voornamelijk mensen zijn die de poll niet hebben begrepen.

Gezien er hier ook een draadje loopt over "ik kijk via ci+" ben ik helaas wederom teleurgesteld in de techsavvyness van de tweakers. Jij uiteraard uitgezonderd want je vraag is dus zeker terecht 😉
De vraagstelling is of je de interne tuner van je tv gebruikt. Netflix of youtube kan je niet bekijken via een interne tuner.

Het lijkt mij dus meer dan logisch dat als iemand antwoord al jaren geen tv te kijken dat dit betekent dat deze geen lineaire tv kijken zoals rtl4 ofzo.
Elke keer toen ik in Nederland op vakantie ging ergerde ik me dood aan TV kijken inderdaad; die reclame onderbrekingen zijn echt niet normaal meer. We zijn hier thuis verwend met NLZiet waar je dezelfde (soms beroerde) TV programma's kan kijken zonder reclame. Laatste keer mijn laptop meegenomen + HDMI kabel, maakt de avonden echt een stuk prettiger.

Ik snap daadwerkelijk niet waarom mensen nog 19 euro (71 euro TV + Internet Ziggo - 52 euro Internet only) voor een setup box met TV met reclame betalen als ze voor 8,95 (NLZiet) TV kunnen kijken zonder reclame. Die zenders die je mist zijn dat het toch nooit waard?
Ligt een beetje aan je definitie. Ik heb sinds 2008/2009 geen kabeltv meer. Meeste mensen bedoelen met TV kijken dat je kabeltv kijkt.

Dus ik schaar mijzelf onder die 27%.
Ach, wij hebben al jaren geen tv toestel meer, wel wat streaming (ook npo start) via pc en laptop.
Ik heb maar op geen tv kijken gedrukt. ;)
Ik heb onlangs maar een signage display gekocht ter vervanging van mijn tv aangezien ik het toch als monitor vanaf de bank gebruik. Wilde niet aan de smart-tv-troep doen. Van de vorige tv heeft de tuner ook nog nooit wat gedaan.
Zo heb ik het ook al een jaar of 5 - 6 met exact dezelfde motivatie. Wil niet afhankelijk zijn van de ondersteuningsgrillen van een fabrikant.
Wat is een interne tuner?
Een onderdeel van de tv dat uit een analoge of digitale bron zenders kan destilleren. Meestal zit er in het menu van de tv een optie om zenders te zoeken. Of was het sarcastisch bedoeld?
Ik zou stomverbaasd zijn als het niet sarcastisch was bedoeld :)
Na aanschaf van een LG C2 OLED TV vorig jaar heb ik de oude Humax met pensioen gestuurd en ben ik overgestapt naar de interne tuner met een CI+ module. Een kastje minder om plaats te moeten geven en minder kabels.

Nou moet ik zeggen dat ik dusdanig weinig TV kijk dat ik de CI+ module niet eens echt nodig heb; alleen de NPO zenders heb ik zeer af en toe nog wel eens op. Een paar maanden geleden ben ik overgestapt van Ziggo naar KPN glasvezel en omdat NPO onversleuteld op de kabel beschikbaar is, kan ik m'n oude setup nog gewoon blijven gebruiken.
Ik kijk ook gewoon COAX tv op mijn C1. Ik heb niet de indruk dat een interactieve ontvanger per se meer kwaliteit biedt. En ben bang dat ik dan weer een extra afstandsbediening heb, al schijnt er een universele bediening in de TV zelf te zitten.
Ziggo een jaar geleden opgezegd vanwege internet via glas van T-mobile.
Het tv signaal blijft gewoon op de coax staan dus die coax zit direct in de tv (met interne dvb-c tuner) dus we kijken gratis naar zaken als het journaal. Veel meer kijken we zeker niet.

Kortom: hier geen setop-box of NL-ziet apps of wat dan ook, gewoon gratis tv kijken (zolang het duurt, mocht het een keer wegvallen omdat Ziggo een keer al hun coax opruimt dan neem ik niks anders, lineaire tv is ouderwetsch).
Dat je signaal eraf gaat als je Ziggo opgezegd hebt, is niet zeker. Maar mij is het wel overkomen, pas na anderhalf jaar haalden ze DVB-C signaal eraf, maar nu is de lijn dus echt dood.
En verder, ja denk dat meeste mensen een Tv-toestel hebben staan, omdat je snel bij het journaal en een voetbalwedstrijd wilt kunnen. Plus meeste mensen weten anders ook niet wat ze met die kale plek in huiskamer moeten, bijna niemand heeft op die plek nog een open haard.
Gewoon weer een maandje aanvragen en gelijk weer opzetten, dan hebben ze signaal fysiek weer erop gezet :)
Nee, we hebben sinds kort glasvezel, dus ik kán de interne tuner niet eens gebruiken. Moet ik er wel bij zeggen dat het daarvoor anderhalf jaar lang de optie is geweest dat we geen TV keken (en nog steeds niet, eerlijk gezegd). Ik wordt echt gek van de krankzinnige hoeveelheid reclame die er op door je strot wordt geduwd en de bedroevend lage kwaliteit van de programmering, dus ik mis het ook niet.

Disclaimer: Pakket glasvezel afgesloten voordat we de TV-pakketten de deur uit deden, daarna is de daadwerkelijke aanleg vertraagd en nu zit ik er een jaar aan vast, maar die wordt de eerste de beste gelegenheid ook gewoon weer uit het pakket gehaald...
Ik kijk sinds mijn laatste verhuizing geen tv meer, dat is nu zes en een half jaar geleden. Enkel nog on demand (Eerst Netflix, en dat heb ik ingeruild voor Amazon Prime Video).

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.