Ik gebruik Alexa, maar ik hoop dat open source alternatieven (zoals Mycroft) snel op een acceptabel niveau komen. Ik hoorde dat je zelfs de server (Mozilla DeepSpeech) lokaal kan draaien, dus dan is het privacy aspect helemaal opgelost.
Wel valt het me tegen hoe dom Alexa is. Als ik zeg "Turn on the bedroom light and turn off the living room light" dan zegt hij "There is no device called "bedroom light and turn off the living room light"

Blijkbaar is een simpel samengesteld commando al te veel gevraagd. Ja, je kan er een "Scene" van maken, maar daarbij heb ik weer dat bij mijn Ikea Tradfri vaak een van de onderdelen niet werkt. Bijvoorbeeld: Licht gaat wel aan maar niet op de juiste kleur of helderheid. Dan moet ik het nog een keer zeggen om het volledig te laten werken.
Ook valt de herkenning me tegen, het voelt heel erg gescript aan. Bijvoorbeeld, als ik zeg "Alexa turn on the heat" dan zegt hij vaak "There is no device called TV". Klinkt misschien vergelijkbaar maar ik heb helemaal geen TV, dus duidelijk iets wat ze geprobeerd hebben te scripten of in de herkenning een hogere prioriteit hebben gegeven omdat het in veel situaties gebruikt wordt.
Je moet hem echt alles hapklaar aanleveren. Siri deed dit een stuk beter maar ik heb weinig Apple spul meer.
[Reactie gewijzigd door GekkePrutser op 22 februari 2019 14:55]