Reacties (80)
Ik hoor dat soort opmerkingen vaker, "je betaalt een klein vermogen af om iets minder aan rente te betalen", maar aan het eind van de rit wil je toch niet met een schuld zitten?En dan betaal je 20 euro minder rente in de maand?
Je zal het toch een keer af moeten lossen.
Wij zijn 8 jaar geleden in een rijtjeshuis komen wonen en hebben bijna elk jaar 10% extra afgelost, nu is dat huis verkocht en hebben we met de overwaarde en een nieuwe hypotheek tegen veel lagere maandlasten een veel duurder vrijstaand huis gekocht.
Wat denk jij dan dat de bank zegt aan het eind van de looptijd?Bij een huis gaat die vlieger nou net niet op, je hoeft het helemaal niet afgelost te hebben, er staat een huis tegenover. Of wilde jij perse drie ton gespaard hebben over dertig jaar?
Ik denk niet dat ze je schuld gaan kwijtschelden.
Sja, als de bank vindt dat je dat kan betalen met het inkomen dat je dan hebt en je nog langer geld wilt weggooien in de vorm van rente, okay.Nieuwe hypotheek.
Zo verkeerd is het niet om de hypotheekschuld wat versneld af te lossen.
Op dit moment is de vermindering in maandelijkse kosten die aflossen met zich meebrengt, hoger dan de vermeerdering in opbrengsten die sparen met zich meebrengt. Zo lang ik een gezonde buffer hou, is aflossen de beste keuze. Beleggen doe ik niet aan, en voor investeren in onroerend goed is het te weinig. Het verduurzamen van mijn huis lukt al met wat ik maandelijks overhoud.
[Reactie gewijzigd door LA-384 op 24 juli 2024 17:21]
Daarnaast moet je hypotheek toch een keer afbetaald worden. Ik heb aan het einde van mijn looptijd liever geen anderhalve ton restschuld. De rente is dan niet meer fiscaal aftrekbaar en als de rente dan lekker hoog staat, ben je de pineut.
Natuurlijk is het wat anders als je het allemaal in je hypotheek stopt om vervolgens niet meer op vakantie te kunnen. Maar daar is bij mij gelukkig geen sprake van.
[Reactie gewijzigd door jdh009 op 24 juli 2024 17:21]
Nee geintje. (heb zelf ook nog 200 euro in crypto op #HODL staan... althans - wat er nu nog van over is - kijk er pas in december weer naar!). Maar de optie 'beleggen' mist inderdaad wel in de poll..
#HODL
Helaas verdien ik opt moment zo weinig dat ik mijn vakantie geld direct krijg uitbetaald per maand en ook mijn 13e maand.

edit: halverwege deze maand staat t ding 3 maand aan en momenteel 0.21 ETH gemined met een MSI 1070Ti (deze: pricewatch: MSI GeForce GTX 1070 Ti Gaming 8G) - Afhankelijk van de koers zou ik zeggen dat het mogelijk ook onder "sparen" kan vallen
[Reactie gewijzigd door rkeet op 24 juli 2024 17:21]
...
Naast alle kosten voor het gereedschap 'mag' er dus ook aan inhoud mee betaald worden
Maar mijn vrouw vindt het natuurlijk hartstikke leuk, en ik heb zo een goed excuus om de garage tot werkplaats om te kunnen bouwen.
Ik wacht zelf tot na de bouwvak met het bouwen van mijn pc. Ben bang dat ik anders casper het spookje ben en dat mijn vriendin denkt dat ze in de walkin dead is beland. Haha iets met hyperfocus


Kozijnen verrot, iets te lang gewacht met schilderen bij vurenhouten kozijnen. Niet aan te raden.
Gaat de komende 2 a 3 jaar mijn vakantiegeld in zitten ben ik bang

Verbouwing van mijn huis.
Op dit item kan niet meer gereageerd worden.