Crackberry?

Heb jij een BlackBerry gehad?

Nee
72,9%
Ja
12,6%
Wel een andere smartphone met fysiek qwerty-toetsenbord
7,3%
Alleen zakelijk
4,7%
Ik heb er nu nog een
1,7%
Alleen om te pingen
0,8%

Aantal stemmen: 10.307. Deelname gesloten op 20-10-2016 13:02. Stemmen is niet meer mogelijk.

Reacties (43)

43
43
31
0
0
11
Wijzig sortering
Ik heb nooit een blackberry gehad, dit voornamelijk omdat er gebrek was aan goede schermlezers. Ik ben blind en heb dus spraakuitvoer nodig die het scherm voorleest, dit hadden blackberries helaas niet.
Best interessant denk als je een mooi artikel maakt hoe jij de technieken gebruikt voor de "dagelijkse" dingen. Ben zelf wel benieuwd.
Dat ben ik wel van plan. Even geduld hebben tot ik genoeg karma heb voor een tweakblog :-)
Tweeakers maakt zelf ook reportages die erg interessant kunnen zijn. Deze reportages geven een kijkje in de technische wereld van community leden.
Een aantal jaar geleden lang een N900 gehad. Waarschijnlijk de fijnste telefoon die ik ooit heb gehad. Typen was echt het fijnste wat er maar is met een fysiek toetsenbord. Ook maemo was geweldig om gewoon een Linux systeem te hebben, en gelukkig later ook een Whatsapp client.
Een aantal jaar geleden lang een N900 gehad. Waarschijnlijk de fijnste telefoon die ik ooit heb gehad. Typen was echt het fijnste wat er maar is met een fysiek toetsenbord. Ook maemo was geweldig om gewoon een Linux systeem te hebben, en gelukkig later ook een Whatsapp client.
Helemaal mee eens buiten de WhatsApp client. Nooit gebruikt, gebruik ik niet en zal ik nooit gebruiken.
De smartphone was ook best snel gezien de processorsnelheid.
Tevens had je volledige controle en geen java als vehicle voor Apps.
Amen to that. Tot op de dag van vandaag - typend op een iPhone SE - is de N900 de fijnste telefoon die ik ooit heb gehad.

Twee BB's zijn de revue gepasseerd; een Pearl en een Bold 9700. Beide erg fijne toestellen, maar kunnen zich niet meten met de iPhones die ik heb (gehad).
Op het werk hebben we wel als bedrijfsstandaard de BlackBerry met het blackberry os. Maar er komen nu met de dag meer bezorgde mensen dat er geen whatsapp meer op draait straks. We blijven wel bij blackberry, maar gaan over op de android variant.
Nooit een blackberry gehad, maar wel een Nokia E7 met een heul fijn fysiek toetsenbord. Blijf het jammer vinden dat dat soort modellen zo goed als niet meer te vinden zijn.
Ik heb altijd een N97 gehad, en daarna een Motorola Milestone. Vanaf dat moment was het aanbod helaas weinig wat qwerty betreft.

Gelukkig ben ik ondertussen gewend aan touchscreen, maar vroeger zweerde ik echt bij fysiek qwerty-toestenbord!
Niet liegen want ik zag heel veel mensen op BBM back then :p

[Reactie gewijzigd door RoffaboyS op 31 juli 2024 17:13]

Ik had er zakelijk een. Een afschuwelijk ding. Op zich waren de oude BB's prima hoor, maar ik had er een zonder volledig toetsenbord (dus met een 10-key T9 woord-radende setup) en het woorden raden was echt waardeloos. Regelmatig kwam hij met onzin woorden "jdhfugfdsj" en dan moest ik een paar keer 'volgende' drukken voor het echte woord. Volgens mij was het de Pearl 9105: Link

Het voordeel van een BB is/was het qwerty toetsenbord, zonder dat het een ondermaatse telefoon. Ja, email werkte goed maar de browser was vreselijk traag en apps waren amper aanwezig voor dit model.

Wat trouwens wel handig was, was dat je continu op de werk-VPN zat (dus zonder apart VPN te hoeven verbinden kon je op intranet sites komen). Bij mijn iPhone die ik nu heb moet ik daarvoor elke keer apart verbinden met de VPN en mijn wachtwoord in voeren.
Je kan op je iPhone ook gewoon always-on VPN hebben, moet je gewoon goed instellen 8-)
Verschillende BB's gehad, de laatste was geloof ik een Bold 9800. Het toetsenbord was superieur aan alle telefoons dit ik tot nu toe in mijn handen heb gehad. Ook waren ze super snel, je merkte nergens vertraging in het OS. Helaas werden de mogelijkheden te beperkt, maar ik mis het snelle, foutloos typen nog altijd.
Vanuit mijn vorige werk heb ik de meerdere modellen beheerd met de BlackBerry Server (ben de exacte naam kwijt). Beginnende met de 7290 toen die net uit waren, en later diverse Bold en Curve modellen.

Privé een Curve 9200 oid gehad.
Blackberry Enterprise Server kortweg BES. Was nog goed te doen om de Bb's te managen.

De toestellen zelf waren niet voor mij weggelegd, maar heb er toch verschillende zakelijk gebruikt. Een curve, pearl, bold en nog wat modellen, zat vooraan in de lijn dus alles moest getest worden 😁.
BES idd. Drama ding als het mis ging trouwens. Wat rare problemen mee gehad en koste dan veel tijd om het op te lossen.

Dat vooraan ken ik ook :-) En gezeik van managers als er een nieuw model uitkwam, en collega's er een kregen maar zij niet.
Meer dan eens dat er dan een "per ongeluk" in het water viel...

Oh, en ik had een Curve 9400. Best een aardig model. Zelfs met Hyves er op :-)
Ik ben misschien een tikkeltje eigenwijs en tegendraads. Hierdoor wou ik nooit mee met 'de trend' en heb ik (gelukkig) nooit een BlackBerry gehad :+

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.