Smartphone-modules

Modules voor smartphones zoals de Moto Z die krijgt, wordt dat nu wat?

Nee, wordt niks nie
35,5%
Mwoah, wellicht
23,9%
De uitwerkingen zijn tot nu toe niet goed genoeg
19,4%
Geef mij maar een volledig modulaire smartphone
14,0%
Zeker weten, superhandig
5,8%
Anders, nl...
1,5%

Aantal stemmen: 9.967. Deelname gesloten op 01-07-2016 13:40. Stemmen is niet meer mogelijk.

Reacties (34)

34
33
28
1
0
2
Wijzig sortering
Het klinkt erg leuk, alleen zie buiten de meer praktische powerbank oplossing (ipv accu met draadje over usb verbinden, nu semi-permanent vastzetten aan de telefoon) geen functionaliteit die echt iets nieuws brengt.

Dus ene kant brengt het wel een bestaand product naar een wat hoger niveau, maar brengt niet echt iets nieuws op zichzelf.

Tijd zal het leren of ze meer nuttige gadgets kunnen optrommelen dan deze.
Je gaat naar het strand en klikt je speaker module er van te voren op. Je gaat presenteren en klikt je beamer er van te voren op. Je gaat naar de zoo en wil mooie fotos je klikt je camera er op etc
Dit zijn echter allemaal dingen die al kunnen, hetzij met een kabeltje, het zij met een BlueTooth verbinding (speaker), of in het geval van de camera, zit het al op iedere smartphone!
Ik snap dus het voordeel voor mij als consument niet dat het aan het toestel vastgeklikt kan worden, en daarmee dus toestel-specifiek wordt gemaakt.

Ik heb een aantal verschillende powerbanks thuis en ook een klein BlueTooth speakertje van Philips. Werkt ideaal, en je kan ze ook nog op andere smarthphones aansluiten als ik dat zou willen, of als ik die dingen aan een ander wil geven of doorverkopen.
En voor de kritische consument kun je ook nog eens wat anders kiezen; ik heb die van Philips, maar misschien vindt iemand anders een bluetooth speaker van een ander merk wel veel beter, en dan kan hij die kiezen. Desnoods een powerpack of speaker of whatever die je voor een paar Euro in de kortingsbakken tegenkomt en waarvan je denkt: mwah, voor die prijs vind ik dit ook meer dan voldoende!
Die keuzevrijheid tussen merk X, Y of Z, of desnoods B- of C-merk huppeldepup, voor iedere consument en iedere portemonnee een oplossing, is toch veel fijner dan wanneer je gebonden bent aan de speakermodule van de first party merk X, en het maar zult moeten doen met de functionaliteit en (geluids)kwaliteit die dat ding biedt, én de bijbehorende prijs die zij er voor menen te mogen vragen?

Dus die mods die maar op één telefoon (of serie of merk telefoons) passen, zijn leuk voor fabrikanten die mensen aan hun product willen binden. Maar voor mij als consument is het volgens mij in het beste geval 'neutraal', en in het slechtste geval alleen maar lastig.

Het hele module gebeuren is volgens mij ook waarom PC-gebruikers voor PC's kiezen in plaats van voor Mac's: als je bij de gratie god's al iets mag uitbreiden of opplussen, dan moet je het persé van de 'first party' afnemen, en kun je niet kiezen voor merk Y of Z, want dat is niet compatibel. Vreselijk!

Conclusie: er zal zeker een (niche) markt zijn van mensen die toch al verknocht zijn of 'vast' zitten aan een bepaald merk, en het grappig/cool vinden om van dat merk een 'mooi' ontworpen mod vast te kunnen klikken die niet aan een kabeltje in de tas bungelt. En die het bovendien handiger vinden om gewoon uit de catalogus van hun A-merk de "Speaker module" te plukken, in plaats van het "lastige consumentenavontuur" aan te moeten gaan om zelf op Kieskeurig op zoek te moeten naar de beste keuze voor jou! Maar ik verwacht dat het een niche markt zal blijven, en objectief gezien voor de kritische consument (als je alleen al kijkt naar de prijs) alleen maar nadelen zal hebben.

[Reactie gewijzigd door RagingR2 op 27 juli 2024 01:28]

klinkt allemaal heel hip; maar dit hadden we 10+ jaar geleden ook al.
en ook toen werkte het niet. tuurlijk is markt in ontwikkeling en acceptatie wijzigd; maar niemand zit te wachten op losse/extra accessoires die functionaliteit verhogen. Tuurlijk is het een leuke extra - maar in praktijk raakt men die dingen kwijt, zijn te veel baggage.
Ik denk dat het niets wordt... misschien als niche product interessant, maar de meeste consumenten willen gewoon een kant en klare product waar ze niks aan hoeven doen. Ook omdat niemand erop zit te wachten om een tas vol mods rond te moeten sjouwen voor het geval er eentje nodig is...
Je doet alsof het product niet-functioneel is zonder een tas vol mods, maar ook zonder een mod is het een kant-en-klaar product. Het gebruik van mods is een bonus, een extra, een mogelijkheid. Volgens mij is dat ook wat 'mod' betekent. De batterij-mod lijkt me een goed voorbeeld voor iemand die een dun toestel wil, maar ook soms een (letterlijk) dikke batterij wil.
De batterij-mod lijkt me een goed voorbeeld voor iemand die een dun toestel wil, maar ook soms een (letterlijk) dikke batterij wil.
Nee, dit veroorzaakt dus gewoon dat de fabrikanten alleen nog maar hele dunne telefoons gaan maken en roepen dat als je een echte batterijduur wilt hebben je gewoon de 150 euro uitbreiding moet kopen.
Dus we eindigen met hele dunne telefoons zodat telefoon + mod niet te dik wordt met een batterijduur die je in uren telt, niet dagen.
Dat zegt vooral iets over jouw sentiment. Ik ben het daar overigens ook wel mee eens. Deze telefoons hebben echter een prima batterij capaciteit, vooral de Force. Ik herhaal dus nogmaals dat het ook zonder mods een kant-en-klaar product is (ook al zal het niet voor iedereen zijn en dat mag best). Waarom zouden anderen immers niet een dun toestel met kleinere batterij mogen willen?

Als je dit niet wilt moet je het vooral niet kopen, maar ga niet beweren dat het niet verkocht gaat worden omdat jij het voor jezelf niet mooi vindt.
Uiteraard is het ook zonder mods functioneel, maar die mods moeten wél verkocht worden. Als het maar mondjesmaat gebeurt, of als er maar één of twee mods populair zijn en de andere niet, dan is het hele concept wel een beetje nutteloos. En een power bank voor de smartphone is zo duur nog niet, en je bent niet aan een bepaalde model telefoon gebonden...
Als de telefoon (goed) verkoopt, maar de mods niet bewijst dat des te meer dat het zonder mods ook al een kant-en-klaar product is.

En powerbank is natuurlijk niets anders dan een mod met een kabeltje. Over wat duur of goedkoop is kan ik niets zeggen; de prijzen zijn volgens mij nog niet bekend.
maar de telefoon zal niet goed verkopen door de mods, dus dat ontkracht je standpunt al
Heb ik dat gezegd? Ik heb volgens mij geen uitspraken gedaan over hoe de telefoon zal verkopen. Al helemaal niet heb ik iets gezegd over hoe mods nodig zouden zijn om goede verkopen te garanderen. Mijn mening is zelfs andersom: ik denk dat deze telefoon ook zonder mods een geweldig toestel kan zijn. Een en ander hangt natuurlijk nog af van de prijs.

Ik zie overigens verder niet in hoe mijn argument ontkracht zou zijn als over een paar maanden toch zou blijken dat deze telefoon slecht verkoopt.
Het liefste zou ik hetzelfde willen zien als met desktop computers. Waar 'advanced users' lekker zelf iets in elkaar kunnen prikken voor een iets lagere prijs dan kant-en-klaar en met als voordeel dat ieder onderdeel zelf gekozen kan worden en voor de normale gebruiker gewoon kant-en-klaar modellen waar een fabrikant voor jou al de moeite heeft gedaan en tevens ook wat bulk voordeel heeft op de door hen gekozen onderdelen. Dat zou het mooiste zijn, maar aangezien dit met laptops al zelden kan verwacht ik niet dat dit met smartphones in de (nabije) toekomst gaat gebeuren. Althans niet goed uitgewerkt, want meestal komt het er op neer dat je een paar vooraf geselecteerde onderdelen kunt uitwisselen met onderdelen die alleen door de fabrikant zelf worden verkocht. Leuk hoor, zelf je accu kunnen wisselen, maar nieuw is het zeker niet... (simpel voorbeeldje)
dat ieder onderdeel zelf gekozen kan worden
In feite is dat toch wat je nu hebt? Tot op zekere hoogte, voor zover dit mogelijk is met smartphones ten minste... en zolang je geen Apple hebt natuurlijk.

Je kiest zelf het model smartphone dat bij je past, je kiest er eventueel een hoesje bij, een insteekkaartje met geheugen (behalve bij Apple dus!), en je kan er zelf accessoires bij kopen zoals een draagbandje, een BlueTooth speaker, een powerpack, of whatever. Je kiest zelf je abbonnement, of juist prepaid. En bij iedere stap in dat proces kun je zelf kiezen van welk merk en prijsklasse je ze wil hebben, of je de nieuwste generatie wil of dat je 2 generaties terug ook goed genoeg vindt voor de komende 2 jaar, en of je persé een A-merk wilt, of dat je iets uit de kortingsbakken van de Action ook goed genoeg vindt.

Dat vind ik allemaal veel handiger dan wanneer je een telefoon merk X koopt, en alleen nog maar speakermodule X1, geheugenmodule X2 en batterijmodule X3 kunt kiezen, tegen de zeer stabiele prijzen (want niet aan concurrentie onderhevig als je eenmaal voor een bepaald merk telefoon hebt gekozen) die fabrikant X daarvoor heeft vastgesteld.

[Reactie gewijzigd door RagingR2 op 27 juli 2024 01:28]

Ik zou zelf best modules willen voor mijn smartphone maar alleen als er een open standaard komt waar alle fabrikanten zich aan houden. Het zelfde voor modulaire smartphones. Zolang het geen standaard is en iedere fabrikant en model voor zich zie ik er niet zo veel in.
zodra er een standaard is , gaat de ontwikkeling op een laag pitje.
het modulair maken van iets , kost meer pcb ruimte, waardoor engineers beperkt worden met het pcb design
Doe mij maar een goede project ara smartphone. :)
Waar kan ik die kopen?
Ze zeggen begin 2017... Maar er is al vaker zoiets gezegt 8)7
Huh? Hoe kunnen we je dan een goede project ara smartphone doen? Doe mij maar een telefoon uit 2025 dan, die zal nog wel beter zijn.

[Reactie gewijzigd door SpazzII op 27 juli 2024 01:28]

Enerzijds denk ik dat de toekomst meer in volledig modulaire smartphones zit. Anderzijds denk ik dat de doorsnee gebruiker daar toch niet echt voor te pakken is, te veel gedoe wellicht.

Moeilijk te voorspellen natuurlijk, maar het concept is zeker interessant! En laten we wel wezen, de uitvoering van Moto lijkt tot nog toe stukken beter dan die van LG. Dat vond ik echt een complete aanfluiting, zij het al niet alleen door het eerst uitbrengen van het toestel en pas ruim later met modules te komen.
Ik denk dat de toekomst zeker ligt in modulaire smartphones, gestemd voor "Geef mij maar een volledig modulaire smartphone"

Echter denk ik niet dat de telefoon van LG en nu deze van Motorola lang zullen leven, dan denk ik dat Project Ara toch wat meer bestaansrecht heeft, maar ook daarvan is nog maar de vraag of het een succes word.

Het ding wat alle 3 de fabrikanten lijken te vergeten is dat bijv een macbook of desktop pc ook modulair is, maar het is allemaal netjes weggewerkt in een body/kast (oke een macbook een stuk minder dan een doorsnee desktop pc, maar je snapt vast wel wat ik bedoel)

Wat ik denk dat er zal moeten gebeuren voordat 'modulaire' smartphones echt een ding worden, is dat we in de mobiele industrie bepaalde standaarden gaan krijgen zoals (allemaal ter voorbeeld/niet bestaand volgens mij) een extra kleine sata poort, kleine ddr sloten, pcie poorten, etc, zodat telefoons gewoon echt een soort zak computers/laptops gaan worden. Ik hoop op een toekomst waar je een telefoon van merk x koopt, netjes afgesloten zonder modules die je kwijt kan raken ofzo, en na een jaartje schroef je em open en vervang je de gpu en cpu (of laat je dat doen bij zon telefoon zaakje) Dat 'live swappen' (of hoe ze het gaan noemen) is tof hoor, maar ik denk niet dat heel veel mensen dat vaak gaan doen, dus ze kunnen het design van die Ara/een opvolger best een beetje aanpassen zodat je gewoon maar een paar module slots hebt, netjes aan de binnenkant van het device waar het niet vies word van broekzakstof en ze er niet per ongeluk uit kunnen vallen/schuiven
Pas als het echt een generiek systeem is en niet elke fabrikant met een eigen systeem komt is het levensvatbaar. Een projector wil ik bijvoorbeeld niet voor elke telefoon gaan kopen. Zou leuk zijn als ik deze 2 of 3 telefoons mee kan nemen.
Hoe lang duurt het dat een specificatie van de interface van de componenten eenduidig tot stand komt? Het staat of valt met de stabiliteit van de interfaces die de fabrikanten afspreken. Je ziet het met software interfaces ook, als je geen goede architecten hebt, veranderen die interfaces. Dan is zo'n bouwblok met achterhaalde interfaces niet meer bij de tijd. Dan is de telefoon gelijk oud.
Voor mij persoonlijk: NIET. Ik koop budget-smartphones (type Wileyfox) en voor zo'n module kun je al 2 toestellen kopen.

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.