Reacties (101)
Die eerste werkt mijn provider wel bij, die laatste doe ik zelf. Het is een Apple TC, daar is de laatste tijd weinig updates voor uitgekomen.
Het liefst zou ik het provider-kastje 'dommer' willen hebben en meer een puur 'modem'. Zo kan ik bijvoorbeeld DHCP niet uitschakelen en moet ik daar omheen werken. Nog liever zou ik volledig eigen apparatuur gebruiken, maar dit zit bij de meeste providers er niet meer in, lijkt het.
Op dit moment heb ik uit armoede mijn TC maar in bridge modus gezet, terwijl ik veel liever het de modem-router in bridge modus zou zetten!!
[Reactie gewijzigd door Keypunchie op 28 juli 2024 19:14]
Dus dan maar mijn huidige router als AP gebruiken
Enige kleine minpuntje van Ziggo vind ik persoonlijk
... automatische updates worden uitgevoerd door de internetprovider. (modem/router)
Het nadeel is dat dat bij mij altijd gebeurt net nadat ik de PC heb opgestart en dus wil gebruiken. Een optie om ja te zeggen, installeer maar vannacht om 3.00u zou prettig zijn. Want het installeren en rebooten en weer operationeel worden duurt wel een paar minuten die je zit te wachten.Hier geeft de Airport Utility het gewoon aan als er een nieuwe firmware is voor de Airport(s).
Uiteindelijk heb ik best wat gelezen op de wiki, en werkte de gemakkelijkste methode voor me. Kan ik eventueel via DM je nog wat tips toesturen?Ik ben ook wel geïnteresseerd in de OpenWRT firmware, maar de wiki is een gigantische puinhoop. Heb je zelf de installatie-instructies uit die wiki gedestilleerd, of ergens een guide gevonden?
Ik ben overigens bekend met Bash/SSH/Vim, dus als dat aan bod komt behoeft dat geen uitleg.
Bid dat je nog een goede bootloader hebt en je bent klaar
Ok bijna log in via ssh of de luci inteface en zet de WiFi instellingen goed
[Reactie gewijzigd door coolkil op 28 juli 2024 19:14]
Maar ik heb geen klagen over stabiliteit of zo, dus zolang er geen security issues zijn hoeven ze voor mij geen nieuwe firmwares uitbrengen.
De DD-WRT lijkt in ieder geval de problemen die ik met Asuswrt-Merlin had waarbij soms een poort uitvalt opgelost te hebben. Maar de stabiliteit van de interface laat hier en daar wat te wensen over. Bovendien is configuratie van veel zaken bij DD-WRT te complex en enorm slecht, tegenstrijdig of gedateerd gedocumenteerd.
Op mijn TP-Link AccessPoint staat nu DD-WRT, maar het Wifi deel daarvan geeft me regelmatig problemen die ik daarvoor met de stock firmware niet had. Terug naar stock is me ondanks een paar uur prutsen niet gelukt, dus nu reboot ik het ding om de zoveel tijd.
Zo complex is het niet hoor... Is gewoon even wennen (was 15 toen ik er voor het eerst mee speelde) maar erna loopt alles echt zo vlot en het doet ook gewoon z'n ding zonder boe of ba :)!!
Edit:
Helaas, hij staat op de lijst op de website van OpenWrt er niet bij
[Reactie gewijzigd door Zeehond op 28 juli 2024 19:14]
die doet nu het LAN en WiFi
Trouwens kun je zover ik weet hem gewoon in bridge krijgen, zelfs als fiber een "custom" f/w draait (google is your friend). Al zou ik geen reden kunnen bedenken waarom je dat zou willen.. (Je netgeat kun je prima enkel als "domme" switch/access point gebruiken..
[Reactie gewijzigd door DutchieSmokah op 28 juli 2024 19:14]
heb al gekeken , ook als ik de ip gegevens overneem en mac , krijg ik geen internet connectie als ik mijn router rechtstreeks op het glasmodem aansluit.
Heb een soortgelijk trucje uitgevoerd juist om televisie van Telfort op een Fritzbox werkend te krijgen..(mijn Fritzbox wordt standaard niet door Telfort ondersteund). Uiteindelijk bleek in mijn geval dat Telfort dezelfde televisie settings gebruikt als XS4ALL.
[Reactie gewijzigd door raymonvdm op 28 juli 2024 19:14]

https://phra.gs/blob/2014...ys-e4200-auth-bypass.html
https://packetstormsecuri...uthentication-Bypass.html
Maar ook:
https://www.exploit-db.com/exploits/25292/
[Reactie gewijzigd door johnkeates op 28 juli 2024 19:14]
Op dit item kan niet meer gereageerd worden.