Windows RT-tablets, iets voor jou?

Overweeg jij de aanschaf van een Windows RT-tablet met arm-chip?

Ik hoef helemaal geen tablet
29,0%
Nee, ik heb al een minstens even goede tablet
22,6%
Nee, ik wil wel een tablet, maar geen Windows-model
18,2%
Hangt van de prijs af/ik wacht tot er meer info over komt
11,4%
Nee, wel een Windows 8-tablet met x86-chip
8,5%
Ja, maar ben nog niet zeker of ik er een ga kopen
4,8%
Ja, ga er waarschijnlijk wel een aanschaffen
3,7%
Anders, nl...
1,6%

Aantal stemmen: 22.169. Deelname gesloten op 07-09-2012 11:09. Stemmen is niet meer mogelijk.

Reacties (86)

86
85
64
3
0
4
Wijzig sortering
Ik ken de mogelijkheden en specificaties niet van die tablets?

Hoe kan ik dan nu in godsnaam al zeggen dat ik die ga kopen?
Ik werk niet mee aan het kudde gebrag dat vooral door apple gebruikers word getoond; nee, ik wacht wel op de nieuwe iphone...
Welke iphone? Hoe ziet die uit, wat kun je ermee en wat zijn de specificaties?

Ik wacht mooi af tot ze in de winkel liggen en ik kan kijken en vergelijken. Ik heb wel intresse voor een windows 8 tablet, maar of en welke ik ga halen kan ik nu uiteraard nog niet beoordelen
Ik vind het opvallend dat maar liefst 70% van de mensen blijkbaar al een tablet heeft of wil. Dat is erg hoog!

Wat ik me nou weer afvraag of dat misschien nog "hype" is of dat de tablet echt een permanent gegeven is geworden in het computerlandschap.

Hoe zou de animo voor netbooks tegenwoordig nog zijn? Dat is toch echt een tijdelijk fenomeen gebleken. Ja natuurlijk zijn ze er nog wel, maar in de verste verte niet meer zo populair als tijdens het hoogtepunt van die markt.
Ik heb mijn netbook en vaste computer de deur uitgedaan en vervangen door een thin&light notebook. Daarmee kan ik alle zaken doen die ik wil en deze is redelijk makkelijk mee te nemen.

Een tablet heb ik dan ook nog steeds niet, en ik hoef er voorlopig ook geen. Aangezien ik voor onderweg korte sessies makkelijk mijn telefoon kan gebruiken, en thuis net zo makkelijk mijn notebook even aan zet.

En ik zie de tablet wel permanent in het computerlandschap. Voor mensen die niet meer doen dan internetten en mailen is een tablet vele malen makkelijker in gebruik dan een notebook.
Totally agree with toetsendrukkert i.t.t mr actionman. Als (semi)pro's (lees: tweakerts)...zie ik niet in waarom die dramaraampjes zo sterk vertegenwoordigd zijn @ deze club? Kom op wees eerlijk: blingbling tjingtjing niveau is hoog, true! Maar je gaat mij toch niet schaamteloos vertellen dat je beter/efficienter te werk gaat cq typt via touchscreen dan @ lap inc fysiek aanwezig tobo en muis niet te vergeten 8)7 ? LEES :( LAPTOP, dusss beste majoh, NIET NOTEBOOK! Notitieboekjes zijn fundamenteel klein |:( ....(seurry heur kleine ergernis tussendeur ;) ).

Wortelgewijs...computers en brood staan ongeveer gelijk anno nu :9 Een main computert/servert staat vast in elk bedrijf maar ook binnen een fatsoenlijk thuisnetwerk/park whatever. Gegeven, mobiliteit onvermijdelijk! En natuurlijk kun je ook aan de bak gaan op een pda/eepc/dramaraam en what the fuck dan ook...hebben wij het echt nodig, ZEKER NIET.

Enige wat wij nodig hebben (als verwende westerling bedoel ik...koembaja e.a. zoetsappige shit laat ik buiten schot anders blijf ik bezig) is een basisstation (lees: pc/server) en een stukje mobiliteit wat ECHT efficient werkt...een LAPTOP dus i.t.t. de niet door mij verzonnen naam desktop (ter compromis stel ik een namechange voor...reis computer/traveltop, draag computer/carrytop).

Z.g.n. upgrades als in steeds maar proberen te verbeteren van de laptop...WERKT NIET!!!!!!!!!! Gevalletje, DAT/minidisk/betamax/etc....! Zie het als een toilet, upgradeloos. Je kan het een andere kleur geven...maar poep komt uit je kont en dat valt op de gro.....NEE daar hebben wij iets op gevonden, het toilet. Get it??? Zo niet, koop een dramaraam en blijf onwetend :/ }>

Ps: Voor de duidelijkheid, kleine onbenullige zaken als mailen/facebook/tweeter verzin wat....één woord, smartphone. Daar heb je geen i/o loze dus incomplete/mislukte laptop voor nodig. Meer dan een korte hype/gadget/ stukje marketing diaree is het niet!!!

[Reactie gewijzigd door Verwijderd op 4 augustus 2024 19:27]

Leuke reactie, maar wel volledig vanuit jouw eigen perspectief.

Maar ik krijg zelf al een complete omgeving aangeboden door mijn baas, inclusief laptop, smartphone & severomgeving. Echter is die wel zakelijk bedoeld. Dus wat doe ik met mijn privé muziek, mijn facebook en alle andere privé zaken?

Voor al die fun dingen heb ik een tablet, want mijn smartphone is ook zakelijk.

Tuurlijk pak ik mijn laptop van het werk als ik iets zwaarders aan het doen ben, ook als dat privé is. Maar ik ga geen €800 of meer neertellen voor een apparaat waarmee ik wat funsurf, YouTube, facebook. En mijn zakelijke laptop is niet echt lekker compact om even op schoot te nemen.

Maar ik moet je wel gelijk geven dat een Tablet vanuit het werk weleens twijfelachtig kan worden als de laptop al 80% van de tijd nodig is. Helemaal als je nog vanuit veiligheid, Arbo en 13 andere dingen kijkt.
Aangezien deze poll op een ICT gerelateerde website staat vind ik die 70% niet opvallend hoog. Daarbij denk ik dat je van een hype niet echt meer kan spreken. Het is al een paar jaar bezig en de markt groeit nog altijd volop, steeds meer nieuwe features worden er voor de tablets ontwikkeld en je krijgt tegenwoordig al zo vaak een tablet cadeau bij een contract/overeenkomst.

Netbooks zul je alleen maar verder weg zien zakken op de markt. Hetgeen wat men met netbooks probeerde was een pc ervaring te geven in een kleine formfactor, met als uitgangspunt een laptop. Hierbij doel ik op zowel hardware als software. Helaas is gebleken dat dit niet goed werkte. Op bijna alle fronten moet een netbook het afleggen tegen een goede tablet; lichter, beter besturingssysteem (beter passend bij de kleine formfactor en het doel), langere accuduur, eenvoudiger.

Wat betreft het wel of niet willen aanschaffen van een Win RT tablet: nee. Ik heb al een Transformer Prime en die bevalt prima. Ook de samenwerking met Windows omgevingen (pc's) gaat prima, zij het via Chrome, Remote Desktop, VNC, SQL of wat dan ook.
Vind je? Als ik op een verjaardagen kijk dan is er in elk huishouden wel een tablet te vinden. Er zijn er meer met meerdere tablets als met geen tablet.

Zelf heb ik een PlayBook die ik puur gebruik voor het surfen en er zitten een paar spelletjes op. De ligt eigenlijk alleen maar stof te happen aangezien ik het meeste op m'n Galaxy S3 kan. Alleen het browsen op de PlayBook is véél beter (vooral bij flash en vanwege het grotere scherm).
Afhankelijk van de prijs/performance zou ik zo'n ding best overwegen. Als dat betekent dat het OS op je tablet redelijk overeenkomt met dat wat je op je PC hebt draaien lijkt dat me ideaal. Natuurlijk zul je geen applicaties 1:1 kunnen uitwisselen vanwege een andere architectuur, maar als je het ding gewoon in een netwerk kunt hangen (iets waar bijv een ipad gigantisch in faalt) en op die manier bestanden kunt uitwisselen, dan zie ik echt wel wat in zo'n ding.
'in een netwerk hangen' .. care to elaborate? Bedoel je ethernet? Active Directory?

En bestanden uitwisselen, hoe zie je dat voor je? Het principe met bestanden is dat je zelf je filesystem aan het beheren bent, wat bij de iOS apparaten beabstraheerd wordt. Je hebt gewoon dat een applicatie die een bepaald soort bestanden kan verwerken automatisch ook met al die bestanen kan werken. Dus niet zoeken naar je bestanden, maar gewoon direct alle juiste bestanen en alleen zoeken naar het bestand dat je wil openen.

De manier waarop je met een 'bestand' werkt is gewoon veranderd:

Desktop: FIle browser -> Bestand -> Openen -> Applicatie
Tablet: Applicatie->Bestanden->Openen

Niet dat ik er nou zelf fan van ben, maar ik zie wel het punt dat diverse fabrikanten proberen te maken. De 99% van de gebruikers snapt ten eerste een bestandssysteem niet, en hebben ze ook nooit gedaan, dus daar zal het echt geen probleem zijn.
'in een netwerk hangen' .. care to elaborate? Bedoel je ethernet? Active Directory?
Het gaat mij juist om netwerkshares te kunnen benaderen. Iets wat we al jaren doen met PCs. Ik deel een schijf/directory en een ander systeem kan 'm benaderen.
Dit kan met een iPad bijv niet, daar moet je het doen via een applicatie. En waarom zou ik extra applicaties willen gebruiken voor tdit soort basic functionaliteit. Dat is weer een extra tussenstap die je moet maken als je bestanden wilt delen (je zult eerst alles vanaf je PC moeten syncen naar je tablet wil je er wat mee kunnen). Dat duurt lang en is bijzonder omslachtig, en het maakt het er niet bepaald duidelijker op.
De diverse applicaties onder iOS hebben native webdav ondersteuning. En ik denk dat je ook wel weet waarom standaard shares niet werken, daarvoor heb je een blootliggend filesystem nodig, en dat willen ze nou juist voorkomen om meer Security te kunnen bieden. Alles in sandboxes / jails is en blijft natuurlijk veiliger.
Blootliggend? De security op Windows-shares werkt perfect. Daar moet een tablet gewoon mee om kunnen gaan. Dat is ook iets wat ik echt mis op IOS, en deels op Android, waar het weer op te lossen is met 3rd party apps, maar dit moet gewoon native ondersteund worden. Dat gaat Windows gelukkig gewoon doen. Perfecte integratie in je thuisnetwerk zonder dat je allerlei apps en truukjes nodig hebt om dit voor mekaar te krijgen.
wat een onzin, onder windows klik je op deze computer, een aplicatie (= explorer ) wordt gestart en je gaat naar de betreffende locatie. hoe dat op iDingen zit weet ik niet maar op mijn android telefoon, klick ik ook op een icoontje op mijn 'desktop (homescreen)' en kan ik daarna ook gewoon door de hele telefoon / tablet browsen, en over het netwerk als ik dat wil... daar is niets anders aan...

wat ik liever zou zien uit zakelijk oogpunt is dat je die ablets ook op afstand kunt beheren zonder ingewikkelde middelware te moeten gebruiken... maar zelfs MS lijkt dat vergeten te zijn waardoor zijn win RT versie is vergaan tot een goedkoop uitgevoerde android clone.. ECHT JAMMER
wat een onzin, onder windows klik je op deze computer, een aplicatie (= explorer ) wordt gestart en je gaat naar de betreffende locatie. hoe dat op iDingen zit weet ik niet maar op mijn android telefoon, klick ik ook op een icoontje op mijn 'desktop (homescreen)' en kan ik daarna ook gewoon door de hele telefoon / tablet browsen, en over het netwerk als ik dat wil... daar is niets anders aan...

wat ik liever zou zien uit zakelijk oogpunt is dat je die ablets ook op afstand kunt beheren zonder ingewikkelde middelware te moeten gebruiken... maar zelfs MS lijkt dat vergeten te zijn waardoor zijn win RT versie is vergaan tot een goedkoop uitgevoerde android clone.. ECHT JAMMER
Je maakt eigenlijk zelf het punt al. Zonder middleware. Ik heb allerlei merken PDAs gehad over de afgelopen 15 jaar. Een van de meest irritante dingen vond ik het als ik eerst een synchronisatie programma moet opstarten en dan pas bestanden kan kiezen om over te zetten, in plaats van dat gewoon direct uit de explorer te kunnen doen.

Het gaat er om dat je de keuze wilt hebben of je je bestanden overzet met explorer, itunes, kies, of op welke manier dan ook. Zonder dat je gedwongen wordt om een specifiek stuk middleware te moeten gebruiken.

Even een hypothetisch voorbeeld:
Een maat van je heeft een mediaspeler, die ook gebruikt kan worden om bestanden op op te slaan. Nu heeft je maat daar een mooie film op gezet en jullie willen die kijken. Alleen om bij dat bestand te komen, moet je proprietary middleware installeren die zich bemoeit met allerlei bestandsassociaties op jouw systeem en eigenlijk heb je die middleware alleen nodig voor die mediaspeler van je maat.
Dan is het dus knetter irritant om verplicht die middleware te moeten gebruiken in plaats van een willekeurige filemanager die toch al op je systeem staat.
Knetter irritant om middleware te moeten gebruiken, maar op mijn ipad totaal overbodig.

Jouw voorbeeld vertaald naar mijn situatie: Mijn popcorn mediaserver biedt een samba share aan en een app op mijn iPad (in mijn geval goodplayer) kan die share gewoon door browsen en als ik de film gevonden heb die ik wil heb ik 2 opties: direct afspelen vanaf lokatie of downloaden. Ik kies downloaden, wacht even en kijk vervolgens elders naar mijn film.

Ik zeg niet dat een iPad het beste is. Er zitten zeker onhandigheden aan. Het niet hebben van een benaderbaar filesysteem heeft voor en nadelen. Op mijn android telefoon zit ik ook wel eens te schelden als ik via de browser weer wat gedownload heb en dan op mijn telefoon moet gaan zoeken waar het in hemelsnaam gebleven is. Touchinterface en een beperkte resolutie (880x480 in mijn geval) maakt het doorzoeken van een filesysteem niet echt ideaal.

Het is gewoon het verschil tussen applicatie bepaald bestand of bestand bepaald applicatie. Voor de een zal de eerste prettiger zijn voor de andere de tweede. Beiden hebben voor en nadelen.

[Reactie gewijzigd door Verwijderd op 4 augustus 2024 19:27]

Janoz Moderator PRG/SEA @i-chat20 augustus 2012 11:07
TERW_DAN heeft het dan ook niet over android devices, maar over de iPad. Bij mijn Android tablet (Archos) wordt het netwerk 'automatisch' gemount waardoor een bestand openen op de sd kaart net zo werkt als een bestand openen op een netwerkshare (ik gebruik het regelmatig om films vanaf mijn NAS te spelen). Volgens mij is dat precies de functionaliteit die TERW_DAN denkt te missen.
he raad 'ns, zo'n 'explorer' app zoals jij dat dan wilt bestempelen (het is een geintegreerd deel van het systeem dus nee geena pp). Die alles kan zien, kan ook als foto 'app', video 'app' en als music 'app' worden gebruikt.

En beetje raar om te oordelen als je blijkbaar niet weet hoe het op 'idingen' werkt. Beetje raar.
Ik heb nu een iPad 2.. en daar ben ik op zich wel tevreden mee. Maar ik zou zo overstappen als er een tablet komt die gewoon zonder problemen alle websites kan vertonen.

Het gemis van Flash, ook al gaat dat volgens alle voorspellers er in de toekomst "the way of the dodo"... vind ik wel storend. :P
Dan zal een w8 tablet zeker iets voor jou zijn. Bij android zie je dat Google zelf ook al aangeeft te stoppen met flash ondersteuning met hun chrome browser, daar in tegen doet ie10 dat niet.
Nee hoor, ook win 8 rt op het arm platform heeft geem ondersteuning voor flash. Daarbij zie je het gebruik van flash heel hard teruglopen, dus waarom zou je het uberhaupt willen?
Dat is gek, waarom wordt het overal aangegeven dat het wel flash support heeft en werkt het perfect op mijn metro versie van de w8 rtm versie?

edit hieronder:
De metro versie van ie10 van de x64 versie is gelijk aan de arm versie... Als bezoeker hier op tweakers.net mag je in mijn ogen wel beter op de hoogte zijn van windows 8...

[Reactie gewijzigd door vali op 4 augustus 2024 19:27]

.oisyn Moderator Devschuur® @vali17 augustus 2012 22:48
Dat is gek, waarom wordt het overal aangegeven dat het wel flash support heeft en werkt het perfect op mijn metro versie van de w8 rtm versie?
Omdat jij de desktop-versie van IE10 draait? Flash in Metro IE10 is niet zo vanzelfsprekend, daarvoor moet de site op compatibility view list staan. Oftewel, de eigenaar van een site moet bij MS requesten om op die lijst te komen, waarna MS zal testen of hij wel voldoet aan MS' eisen.
While any site can play Flash content in IE10 on the Windows desktop, only sites that are listed in the Flash section of the Compatibility View (CV) list can play Flash content within Metro style IE. (Being listed in the Flash section does not affect a site’s document mode.) We place sites with Flash content on this list if doing so delivers the best user experience in Metro style IE with those sites. For example, how responsive is the content to touch? Does it work well with the onscreen keyboard? Is it battery-life friendly? Do visual prompts comply with the Metro style user experience guidelines? Sites that rely on capabilities that are not supported within the Metro style experience, for example, Flash rollover events and P2P functionality, and don’t degrade gracefully in their absence are better off running in IE with Flash on the desktop.

Site developers continue to control the content they serve to browsers. Developers can send HTML5 content to Metro style IE or express their preference that Metro style IE prompt users to run their site on the desktop (see details here). Developers can also request that their site is considered for addition to the CV list for Flash.
En op ARM tablets is er alleen maar Metro IE10, geen desktop IE10.

[Reactie gewijzigd door .oisyn op 4 augustus 2024 19:27]

Zoals ik al aangaf draaide ik niet de desktop versie van ie10. Draaide gewoon de metro versie en daarin werkte zover ik heb gezien qua sites flash gewoon perfect.

Daarnaast is er nog niks bekent gemaakt of de desktop ie10 niet aanwezig is op de W8 rt versie. Ik wist persoonlijk niet dat MS zo te werk ging met de metro versie van ie10. Was dan toeval dat die website's die ik bezocht gewoon werkte (het was niet html5).

[Reactie gewijzigd door vali op 4 augustus 2024 19:27]

.oisyn Moderator Devschuur® @vali19 augustus 2012 23:50
Daarnaast is er nog niks bekent gemaakt of de desktop ie10 niet aanwezig is op de W8 rt versie.
Jawel hoor. Maar blijkbaar heeft Windows RT dus wel een desktop (voor MS-only apps weliswaar), en dus ook een desktop IE10, dus I stand corrected:
Windows RT does have a desktop, just like other editions of Windows 8. You can launch the desktop and use Microsoft desktop applications like the Control Panel, Windows Explorer, Internet Explorer, and even Microsoft Office – in fact, each Windows RT system comes with touch-optimized versions of Microsoft Office apps on the desktop. Windows Media Player isn’t included, though.

[Reactie gewijzigd door .oisyn op 4 augustus 2024 19:27]

Om dan terug te komen op de discussie over flash -want ik kon mij idd ook herinneren dat de RT versie de desktop versie van ie10- het wordt dan gewoon mogelijk om iedere website te bezoeken die flash ondersteund. Dit maakt het dus aantrekkelijk voor nieuwe gebruikers om voor een Windows 8 tablet te gaan. Vroeger werd het ondersteunen van flash als verkoop argument gebruikt bij android tablets, maar daar zie je dat er geen ondersteuning meer is in bv. de nieuwe chrome browser.

De consument wilt gebruikers gemak en hiermee bedoel ik dat iets out of the box moet werken. Ze hoeven niet zoals bij android op de market te zoeken naar een browser die wel flash ondersteund, bij Windows 8/RT hoeft dit niet.
Misschien omdat jij helemaal geen Windows 8 op arm hebt lopen en het dus daar helemaal niet over gaat? 8)7
Ik heb voor de optie "Ja, ga er waarschijnlijk wel een aanschaffen" gekozen. Ik heb zo'n beetje alle tablets in mijn handen gehad op mijn werk en merk toch wel dat er geen van alle iets voor mij is. Tevens vind ik het ideaal om eindelijk een volwaardig office pakket op mijn tablet te hebben, vooral voor mijn hoorcolleges is dit ideaal met skydrive en/of dropbox. Voor sommige dagen heb ik alleen een hoorcollege en alleen daarvoor mijn bto laptop van 2.5 kg meenemen :/

Daarnaast heeft het OS hele leuke opties als je een wp7 bezit. Het is nu al mogelijk met w8 rtm om bv. solitaire te spelen en later op je phone door te gaan. Er is genoeg ruimte voor Microsoft om hierop in te spelen (en voor de developers natuurlijk).

edit:

stomme typo :P

[Reactie gewijzigd door vali op 4 augustus 2024 19:27]

Ik denk dat je volwaardig bedoeld. :)

Maar er zijn genoeg alternatieven die prima werken voor tablets. Welke opties vanuit de standaard Office mis je dan in de tabletversies? Er zijn hele goede Office suites voor tablets waar je al dropbox/skydrive/google kan gebruiken hoor :)

En voor notities en dergelijke lijkt het mij dat er handigere apps te koop/downloaden zijn dan een hele Office suite
Ik heb heel veel verschillende android tablets uitgeprobeerd en ik mis de snelheid en stabiliteit die wp7 als smartphone mij bijvoorbeeld biedt. Tevens merk ik als verkoper dat de ondersteuning van de android tablets snel verloopt en eigenlijk overgelaten wordt tot custom roms. Iets wat ik minder erg vind op mijn omnia 7, maar niet op mijn tablet.

Tijdens hoorcolleges werk ik voornamelijk met office programma's omdat ze voornamelijk in PowerPoint worden gehouden. Makkelijke hiervan is dat ik mijn notities bij elke dia kan noteren en later via dropbox of skydrive op iedere ander moment kan openen. Enige tablet die goed offline hiermee kan werken is de ipad en die interface vind ik erg saai. Heb een tijd lang een itouch gehad (alweer 2 jaar geleden) en de interface is sinds dien in mijn ogen niet echt veranderd.

[Reactie gewijzigd door vali op 4 augustus 2024 19:27]

toch denk ik dat je tweakers.net niet goed hebt gelezen, de office in RT wordt namelijk geen volwaardige office, zo kun je geen vba scripts en macro's uitvoeren wat betekend dat in office gebouwde databasejes, formuleren en dat soort spul (waar heel veel mensen mee werken (helaas) niet gaan werken, en je dus toch weer naar je laptop / desktop moet grijpen.

waar ik verder vooral benieuw naar ben is welke tablets je dan geprobeerd hebt,

dat punt over support wil ik je idd wel geven, dat is iets wat je heel vaak ziet met 'alternatieve' firmware zowel linux als andere open platforms... wel gebruik maken van de gratis meuk van anderen en zelf geen commitment...

dat zag je bij samsung met limo, dat zie je bij htc met android, nokia met zijn n900 linux phone, asus met zijn eerste linux netbookjes. en ga zo maar door..

erg jammer, en zeker in geval van bijv android zou google er prima wat tegen kunnen doen bijv door bedrijven alleen toegang te geven tot android als ze ten minste x jaar voor driver updates zorgen, en daar ook een deadline aan te hangen zodar je niet meer meer dan een jaar op de ICS release hoeft te wachten voor je desire HD om uiteindelijk alsnog met een kut smoes te worden afgepoeierd...
Sorry hoor, maar mij boeit het echt voor geen meter dat ik geen VBA scrips en macro's kan uitvoeren (en ja ik wist dat ze deze functies niet in de RT versie zitten ;) ). Zonder deze mogelijkheden biedt office 2013 nog steeds betere ervaring dan alle andere office apps die aangeboden worden op de ipad en android. Ik ga hem gebruiken voor mijn hoorcolleges, ga ik meer functies gebruiken van office neem ik mijn bto laptop wel mee.

Om te komen op je punt van verschillende tablets. Ik heb bijna alle tablets in mijn handen gehad en verkocht aan klanten. Van merken zoals Asus, Samsung, Archos, Apple, Blackberry, MS w7 tablets en vele cheap ass android modellen. Geen van deze modellen komen in de buurt van de stabiliteit en gebruikersgemak die ik ervaar op mijn omnia 7. De enige die goede support levert is de Ipad.

Als voorbeeld, ik heb niet zo lang geleden nog de Samsung tab 1 verkocht als hun top model en die heeft alleen in Amerika support gekregen voor ICS. De klanten die nu de tab 1 heeft krijgt nog steeds geen dutch ICS support, terwijl de tab twee deze bij de koop kreeg (en al 4.1 versie krijgt).

Ik als verkoper biedt bij het advies alle soorten merken aan, maar als ik de vraag krijg welke de beste support levert raad ik android gelijk af. Elke android fabrikant laat duidelijk zien dat ze liever een nieuw model verkopen dan een oudere (vaak paar maanden oud) een update geven. Ik vind het dan ook niet gek dat ze totaal niet aanslaan bij de tablet market.

[Reactie gewijzigd door vali op 4 augustus 2024 19:27]

Ik heb al een iPad 3 dus die is al minstens even goed..

Wellicht dat Surface op een later tijdstip interessant wordt (zodra er meer apps voor komen bijvoorbeeld, en de resolutie wat omhoog gaat)
Waar een Windows 8 tablet sowieso al beter in is, is dat je wel met meerdere gebruiker accounts kan aanloggen. Na ervaring met Windows 8 op een origineel WIndows 7 tablet, is dat een must have. Dus, nee, dat is al een punt waar een iPad3 minder goed in is/niet kan.

[Reactie gewijzigd door Verwijderd op 4 augustus 2024 19:27]

Da's ook iets waar veel iOS gebruikers over klagen, en terecht. Denk echter dat de iPad (en dan vooral de instapversie) stukken goedkoper blijft.
Okee, minstens even goed voor mij dan (want ik deel hem toch niet).
Heb al een transformer en die bevalt zo goed dat ik allebei mijn laptops na 3 weken heb verkocht.

windows mis ik niet dus geen reden om een w8 tablet te kopen.
Heb je Windows 8 op een tablet al gebruikt? Ik geef je transformer 2 maanden ;)

(Ik kan het weten want een transformer heb ik ook al gehad. En je kan bij Asus blijven met de vele Windows 8 tablet en transformer modellen die er aan komen)

[Reactie gewijzigd door Verwijderd op 4 augustus 2024 19:27]

Anders, nl.

Ik heb al een Windows 8 tablet. Anders gezegd: een [url=http://tweakers.net/productreview/33862/lenovo-thinkpad-x201-%28nu7fjmh%29.html]Lenovo X201 tablet[/url.] En daar staat nu Windows 8 beta op. Misschien komt er ooit de "echte" Windows 8 op, zodra die uit is. En dat bevalt prima, behalve dat ik nog erg weinig gebruik maak van de apps van Windows 8.

Ik zie het ook echt niet zitten om op mijn pc met gewoon beeldscherm Windows 8 te installeren. Al die touchapps zijn echt niet te bedienen met de muis, ondanks mijn relatief kleine beeldscherm (17 inch TFT).
Op een laptop en desktop kun je gewoon de desktop gebruiken. Je MOET geen metro apps gebruiken. Er zijn zelfs al meerdere tools zodat het net lijkt dat je Windows 7 gebruikt inclusief de startknop. En dan heb je Windows 7 on steroids.
Als ik een tablet zou kopen dan zou het een iPad 1 zijn voor development. Voor persoonlijk gebruik zie ik het niet zo zitten, heb immers al een smartphone en een laptop.

[Reactie gewijzigd door Wolfos op 4 augustus 2024 19:27]

Je weet dat voor iOS 6 devven op de ipad1 niet gaat omdat deze geen iOS 6 krijgt?
De RT is mij net wat te beperkt, alhoewel het lage gewicht en dunne behuizing mij wel aan staat.
Ik ga voor de Surface Pro.

Ik draai nu Win8Pro RTM x86 op mijn Iconia Tab W500 en heb er ook programma's als Photoshop en Office2013 op staan en dat gaat wat moeilijk op de RT.
De Windows RT tablets hebben standaard Office 2013 met Word, Excel en Powerpoint.
Voor photoshop is wat te zeggen. Ik koop waarschijnlijk beide. Zeker als de prijs geruchten kloppen.

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.