Wachten op Ivy?

Intels nieuwe cpu-generatie Ivy Bridge komt pas in april, mei, mogelijk zelfs juni. Stel jij in afwachting daarvan de aanschaf van een processor, desktop en/of laptop uit?

Ik was toch nog niet van plan iets te halen.
41,4%
Nee, als ik iets nodig heb, koop ik het.
24,3%
Ja, nog even wachten dus.
15,6%
Nee, snelheidswinst lijkt me te beperkt.
9,0%
Ja, maar ik weet niet of ik het nog lang volhoud...must...buy...hardware
6,8%
Anders, nl...
2,9%

Aantal stemmen: 20.587. Deelname gesloten op 10-04-2012 14:13. Stemmen is niet meer mogelijk.

Reacties (128)

128
128
114
0
0
7
Wijzig sortering
Ik heb anders nl... Nee ik hou het op AMD!

Ik heb al ruim 6 jaar een AM2-mobo (M2N) met een AMD Athlon X2 6000+ op 3Ghz en ze werken nog steeds als een tierelier... _/-\o_
Ik zweer zelf ook bij AMD. De processoren van Advance Micro Devices moeten op alle fronten achter komen te liggen of een dusdanig defect hebben voor ik voor Intel kies.

Na wat Intel geflikt heeft om de marktpositie te behouden (onder andere Dell betalen om alleen Intel te verkopen) kies ik liever voor de partij die er alles aan doet om een goed product neer te zetten ondanks dat ze maar een fractie van de markt in handen hebben en dus ook maar de fractie van de middelen om dit voor elkaar te krijgen.
Als ze nou ook een goed product bleven neerzetten...

Nee sorry, maar ik heb juist alleen maar heel erg veel ellende gehad met AMD / ATI spul.

A75 chipset DOA, 1100T met een gare core, 920 die een 0.1V vdroop had en uitviel, geheugen dat beduidend minder bandbreedte lijkt te kunnen benutten in een AMD CFx opstelling.

En dan (voormalige) ATI producten: Langer dan 2 jaar houden ze het niet vol bij dagelijks gebruik, ik heb inmiddels zelf en bij anderen zo ontzettend veel kapotte AMD videoplanken gezien dat ik ze niet meer wil hebben of durf aan te raden. Ik heb vrijwel nooit problemen met Nvidia hardware en bij ATI is het iedere keer weer raak.
ik draai al 3 jaar een 5770 (met een phenom2 955 black) en 1 jaar 2 5770's in crossfire. nog nooit enige problemen mee gehad bij eens in de twee maanden ontstoffen (met een stofzuiger wat o zo slecht zou zijn volgens de "experts"). en gemiddeld 8 uur per dag elke dag gebruik.

daar naast heb ik nog nooit kapotte hardware gezien waar het mankement bij amd lag. als een videokaart kapot gaat is het ook meestal de power regulator en die wordt toch echt door de kaartbouwer gemaakt (sapphire, xfx, club3d, etc....)

zodoende... kan ik niet anders dan concluderen dat u onzin verkondigt, moedwillig of niet. :X
Stofzuigen is slecht omdat er rond de plastic mond statische elektriciteit ontstaat en daar kan electronica niet goed tegen. Dat er bij jou nog niets is stuk gegaan spreekt dat niet tegen :). Gewoon een busje perslucht kopen en dan het weggeblazen stof opzuigen. Zo kom je niet in de buurt van de electronica :).
als je elke 2 maand je pc kast moet ontstoffen is er echt iets mis met je kast...
koop een nieuwe met stoffilters, veel gemakkelijker :)
En dan (voormalige) ATI producten: Langer dan 2 jaar houden ze het niet vol bij dagelijks gebruik, ik heb inmiddels zelf en bij anderen zo ontzettend veel kapotte AMD videoplanken gezien dat ik ze niet meer wil hebben of durf aan te raden. Ik heb vrijwel nooit problemen met Nvidia hardware en bij ATI is het iedere keer weer raak.
Dan heb je de afgelopen paar jaar niet veel meer met videokaarten gedaan, neem ik aan? :P

Maar goed, ik ben het met je eens dat AMD nu behoorlijk achter komt te lopen met hun CPU's. De phenom II was nog goed tegenover de eerste generatie i7's (bij jouw problemen ga ik uit van pech, want ik zie er weinig probleemtopics over langskomen op het forum), maar ik kan nu toch moeilijk om intel heen als ik een high-end game-pc wil, ook al steun ik liever AMD. Ook omdat ik wel een paar jaar met een pc wil doen, dus een beetje overkill ten tijde van aankoop is dan geen probleem (zolang het niet veel duurder is). Ik zie een bulldozer toch sneller verouderen dan een ivy bridge.

[Reactie gewijzigd door bwerg op 25 juli 2024 13:24]

ik hou het ook graag op amd maar alleen de intel prijs (50 euro duurder voor de 2600k) en slechte features/layout moederbord en de hogere prijzen moederborden weerhouden me ervan om een intel te kopen.
helaas heeft amd de laatste 4 jaar niets kunnen laten zien wat hoop geeft.
ik hoop dat de nieuwe FX mijn redder is maar amd kennende luisteren ze niet en blijven dezelfde fouten er inzitten en komen er alleen minimale verbeteringen en mischien 100 mhz meer wat ik zelf ook wel kan.
als amd die units dumpt wat overclockbaarheid dumpt en een goede snelle cpu uitbrengt die niet per core trager is dan een 4 jaar oud model sta ik vooraan om er 1 te halen.
Ik ben ook eerder geneigd naar wat AMD doet... Gezien ik qua ruimte moet kiezen voor een laptop, is AMD met APU en een aparte graka in crossfire de meest interessante optie.
Haha, ik heb ook nog immer op mijn desktop een AM2-Mobo (M2A-VM) met een AMD Athlon X2 5000+ op eveneens 3Ghz. Heb een lange tijd op Bulldozer gewacht als vervanging voor mijn huidige desktop. Toen die enigszins tegenviel besloot ik maar te wachten op Ivy Bridge. Het geld begint nu toch wel in mijn zakken te branden.
Anders, nl...

nee want ik heb al een sandy bridge processor en die is op dit moment snel genoeg!
koop enkel AMD hardware. Ik vind de marginale prestatiewinst van Intel tegenover AMD (bij alledaags gebruik-) het investeren niet waard.
dat verhaal is zooo achterhaald je betaald amper 30 euro meer voor 50% prestatie winst...

[Reactie gewijzigd door firest0rm op 25 juli 2024 13:24]

50% prestatiewinst ? Je kunt het ook overdrijven natuurlijk. Met spellen misschien wel ja, maar die speel ik op de console. Zo hoef ik tenminste niet ieder jaar nieuwe hardware aan te schaffen.

Bij normaal desktopgebruik (mailen / surfen / muziek / films / chatten) zul je vrijwel geen verschil merken tussen een AMD Athlon 64 X2 4000+ (pricewatch : € 45.-) en een Intel Core i7 950 Boxed (pricewatch : € 239,95). Wel houd ik € € 194,95 over. Daar doe ik toch bijna een maand boodschappen voor.

Aangezien ik, behalve bovengenoemde zaken, geen andere dingen met mijn computer doe, biedt een Intel CPU voor mij geen enkel noemenswaardig voordeel. Met een AMD CPU houd je wel degelijk geld over. Ongeacht of dat nou € 30, € 100 of € 250 is. Feit is dat ik daar andere leuke dingen van kan doen.

Ik koop enkel wat ik écht nodig heb. De meeste mensen willen persé het snelste van het snelste terwijl ze de hardware vaak amper belasten.

Geloof me, ik heb die tijd vroeger ook gehad. Gaf ook bakken met geld uit aan onnodige upgrades. Dit hield op toen ik eens ben gaan kijken waar ik nou helemaal mee bezig was. Zeker als je je eigen huisje hebt zijn hardware-upgrades vrij slechte investeringen.

[Reactie gewijzigd door Titan_Fox op 25 juli 2024 13:24]

Bij normaal desktopgebruik (mailen / surfen / muziek / films / chatten) zul je vrijwel geen verschil merken tussen een AMD Athlon 64 X2 4000+ (pricewatch : € 45.-) en een Intel Core i7 950 Boxed (pricewatch : € 239,95).
Wie heeft het over een i7, dan pak je toch een Celeron G530 van 40 euro? Ruim 2x zo snel als die Athlon van je, en je kan nog steeds boodschappen doen.

[Reactie gewijzigd door Dreamvoid op 25 juli 2024 13:24]

Celeron laat een vieze smaak achter ... nee dank je. Behalve het prijsverschil koop ik uit principe geen Intel hardware. De manier dat zij leveranciers en retailers (zoals MediaMarkt en Dixons) onder druk hebben gezet zodat er vooral geen AMD-hardware verkocht zou worden. Daar hebben ze ook een behoorlijke boete voor gekregen.

In mijn ogen hebben ze destijds de markt compleet verziekt met hun verkooptactieken. Zo'n bedrijf verdient het niet mij als klant te krijgen.
Leuk (en ook gedeeltelijk mee eens), maar dat een intel te duur is is dus wel degelijk achterhaald, dat ontkracht het mediamarkt-gebeuren niet. ;)
Bronnen? Ik weet dat ze een tijd terug een marginale winst hadden. Is dat tegenwoordig meer? En geld dat voor alle segmenten (server, desktop, laptop) en wat vergelijk je waarmee?
Op PC hardware kun je blijven wachten, want er zit altijd wel weer iets nieuws aan te komen.
Bij auto's ook, maar als de facelift is aangekondigd, wacht je ook tot die te bestellen is.

Er is continue vernieuwing, maar één in de zoveel tijd zit er een wat grotere bump in en dan is het naar mijn idee zonde om daar niet ff het geduld voor op te brengen. Ivy Bridge is danwel geen nieuwe generatie, maar ik zie het wel als een flinke facelift van het huidige model.
Auto's gaan dan meestal ook een jaar of 6~8 mee, met een facelift na 3~4 jaar. Iets andere cycli waar je het over hebt dan, zeker omdat de gemiddelde leasetermijn 4 jaar is ;) Bij computers, smartphones e.d. is het toch vaker een kwestie van of een specifieke feature van de volgende generatie je genoeg boeit om erop te wachten, puur voor de paar procent snelheid die er altijd in zit moet je zeker nooit wachten.
Klopt, alleen nu is het zo dat Ivy er over uiterlijk 2 maanden wel eens is. Wat doe je DAN, als je net nieuwe pc wil? Heb al een SB, maar ik zou wachten, NU, eind Maart.

Iet anders: dat antwoord: ik heb niks nodig is logisch, maar nietszeggends. Misschien eens tijd om in alle polls een antwoord inbouwen wat er altijd inzit en luidt: mijn antwoord is irrelevant. En dat dan niet in de grafiek laten zien?

[Reactie gewijzigd door Sjah op 25 juli 2024 13:24]

Ja, Nog even wachten.

Heb nu een Athlon x3 455, prima ding alleen zal ik ook een Core i5 3570T gaan halen.

Ben al tijden op zoek naar zuinig en snel, heb dit bij dezen gevonden hoop ik.
Ik game toch maar 10% van de tijd, de rest van de tijd beetje browsen en dan hoeft ie niet veel te verstoken. Zal waarschijnlijk ook de laatste upgrade in lange tijd gaan worden.

X4 955BE - Idle 120 W
X3 455 - Idle 80 W
Core i5 3570T Idle - ????

Vooral op efficientie worden nu grote stappen gezet door intel heb ik het idee.
De TDP van AMD is het maximale wattage dat de processor kan verbruiken, niet het minimum. Je verhaal klopt dus niet helemaal.
Dit zijn de waardes van mijn stroommeter. Hele systeem dus met betreffende processor.
Zou niet weten wat er niet aan klopt.

Wel weet ik dat een ivy bridge systeem met ongeveer zelfde configuratie (moet natuurlijk ander moederbord in, rest hetzelfde) onder de 80 watt gaat uitkomen.
TDP van de Core i5 3570T is 45 watt. Idle verbruik zal dus nog wel lager zitten. :)
bron: http://en.wikipedia.org/w...ure_Intel_microprocessors
Goeie poll. Ikzelf zit al maanden (misschien bijna een jaar al) te verlangen naar een nieuwe laptop aangezien mijn huidige na 6 jaar het toch echt een beetje aan het begeven is. Als het geld er is en ik moet toch nog een maandje o.i.d. wachten op de Ivy dan neem ik dat maar voor lief. Nu ik weet dat met een degelijke laptop ik toch zeker wel 5 jaar doe wil ik wel het beste van wat er is op het moment. Hopelijk is BTO het met me eens...

Ja, nog even wachten dus.
Verstandige move: de QuickSync tech van Ivy Bridge belooft 2x sneller te zijn dan in Sandy Bridge, ondersteuning voor DDR3 1600, lagere TDP: 10-18 watt en de leuk presterende HD4000 videokaart maakt van Ivy Bridge een prima upgrade van Sandy Bridge.

Zelf zal ik over een maand mijn ECS MD100 door een MS300 vervangen en nu is het te hopen dat dit apparaat door een BIOS upgrade Ivy Bridge ready gemaakt wordt.

My vote: Ja, maar ik weet niet of ik het nog lang volhoud...must...buy...hardware

Het is heel verleidelijk om -door haastigheid- eerst een Sandy Bridge Celeron G530 te kopen en later, na een evt. BIOS upgrade van de MS300, een Ivy Bridge based Celeron :)

[Reactie gewijzigd door John Stopman op 25 juli 2024 13:24]

Goeie poll? Ik mis de optie "ik haal liever een AMD APU" of "ik wacht nog even op de Piledriver APU's". VOor mij is het zo dat al jaren lang de cpu geen limiterende factor meer is, maar de gpu. De A8 is net even trager dan de aparte GPU die ik nu ehb, maar ik ben dus zeer benieuwd hoe de volgende update (met Piledriver cores) zal presteren en vermoedelijk zal ik er dan ook wel eentje aanschaffen.
Anders, nl...

Ik heb geen geld voor een Intel i5/i7, dus ik doe nog dagelijks mijn werk op een Phenom II X2 550. En mijn ervaringen met het werken en tevens de hoge overclock (dagelijks nog steeds op 3,7GHz, net een beetje extra pit) zal ik niet snel overwegen 150 euro extra neer te tellen voor een paar virtuele cores. Doe mij maar voor de 200 euro de volle 8 cores fysiek. :)
Je beseft je dat die octo core van amd (de bulldozer serie) gebruik maakt van cmt (Clustered Multi-Thread) en eigenlijks maar 4 echte volledige cores heeft.

De volle 8 cores fysiek, die gaat passen op een consumenten moederbord. Moet nog uitkomen.
En daarbij: Als die cores maar half zo snel zijn, dan is 8 cores minder mooi dan het lijkt... Een Ivy bridge quadcore gaat sowieso wel over bulldozer heen (voor zover een Sandy Bridge i5 dat nog niet doet), hopelijk kan piledriver het wat beter in balans brengen.

Mijn antwoord op de poll trouwens "Ik was toch nog niet van plan iets te halen". Ik ben nog geen applicaties tegen gekomen waarin mijn E8400 te traag is, en ik geef niet graag veel geld uit voor iets hogere settings in een game. Maar goed, als ivy bridge nóg veel sneller is dan sandy bridge (en het verschil met mijn huidige pc dus alleen maar groter wordt), en de nieuwe videokaarten ook een prijsdaling gekregen hebben, dan wordt een nieuwe pc wel verleidelijk... O-)
Ik wou erop wachten, maar uiteindelijk een kleine maand geleden een i7-3820 besteld omdat de levertijden maar groter en groter werden en een computer dringend nodig was.
Zelfde hiero, ook een 3820 gekocht vorige maand samen met andere nieuwe onderdelen. Draait als een trein :) Ivy Bridge is nu ook niet echt bijzonder beter zo te zien dus absoluut geen spijt.
+ X79 platform gaat compatibel zijn voor Ivy Bridge E :)
Anders, nl...
Ik had mijn uitkopen al uitgesteld wegens tekort aan liquide middelen.
Valt strax hopelijk mooi samen!
Of het pakt juist extra vertragend uit, omdat een eerdere introductie ook een eerdere daling in prijs oplevert.

Nu zit je misschien nog in de early adaptors prijs-fase het moment dat je weer wat middelen beschikbaar hebt.
Ik heb voor anders gekozen, ik ga binnenkort voor een FX-8150.
bespaar geld en neem dan een 8120 en gooi die paar honderd mhz er zelf bij :)
kan je er voor het geld 8 gig extra geheugen inplakken of sneller geheugen :)
Ga het halen als Diablo3 uitkomt, of Ivy Bridge er nu is of niet. Maar wacht wel zo lang mogelijk :P
Dat gaat voor D3 specifiek wel overkill worden hoor. Maar D3 heeft een release date, Ivy nog niet echt, maar het ziet er dus naar uit dat het later wordt.

Intel i3 2100, 4GB 1333 op een P61 met een willekeurige 120 euro grafische kaart en je kunt D3 op full HD maxed spelen...
Zelfs m'n zakelijk laptop (i3 sandy, geforce 520 + intel 3000HD) kan op m'n Tvtje op 1080P D3 afspelen.

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.