Reacties (65)
Even voorbijgaand aan de specs van Windows 1.0 gezien door een moderne bril, de advertentie techniek is ronduit belachelijk.
Wel veel korte broeken present in het publiek
[Reactie gewijzigd door Gunner op 23 juli 2024 19:31]
Maar ja, hij zal allang vervangen zijn als er iemand was die z'n plaats kon overnemen. Want ik moet eerlijk zeggen dat ik niet zou weten wie er voor in de plaats moet komen. Bill Gates en Steve Ballmer zijn zeer grote namen die beide zeer nauw verbonden zijn met de Microsoft naam.
Ik denk dat zodra er een no-name CEO wordt daar, dat Microsoft wel eens in een neerwaartse spiraal terecht kan komen komen, die nog erger is dan wat Steve er nu van maakt.
EDIT: Ik besef me net: Misschien kan Paul Allen in z'n plaats?
[Reactie gewijzigd door ElektroNeko op 23 juli 2024 19:31]
wat mij betreft een beetje een blaaskaak helaas.
Tuurlijk onhandig om met een licht shirt er te gaan staan, ach weet je ook meteen waarom steve jobs in het zwart loopt.
Anyway als je selectief korte opnamens kiest van een willekeurig persoon kan je hem er dom uit laten zien. Developers, developers developers komt uit een speech of keynote tijdens een event waar ze dot.net lanceerde geloof ik.
Een geweldig platform zonder mensen die er dingen voor bouwen is nutteloos.
dus,..
developers developers, developers..
Om op z'n grote voorbeeld te lijken: http://en.wikipedia.org/wiki/Elliot_Carverach weet je ook meteen waarom steve jobs in het zwart loopt.
Maar eigenlijk staat mijn mening er niet tussen. Ik vind Balmer het net zo slecht doen als Bill gates. Microsoft gaat achteruit, maar dat komt niet doordat de kwaliteit achteruit gaat, dat komt doordat de kwaliteit van de concurrenten beter word.
Denk er maar eens goed over na: Zowel Windows (voor de pc) als Windows mobile/Phone worden steeds beter. Toch gaat het marktaandeel van beiden achteruit.
Reden? MS loopt altijd achter de feiten aan. Kijk maar naar IE9. Hard schreeuwen dat ze de beste browser hebben, maar inmiddels is IE allang weer de browser met de slechtste HTML5 functionaliteit van allemaal.
Ik heb al lang geen product meer gezien van Microsoft dat echt vernieuwend is en voorloopt op de rest. De laatste keer was Windows 95.
hoewel je in harde cijfers natuurlijk wel gelijk hebt, heeft iemand onlangs becijfert dat 60% van de nieuwe studenten in de USA voor een Mac gaat, met Mac OS X, zonder Windows. Tevens zie je - nog altijd - een gestage groei van het aantal Mac gebruikers. Het is niet geheel uit te sluiten dat in de toekomst, het plaatje er toch even anders gaat uit zien. En dan zal Microsoft echt moeten gaan innoveren.Dat beetje Mac en Linux? Nog steeds niet interessant om echt zorgen over te maken.
Maar niet aan studenten. Studenten moeten die dingen nog altijd kopen.Alleen zijn in de VSA macs al jaren populairder dan PCs in de scholen. Komt omdat Apple ze praktisch weggeeft aan scholen. Toch zien we dit niet vertaald worden in het bedrijfsleven.
In het bedrijfsleven kwam je nooit Apple spul tegen, inmiddels zie ik dat toch echt bijzonder veel meer, ook hier in Nederland. Ik hoor uit Amerika dezelfde geluiden. Het geld (nog?) niet voor iedere sector, maar je zie dat het groeit.
En dan nog - als toetje - zelfs een bank (geen kleine) in Tokyo is naar Mac gegaan. Google (ja, echt) draait al jaren grotendeels op Mac werkplekken. (ja, echt, het is de grootste global enterprise klant van Apple).
Dat is geen wereld overheersing, maar serieus, wie wil dat? Microsoft heeft dat nagenoeg gehad, en niemand is er iets mee opgeschoten.
mijn manager ict manager moet er nu nog niet aan denken al die nep- windows clone alternatieve rommel... maar over 10 jaar is ie met pensioen... en dan zit ik op die plek,
en als ik dan tegen die tijd moet kiezen tussen windows X.1 (sorry apple) ... of ubuntu 22.04 enterprise w/ landscape dan is het nog maar de vraag of microsoft die strijd nog op z'n blote voeten aan kan..
Het aandeel van iOS en Android groeit nog steeds enorm en de grens tussen desktop en mobiele apparaten is steeds meer aan het vervagen. Het risico voor Microsoft is dat de mensen met mobiele apparaten gewend zijn aan niet MS OSen en daarom ook de toekomstige, voor mobiel en desktop aangepaste Windowsversies minder zullen verkopen dan nu het geval is.
[Reactie gewijzigd door Dontshootme op 23 juli 2024 19:31]
120p FTW! (Windows 1.0)
Onderaan in een organisatie wordt die passie meestal al snel gewurgd, en worden deze mensen niet meer dan een middelmatige werknemer.
Dat terzijde is het wel zo dat mensen zoals Steve Ballmer waarschijnlijk de beste tweede keus zijn, of zelfs ideaal zijn wanneer ze dezelfde soort mensen als Bill Gates als adviseur hebben. Rationeel en goede lange termijn visie, iets minder dan Gates, en beslissen of vormen een denkbeeld soms te snel en kunnen eigenwijs zijn, maar daarnaast hebben ze betere social skills en meer doorzettingsvermogen (voor dingen die moeten, en niet alleen omdat je er toevallig een passie voor hebt) wat bijna altijd tot financieel succes zal lijden.
Bill Gates is eigenlijk gewoon een echte tweaker. Waarom stopte hij bij Microsoft, en wat ging hij daarna doen? Juist, terug naar het tweaken!
MS kan daar gewoon niet tegenop boksen, maar Nokia zover krijgen dat ze ook Windows Phone toestellen zullen verkopen is dan ook het enige drastische wat ze konden doen om de markt binnen te komen. Naar mijn mening heeft Ballmer niets fout gedaan.
Heb overigens al met Windows Phone gewerkt en heb wat gemengde gevoelens. Ik heb echter een HTC Desire met een custom rom en ben gewoon met een zeer uitgebreid toestel te werken. WP is eigenlijk een simpel OS en is volgens mij prachtig voor mensen die gewoon een goede smartphone willen.
Waar ik wel serieus in teleurgesteld was is de kalender. Daar raak je het overzicht volledig in kwijt. Van MS dat altijd al goed was op dit vlak had ik eigenlijk veel beter verwacht.
Dat is toch aan te rekenen op de beleidsbepaler (Ballmer).
Voorheen heeft hij zijn best gedaan. Voor langere tijd was hun Smartphone OS in de markt en waren de kosten minimaal (o.a. door de minimale ontwikkeling). Nu er echter zware concurrentie is, lijkt hij het niet aan te kunnen om die concurrentie aan te gaan.
En dat geldt niet alleen voor Smartphones. MS had veel melkkoeien, welke nu harder aan het werk moeten. Ook het zoeken/vinden van nieuwe markten gebeurd daar nauwelijks.
Enerzijds ben ik het met je eens; de markt wijst dat nu eenmaal uit. Anderzijds is het zo dat WP7 (mango) qua interface, snelheid en gebruiksgemak gemakkelijk mee kan met iOS en Android en op sommige plaatsen zelfs gewoon (grote) voordelen biedt. Lees de (p)reviews er maar op na, op een enkeling na was men bij wijze van lyrisch.Nu er echter zware concurrentie is, lijkt hij het niet aan te kunnen om die concurrentie aan te gaan.
Het grote probleem is dan ook niet zozeer de concurrentie (op deze vlakken) aankunnen, maar een probleem met tijd; WP7 kwam te laat. De enige manier om dat nog op te lossen lijkt mij overigens ook weer tijd; de befaamde lange adem van microsoft. Gewoon door blijven gaan, overtuigd van het product en blijven investeren. En alhoewel ik zelf wel het goede zie van WP7 en het best zie slagen op termijn, is het nog maar de vraag of de consument die (noodgedwongen) verknocht is aan zijn/haar iOS/Android toestel over durft te stappen.
Noodgedwongen slaat overigens op de lock-ins die zowel Apple als Google toepassen. Enerzijds met betaalde content en apps, anderzijds met services die jouw contacten, e-mails en agendas online opslaat. Het is zó veel gemakkelijker om een nieuwe Android telefoon te kopen, dan een telefoon met ander os.. Aanzetten, aanmelden en je hebt vrijwel direct AL je belangrijke zaken op je nieuwe apparaat staan (apps, contacten, e-mails en in het geval van HTC zelfs met SMS, achtergrondjes en dat soort dingen). En Apple doet nu hetzelfde met iCloud.
Mensen die dachten dat google en apple dit deden om het voor de consument gemakkelijk te maken zullen nog van een koude kermis thuiskomen wanneer ze een telefoon kopen met een ander OS. Wanneer ze het gemakkelijk wilden maken voor de consument hadden ze namelijk wel een open (gestandaardiseerde) vorm hiervan gebruikt.
Hij was gewoon de koning
Hij is en blijft de man met visie, charisma en sterke uitstraling!
Dan moet ik altijd denken aan deze foto : http://www.museumofhoaxes.com/photos/microsoft.html
Maar hij blijft de King of Geek!
Ongelooflijk ook hoe zijn geloofwaardigheid blijft behouden, als apparaten tijdens zijn demonstraties crashen. Voor concurrenten is dat natuurlijk lachen, maar wel als een boer met kiespijn.
Wat pc's betreft hebben ze praktisch een monopolie in handen. Iedereen wil en kan met Windows 7 werken. Op de apples na draaien vrijwel alle machines op Windows 7. (natuurlijk de Linux en andere os-gebruikers daargelaten, maar dit is eigenlijk maar een klein percentage)
Wat smartphones betreft: gewoon knudde... Het os ziet er kleuterachtig uit, ik vind het traag (like bubblegum) werken, en idd de agenda is prut.
Daarentegen heeft Android het geweldig gedaan! Niet merkgebonden, niet (echt) hardwaregebonden en gewoon aan te passen zoals de gebruiker het wil!
Over tablets ga ik echt niet beginnen, die ondingen hoef ik de eerste jaren niet...
Windows Phone heeft dat voordeel niet dus niemand wil diezelfde instabiliteit van Windows op zijn telefoon.
Linux applicaties zijn of 1. multiplatform, 2. exclusief voor een bepaalde distributie of 3. exclusief voor power users / nerds.
[Reactie gewijzigd door Verwijderd op 23 juli 2024 19:31]
Ballmer komt ook in het echt over als nogal een blaaskaak, wat nog een beetje goed gemaakt word met humor. Hij presenteert zijn bedrijf alsof het het een groeiend succes is.
[Reactie gewijzigd door Malarky op 23 juli 2024 19:31]
Of nog beter: Linus Benedict Torvalds
[Reactie gewijzigd door Verwijderd op 23 juli 2024 19:31]
Open source zou eigenlijk wel wat zijn voor Windows, of in ieder geval open standard.
Heb zo'n interview met Bill Gates en Steve Jobs gezien, vond Bill Gates wel behoorlijk charismatisch.
[Reactie gewijzigd door Wolfos op 23 juli 2024 19:31]
Op dit item kan niet meer gereageerd worden.