Overigens vind ik iedereen met een oververhitte computer geen echte tweaker. Iedereen die genoeg verstand heeft van hardware om het ding over te klokken hoort ook te weten hoe je m stabiel houdt.
Ik heb dan ook weinig verstand van overclocken.
Ik heb wel redelijk (genoeg) verstand van zelf m'n systeem in elkaar zetten met genoeg airflow, en alhoewel dat aardig gelukt is begint ook mijn computer het bij meer dan 30 graden zwaar te krijgen.
FYI; specs voor zover relevant voor de cooling:
- Antec P183, met de 2 standaard fans (120 en 140mm) op de hoogste stand en alle kabeltjes zoveel mogelijk weggewerkt langs de achterkant van de mobo-tray
- AMD Phenom II X4 955 Black Edition met stock cooler
- Sapphire HD4890
- Corsair HX520W
- Aan de voorkant 2x Akasa Quiet 120mm fan ingebouwd
Bij meer dan 30 graden hoor je dat de videokaart meer toeren gaat maken om koel genoeg te blijven. Op zich dus geen probleem, maar dat probeer ik te voorkomen omdat die kleine klote fans op videokaarten nogal de neiging hebben om snel te slijten als ze vaak veel toeren moeten maken. Om die reden heb ik ook altijd de 2 fans die standaard in de kast zaten op de hoogste stand staan; die slijten een stuk minder snel en zelfs al slijden ze dan vervang ik die liever dan de fan van de videokaart (slechte ervaringen mee).
Volgens mij is niet zozeer de koeling of de airflow van mijn kast het probleem, maar het feit dat de warme lucht die de computer uitblaast een beetje in de kamer en dan vooral in de direct omgeving van de computer blijft hangen. En zeker als de kamertemperatuur dan ook nog door het weer buiten wordt opgewarmd gaat er dus gewoon warme lucht de computer in, en dat koelt gewoon niet echt geweldig. Hoe kleiner het verschil tussen de temparaturen van de chips en van de lucht die er langs gaat, hoe meer lucht hij nodig heeft voor hetzelfde koeleffect.
Ik heb dus even een goede kamerventilator neergezet om de kamer wat door te blazen, en dat heeft meteen effect, want direct hoor ik het gesuis van de HD4890 weer naar beneden gaan.
[Reactie gewijzigd door RagingR2 op 23 juli 2024 08:47]